Имало едно време в Чукурова | ВВ, Кьосем - исторически и костюмни драми №11

  • 20 561
  • 737
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 3 634
Лучия, благодаря за превода.
От фрагмана се вижда, че Демир в същите дрехи и явно след обаждането по телефона отива някъде с колата.
И там е пак гора като на мястото на катастрофата.
Само Демир знае къде се намира Йълмаз в момента и накъде евентуално е тръгнал.
Дали с Дженго пак не са се организирали...
(Те рядко се сещат за какво всъщност станаха партньори.)  Sad

# 676
  • Мнения: 21 201
 wavey

Щом и в началото на сериала Йълмаз е бил само с мустак(забравила съм) значи както казвате е сън(или мечта) и добре, че е.

# 677
  • Мнения: 28 133
Прилича ми на спомен, който до сега не са показвали Rolling Eyes

# 678
  • Мнения: 3 246
Момичета Kissing Heart,
Да, новата снимка и части от фрагмана навеждат на размисли. Колкото и да не ми се иска, по-логично е, Демир да е дал заповеди да изблъскат от пътя Йълмаз или да устроят клопка и той самият да го изблъска. Не мисля, че Демир ще остави това просто така - че Зюлейха и Йълмаз са били заедно насаме, независимо от причината...гневът и ревността го заслепяват. Логично ми е, но не ми се иска, защото колкото и да не харесвам Демир, ми се ще да има нещо, за което да му кажа "Евала"...а до сега трудно успявам да намеря за себе си такова. Според мен, теорията за друг враг на Фекели е валидна, все още и може тепърва да започнат разплитане и на онази история с катастрофата на семейството на Фекели. А може и да е злополука, както и ситуацията сега с Йълмаз. Мисля си, че може и самият Йълмаз по невнимание да е излетял от пътя...това ми е по-логично на този етап от скрития враг. Но, дори и да е злополука, Фекели очаква най-лошото защото се случва непрекъснато и логично ще обвини Демир. Предстои отново интересна серия. Ще видим довечера!
Цитат
Щом и в началото на сериала Йълмаз е бил само с мустак(забравила съм) значи както казвате е сън(или мечта) и добре, че е.
Нейджал Hug ако Демир отново се е опитал да убие Йълмаз и Зюлейха научи за това, то тя ще научи лека по лека и за предишните опити...това няма да е в услуга на Демир и взаимността на любовта. Thinking

# 679
  • Мнения: 21 201
Скрит текст:
Момичета Kissing Heart,
Да, новата снимка и части от фрагмана навеждат на размисли. Колкото и да не ми се иска, по-логично е, Демир да е дал заповеди да изблъскат от пътя Йълмаз или да устроят клопка и той самият да го изблъска. Не мисля, че Демир ще остави това просто така - че Зюлейха и Йълмаз са били заедно насаме, независимо от причината...гневът и ревността го заслепяват. Логично ми е, но не ми се иска, защото колкото и да не харесвам Демир, ми се ще да има нещо, за което да му кажа "Евала"...а до сега трудно успявам да намеря за себе си такова. Според мен, теорията за друг враг на Фекели е валидна, все още и може тепърва да започнат разплитане и на онази история с катастрофата на семейството на Фекели. А може и да е злополука, както и ситуацията сега с Йълмаз. Мисля си, че може и самият Йълмаз по невнимание да е излетял от пътя...това ми е по-логично на този етап от скрития враг. Но, дори и да е злополука, Фекели очаква най-лошото защото се случва непрекъснато и логично ще обвини Демир. Предстои отново интересна серия. Ще видим довечера!
Цитат
Скрит текст:
Щом и в началото на сериала Йълмаз е бил само с мустак(забравила съм) значи както казвате е сън(или мечта) и добре, че е.
Нейджал Hug ако Демир отново се е опитал да убие Йълмаз и Зюлейха научи за това, то тя ще научи лека по лека и за предишните опити...това няма да е в услуга на Демир и взаимността на любовта. Thinking
Оооооо да, така е, ще се отврати от него от дън душа.
Няма начин да не се разкрият всички тайни и точно това го очаква Демир от страна на Зюлейха.
Сценаристите щом допреди появата на Йълмаз не стоплиха отношенията им, то след появата му вече е мнооого късно.

# 680
  • Мнения: 9 388
Привет! Hug

"Öfke kimi zaman dost kimi zaman düşmandır… Demir, ona düşman olan öfkesine yenik düşecek mi?"

Малка корекция на превода на Гугъл преводача.  Grinning

"Гневът понякога е приятел, понякога враг. Ще бъде ли победен Демир от своя гняв, който му е враг?"

Привет, банда! Hug

Малко остана до довечера. Но сега като разсъждавате, сигурно на бойното поле Демир отстъпва благородно, но после подмолно заповядва катастрофата, си мисля и аз. И така е победен от гнева си. Но сценаристите винаги ни изненадват.

Последна редакция: чт, 20 дек 2018, 14:49 от Дданни

# 681
  • Мнения: 28 133
Дани, благодаря bouquet Чак не повярвах, че гугъл го преведе толкова правилно Joy

"Bir yanda onu rahat bırakmayan düşünceler, diğer yanda ise çaresizlik…"



"Hayal mi gerçek mi? "

https://scontent-sof1-1.cdninstagram.com/vp/0b133c53d2fa1cb7f235 … .cdninstagram.com



"Госпожа Фазилет и дочери" Mr. Green

# 682
  • Мнения: 3 634
Дана,
Наистина всичко изглежда възможно.
но след нахлуването на Фекели и като узнаят за изчезването на Йълмаз,
Зюлейха, която знаеше до този ден само това, че Фекели е убил бащата на Демир и мислеше това за стара приключила вражда,
след това, което видя на кръстопътя, евентуалните подозрения към Демир и това, че Фекели го търси у Яман, което показва, че и той го подозира (Зюлейха не знае за взрива),
сега тя ще свърже враждата на бащите и новата вражда на синовете, ще разбере колко е сериозно и ще трябва да заеме по-ясна и твърда позиция.
Може би не веднага, но в движение, докато разбира всичко случило се.
Защото е ясно, че нея няма да убият, но ще продължат, особено Демир,  да се убиват един друг.

Дани, благодаря и на теб за превода.
И ти смяташ, че гневът все пак на втория път ще победи Демир.
(И аз така. Но пък знае ли се, може и друг да е сценарият. Може Демир да си е овладял гнева, не че много го вярвам.
Може двамата с Дженго да са отишли на разходка, която превръща гнева от враг в приятел,
случайно на същото място.  Grinning Sunglasses Mr. Green)
Сега Зюлейха може да продължи да спасява живота на Йълмаз, но вече като се приближава до Демир.
С идеята това да го озаптява.
Защото в момента Зюлейха е по средата.
Тя не отговори на Йълмаз дали обича Демир, защото при Демир е детето.
Както и не отговори на Демир дали обича Йълмаз, докато при Йълмаз е сърцето и.
И така, Зюлейха стои по средата. А във всеки от двамата мъже живее някаква надежда.
Тя трябва да се наклони на някоя от страните. И това може да направи само Зюлейха.
Може и Хюнкяр да въздейства.
Или ако очакваната докторка не притегли Йълмаз.
И тогава има реакция на Зюлейха.
Не виждам иначе как могат да излязат от това безсмислено и безкрайно равновесие.

Лучия,  Grinning за "Старецът, пардон, сериалът и морето." Grinning

И един интересен детайл от палтото на Демир, на който обръщат внимание в руския форум.
„...Това е кожа от вълк. Не е особено красива, но е престижна. Използвали са я в якетата на пилотите.“
Фекели смята себе си и Йълмаз за вълци, а Демир и Дженго за чакали.
Но Демир е на различно мнение, след като си е сложил на врата вълча кожа.
Той явно се съзнава като вълк, предводител на стадото, казано в преносен смисъл.
(За вълка и мястото му в митологията и фолклора ставаше дума най-много в „Курт Сеит и Шура“ /“С Русия в сърцето“.
За съжаление, с промяната на заглавието по този начин е изгубена информация, важна за този сериал.)
Вълкът има славата на смело, благородно и интелигентно животно, водач и закрилник на стадото.
Докато на чакала се приписват ниски качества: освен че се храни с мърша, знае се още като агресивен, подъл, който напада падналия.
Какви са нашите герои? Знаем вече много за тях, но продължаваме да ги изучаваме.


Последна редакция: чт, 20 дек 2018, 17:40 от vanja@

# 683
  • Мнения: 9 388
Хубава аналогия с вълка и чакала. Hands Ok Hand

И аз чакам да видя Зюлейха какво ще направи. Определено не ѝ вярвам, въпреки че последната серия не пристъпи обещанието си.

Цитат
Сценаристите щом допреди появата на Йълмаз не стоплиха отношенията им, то след появата му вече е мноого късно.
Дали? Въпреки че считам, че наистина ще запазят легендарната любов и няма да има стопляне с Демир. Но е възможно, възможно е. Йълмаз трябва да разочарова Зюлейха някак, но той е наистина добър. Ще бъде трудно. Grinning

Вече наистина искам да се появи някоя достойна претендентка за сърцето на Йълмаз. Истинско добро момиче. Не че Гюлтен не беше, но като цяло тя се тикаше до Йълмаз, нямаше реална причина да е в живота му. Той не търсеше контакт с нея. Ако се появи лекарка и Й. има нужда от грижи, тогава ще има причина добра жена да е в живота му. Жалко за добрата жена, защото едва ли ще я огрее любовта на Й., но все пак и влюбването е хубаво преживяване. Ще й остане хубавия спомен. Relaxed

Последна редакция: чт, 20 дек 2018, 18:02 от Дданни

# 684
  • Мнения: 28 133
Цитат
Ще й остане хубавия спомен.
Joy Joy

"Züleyha’nın her şeye rağmen evladı için mücadelesi…"



#KalbimdekiYerin

Ölümle ile yaşam arasında… Yılmaz hayata gözlerini açabilecek mi?



https://scontent-sof1-1.cdninstagram.com/vp/1099532e6b4ebbbed016 … .cdninstagram.com

Започват да ме дразнят с въпроси като този, сякаш сме на финала на сериала.

https://scontent-sof1-1.cdninstagram.com/vp/079cbcde1dc92b8aee18 … .cdninstagram.com

# 685
  • Мнения: 2 674
Привет момичета! wavey Очаквам с нетърпение новия епизод. За пръв път нямам никаква прогноза или очакване.  Мисля си върху думите на Фекели, че е тук за да промени миналото. Надявам се това да не е само да предотврати убийство, а и да събере разделените от обстоятелствата влюбени. Макар, че това за сега изглежда невъзможно, кой знае какво са ни приготвили? Не вярвам Йълмаз да се влюби в новата лекарка, но тя може наистина по някакъв начин да провокира Зюлейха да направи някаква крачка напред. Прочетох в станицата на ATV коментар, че финала на сериала е на 20 януари, но никой не вярва да е истина предвид рейтинга.  newsm78   Поне един сезон могат да издържат, а може и 2 с наша помощ. Laughing Joy

# 686
  • Мнения: 3 634
О, колко бих се радвала, ако финалът е на 20 януари!

Хаштаг 15 еп.
#KalbimdekiYerin#
ТвоеМестоВМоемСердце
Твоето място в моето сърце

На мен ми е мъчно за Йълмаз.
Но не разбирам Фекели.
След като той още преди 20 години е разбрал, че докато са на власт Яман, в Чукурова ще го чакат чакали,
защо позволи на Йълмаз да дойде тук?
Защо го свърза с това обременено и неясно за нас и за самия Йълмаз минало, което удвоява желанието и на Демир, и на Йълмаз за отмъщение?
Зюлейха сега е само върха на фокуса в едно много широко нещо, голямата част от което е минало, което младите не познават. При това Йълмаз е видимата цел за най-агресивния, най-гневния, най-лошия и още най-...Демир? Предварително е ясно, че Фекели го излага на риск.
На Йълмаз съчувствам умерено, но на Фекели не мога, защото има много неизвестни.
А това, което знаем, ме кара да мисля така.


# 687
  • Мнения: 28 133
Онлайн превод на руски език

https://vk.com/club171698810?w=wall-171698810_26053

20 януари е неделя.

Приятно гледане! Hug

# 688
  • Мнения: 3 436
Здравейте, следователки! Grinning
Тия дни съм на телефон и ще помоля някой от гледащите онлайн да резюмира с няколко приказки серията - по време на рекламите или след края й.
За финал през януари не знам, но дано сериалът приключи поне през юни и да не го разтеглят излишно заради рейтинга.

Аз съм доволна, че Йълмаз стои в Чукурова, нека има препятствия пред Демир.
А тактиката на Фекели е препатилите вълци да надхитрят чакалите.
Сравнението на Фекели ми направи впечатление още по време на серията. А Демир може да си е сложил вълча яка, но с действията си по се вписва в думите на Фекели за чакал.

И аз мисля кто Надето, че ако Зюлейха знаеше и за половината действия на Демир срещу Йълмаз, трудно би се приближила със сърцето си към Демир.
Но сценаристите все ни изненадват, та ще видим какво ще се случи и  тук, и как.
Приятно гледане!

Последна редакция: чт, 20 дек 2018, 19:17 от Tania M.

# 689
  • Мнения: 3 246
Привет момичета,
Танче Hug точно за вълците и чакалите щях да пиша. В България също имаме такава поговорки за вълците и чакалите, особено в региона на Сакар планина.
Да, Демир си е сложил вълча яка, но действията му спрямо Йълмаз като цяло, и по-точно нападенията му срещу Йълмаз са точно подмолни - с помощта и/или подкрепата на друг (Дженго или Гафур, наемен убиец) и при поставяне на капан и клопка...точно описаната стратегия и тактика на нападението при чакалите, ако правим сравнение. Вълкът атакува пряко, директно и само при необходимост за храна. Лично за мен, поведението на Демир още от началото ми е много по- близко до това на чакала и дори той да се мисли за "вълк", той реално няма това основание. Алфа мъжкарят при вълците защитава глутницата, а Демир защитава основно себе си - своята едностранна любов, своята чест и своя престиж в обществото.
Аз пък съчувствам на Фекели и на Йълмаз, а не на Демир - но е добре да има разпределение на чувствата Stuck Out Tongue Winking Eye...така да покрием всички фронтове. Дори и да има неизяснени неща при Фекели, още по-неизяснени са ми при Хюнкяр и Демир, а и тяхното поведение ми е много по-чуждо и неприемливо. До сега Фекели не ми е дал причини да се съмнявам в неговите намерения, точно обратното.
Момичета, приятно гледане. Ще гледам и аз да съм на линия и да драсвам по някой ред за Танчето.
Цитат
След като той още преди 20 години е разбрал, че докато са на власт Яман, в Чукурова ще го чакат чакали,
защо позволи на Йълмаз да дойде тук?
Защо го свърза с това обременено и неясно за нас и за самия Йълмаз минало, което удвоява желанието и на Демир, и на Йълмаз за отмъщение?
Ваня Hug Йълмаз сам дойде в Чукурова да търси любимата си. Фекели се присъедини впоследствие. И виждайки и чувайки какво си е наумил, Фекели реши да го спаси и да му предложи друго решение - различно от кръвното такова. Без Фекели, Йълмаз щеше да бъде намерен в Адана от хората на Демир (които преобърнаха града с краката нагоре - болници, хотели: евтини и скъпи, ханове и т.н.; бяха претърсени и селата, като на хората беше казано, че се търси беглец от полицията и който го крие, ще бъде арестуван; бяха претърсени поля, пещери, гори и т.н.), щеше да бъде убит и погребан отдавна в безименен гроб. Зюлейха нямаше нищо да научи. Фекели и Йълмаз се борят за своята истина, за своята правда...нима нямат право?! Да оставят Демир и да се откажат ли...защо? Както Демир се бори срещу тях, така и те имат правото да се изправят срещу него...такава е реалността - или се бориш за своята кауза/истина/желание/мечта или приемаш, че се отказваш. И двамата са приели да се борят. Както Фекели обвързва Йълмаз с неясното минало, така прави и Хюнкяр по отношение на Демир и Зюлейха, както и по отношение на Йълмаз. Самата Хюнкяр повтаря заучени и преживени модели от миналото и набърка младите там. Не Фекели и Йълмаз са виновни на Демир, а начинът по който самият Демир възприема ситуацията. Ако Фекели и Йълмаз бяха останали в Истанбул, Демир нямаше да се интересува от кръвното отмъщение за баща си...това означава, че за него това кръвно отмъщение е само повод за нападение върху Фекели, който всъщност му пречи в стопанския сектор. Йълмаз му пречи със съществуването си като цяло и дори и да беше стоял да проси на някой ъгъл, Демир пак щеше да иска да го убие, независимо от факта, че Йълмаз не го беше предизвикал с нищо - нито се беше опитал да се свърже със Зюлейха, нито го заплашваше, нито пък се бъркаше или му пречеше директно на бизнеса. Така, че действията на Демир са основно аргументирани в неговата глава и произтичат от неговите собствени страхове, гняв, ревност или желание за еднолична власт в Чукурова и в сърцето на Зюлейха.

Последна редакция: чт, 20 дек 2018, 19:48 от dana78

Общи условия

Активация на акаунт