Не пропускайте година без цитонамазка! Това може да ви коства живота! Тема 47

  • 37 080
  • 751
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 1 013
Момичета, а тогава чист колпоскоп може ли да дава някаква гаранция, без да има резултат от цитонамазка?

# 526
  • Мнения: 1 078
Момичета, а тогава чист колпоскоп може ли да дава някаква гаранция, без да има резултат от цитонамазка?
Не. Това са две различни изследвания. Колпоскопа показва какво е състоянието на шийката от вън, но с него не може да се види какво се случва в канала. Затова цитонамазка и колпоскоп са два допълващи се метода на скрининг.
Момичета, аз пак да върна малко темата за типизирането. Преди три години, когато се направи моята конизация, нямаше време за изследване носител ли съм или не, понеже резултатите бяха достатъчно лоши и манипулацията беше наложителна. От тогава си правя цитонамазки през 6 месеца, колпоскоп - 1 път годишно. Миналия месец, точно преди празниците моя доктор ми направи колпоскоп само и каза че иска да направим течно-базирана цито + типизиране за високо рискови. Съгласих се и утре отивам да ми вземе материал.
Причината според него е, за да се види какво е положението три години след конизацията и ако е отрицателно, прегледите ще станат 1 път годишно. Знам си, че ако типизацията излезне положителна ще го мисля като Марсия, но от друга страна искам да знам.

# 527
  • София
  • Мнения: 3 035
Здравейте,
Имах ЛЕТЦ през октомври. Вчера си взех хистологията - до здраво е изрязано, няма койлоцити, но са споменати огнища на левкоплакия. Било е Цин 3.Докторът нищо не спомена за това, че е проблем. Има ли някой с подобна хистология? Това, че няма койлоците, значи ли, че не е причината папилома вирус?

# 528
  • София
  • Мнения: 17 785
Аз не мога да помогна с отговор (освен да кажа, че на някои места в хистологията не пишат видовете клетки, каквито са койлоцитите, а само степените и възпаленията), но чак сега ли ти става хистологията? Dizzy Face Ти във Вита ли беше или се бъркам

# 529
  • Мнения: 4 872
В първият пост на темата има информация :

Левкоплакия на шийката на матката представлява зона на кератинизацията и удебеляване на маточната шийка, която се характеризира с наличие на белезникава плаки, извисяващ се над цервикалната лигавица. Причините за левкоплакия на шийката на матката могат да бъдат HPV-инфекция, хормонални нарушения, травматично увреждане, химическо увреждане.

Това, че няма койлоцити не значи, че не е причинено от ЧПВ.


The Catcher in the Rye
, чела съм постове тук в темата, че се взимат стъклата с цитонамазките и се носят за второ мнение. Аз не бих го направила. Доверявам се на резултата, на коментара на лекаря и ако нещо ме притеснява ходя на друга консултация. В случай, че продължава да ме гложди предпочитам да изчакам 6 месеца и тогава отново на профилактика.

Последна редакция: чт, 17 яну 2019, 16:15 от Marsia_K

# 530
  • Мнения: 206
Marsia_K
Така си преценила, така правиш... Доверяваш се на това което ти казва патолога.... Ноооо аз ще ви кажа какво ми се случи за втори път в онкологията на Дървеница онзи ден...
Та отивам аз на контролен при Чакалова... Преглежда ме, всичко е ок и от прегледа и от колпоскопа(настоявах за такъв), взе ми цитонамазка и на листа написа да се гледа от Ганчев.. От което аз изтръпнах, но реших като отида на място в патологията и ще кажа да ми се види от доцент Милев ...отивам аз,но на регистратурата женицата хън, мън наможе вика щом е написала Ганчев, Ганчев ще е, но ако искаш отиди директно при Милев и разговаряй с него... Така и направих, отидох при него с листа и стъклото, той като видя, че е написано Ганчев ми каза да почакам,  влезна в кабинета си и ме извика след малко... Каза ми така... От мен имаш отличен, няма проблем втора група си, НО тъй като Чакалова е написала да се гледа от Ганчев аз не мога да си дам становището писмено, отиди при него и ако ти каже нещо лошо се върни при мен... Застанах аз пред кабинета на Ганчев и след като бях повикана влезнах...той вече беше уведомен от лаборантката си, че не съм искала той да ми гледа стъклото , взе го и започна да ме разпитва, такива тъпотии, че направо вътрешно побеснявах, започна да ми обяснява как съм имала много голям проблем вътре в канала и трябва да ми се прави абразио, но щом съм родила три пъти матката ми си била свършила работата и крайно време било да се махне.. Написа ми 3д група с дисплазия в канала и такива работи... После ме накара да отида в лабораторията да му занеса стъклата ми от конизацията да им направел ревизия... Занесох му ги, взе да вика как резултата в епикризата ми не бил верен и съм имала страшен проблем с жлезите вътре в канала, взе да пише, пише, пише и да обяснява, че ако имал власт щял да уволни всички... Даде ми листа и ми каза... Отиваш при Чакалова и да види там кога ще ти се маха матката... Онемях ви казвам, за втори път този човек ме докара до нервна криза.... Ревейки, естествено отидох при Милев, както ми беше казал... Човека се хвана за главата ви казвам на всичкото което видя, че е написал Ганчев... Взе ми пак стъклото от цитото, гледа го толкова обстойно и ми каза.... Категорично ти казвам, че нищо ти няма, бъди спокойна... Взе и стъклата от конизацията ми на които Ганчев незнайно защо прави ревизия.. Започна и тях да гледа... Каза ми, че той категорично потвърждава резултата написан още тогава, а именно CIN1-2 в микроучастък, заздравяващо ерозио и хроничен цервицит..чисти резекционни линии!!! Всичкото това го описа на лист, както и резултата, който той дава от цитонамазката ми... Нормални плоски и цилиндрични епитети клетки, левкоцити и микрококи... Нормална цитонамазка PAP 2....Каза ми да бъда спокойна и да не се притеснявам,да продължавам да си се следя и нищо повече... Искам да ви кажа, че му вярвам и не защото ми се иска неговите резултати да са верни, а не тези на Ганчев, ЗАЩОТО съм виждала с очите си и съм чувала с ушите си, как на хора които имат сериозни проблеми нищо не им спестява и всичко им казва,колкото и лошо да звучи... Така, че ако имаше нещо нямаше да ми го спести, а дори щеше да ме насочи какво да правя... Вярвам също така за това, че при него се стичат масово хора от цялата страна и търсят именно него, а не Ганчев...
Също искам да ви изкажа и разочарованието си и от Чакалова, защото при цялата се създала ситуация тя скочи с цялата си сила да защитава Ганчев, предполагам защото работи при нея в частния и кабинет и са се обвързали с извинение като свински черва... Няма да стъпя и при нея повече... Маргарита Кюркчиева, Господ здраве да и дава все още работи... Ей заради тези работи и разни други шашми жената избяга от онкологията.... Не искам никого да убеждавам в нещо просто искам да ви посъветвам да имате едно наум!!!!
След конизацията имам осем цитонамазки и всичките са 2група ,като имам две гледани от патолог в майчин дом и неговото заключение съвпада с това на Милев...Извинявайте за дългия пост, но исках да споделя с вас и вече всеки сам решава за себе си как и на кого да се довери!
И последно искам да ви кажа, че Ганчев е разплакал по същия начин много жени... незнайно защо, но нека му тежи на неговата съвест... със всички завишавания на групите и нещата които пише към тях... Достатъчно много неща чух за него от жена, която работи в патологията!!!
Успех момичета и дано никога да не попадате на такъв... Съжалявам, че се подадох и за втори път този човек ми разигра една и съща сцена!!!

# 531
  • Мнения: 33
Здравейте днес при преглед ми зацапа на някой слупвало ли се е също и при поставяне на вагинални глобули ми цапа

# 532
  • Мнения: 2 828
Гвендолин, останах без думи от този разказ Frowning
За второ мнение след Карагьозов си бях записала Славчев и Чакалова, но много се замислям за нея при това положение, още повече че не знам как ще реагира на решението ми при ЦИН1 след биопсия да послушам Карагьозов и да не правя нищо инвазивно... Доколкото разбирам тя щеше да иска конизация най-малкото...
За съжаление толкова е трудно да намериш на кой да се довериш, независимо колко пари си готов да платиш Sad

# 533
  • Мнения: 206
Гвендолин, останах без думи от този разказ Frowning
За второ мнение след Карагьозов си бях записала Славчев и Чакалова, но много се замислям за нея при това положение, още повече че не знам как ще реагира на решението ми при ЦИН1 след биопсия да послушам Карагьозов и да не правя нищо инвазивно... Доколкото разбирам тя щеше да иска конизация най-малкото...
За съжаление толкова е трудно да намериш на кой да се довериш, независимо колко пари си готов да платиш Sad
Абсолютно си права, мила.. Колкото и пари да платиш за преглед, колкото и скъпо да е,човек се принуждава да ги даде само и само да е най-доброто за здравето му, нооо... Явно всичко е още повече пари пак пари... Да мисля, че и тук си права Чакалова ще ти отсече конизация... При моят резултат CIN 1-2    тя беше категорична... Конизация и то скалпелна... Незная толкова се разочаровах...но все пак да не падаме духом, останали са и още съвестни доктори сигурна съм! 🤗

# 534
  • София
  • Мнения: 17 785
Благодаря много за споделената информация! И друг път съм чела за този Ганчев и нямам идея защо още не са го изгонили и защо завишава нещата. Не знам кое е по- лошо- да е некадърен или да го прави нарочно.

А Чакалова е груба жена, доколкото знам. Може да е специалист, но не ти трябва да ти крещи и подвиква.

# 535
  • Благоевград
  • Мнения: 154
Искам да ви кажа, че му вярвам и не защото ми се иска неговите резултати да са верни, а не тези на Ганчев, ЗАЩОТО съм виждала с очите си и съм чувала с ушите си, как на хора които имат сериозни проблеми нищо не им спестява и всичко им казва,колкото и лошо да звучи... Така, че ако имаше нещо нямаше да ми го спести, а дори щеше да ме насочи какво да правя... Вярвам също така за това, че при него се стичат масово хора от цялата страна и търсят именно него...

Да, аз съм пример, че при мен Доцент Милев потвърди лошата диагноза, и ми каза по най-бързия начин да действам. Тъй като знаеше, че не съм раждала и изрично го помолих да ме насочи към добър специалист, ме посъветва да се доверя на Доцент Славчев.

# 536
  • София
  • Мнения: 17 785
Малко черен хумор, ама не знам какво ще правим, като измрат няколко от гореспоменатите. Че не са млади хич.
Старите лекари са по- добри.

# 537
  • Мнения: 23 017
Момичета, аз се доверявам на др.Виктория Благоева, работи в клиниката на др.Славчев и в Св.Панталеймон.
Няколко пъти съм ходила при нея, когато др.Ганчева не в м
огла да ме приеме.

# 538
  • Мнения: 206
Малко черен хумор, ама не знам какво ще правим, като измрат няколко от гореспоменатите. Че не са млади хич.
Старите лекари са по- добри.
Права си... Много пъти съм си задавала въпроса, ако не дай боже се  случи с Милев нещо или спре да работи... На къде ще поема..!?? Пу пу пу....жив и здрав да е !!😊

# 539
  • Мнения: 1 013
Проф. Чакалова е всепризнат онкогинеколог. Според мен лекарят, на който се доверяваме е в пъти по-важен от цитолога.
Никой уважаващ себе си лекар няма да се довери на една цитонамазка и да реже матки.
Гвендолин, извини ме за въпроса, но теб какво те кара да правиш осем цитонамазки за година и нещо?

Общи условия

Активация на акаунт