Считате ли секса със съпруга си за бонус

  • 11 130
  • 108
  •   1
Отговори
  • Мнения: 104
Здравейте, вече в няколко теми чета неща от сорта, че да правиш секс със съпруга си е едва ли не щедрост която се проявява към него. Нещо от сорта ”не стига че правиш секс със него, ами иска и да му чистиш”. А той като прави секс със вас, вие не изпитвате ли удоволствие ?

Изглежда секса е ”бонус малус” при ”съвременни те жени”.

# 1
  • Мнения: 3 124
това нещо от типа, че ако не умие чиниите няма секс ли? и че дори на жената да и харесва, ще се въздържа защото мъжа и не е изпълнил каквото иска от него?
а секса не зависи ли и от уменията на двамата, да си доставят удоволствие? ако е хубаво, няма да се възприема като някаква "отстъпка".

# 2
  • Мнения: 104
ако е хубаво, няма да се възприема като някаква "отстъпка".


Точно това ме кара, да се замисля за сексуалния живот на някои хора, и за възможностите на мъжете им.

# 3
  • Мнения: X
Не че разбрах много-много темата, ама ....да се запиша.   Smile

Секса е бонус най-вече за мен....кеф ми е-правя, не ми е кеф-не правя.
И след като толкова години той не се отказва от секса с мен, явно и за него е кеф-бонус.
Ами...това е.Секса е удоволствие, не е награда, наказание или нещо, за което трябва да полагаш някакви специални усилия.
Ако ми се гледа филм, си пускам филм, не предприемам нещо специално, че да си заслужа гледането.
Ако ми се разхожда, излизам на разходка, не чистя преди това, че да си заслужа разходката....
Ако ми се яде торта, ям торта, не готвя 5-степенно меню на цялата рода, че да си заслужа тортата...
Та, и със секса е така....

# 4
  • Мнения: 1 134
Сексът не е нито бонус, нито точка от дневния график. Той трябва да е спонтанен, задоволяващ, чувствен. Не разбрах какви точно бонуси, но за първи път срещам подобен мироглед...

# 5
  • Мнения: 523
Секса не го обвързвам с някакви задължения или свършени задачи. Правим го винаги когато можем,защото желание имаме винаги,но време само в някои часове на нощта. Изобщо не ме интересува дали е изхвърлил боклука,сменил крушката или там каквото е. Секса за мен е удоволствие,което си искам и то възможно най-често. Бонус би било,ако след това си хапнем шоколадче в леглото Simple Smile

# 6
  • Мнения: 5 248
Аз го считам като необходимост да се чувствам добре. Дали ще е със съпруг или любовник не е от значение Grinning

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 3 584
Днес ми е ден за вицове: Laughing

- Скъпи, за теб сексът работа ли е или удоволствие?
- Предполагам, удоволствие, иначе щях да наема човек...

# 8
  • Мнения: 46 518
И аз уж чета тук, пък не съм виждала такова нещо. Може ли линк към поне 10 примера, иначе за мен е нещо извадено от контекста или изключение, т.е. няма какво да се обсъжда.

# 9
  • Мнения: 5 482
Е какво се правите на ощипани всички? Точно това е масовата нагласа във форума - че сексът е бонус за мъжа. Човече, пусни в търсачката "безплатен секс" и ще ти излязат хиляди примери, не ми се подбират 10, но ако държиш, ще го направя. Общо взето, той си получавал безплатен секс, пък не правел еди-какво си, ама-ха!

# 10
  • Мнения: 3 124
не вярвам тук някой да си признае, че го прави редовно, но поне имало ли е случай когато сте се възползвали от този начин на "убеждаване" на мъжа за нещо.

# 11
  • Мнения: 19 014
Като съм ядосана, обидена и т.н. за нещо, не мога да търпя даже да ме докосва, камо ли секс да правим. Трябва да съм в подходящото настроение, иначе нямам желание, ако съм съм изпълнена с отрицателни емоции. Дори той да не е виновен за тези отрицателни емоции. Ама като гледам някои мнения, ако не си винаги готова за секс и изпълнена с желание, когато ти намигнат, значи наказваш мъжа си.

# 12
  • Мнения: 46 518
Е какво се правите на ощипани всички? Точно това е масовата нагласа във форума - че сексът е бонус за мъжа. Човече, пусни в търсачката "безплатен секс" и ще ти излязат хиляди примери, не ми се подбират 10, но ако държиш, ще го направя. Общо взето, той си получавал безплатен секс, пък не правел еди-какво си, ама-ха!
Това имах предвид с контекста. Определено поведение от страна на мъж (например, когато се държи все едно е на хотел) кара жената да се чувства като нищо повече освен слугиня, детегледачка и средство за секс.
Та в този смисъл е въпросния израз, усещането им е, че господинът не е с тях, защото ги обича и иска да имат истинско семейство, а заради безплатните услуги - чистене, готвене, пране, гладене и т.н., включително секс.

не вярвам тук някой да си признае, че го прави редовно, но поне имало ли е случай когато сте се възползвали от този начин на "убеждаване" на мъжа за нещо.
Секс може да се намери под път и над път, ако наистина не иска нещо, не виждам как това би го изкушило, освен във вицовете.

# 13
  • Мнения: 5 482
Та в този смисъл е въпросния израз, усещането им е, че господинът не е с тях, защото ги обича и иска да имат истинско семейство, а заради безплатните услуги - чистене, готвене, пране, гладене и т.н., включително секс.

Е това е то ябълката на раздора - сексът услуга ли е или нещо, което се прави по взаимно съгласие? На теб не ти ли е хубаво да правите секс с мъжа ти, услуга ли му правиш?

# 14
  • Мнения: 25 620
Абе, като се има предвид колко много жени симулират, като нищо сексът ще се окаже много тежък труд.
От друга страна обаче, научно е доказано, че има пряка връзка между участието на мъжа в домакинската работа и оргазмите на жените. Колкото по-голямо участие взима мъжът в досадните и трудоемки битовизми, толкова по-чести и по-мощни оргазми изпитва жената.

# 15
  • Мнения: 104
Именно, някои жени възприемат правенето на секс, като жест към мъжа. Което очевидно е проблем, защото не може да считаш нещо от което изпитваш удоволствие,  като саможертва. Ако не изпитват наслада от секса, това вече е саможертва наистина.
Наскоро имаше една тема пусната от мъж, зъболекар, който се оплакваше от любимата си че е мързелана, а някои дами възропотаха срещу човека, не стига че получавал секс, ами искал и да и шета! 

# 16
  • Мнения: 3 124
Секс може да се намери под път и над път, ако наистина не иска нещо, не виждам как това би го изкушило, освен във вицовете.
а защо все се тика мнението, че ако нещо в сексуален аспект се откаже на мъжа, той ще намери веднага любовница или друга жена?
все едно ако не ми купи обувки /примерно/ и аз веднага да си хвана любовник, да ми купува разни работи.

# 17
  • Мнения: X
Секс може да се намери под път и над път, ако наистина не иска нещо, не виждам как това би го изкушило, освен във вицовете.
а защо все се тика мнението, че ако нещо в сексуален аспект се откаже на мъжа, той ще намери веднага любовница или друга жена?
Не се тика....то, в повечето случаи си  е така.Особено ако мъжът си е навил на пръста, че иска да опита нещото си на Всяка цена.Жена му ще откаже 1-2-3-100 пъти, той накаря ще намери кой/коя да му отговори на мерака.
С което не искам да кажа жената да прави нещо, което й е неприятно или не иска по никакъв начин, а просто да се намират и събират сходни "мераци".

# 18
  • Мнения: 3 124
т.е. мъжете не могат/не искат да са верни на половинките си и не могат да се спрат. ако съм бременна примерно и по медицински причини не може да се прави секс няколко месеца и той веднага ще отиде при друга. или това по скоро зависи от човека.

# 19
  • Мнения: X
То винаги зависи от човека.... И зависи колко голям е мерата за... секс/друга /нещо различно. А най - много зависи доколко е влюбен и емоционално свързан с партньорката си.

# 20
  • Мнения: 46 518
Е това е то ябълката на раздора - сексът услуга ли е или нещо, което се прави по взаимно съгласие? На теб не ти ли е хубаво да правите секс с мъжа ти, услуга ли му правиш?
Повече от 2 десетилетия съм с мъжа ми и никога отношението му не е било такова, че да усетя изброените като услуги. Но в случая вие визирате постове, в които става дума за друг тип отношения, различни от нашите с мъжа ми.

а защо все се тика мнението, че ако нещо в сексуален аспект се откаже на мъжа, той ще намери веднага любовница или друга жена?
все едно ако не ми купи обувки /примерно/ и аз веднага да си хвана любовник, да ми купува разни работи.
Не само той, тя също си намира друг, когато нещо куца, независимо дали е в секса или в друг аспект от връзката им. Имам предвид, когато разминаването е генерално и по принцип, не за временни неразположения ( бременност, болест и т.н.). Намирам го за нормално.

# 21
  • София
  • Мнения: 19 249
Колкото и да си говорим, мъжът по-често има желание за секс от жената, тя пали по-бавно - говоря за общия случай, винаги има изключения.
Освен това жената може да прави секс и без желание, съответно без "щастлив край". Мъжът  - не, поне преди Виагра и подобните й. По тази причина женската проституция е много по-разпространена.
Мъжът е склонен да прости на жена много недостатъци, ако правят хубав секс. За обратното - не съм много сигурна.
Хората са го казали преди мен:
Жената имитира секс, за да получи връзка.
Мъжът имитира връзка, за да получи секс.

# 22
  • Мнения: 25 620
Хората са го казали преди мен:
Жената имитира секс, за да получи връзка.
Мъжът имитира връзка, за да получи секс.

Всъщност, съвсем друго са казали: „Мъжът дава любов, за да получи секс, а жената дава секс, за да получи любов".
Но и по твоя начин става.  Simple Smile

# 23
  • Мнения: 243
Ааа не, това си е до хората във връзката. С мъжа ми сме от 12г заедно с две деца, обожавам секса с него, разбира се някога просто не ни остава свободна минута, но намерим ли свободно време не си губим времето. 😁 Няма нищо общо с бонуси, чинии и т.н., за мен това е ужасно.

# 24
  • Мнения: 46 518
Колкото и да си говорим, мъжът по-често има желание за секс от жената, тя пали по-бавно - говоря за общия случай, винаги има изключения.
През последните 100 г. се тиражира това, да. Но през всичките години преди това се е вярвало в обратното, че жената е по-сексуалната, по-чувствената, вечно готова (включително русалки, сирени и т.н.). Доколкото съм чела чак след масовото навлизане на капитализма започват да говорят обратното и се поставя равенство м/у сексуалната мощ и властта. + укротяване на жените, което се постига с набива в главите, че те са по-малко сексуални, че това е нормалното.

По мои наблюдения всичко са митове, има по-сексуални хора, има по-малко сексуални, нито пол, нито нещо друго има значение. Но при лоши отношения се използва като оръжие - и от двете страни. Именно тогава го броят за бонус, награда, отмъщение, налагане и подобни.

# 25
  • Мнения: 5 262
извода е , че мръсните чинии убиват страстта ,

# 26
  • Мнения: 46 518
То да се изчерпваха отговорностите ни с едни чинии.. по-скоро мързелът на единия от двамата убива страстта.

# 27
  • Мнения: 1 121
Хората са го казали преди мен:
Жената имитира секс, за да получи връзка.
Мъжът имитира връзка, за да получи секс.

Всъщност, съвсем друго са казали: „Мъжът дава любов, за да получи секс, а жената дава секс, за да получи любов".
Но и по твоя начин става.  Simple Smile

Много показателен пост, включая отговора на каката.

Перфектното логическо съждение за факта, че любовта е тълкувана като връзка.

По съществото на темата - Гладна мечка, хоро не играе. (точка. Simple Smile )

# 28
# 29
  • София
  • Мнения: 24 839
Да, за съжаление, за много жени това е идеала за мъж.
А, после се чудят що не му става и що не могат да се вредят от него пред огледалото.

Вместо да изискват да изкара достатъчно пари, че като ги хвърли нежно на леглото, да ги уважи, докато чистачката изчисти, изпере и изглади. Simple Smile

# 30
  • Мнения: 46 518
Стресът, изтощението и умората влияят пагубно на ерекцията, така че по-леко със съветите за голямото изкарване на пари Simple Smile

Доста се изопачват нещата.Поне аз не съм попадала на жена, която да иска мъж, който да е само домашна помощница. По-скоро не иска да живее като самотна майка, а с реален, жив човек до себе си.

Разбирам, че не харесвате даден модел на възпитание, но не му приписвайте автоматично проблеми като неставане и не изкарване на пари. Няма връзка, тези проблеми ги има сред всички модели на поведение, не само при тези, които не харесвате Hands Plus1 и пак при всички ги има проблемите и използването на секса като оръжие.


# 31
  • Мнения: 3
Когато мъжа помогне на жената в битовизмите ще и остане повече време и енергия за един качествен и удовлетворяващ секс .С извинение към мъжете  но една изморена  от всички дейности през деня жена ще бъде по малко отзивчива чисто физически

# 32
  • Мнения: 523
Когато мъжа помогне на жената в битовизмите ще и остане повече време и енергия за един качествен и удовлетворяващ секс .С извинение към мъжете  но една изморена  от всички дейности през деня жена ще бъде по малко отзивчива чисто физически
Защо не говорите само от Ваше име? Защо е това "мъже" и "жени"? Лично аз не съм съгласна с Вас. Явно сме извънземни с мъжа ми.

# 33
  • София
  • Мнения: 23 096
Е, ай ся, не всички сме с тенденция към нимфомания.

# 34
  • Мнения: X
Когато мъжа помогне на жената в битовизмите ще и остане повече време и енергия за един качествен и удовлетворяващ секс .С извинение към мъжете  но една изморена  от всички дейности през деня жена ще бъде по малко отзивчива чисто физически
Защо не говорите само от Ваше име? Защо е това "мъже" и "жени"? Лично аз не съм съгласна с Вас. Явно сме извънземни с мъжа ми.
Май сте извънземни...или поне ти, щом не ти пречи работата на кефа.   Smiley
Защото има доста голяма разлика между:
1.излизаш от работа в 17 часа, търчиш към детската градина, забираш малчугана, търчиш към магазина/пазара, търчиш и към къщи, мяташ се на печката/ пералнята, докато детето мрънкоти, че е гладно/изморено/жадно/тъжно и т.н., връща се мъжът ти и от вратата "Милооо, какво ще вечеряме?", докато си намества задните части пред компютъра с "Офф, труп съм, такъв ден беше .....!".Нареждаш масата, сядате, вечеряте, милото пак се "оттегля" зад монитора, докато ти почваш чиниите, крещиш 100 пъти по детето, че е време за зъбите и леглото, минаваш през банята най-накрая, мечтаейки си само за меката възглавница и топлата завивка.А милото се примъква с някакви си там желания....Я, да си гледа работата, умираш за сън и почивка.
И
2.излизаш от работа в 17 часа, мъжът ти е взел детето и те чакат на площадката.Пазарувате, прибирате се, ти приготвяш вечерята, докато той  и детето се занимават , или оправя покупките.СлагаТЕ масата заедно, вечеряте, прибирате масата, той мие/зарежда миялната, ти оправяш детето за сън.Правите си по чаша чай/наривате си по чаша вино и към 23 часа ви налягАТ едни такива желания.....Ами, да що не, толкова ти е приятно, отпуснато, милото е до теб, желаеш го....

Е, в кой от двата случая има по-голям шанс да се стигне до секс?

# 35
  • Мнения: 207
Според мен секса всеки ден не е нимфомания или поне не се чувствам, като такава 😊 и мъжо не се оплаква. Дали ми е помогнал с домакинската работа или не - не ми влияе. Приспиваме детето и е време за игра 😁 който е по-малко изморен, върши повечето работа 😁 в последно време все е той, че аз съм вече в 9-тия месец. Аз не го приемам като услуга към него, надявам се и той да го прави с удоволствие 😊

# 36
  • Мнения: 46 518
Не е до физическа умора само.
Просто различни неща в отношенията променят усещането за човека до нас, съответно сриват либидото. За някои жени е едно, за други друго.
То е като в секса, на някои примерно им харесва да ги бият и тормозят, на други не.

# 37
  • Мнения: 523
Май сте извънземни...или поне ти, щом не ти пречи работата на кефа.   Smiley
Защото има доста голяма разлика между...
Всеки сам е избрал партньора си. Не му е натикан на сила в къщата! Ако на някоя мъжа е вариант 1,то проблема си е лично нейн и никой не й е виновен че се е задомила с подобен индивид. Ние не влизаме нито във варинат 1,нито във вариант 2. Мъжа ми работи до късно,не може да взима детето. В момента го взимам аз (имаме и друго дете). Готвенето е според зависи какво ни се яде. Има неща,които приготвя той,а други аз. Компютър нямаме,масата я слагаме заедно +децата. Казвам това,защото масовата практика на жените е да се опитват да променят мъжете. За мен хората не се променят. Просто временно сменят нагласата си към дадено нещо. Ако една е жена е с достатъчно капацитет,който отговаря на собствените й изисквания,няма да заживее с мъж който си го мести от едини я в другия крачол докато тя (по думите тук) "слугува".

Последна редакция: чт, 29 ное 2018, 13:51 от Не се сърди, човече

# 38
  • Мнения: 46 518
Не му е натикан, но работата е там, че тези подробности излизат след като се появят отговорностите.
И не всеки е достатъчно силен, че да сложи край. Или "заради децата", "какво ще кажат хората", защото са финансово притиснати, дори психически смачкани или просто са възпитани, че това е нормалното.
В крайна сметка всеки си преценява какво да прави с живота си, разбирам човек, който има проблем да пусне тема за съвет, но такива тип вие колко сте зле, аз колко съм добре, каква цел имат?

# 39
  • Мнения: 523
Никой не твърди колко е добре и колко е зле друг! Темата е за секс! Ето как жените успяват да извъртят фокуса на каквото и да е,към домакински задължения. Доста от коментиращите смятат секса за свързан с домакинската работа. Ето това вече е зле,много зле!! Права сте обаче,че доста неща изплуват. Но възпитанието или го имаш,или го нямаш и то си личи. Аз мисля,че един добре възпитан мъж не отговаря на вариант 1 от коментара на предишната потребителка. И да мили дами,докато свързвате секса с миене на чинии, мъжете ви ще са все по-изморени,все по-заети и все по-често ще си го местят от крачол в крачол!

# 40
  • Мнения: 104
Темата всъщност я пуснах, защото долових в няколко коментара някакво благоволение едва ли не, че жената прави жест към даден мъж, като прави секс с него. За мен такива жени не изпитват явно удоволствие от секса, щом приемат секса едва ли не като жертва която правят.

# 41
  • Бургас
  • Мнения: 5 642
само докато четях заглавието - "Считате ли секса със съпруга си за бонус?" - веднага бих питала бонус за кого Simple Smile

# 42
  • Далече, далече
  • Мнения: 6 005
За мъжо естествено, вече се разбра, че жените го правят като акт на благоволение към някого.

# 43
  • Бургас
  • Мнения: 5 642
За мъжо естествено, вече се разбра, че жените го правят като акт на благоволение към някого.
Ти да видиш моя е късметлия. Коментара ми си беше двусмислен и насочен само към заглавието, просто защото се зачудих за нас си и стигнах до извода, че и за мен си иде бонус и за него.
Реално със съпруга ми върви и бонус секс, но бонуса си е за мен.

Колкото до самата тема: Не, не считам. Все още му се кефя твърде много на пустия секс и "пускам" за собствено удоволствие, а не за награда на мъжо.

Последна редакция: чт, 29 ное 2018, 15:53 от MeMyselfI

# 44
  • Мнения: 7 922
Не. Не разменям секс срещу измити чинии. Слава богу, връзката ми не е от този тип.

# 45
  • Мнения: 46 518
Аз мисля,че един добре възпитан мъж не отговаря на вариант 1 от коментара на предишната потребителка.
Но мъжете на жените, които цитирате в първия пост - отговарят. И причината в повечето случаи са ежедневните отговорности, което е съвсем нормално, има ги във всеки дим и са всеки ден, затова неминуемо се отразяват на отношенията в двойката, сексуалните пък са част от общите отношения, така че засяга И тях. А дали ще са баш чинии, деца или друго, което засяга ежедневието на семейството, това е просто подробност. Тези влошени отношения са причина за скандали, неудовлетвореност, нежелание за общуване с въпросния човек, съответно и в леглото.
Причините, разбира се, могат да бъдат и други, но най-честите са тези, които са неизбежни при всички, и всекидневни.

Темата всъщност я пуснах, защото долових в няколко коментара някакво благоволение едва ли не, че жената прави жест към даден мъж, като прави секс с него. За мен такива жени не изпитват явно удоволствие от секса, щом приемат секса едва ли не като жертва която правят.
Не е задължително да не изпитват удоволствие, аз например обожавам да ходя на море и ако ида с човек, с чиято компания не ми е много приятна, пак ще си изпитам същото удоволствие от морето, но съгласието ми да съм с този човек ще усещам като жертва от моя страна. В случая не говоря за мъж или да съм на нечии разноски, а по принцип.

# 46
  • Мнения: 5 059
не вярвам тук някой да си признае, че го прави редовно, но поне имало ли е случай когато сте се възползвали от този начин на "убеждаване" на мъжа за нещо.

За всичко. Grinning И той е доволен ,и аз съм доволна.Мъжете са доста просто устроени същества(не го казвам като обида,напротив) и ви гарантирам,че чувства ли се доволен мъжът от "сексуалното обслужване" на жена си,ще е по-щастлив и спокоен съвместния живот.
За протокола,че сигурно някой ще се сети-ние с мъжа секс не правим често,а и покрай бебеправенето се е превърнал малко или много в задължение,но имаме други....начини да се забавляваме Simple Smile

# 47
  • Мнения: 5 248
Ей за това ви е лесно на вас жените. Аз с моя мъжки начин на мислене съм лесно контролиуема чрез секс.

# 48
  • Мнения: 5 059
Ей за това ви е лесно на вас жените. Аз с моя мъжки начин на мислене съм лесно контролиуема чрез секс.

Чакай,че погледнах 2-3 пъти ника и инфото ти,не беше ли и ти жена Grinning
Ами,едва ли съжаляваш за това.Ако угодиш на някой и след това той на теб,ще се чувстваш ли зле след това?
Аз не го приемам като използване,напротив Simple Smile

# 49
  • Мнения: 4 745
Естествено,че е бонус ,можеше да го боли глава или да е уморен,договорили сме се  само  за хвърлянето на боклука и прахосмученето Stuck Out Tongue

# 50
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Правим го винаги, когато на двамата ни се иска и имаме сили. Което е достатъчно често. Не изнудвам чрез секс, отказвам само и единствено, когато съм зверски уморена и много ми се спи, което е сравнително рядко. Не ми е хрумвало да го разглеждам като награда, нито знаех, че мога да убеждавам чрез секс. Явно съм смотана.  Mr. Green

# 51
  • София
  • Мнения: 5 729
Темата всъщност я пуснах, защото долових в няколко коментара някакво благоволение едва ли не, че жената прави жест към даден мъж, като прави секс с него. За мен такива жени не изпитват явно удоволствие от секса, щом приемат секса едва ли не като жертва която правят.
Дай някой и друг линк, цитат.
Аз също не съм попадала на такива мнения и ми се вижда изсмукано от контекста.

# 52
  • Мнения: 5 248
Ей за това ви е лесно на вас жените. Аз с моя мъжки начин на мислене съм лесно контролиуема чрез секс.

Чакай,че погледнах 2-3 пъти ника и инфото ти,не беше ли и ти жена Grinning
Ами,едва ли съжаляваш за това.Ако угодиш на някой и след това той на теб,ще се чувстваш ли зле след това?
Аз не го приемам като използване,напротив Simple Smile
Жена съм. Но действам и мисля като мъж. Със секс мъж може да ме държи до себе си и контролира. Питки месили ли сте в 5 сутринта след секс? Аз да.

# 53
  • Мнения: 7 922
Злодеида, защо месиш питки? Не се заяждам, наистина не схванах.

# 54
  • Мнения: 1 184
Злодеида, защо месиш питки? Не се заяждам, наистина не схванах.

Сигурно са изгладнели след някой маратон. Wink

# 55
  • Мнения: 104
По същата причина, поради която съществува лафа : Нали знаеш кой мете сутрин рано ?  Blush

# 56
  • Мнения: 7 922
Кой мете сутрин рано? Blush и това не знам.
Помислих си, че Злодеида меси питки в знак на благодарност за доброто хммм представяне на партньора.
Ако е така, няма лошо.

# 57
  • Мнения: 104
Мете и меси тоя дето са го огряли предната вечер.

# 58
  • Мнения: 46 518
Мете и меси тоя дето са го огряли предната вечер.
Него не го ли е огряло?

Предпочитам кавалер, който го може освен в леглото и извън него, т.е. продължава глезенето не само под юргана.

# 59
  • Мнения: 5 248
Защото се зареждам с енергия. А и бяхме изгладнели.

# 60
  • Мнения: 104
Мете и меси тоя дето са го огряли предната вечер.
Него не го ли е огряло?


Аз пуснах темата с мисълта ,че има двама огрени при секса, и ти ми задаваш ма мен този въпрос.
Това е ирония.

# 61
  • Мнения: 46 518
Не, не е ироничен. Това за месенето и метенето съм го чувала само и единствено за жени, затова не мисля, че значи "тоя дето са го огряли предната вечер", защото огрени са и двамата, а конкретно огреният от женски пол.

По темата - когато отношенията са нормални, всичко е част от тях, когато са обтегнати, защото всичко е само на един гръб, тогава и най-смешните ежедневни действия се наричат бонуси.

# 62
  • Мнения: 603
Моя след втори рунд ми носи ядене в леглото, защото и двамата сме изморени и даже ми е казвал, че му харесва като го прави. Нарича се любов.

# 63
  • Мнения: 5 059
Защото се зареждам с енергия. А и бяхме изгладнели.

И в крайна сметка не ми отговори на въпроса-съжаляваш ли,че те манипулират със секс?
Защото аз съдя по мъжа и той определено е доволен от тази "сделка".

# 64
  • Мнения: 104
Защо мислиш ,че при жените е различно Simple Smile

# 65
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Един въпрос ми възниква като чета темата. Към жените, които манипулират мъжете си чрез секс. Каква е разликата дали получаваш пари в брой или получаваш услуги, подаръци или каквото и да било друго срещу секс? Защо заклеймяват жените, които продават секс срещу пари, а половината го правите същото в къщи?  newsm78

# 66
  • Мнения: 5 248
В един момент съм съжалявала да Верман.

# 67
  • Мнения: 46 518
Защо заклеймяват жените, които продават секс срещу пари, а половината го правите същото в къщи?  newsm78
Доста смело заключение...

# 68
  • Мнения: 5 059
В един момент съм съжалявала да Верман.

Явно редактора ми променя ника така,защото вече няколко пъти ме наричат Верман Grinning
Да взема да се преименувам Stuck Out Tongue
Не знам,моя е много доволен ,аз също Simple Smile

# 69
  • Мнения: 603
Един въпрос ми възниква като чета темата. Към жените, които манипулират мъжете си чрез секс. Каква е разликата дали получаваш пари в брой или получаваш услуги, подаръци или каквото и да било друго срещу секс? Защо заклеймяват жените, които продават секс срещу пари, а половината го правите същото в къщи?  newsm78

Правила съм го един път и то той си знаеше какъв е проблема. Тъй като знам, че на него секса му е много важен както на мен, бяхме на сухо и двамата, защото негово поведение ме беше наранило. Не съм го направила, защото ми е харесало. Беше крайно наложително. Обясненията и разговорите нямаха особен ефект, но спирането на секса имаше. Някои мъже са така. Спреш ли им секса - се вдигат на бунт все едно са им изяли половината заплата.

# 70
  • Мнения: 5 262
Един въпрос ми възниква като чета темата. Към жените, които манипулират мъжете си чрез секс. Каква е разликата дали получаваш пари в брой или получаваш услуги, подаръци или каквото и да било друго срещу секс? Защо заклеймяват жените, които продават секс срещу пари, а половината го правите същото в къщи?  newsm78

Разликата е както винаги в сумата. Докато едната го прави за @жълти стотинки@, защото ако се налагат няколко сеанса на вечер за да докараш няколко хонорара , че не си самосиндикална , чсно ,

То домакинята може с по веднъж от дъжд на вятър да си стои на топло и спокойно в къщи и да си решава кръстословици и да е зависима само от 1 , който ако е добре отрупан с работа няма да намери време да се разправя.

та кой как се нареди му се вика на това .

# 71
  • Мнения: 46 518
Аз пък не мисля, че опира до пари. Има жени и мъже, които трудно задържат човек около себе си, нищо че имат пари. Не всичко може да се купи, рядко в семейството всичко се изчерпва с услуги и плащането им.

# 72
  • Мнения: 7 922
Аз честно казано не знам какви са механизмите за манипулация чрез секс. Как става, обяснете ми? Жената слага червено бельо, отърва се в мъжа си и мърка:"скъпи, чакам те в леглото след като измиеш чиниите..." - това ли е?
Или пък веднага след секса му казва : "мечо, да знаеш какво хубаво палто си харесах..."
Съвсем сериозно питам.

# 73
  • Мнения: 104

Или пък веднага след секса му казва : "мечо, да знаеш какво хубаво палто си харесах..."
Съвсем сериозно питам.
По-добре преди секс, че след секса мъжете рязко губум интерес за каквото и да било....

# 74
  • Мнения: 5 262

Или пък веднага след секса му казва : "мечо, да знаеш какво хубаво палто си харесах..."
Съвсем сериозно питам.
По-добре преди секс, че след секса мъжете рязко губум интерес за каквото и да било....


а... ще ви откажем цигарките! щом такава е работата

# 75
  • Мнения: 104
Ами аз не пуша, просто рязко изчезвам към света на Морфей.

# 76
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
И за мисля, че преди трябва. След изобщо не чуват, камо ли да мислят.  Joy

Да, мащабите са различни. Но принципът е същият - аз правя секс с теб, ти ми даваш нещо в замяна. Дали е палто, пари или измити чинии няма значение. Ех... къде отиде безкористната любов...  Mr. Green Явно съм много старомодна вече.  hahaha

# 77
  • Мнения: 7 922
Че то това на проституция прилича.

# 78
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Че то това на проституция прилича.

Е анджек де. За това говоря.

# 79
  • Мнения: 603
Не знам за вас, но моя го претоварвам от креватни изпълнения и след това е навит даже дворец да ми купи, камоли някакво палто. От него знам, че при всяка жена било различно.

# 80
  • Мнения: 5 059
А защо тъй гледате на нещата само от едната гледна точка?
За мен използване е също да кажеш-сега,ако ми направиш една хубава свир*а,цяла събота и неделя ще съм твой ....да речем...
В този дух може да кажем,че мъжете ни използват,не ние тях.Ами,да!

# 81
  • Мнения: 7 922
Сега ме хвърлихте в размисли. Много ще внимавам няколко часа преди и след секс да не говоря за палта, чинии и бижута.

# 82
  • Мнения: 46 518
След 21 г. семеен живот за сефте ги чувам тези работи, като изключим държанките, на които това им е работата, продължавам да вярвам, че това са вицове..

# 83
  • Мнения: 2 998
не вярвам тук някой да си признае, че го прави редовно, но поне имало ли е случай когато сте се възползвали от този начин на "убеждаване" на мъжа за нещо.
Не! Ако искам нещо си казвам, нямам нужда от специални похвати за убеждаване.
Направо ми е жал за жените, които са с толкова ниско самочувствие, ще им се налага да просят така.

# 84
  • Мнения: 9 196
Системата бонус-малус трябва да се въведе и в семейния кодекс.

# 85
  • Мнения: 671
Като ми стане тъпо и тъжно от някоя глупост и влизам да чета подобни теми.....и си викам "Леле, аз живея прекрасно" и деня ми се оправя. Не че чуждото нещастие ми доставя удоволствие или ме успокоява по някакъв начин.....ама в крайна сметка не мога да спася света, ако ще и сто билиона сълзи да пролея за някой нещастен.

И на мен ми звучи като виц, но хора всякакви, съдби безброй, а и всеки вижда света по свой начин.
Правя секс с мъжа ми за удоволствие. На него да му е готино и на мен да ми е готино. Даже се чудя кое ми е по кеф, че на него му е готино или че на мен ми е готино.
И с годините секса с него става все по-добър.
Няма нужда да правя секс с него за нещо си, защото той така или иначе е способен и го е правил...дава и последните пари за мои прищявки, което от друга страна е тъпо, защото е неразумно от негова страна, ама....100 хубости няма в тоз живот.
Похвалих се! Laughing
Хубав ден и Весели празници!

# 86
  • Мнения: 8
Че то това на проституция прилича.


Четейки тази тема, както и още няколко във този раздел, стигам до извода, че бракът в много случаи превръща едни нормални хора в извратени и безскруполни същества един за друг. Това ме натъжава като млад човек и ме обезкуражава да го уважавам като институция.  Pensive

# 87
  • Мнения: 5 262
виж сега. ако не експлоатираш една ми ти съпруга, то ще ти се налага да експлоатираш доста раъличен персонал ...
обратното също важи ... всеки път да викаш ел. техник или водопроводчик или пък хамали ...
научавате се да цените нещата каквито са си.

# 88
  • Мнения: 25 620
Четейки тази тема, както и още няколко във този раздел, стигам до извода, че бракът в много случаи превръща едни нормални хора в извратени и безскруполни същества един за друг. Това ме натъжава като млад човек и ме обезкуражава да го уважавам като институция.  Pensive

Да, ама иначе няма безплатен секс... Както и пълно обслужване като при мама. Или си плащаш, или си стоиш цял живот при мама.

Ох, забравих, че днес е много модерно да си живееш като бракуван, като връчиш на приятелката си длъжностната характеристика на омъжената жена, включваща всички домакински задължения, децата, както и заплата, много ясно, защото днешната жена трябва да работи. Но като стане въпрос за мъжките задължения... А, то няма такива или са от дъжд на вятър.
Ама то не може хем без брак, хем в брачни отношения. Или – или.

# 89
  • Мнения: 4
Не знам за вас, но моя го претоварвам от креватни изпълнения и след това е навит даже дворец да ми купи, камоли някакво палто. От него знам, че при всяка жена било различно.
Аз го считам като необходимост да се чувствам добре. Дали ще е със съпруг или любовник не е от значение Grinning

# 90
  • Мнения: 4
Секса е важен за мен.Без секс не се живее със съпругът ми или с друг любовник важно е да бъде качествено направен.

# 91
  • Мнения: 8
Четейки тази тема, както и още няколко във този раздел, стигам до извода, че бракът в много случаи превръща едни нормални хора в извратени и безскруполни същества един за друг. Това ме натъжава като млад човек и ме обезкуражава да го уважавам като институция.  Pensive

Да, ама иначе няма безплатен секс... Както и пълно обслужване като при мама. Или си плащаш, или си стоиш цял живот при мама.


Е, то ако ще си плаща, по-добре да ходи по курви мъжа. I get older, they stay the same age, както казваше един известен актьор. А и ще си спести много проблеми вбъдеще - за справка - темите  в раздела. Smile

# 92
  • София
  • Мнения: 19 249
Да, ама иначе няма безплатен секс... Както и пълно обслужване като при мама. Или си плащаш, или си стоиш цял живот при мама.
Е, то ако ще си плаща, по-добре да ходи по курви мъжа. I get older, they stay the same age, както казваше един известен актьор. А и ще си спести много проблеми вбъдеще - за справка - темите  в раздела. Smile
Невинаги плащането е с пари.
Човек трябва да познава себе си и да не се опитва да се самозалъгва. Говорила съм с мъже и те категорично казват "аз за това пари няма да давам". Срам ги е, той не се чувства достатъчно харесван заради самия себе си. Освен това, каквото и да си говорим - не е чак толкова евтино, ако искаш и домашно обслужване.
Същевременно уж търсят Единствената, все не намират и все жените им виновни.

# 93
  • Мнения: 7
В секса трябва да се надгражда. Иначе си мисля че е едно 'мандърсаньйе'. Много си мислят че щом пистолета му става и е Бог.
Бонус е когато дадеш ако не всичко то твърде много. ХИМИЯ!

# 94
  • Мнения: 3 865
сексът е удоволствие като всяко друго, но не е необходимост. Спокойно мога да си живея без секс ако всичко останало е наред и никога няма да се разведа ако мъжът ми не иска да спи с мен.

# 95
  • Мнения: 3 865
Секса е важен за мен.Без секс не се живее със съпругът ми или с друг любовник важно е да бъде качествено направен.

кво значи качествен

# 96
  • Мнения: 5 248
сексът е удоволствие като всяко друго, но не е необходимост. Спокойно мога да си живея без секс ако всичко останало е наред и никога няма да се разведа ако мъжът ми не иска да спи с мен.
Защо да не иска да спи с теб? Разликата между не може и не иска е огромна.
А ще правиш ли секс с друг?  Той с друга? При това положение, кое е всичко друго което да е наред?

# 97
  • София
  • Мнения: 19 249
Може бонус, може малус  Joy

# 98
  • Мнения: X
сексът е удоволствие като всяко друго, но не е необходимост. Спокойно мога да си живея без секс ако всичко останало е наред и никога няма да се разведа ако мъжът ми не иска да спи с мен.
Ако мъжът ти не иска да спи с теб, значи нищо не е наред.

# 99
  • Мнения: 3 865
сексът е удоволствие като всяко друго, но не е необходимост. Спокойно мога да си живея без секс ако всичко останало е наред и никога няма да се разведа ако мъжът ми не иска да спи с мен.
Защо да не иска да спи с теб? Разликата между не може и не иска е огромна.
А ще правиш ли секс с друг?  Той с друга? При това положение, кое е всичко друго което да е наред?

Може да не иска защото е прекалено уморен или поради някаква причина няма желание за секс. Аз самата трябва да съм напълно fresh и заредена с енергия за да имам желание за секс. И то ще го имам ако съм в кревата и имам мъж до себе си в този момент. Което не се случва често. Ако не го предизвиквам сексуално и не му е проблем да си живее без секс ще си караме така щом и на двамата не ни пречи. И не - ако искам секс, а той не иска няма да тръгна навън да търся. В краен случай и сама мога да се обслужвам ако е толкова наболело.
Всичко останало е да се живеем в мир и сговор, да се обичаме и уважаме, да се смеем заедно, да се забавляваме, да си гледаме децата, да се радваме на живота. Странен въпрос ми задаваш

# 100
  • Мнения: 3 865
сексът е удоволствие като всяко друго, но не е необходимост. Спокойно мога да си живея без секс ако всичко останало е наред и никога няма да се разведа ако мъжът ми не иска да спи с мен.
Ако мъжът ти не иска да спи с теб, значи нищо не е наред.

кое да не е наред. Не му става ли? Ми дай да го зарежа като не му става, това ли ми окаш?

# 101
  • Мнения: 5 248
[video][/video]Не мисля, че еднократното не искане е проблем. По-скоро месечното не искане считам за такъв.

# 102
  • Бургас
  • Мнения: 20
Ние правим секс за удоволствие, до сега ми се е слъчвало около 3-4 пъти да го правя по задължение и това беше малко след раждането ми. Понеже се чувствах страшно уморена, а и няколко месеца след като родих, изключително трудно се овлажнявах, вероятно се дължеше на хормоните.
Но и двамата се наслаждаваме на секса един с друг, не мога да си предствя да не искам да си легна с мъжа ми или да го правя за някаква изгода.

Последна редакция: ср, 30 яну 2019, 15:44 от iwelinad

# 103
  • Мнения: 3 865
Ние правим секс за удоволствие, до сега ми се е слъчвало около 3-4 пъти да го правя по задължение и това беше малко след раждането ми. Понеже се чувствах страшно уморена, а и няколко месеца след като родих, изключително трудно се овлажнявах, вероятно се дължеше на хормоните.
Но и двамата се наслаждаваме на секса един с друг, не мога да си предствя да не искам да си легна с мъжа ми или да го правя за някаква изгода.

Ами ако сега пак си изморена поради някаква причина (проблем със съня примерно или друго) или хормоните ти се разбъзикат и не ти се прави секс ще го правиш по задължение за да угодиш на мъжа си или ще го ощетяваш и пращаш при други жени?

# 104
  • Бургас
  • Мнения: 20
Ние правим секс за удоволствие, до сега ми се е слъчвало около 3-4 пъти да го правя по задължение и това беше малко след раждането ми. Понеже се чувствах страшно уморена, а и няколко месеца след като родих, изключително трудно се овлажнявах, вероятно се дължеше на хормоните.
Но и двамата се наслаждаваме на секса един с друг, не мога да си предствя да не искам да си легна с мъжа ми или да го правя за някаква изгода.

Ами ако сега пак си изморена поради някаква причина (проблем със съня примерно или друго) или хормоните ти се разбъзикат и не ти се прави секс ще го правиш по задължение за да угодиш на мъжа си или ще го ощетяваш и пращаш при други жени?

Не знам, какво значи да го ощетявам т.е. ако поради някаква причина не ми се прави секс не бих го правила, но със сигурност бих търсила начин да реша проблема. А и досега се е случвало 3- 4 пъти за 5 години така, че не мисля, че е сериозен проблем или има голяма вероятност да се повтори. А относно пращането при други жени, ако се стигне до там, не виждам причина да бъдем заедно.

# 105
  • Мнения: 3 865

Не знам, какво значи да го ощетявам т.е. ако поради някаква причина не ми се прави секс не бих го правила, но със сигурност бих търсила начин да реша проблема. А и досега се е случвало 3- 4 пъти за 5 години така, че не мисля, че е сериозен проблем или има голяма вероятност да се повтори. А относно пращането при други жени, ако се стигне до там, не виждам причина да бъдем заедно.

да го ощетяваш значи да му отказваш секс. И това, че до сега не се е случвало не значи, че няма никога да се случи - има много здравословни проблеми които без твоя вина да ти дойдат до главата и за които медицината не може да ти помогне да решиш. Когато човек се жени обещава че ще бъде с другия в добро и зло - това да го зарежеш, защото ти или той има неразрешим здравословен проблем е точно обратното на това което си обещал когато си се венчал. Освен това и без болести хората естествено остаряват и в един момент спираш да се интересуваш от секс. Но това по правило не се случва едновременно при двамата съпрузи - първо единият изгубва желание за секс, а след него и другия. По твоята логика трябва да се разделят моментално и тоя, който иска секс да си намери друг. То така няма да остане възрастна двойка щото всеки е търсил секса и бягал от другия.
Хората мислят ограничено и егоистично, придават прекалено голяма тежест на секса и загърбват истински важните ценности в една връзка, защото за тях висшата ценност е секса и без него всичко е безсмислено. Но акъла не им стига да си помислят как ще се чувстват те самите ако ги зарежат защото вече не могат да бъдат използвани за секс удоволствия.

# 106
  • Бургас
  • Мнения: 20

Не знам, какво значи да го ощетявам т.е. ако поради някаква причина не ми се прави секс не бих го правила, но със сигурност бих търсила начин да реша проблема. А и досега се е случвало 3- 4 пъти за 5 години така, че не мисля, че е сериозен проблем или има голяма вероятност да се повтори. А относно пращането при други жени, ако се стигне до там, не виждам причина да бъдем заедно.

да го ощетяваш значи да му отказваш секс. И това, че до сега не се е случвало не значи, че няма никога да се случи - има много здравословни проблеми които без твоя вина да ти дойдат до главата и за които медицината не може да ти помогне да решиш. Когато човек се жени обещава че ще бъде с другия в добро и зло - това да го зарежеш, защото ти или той има неразрешим здравословен проблем е точно обратното на това което си обещал когато си се венчал. Освен това и без болести хората естествено остаряват и в един момент спираш да се интересуваш от секс. Но това по правило не се случва едновременно при двамата съпрузи - първо единият изгубва желание за секс, а след него и другия. По твоята логика трябва да се разделят моментално и тоя, който иска секс да си намери друг. То така няма да остане възрастна двойка щото всеки е търсил секса и бягал от другия.
Хората мислят ограничено и егоистично, придават прекалено голяма тежест на секса и загърбват истински важните ценности в една връзка, защото за тях висшата ценност е секса и без него всичко е безсмислено. Но акъла не им стига да си помислят как ще се чувстват те самите ако ги зарежат защото вече не могат да бъдат използвани за секс удоволствия.

Струва ми се, че не четете правилно, какво точно съм написала. Абсолютно никъде не съм писала, че ще се разделя с мъжа ми ако не правим секс. Не знам, защо приемате темата толкова лично, сигурно има причина за това, но нямате право да съдите хората за това, което мислят за правилно. Всеки има различна гледна точка и разбиране за връзката си. Причините, които изброявате са изключително крайни и просто няма, как да ви отговоря адекватно след като не съм в тази ситуация. Наясно съм, че желанието за секс не е константа, променя се във времето и както написах, бих търсила причината и разрешаването на проблема, не бих оставила мъжът ми. Но, колкото и повърхностна да си мислите, че съм, според мен дългото отсъствие на желание за секс, не е нещо, с което трябва да се примиряваш и с което да си живееш, само защото си се врекъл във вярност. Да подчертая говоря за ЖЕЛАНИЕ, а не за възможност или невъзможност поради здравословен проблем или друга причина. Причините за нежелание могат да бъдат и че партньорът ви, не ви желае и не иска да бъде с вас, вие може да си живеете така, но аз не мога!
За мен, желанието за секс и практикуването му само могат да обогатят връзката и не мисля, че хората, които не правят секс или секса не им е приоритет имат по - дълбока духовна връзка от тези, които правят и държат на секса във връзката си ... Или че нямат акъл или принципи, което звучи доста абсурдно, като заключение от 2 коментара и то май недочетени правилно.

Последна редакция: пт, 01 фев 2019, 14:20 от iwelinad

# 107
  • Мнения: 3 865
А относно пращането при други жени, ако се стигне до там, не виждам причина да бъдем заедно.

ето това сама си го казала - разбирам го, че ако ти не можеш да му дадеш секс (което реално значи че или се налага да го търси навън или да се самообслужва) според теб това значи, че не трябва да сте заедно

Цитат
Струва ми се, че не четете правилно, какво точно съм написала. Абсолютно никъде не съм писала, че ще се разделя с мъжа ми ако не правим секс. Не знам, защо приемате темата толкова лично, сигурно има причина за това, но нямате право да съдите хората за това, което мислят за правилно. Всеки има различна гледна точка и разбиране за връзката си. Причините, които изброявате са изключително крайни и просто няма, как да ви отговоря адекватно след като не съм в тази ситуация. Наясно съм, че желанието за секс не е константа, променя се във времето и както написах, бих търсила причината и разрешаването на проблема, не бих оставила мъжът ми. Но, колкото и повърхностна да си мислите, че съм, според мен дългото отсъствие на желание за секс, не е нещо, с което трябва да се примиряваш и с което да си живееш, само защото си се врекъл във вярност. Причините могат да бъдат и че партньорът ви, не ви желае и не иска да бъде с вас, вие може да си живеете така, но аз не мога!

Нищо лично не съм приела - от къде го измисли. Просто изкоментирах поста ти и се обосновах защо смятам, че не е правилно да зарежеш половинката си само защото не можете да правите секс. И хич не си мисли, че причините, които изброявам са крайни - не само че са съвсем реални, но и доста често срещани. Глупаво е да се надяваш, че ти си застрахована от тях. Някои здравословни проблеми просто не могат да бъдат решени. И понеже се интересуваш - не - аз нямам здравословен проблем който да ми влияе на секс живот. Ако липсва бурен секс с мъжа ми причината обикновено е или че съм прекалено уморена или че ме е ядосал. Освен това дали нещо е проблем или не  е много субективно. За един може да е проблем да не прави секс една седмица, за друг може да е съвсем нормално да го прави веднъж седмично или месечно. Никой от двамата няма проблем и не трябва да търси лечение или решение - просто хората имат различни нужди и ако наистина се обичат  както и с много други неща така и със секса ще се наложи да правят компромиси в името на това да останат заедно.
Ако партньорът ти не иска секс с теб, но с други няма против тогава наистина е притеснително. Проблем е ако е защото не те обича - тогава наистина може би трябва да се разделите. Но ако причината е друга и поправима тогава трябва да се намери и коригира разбира се, това е близко до ума. Аз лично ако обичам един мъж никога не бих го напуснала понеже няма същите секс нужди като мен, има физиологичен проблем или просто е прекалено уморен и няма енергия за това. Ще си карам без секс, но няма да го насилвам. По-скоро ще се самообслужвам ако положението стигне то там. Но при всички положения ще се опитам да разбера каква е причината за да я отстраня ако мога, а ако не мога - поне да го разбера защо е такъв. Жалко е, че когато в една връзка има сексуален проблем, и само такъв - всичко друго е ОК - хората ведната решават че трябва да се разделят. Това значи, че не цениш и не обичаш другия заради него самия, а го искаш само за да ти задоволява секс нужди. Аз пък лично имам много други нужди за задоволяване - сексуалните не са ми приоритет. Не сексът носи щастие в една връзка, а разбирателството, обичта, уважението, загрижеността, усещането, че си ценен и оценен...

# 108
  • Бургас
  • Мнения: 20
А относно пращането при други жени, ако се стигне до там, не виждам причина да бъдем заедно.

ето това сама си го казала - разбирам го, че ако ти не можеш да му дадеш секс (което реално значи че или се налага да го търси навън или да се самообслужва) според теб това значи, че не трябва да сте заедно

Цитат
Струва ми се, че не четете правилно, какво точно съм написала. Абсолютно никъде не съм писала, че ще се разделя с мъжа ми ако не правим секс. Не знам, защо приемате темата толкова лично, сигурно има причина за това, но нямате право да съдите хората за това, което мислят за правилно. Всеки има различна гледна точка и разбиране за връзката си. Причините, които изброявате са изключително крайни и просто няма, как да ви отговоря адекватно след като не съм в тази ситуация. Наясно съм, че желанието за секс не е константа, променя се във времето и както написах, бих търсила причината и разрешаването на проблема, не бих оставила мъжът ми. Но, колкото и повърхностна да си мислите, че съм, според мен дългото отсъствие на желание за секс, не е нещо, с което трябва да се примиряваш и с което да си живееш, само защото си се врекъл във вярност. Причините могат да бъдат и че партньорът ви, не ви желае и не иска да бъде с вас, вие може да си живеете така, но аз не мога!

Нищо лично не съм приела - от къде го измисли. Просто изкоментирах поста ти и се обосновах защо смятам, че не е правилно да зарежеш половинката си само защото не можете да правите секс. И хич не си мисли, че причините, които изброявам са крайни - не само че са съвсем реални, но и доста често срещани. Глупаво е да се надяваш, че ти си застрахована от тях. Някои здравословни проблеми просто не могат да бъдат решени. И понеже се интересуваш - не - аз нямам здравословен проблем който да ми влияе на секс живот. Ако липсва бурен секс с мъжа ми причината обикновено е или че съм прекалено уморена или че ме е ядосал. Освен това дали нещо е проблем или не  е много субективно. За един може да е проблем да не прави секс една седмица, за друг може да е съвсем нормално да го прави веднъж седмично или месечно. Никой от двамата няма проблем и не трябва да търси лечение или решение - просто хората имат различни нужди и ако наистина се обичат  както и с много други неща така и със секса ще се наложи да правят компромиси в името на това да останат заедно.
Ако партньорът ти не иска секс с теб, но с други няма против тогава наистина е притеснително. Проблем е ако е защото не те обича - тогава наистина може би трябва да се разделите. Но ако причината е друга и поправима тогава трябва да се намери и коригира разбира се, това е близко до ума. Аз лично ако обичам един мъж никога не бих го напуснала понеже няма същите секс нужди като мен, има физиологичен проблем или просто е прекалено уморен и няма енергия за това. Ще си карам без секс, но няма да го насилвам. По-скоро ще се самообслужвам ако положението стигне то там. Но при всички положения ще се опитам да разбера каква е причината за да я отстраня ако мога, а ако не мога - поне да го разбера защо е такъв. Жалко е, че когато в една връзка има сексуален проблем, и само такъв - всичко друго е ОК - хората ведната решават че трябва да се разделят. Това значи, че не цениш и не обичаш другия заради него самия, а го искаш само за да ти задоволява секс нужди. Аз пък лично имам много други нужди за задоволяване - сексуалните не са ми приоритет. Не сексът носи щастие в една връзка, а разбирателството, обичта, уважението, загрижеността, усещането, че си ценен и оценен...

Съгласна съм, за това, че една връзка не се основава само на секса и има много други фактори, но не забравяйте, че всеки човек и връзка са различни. Точно защото за всеки човек отсъствиено на секс е субективно, аз пиша за моя случай. Ние правим редовно секс и за мен е странно ако секса започне да отсъства и бих търсила причината или проблема за това отсъствие. Прочетох нещата, които съм написала и никъде не пише, че бих зарязала мъжът ми ако не правим секс, държа да го подчертая, защото вие упорито твърдите, че е така. Това, което съм написала е, че ще се опитам да разбера къде е проблема и да го поправя, ако мога! За мен лично причините са крайни и няма причина да си ги мисля, предположение, че и двамата сме в добро здраве и до момента в сексуална гледна точка нещата са добре. Но всеки е различен, вие имате вашено мнение,  а аз моето и не виждам, защо който и да било трябва да го опровергава, коментира или критикува.

Общи условия

Активация на акаунт