Кауфланд - тема 33

  • 78 836
  • 754
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 4 841
Връщаш с касовата бележка, няма да има проблем.

# 526
  • Мнения: 54 472
Ето крушките

# 527
  • Мнения: 729
здравейте, искам да питам тези, които ползват кафемашината ayco, която е вклчена в последната брошура.За първи път ползвам такъв тип машина за кафе, досега ползвах с капсули, но ми липсваше аромата на прясно смляно кафе, прочетах добри отзиви за тази и си я грабнах.Спазвах всички инструкции за първоначалното и вклчване, прочистване с първата вода, пускане на първо кафе и т.н. Но...прави ми впечатление, че дръжката ми, когато в нея е поставена цедката, не може хубаво да достигне до позиция заклчване...остава малко преди тази позиция...дали и при вас е така?Без цедката идеално достига до тази позиция...и другото-някъде сигурно бъркам, или е свързано с горното...но пълня дозичката с кафе в гнездото, натискам си го добре с приложеното инструментче, пускам си кафето, тече си добре...но като освободя дръжката от кафемашината, то гнездото цялото е пълно с течна утайка и вода до горе-прелива...очаквах да е като при кафемашините на барчетата, да пада само влажна утайка, къде бъркам?

# 528
  • София
  • Мнения: 14 709
Едро ти е смляно кафето и водата минава прекалено свободно през него. Пробвай с по-ситно мелене.
Иначе, за дръжката не знам, нямам такава машина. И на моята Филипс дръжката се връща леко назад при затягането.

# 529
  • Мнения: 729
Едро ти е смляно кафето и водата минава прекалено свободно през него. Пробвай с по-ситно мелене.
Иначе, за дръжката не знам, нямам такава машина. И на моята Филипс дръжката се връща леко назад при затягането.
Аз нямам оплакване от това, че минава бързо, а че като отвъртя дръжката, гнездото е пълно с вода...или има общо?Иначе кафето е Кимбо, пак от промоцията, и хич не изглежда да е едросмляно...

# 530
  • Мнения: 1 809
Връщаш с касовата бележка, няма да има проблем.
Благодаря.  bouquet

# 531
  • София
  • Мнения: 14 709
Едро ти е смляно кафето и водата минава прекалено свободно през него. Пробвай с по-ситно мелене.
Иначе, за дръжката не знам, нямам такава машина. И на моята Филипс дръжката се връща леко назад при затягането.
Аз нямам оплакване от това, че минава бързо, а че като отвъртя дръжката, гнездото е пълно с вода...или има общо?Иначе кафето е Кимбо, пак от промоцията, и хич не изглежда да е едросмляно...
Ако е степано кафе и отгоре вода е прекалено ситно смляно,  ако е водата е като каша с кафе, е едро.

# 532
  • Мнения: 474
Имам същия проблем с цедката. Остава утайката на дъното, а цедката ми е пълна с вода до горе. Каква марка трябва да взема, за да тече нормално и да остава суха утайка?

# 533
  • Варна
  • Мнения: 10 791
Старата ни кафемашина в офиса (по-скъпа марка от Айко) правеше нещо подобно - един път кафето в цедката седеше като бетон, друг път с вода. Така и не разбрах причината. Кафето беше едно и също. Дали не зависи от силата на затягането на цедката? Не знам...

# 534
  • Мнения: 729
Имам същия проблем с цедката. Остава утайката на дъното, а цедката ми е пълна с вода до горе. Каква марка трябва да взема, за да тече нормално и да остава суха утайка?
А иначе дръжката лесно ли застава в заключено положение?Да я напъна ли моята или не е нормално да иска такива свръхусилия, направо да сменям машината??

# 535
  • Мнения: 7 287
Старата ни кафемашина в офиса (по-скъпа марка от Айко) правеше нещо подобно - един път кафето в цедката седеше като бетон, друг път с вода. Така и не разбрах причината. Кафето беше едно и също. Дали не зависи от силата на затягането на цедката? Не знам...
Извинявам се,че ползвам този цитат,но ...моята машина е Саеко-комбо(на мнооого год.) и съм забелязала,че причината е различната "сила на натъпкване" на кафето.Ръкохватката и при мен стои малко настрани от макс.затегнатата позиция(под 90° спрямо машината,ако приемем че там трябва да е ръкохватката),когато е без цедка-стига до там,но с нея-не.

# 536
  • Мнения: 729

[/quote]Извинявам се,че ползвам този цитат,но ...моята машина е Саеко-комбо(на мнооого год.) и съм забелязала,че причината е различната "сила на натъпкване" на кафето.Ръкохватката и при мен стои малко настрани от макс.затегнатата позиция(под 90° спрямо машината,ако приемем че там трябва да е ръкохватката),когато е без цедка-стига до там,но с нея-не.
[/quote]да, даже десетина градуса разлика, а в малкото клипчета, които можах да намеря в нета, си е точно на 90 градуса ръкохватката...мислех си, че това се отразява на чорбаливия остатък в цедката...то лошото е, че този остатък прелива, цапа навред, затруднява изхвърлянето му , а от там спокойното ползване на машината за следваща напитка.

# 537
  • Мнения: 9 776
https://www.kaufland.bg/broshuri.html

Напоследък не стигам до магазина, но обичам да си гледам сутрин рано в събота брошурата с кафето. Simple Smile

# 538
  • Мнения: 280
Най-достъпния вариант за лед крушки в момента е през емаг. Крушките са някаква тяхна марка Star light и съм доволен от тях. Топла светлина 3000, в комплект по 6 които са. Излизат по около 2 лв. за бройка - без пари. https://www.emag.bg/search/star+light/sort-priceasc тук са всички неща на марката подредени по цена. В началото са и крушките

# 539
  • Мнения: 474
Имам същия проблем с цедката. Остава утайката на дъното, а цедката ми е пълна с вода до горе. Каква марка трябва да взема, за да тече нормално и да остава суха утайка?
А иначе дръжката лесно ли застава в заключено положение?Да я напъна ли моята или не е нормално да иска такива свръхусилия, направо да сменям машината??

Дръжката и при мен не се затваря до края. За сега ще мъчим така, ако след сманята на марката кафе проблема с водата остане, ще я върна.
 Suzi5555 найстина става едно мазало при изхърлянето на цедката.

Общи условия

Активация на акаунт