Против акне/пъпки по лицето 8

  • 89 730
  • 799
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 10 279
Добре, а да ви питам как се справяте с черните точки? Аз имам бели, черни... взимам си едни черни маски, които уж ги издърпват, ама пак си остават поне половината. Гледах за уреди с вакуум, някой ползвал ли е? Исмуква ги, дали е по-ефективно от маските?

Не върши работа уреда, не се харчи. Взех го за сина ми (15г), при  него ама абсолютно нищо. Аз го ползвам след баня, но загубена работа. Не е дизайнвано добре да изсмуче. Иначе боли на най-високата степен, част от мастното съдържание излиза, но вътре има още в пората. Като го правя два пъти седмично пък нищо не излиза. Като прескоча една две седмици и уж изсмуква по-добре.

Извинявам се за цветущото описание, но няма как да се обесни по-безобидно Simple Smile

# 526
  • Мнения: 2 249
Аз съм ходила на такава процедура в тъй прехвалената Дуписима в София.. и нямаше никакъв ефект. /поне при мен/ Ама и моите черни точки са ужасни.. ти стискаш, то влиза навътре.. много трудно. Вакууми не помагат Grinning
Аз сега ползвам ето това
https://m.lookfantastic.com/cosrx-bha-blackhead-power-liquid-100 … OS_0aAjMXEALw_wcB
И някакси след като се намажа с него и после една идея по-лесно излизат Simple Smile

# 527
  • Мнения: 4 624
Аз съм ходила на такава процедура в тъй прехвалената Дуписима в София.. и нямаше никакъв ефект. /поне при мен/ Ама и моите черни точки са ужасни.. ти стискаш, то влиза навътре.. много трудно. Вакууми не помагат Grinning
Аз сега ползвам ето това
https://m.lookfantastic.com/cosrx-bha-blackhead-power-liquid-100 … OS_0aAjMXEALw_wcB
И някакси след като се намажа с него и после една идея по-лесно излизат Simple Smile
Видях, че едната съставка е ниацинамид, което ме наведе на мисълта, че съм си заплюла това https://theordinary.com/product/rdn-niacinamide-10pct-zinc-1pct- … a45ad6f2e6b290793 само не знам дали ще ми понесе на чувствителната кожа.

# 528
  • Sredets/Burgas
  • Мнения: 1 466
Момичета, аз самата нямам черни точки, но успешно махам на други хора с кислородна вода... Играчка е, ама става...
С една клечка за уши мокря хууубаво, да влезе вътре в пората, ако трябва и с мед. игла, слагам да може кислородната вода да избутва отдолу мастната секреция... Напълва се и като се стисне излиза лесно... Когато пората е солидно запушена работи безпогрешно... За по-дълбоки и свиващи се навътре правя процедурата с кис. вода няколко дни, докато мастната секреция не се размекне и излезе...

# 529
  • Мнения: 10 279
А каква е логиката? Питам ако мога и аз да го оравя преди вакуумната машинка. Може пък да помогне.

# 530
  • Мнения: 2 249
Уейв, може да пробваш с него. Тъкмо е и по-бюджетно. Иначе аз моето го използвам макс 1 път на 2 седмици, защото пишеше че за чувствителна кожа /и моята е такава/ да не се ползва много често.

# 531
  • Мнения: 717
Някой ползвал ли е концентеирания гел на svr срещу белези и несъвършенства? Днес го купих малко по бързата процедура, но напоследък пъпките се завърнаха с пълна сила както всяко лято и ми се иска да пробвам нещо, което не съм. Имате ли отзиви за него?

# 532
  • САЩ
  • Мнения: 471

Не върши работа уреда, не се харчи. Взех го за сина ми (15г), при  него ама абсолютно нищо. Аз го ползвам след баня, но загубена работа. Не е дизайнвано добре да изсмуче. Иначе боли на най-високата степен, част от мастното съдържание излиза, но вътре има още в пората. Като го правя два пъти седмично пък нищо не излиза. Като прескоча една две седмици и уж изсмуква по-добре.

Vici75, а пробвала ли си да почистваш с вакума след ПАРНА БАНЯ? Преди няколко страници пак в тази тема много хвалеха машинката с вакума, но бяха писали изрично да се ползва след парна баня. Аз още се чудя дали да си взема, на цената на две пакетчета лентички за премахване на черни точки е тук.

На мен пък тези дни ми излизат по 4-5 малки пъпки с бели връхчета, все около брадичката. На всичкото отгоре ми закъснава с 10 дни, а тестовете за бременост са негативни. Мисля че е от стрес, не знам вече.

# 533
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 072
[/b]

Не върши работа уреда, не се харчи. Взех го за сина ми (15г), при  него ама абсолютно нищо. Аз го ползвам след баня, но загубена работа. Не е дизайнвано добре да изсмуче. Иначе боли на най-високата степен, част от мастното съдържание излиза, но вътре има още в пората. Като го правя два пъти седмично пък нищо не излиза. Като прескоча една две седмици и уж изсмуква по-добре.

Vici75, а пробвала ли си да почистваш с вакума след ПАРНА БАНЯ? Преди няколко страници пак в тази тема много хвалеха машинката с вакума, но бяха писали изрично да се ползва след парна баня. Аз още се чудя дали да си взема, на цената на две пакетчета лентички за премахване на черни точки е тук.

На мен пък тези дни ми излизат по 4-5 малки пъпки с бели връхчета, все около брадичката. На всичкото отгоре ми закъснава с 10 дни, а тестовете за бременост са негативни. Мисля че е от стрес, не знам вече.
Извинявам се, че нахлувам в темата, но при мен тези пъпки с бели връхчета бяха симптом на хормонални проблеми. Препоръчвам ти да изследваш щитовидната жлеза.

# 534
  • Пловдив
  • Мнения: 40 858
Аз от Амазон поръчах четка за лице, ама още не съм взела да пробвам...надявам се да върши работа.
Днес се връщаме от море..все си мислих, че там от солта, слънцето кожата ще се изчисти...да, ама не...пъпчасах с пълна сила.

# 535
  • Мнения: 775
Мистик, проблемната кожа задължително се пази от слънцето. На мен също миналата година така се случи. Много, много зле ми стана кожата след море и трудно се оправи след това. Може би месеци ми трябваха. И оправи силно казано, но тогава беше ад, като тийн бях.
А аз все си милех, че по време на бременността ще ми се изчисти лицето, напротив, много пъпчасах първите месеци. После, айде след като родя - ами не, пак си е същото. Излизат ми малки пъпчици и оправия няма. Какво ли не пробвах. Мисля като захладнее да започна с аква пилинг и разни други терапии, които изискват да не се излага кожата на слънце и се надявам да оправя този проблем. Не знам защо така. Нямам хормонални смущения, грижа се добре за кожата си, но проблем има.

# 536
  • Мнения: 9 702
При мен на море е ужас.. от слънцезащитата и потта много пъпки ми избиват. Също и преди цикъл. Какви изследвания да направя? Щитовидна и половите са ми ОК. Мислех, че има някакъв проблем с мъжките хормони, но се оказаха наред.

# 537
  • Пловдив
  • Мнения: 40 858
Явно е от слънцето+защитата+водата и т.н...ама мислех, че ще стане друго Confused  сега се омацотих с крем Здраве...

# 538
  • Мнения: 775
Аз мисля да пусна изследване за поносимост на храните. Моя приятелка го направи и след като изключи тези, които и бяха отбелязани имаше значително подобрение. Истината е, че дори след като изключа млечните и сладкото определено виждам положителен ефект, но не до толкова задоволителен. Така че в най-скоро време мисля да го направя

# 539
  • Мнения: 3 290
Добре е да изследвате секрет от пъпката. Моята козметичка предлагаше да постъпим така.

Общи условия

Активация на акаунт