Против акне/пъпки по лицето 8

  • 89 728
  • 799
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 6 582
Ще си купя и ще ползвам за обтриване /тип тоник/ и ще дам отзиви на по късен етап.

Но пък за сметка на това съм доволна от коректор Амрита,около 2-3 лева е,но върши чудесна  работа. Маже се върху пъпката вечер и се измива сутринта. Изсушава ги много добре. ....Отчитам големия минус,че не във всяка аптека могат да се намерят,но видя ли ги някъде, се запасявам.

Обикновено, нашите малки открия, които струват по 2-3 лв. не се намират навсякъде. Neutral Face

# 631
  • Мнения: 2 604
Сребърната вода има антибактериален ефект. Аз съм си правила по препоръка гомаж от крем Бочко и Пантенол пяна. Масажирам до попиване, лицето после светва.

# 632
# 633
  • Мнения: 679
Здравейте,
След дълго затишие на пъпки /повече от 1 година/ отново ми избиха подкожни силно болящи пъпки. Имам чувство, че дори лицето ми се е изкривило от тях...
Имате ли идеи какво мога да направя?
На почти 30 съм, преди месец правих изследвания на хормони и всичко беше наред.
Не консумирам сладко, мляко и млечни 1 път в седмицата. Имам ултразвукова шпатула, уред за микродермабразио и почистваща четка на Ремингтън.
Почиствам се с метода на двойно почистване, вечер слагам крем с БП 5 %. Имам и активния лосион на акне аут.
Сега да разкажа малко: до преди 5 години нямах изобщо представа какво е пъпка. Избиха дълбоки и супер болезнени в област на челото и около носа. Изглеждах ужасяващо.. знаете като се надуят с нищо не се прикриват. Ходих на 3ма кожни, пусках изследвания всичко в норма. Тогава спрях месото, млечните, сладкото и пиех Атаракс. Минах и през психолог, защото ме докарваха до истерии и нервни изблици. След 1 месец спрях Атаракс, правеше ме някак бавна и забавяше движенията ми.. Отделно ходех на 20 дни на почистване уж да не се възпалява нищо. Мажех се със същите неща- БП и хидратиращ крем. Всичко утихна за около 3 месеца и бях добре до миналата година, когато всичко отново с пълна сила се завърна. Пак лекари, козметици, пилинги и уж било генетично акне. И тогава се стабилизира и сега от преди 2 седмици отново.. изглеждам ужасно, срам ме е хората да ме гледат. Срам ме е от съпругът ми да ме вижда сутрин без грим,не че с грим се прикриват. И сега какво отново лекари, отново изследвания и само за да ми кажат, че нищо ми няма и се стресирам излишно. Не съм променяла нищо в режима си- нито на почистване, нито на хранене и тренировки.

# 634
  • Мнения: 3 290
Здравейте,
След дълго затишие на пъпки /повече от 1 година/ отново ми избиха подкожни силно болящи пъпки. Имам чувство, че дори лицето ми се е изкривило от тях...
Имате ли идеи какво мога да направя?
На почти 30 съм, преди месец правих изследвания на хормони и всичко беше наред.
Не консумирам сладко, мляко и млечни 1 път в седмицата. Имам ултразвукова шпатула, уред за микродермабразио и почистваща четка на Ремингтън.
Почиствам се с метода на двойно почистване, вечер слагам крем с БП 5 %. Имам и активния лосион на акне аут.
Сега да разкажа малко: до преди 5 години нямах изобщо представа какво е пъпка. Избиха дълбоки и супер болезнени в област на челото и около носа. Изглеждах ужасяващо.. знаете като се надуят с нищо не се прикриват. Ходих на 3ма кожни, пусках изследвания всичко в норма. Тогава спрях месото, млечните, сладкото и пиех Атаракс. Минах и през психолог, защото ме докарваха до истерии и нервни изблици. След 1 месец спрях Атаракс, правеше ме някак бавна и забавяше движенията ми.. Отделно ходех на 20 дни на почистване уж да не се възпалява нищо. Мажех се със същите неща- БП и хидратиращ крем. Всичко утихна за около 3 месеца и бях добре до миналата година, когато всичко отново с пълна сила се завърна. Пак лекари, козметици, пилинги и уж било генетично акне. И тогава се стабилизира и сега от преди 2 седмици отново.. изглеждам ужасно, срам ме е хората да ме гледат. Срам ме е от съпругът ми да ме вижда сутрин без грим,не че с грим се прикриват. И сега какво отново лекари, отново изследвания и само за да ми кажат, че нищо ми няма и се стресирам излишно. Не съм променяла нищо в режима си- нито на почистване, нито на хранене и тренировки.
Разбирам те напълно. На мен винаги вътрешни пъпки ми избиват. На 35 г. съм. Аз се повлиях отлично от химически пилинги. Но с много нисък процент, без видимо люшене. Те са лечебни. От 3 години ги правя и вече кожата ми е друга. Когато една козметичка ми предложи и каза, че и тя е била с подкожни пъпки, но с пилингите е супер, аз изобщо не и повярвах. Но след 3 пилинга забравих за пъпките. И така на месец-два си правя. И се подържам в добър вид.

# 635
  • Мнения: 679
Благодаря, неви86.
Може ли да ми разкажеш малко повече за този химичен пилинг. От малък град съм, дано и тук да правят с по- слаби киселини. За нормален химичен правят и плодов. Плодов и аз съм си правила 2 пъти, но тогава кожата ми беше хубава и стана още по- хубава. А сега с тези пъпки.. тъпото е,че една се маха и се появява друга.

# 636
  • Мнения: 366
Нямам опит с този тип тежко акне, но според мен щом до преди няколко години сте били добре, а сега този проблем "избива" трябва да има основателна причина. "генетично акне" ми звучи сякаш някой лекар си измива ръцете. Щом сте сигурна, че с хормоните всичко е наред, то направили ли сте си изследвания за някакви дефицити? Според мен там може да се крие проблема. Между другото писала съм и преди, хубави таблетки омега-3 при мен вършат чудеса с кожата. Може да пробвате, ако не помогне, то не вярвам да навреди. Също недейте да прекалявате с козметиците и прекаленото използване на продукти, пилинги, стъргане на кожата, защото може да има точно обратен ефект. Аз лично след козметик съм цялата подута и червена и лицето ме боли 1 седмица. Нека се използват МИНИМАЛЕН брой продукти с хубав състав, нежни към кожата. Друга вариант е някаква бактерия да ви причинява този проблем, тогава си трябват лекарства. Като казах лекарства, най-тежката артилерия за която се сещам е Роакутан, но там си трябва консултация с лекар,изследвания и прочие. В никакъв случай да не се пие, ако планирате бременност в близките 2год. Но съм виждала момичета, на които помага.

# 637
  • Мнения: 3 290
Какво да кажа за пилинга..Правя си Джеснър, глюколов, понякога козметичката ми слага някаква комбинация от киселини. Нито веднъж съм нямала лющене или зачервяване.

# 638
  • Мнения: 679
Май днес разбрах причината. Имам положителен тест за бременност,дълго чакан. Вероятно наистина е нещо с хормоните.

# 639
  • Мнения: 3 290
Май днес разбрах причината. Имам положителен тест за бременност,дълго чакан. Вероятно наистина е нещо с хормоните.
Честитооо! Лека и безпроблемна бременност! Толкова хубава причина! Заслужава си да изтърпиш 2,3 пъпки.

# 640
  • Мнения: 388
Здравейте, интересувам се от продукти срещу акне, но за младежи. Ако не съм в подходящата тема, бихте ли ме насочили, къде да търся?

# 641
  • Бургас
  • Мнения: 6 966
Здравейте! Преди време по препоръка от темата си бях взела от един сайт (bilkarkata.bg) един матиращ крем против акне и бях много доволна от него. Наскоро ми свърши и си поръчах нов, но ми изпратиха такъв с изтекъл срок и доста увъртаха докато ми върнат парите. Проблема е, че не се продава в никой друг сайт и няма от къде да си взема, а вече не искам да поръчвам от bilkarkata.bg. Моля ако някой го ползва и си го набавя от другаде да пише. Благодаря!

Последна редакция: пн, 09 сеп 2019, 13:11 от bubanka

# 642
  • Мнения: 296
Здравейте! Писах и по-рано но имам чувството, че пъпките се увеличават. Нямам в момента време да отида на лекар, кажете ми какво мога да си закупя и най-вече някой ако е бил с такива пъпки да ми помогне. Ползвам бб крем на Гарниер, възможно ли е да е от него? По принцип кожата ми е мазна, ако този не е подходящ препоръчайте ми какъв да си взема.
 Благодаря предварително!

# 643
  • Мнения: 204
Здравейте! Писах и по-рано но имам чувството, че пъпките се увеличават. Нямам в момента време да отида на лекар, кажете ми какво мога да си закупя и най-вече някой ако е бил с такива пъпки да ми помогне. Ползвам бб крем на Гарниер, възможно ли е да е от него? По принцип кожата ми е мазна, ако този не е подходящ препоръчайте ми какъв да си взема.
 Благодаря предварително!


На мен ми прилича на алергична реакция, понеже пъпчиците са доста ситни и без връх.. Ако се съмняваш, че може да от нещо, веднага го отстрани! Не купувай дрогерийната козметика(, която се предлага в дрогерийни магазини като Lilly и DM), а професионална такава!
Търси в аптеките серията на биотрейд - акне аут, а ако просто искаш да ги изсушиш препоръчвам Зинерит. Кожата ти не изглежда зле и силно ти препоръчвам, докато не отстраниш проблема напълно да не си слагаш нищо по лицето, що в състава си има пигмент. Успех! Blush

# 644
  • Мнения: 296
Благодаря! Четох много за Зинерит и всички пишат, че се привиква с него и когато го спреш пак се появяват. Ще се радвам и на други мнения. Има ли значение кой точно продукт от серията биотрейд? Благодаря все пак! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт