фентъзи и фантастика - тема 16

  • 29 976
  • 750
  •   2
Отговори
# 465
  • Мнения: 195
Проходът, който рекламират по фокс, да не е сериал по Кронин?
Да.

# 466
  • Мнения: 5 742
Проходът, който рекламират по фокс, да не е сериал по Кронин?
Гледах първи епизод, но детето което играе Ейми е много зле. Преди няколко дни гледах новия То и разликата между децата във филма и нея е от небето до земята. Агента и той нещо не ме кефи.

# 467
  • Мнения: 9 717
Уф, не знам къде ми е главата. Онзи ден получих "Момиче на пружинка", днес пристигна втора пратка и вътре … "Момиче на пружинка"...

# 468
  • Мнения: 5 742
Чета "Зимна песен" на С.Джей-Джоунс, темата е подобна на "Мечокът и Славеят" на Арден и "Сребърна приказка" на Новик. Свързана е с немски предания и приказки, но нещо не ме грабва засега.

# 469
  • Мнения: 47 996
Имаме я, щерката я прочете, беше със смесени чувства, но в крайна сметка й допадна. Аз още не съм я чела. А Мечокът и славеят хубава ли е? Има ли я някъде?

# 470
  • Мнения: 3 626
Четох 1-7 на "Академия на проклятията" - Елена Звездная. 3,5/5 Разследванията са интересни, пълнокръвни и в стил Майлс Воркосиган почти. Любовната история е...досадна, излишно сиропирана и след третата книга вече уморяваща, но за жалост е част от разследванията. За мое учудване този път сгреших кой ще е скритата по произход лимонка. Wink Сега след седмата ( Hands Clap )направо се чудя за осмата - то освен сватба друго май не остана.

# 471
  • Мнения: 5 742
А Мечокът и славеят хубава ли е? Има ли я някъде?
На мен много ми хареса, номинирах я в раздел фентъзи за 2018. Електронна не съм я виждала, аз я  взех от библиотеката, но за съжаление все още не мога да взема втората книга за която имам големи очаквания.В библиотеката са я купили, но щели да отриват тийн отдел и понеже тя щяла да е в този отдел не мога да я взема докато това не се случи.

# 472
  • Мнения: 1 091
Четох 1-7 на "Академия на проклятията" - Елена Звездная. 3,5/5 Разследванията са интересни, пълнокръвни и в стил Майлс Воркосиган почти. Любовната история е...досадна, излишно сиропирана и след третата книга вече уморяваща, но за жалост е част от разследванията. За мое учудване този път сгреших кой ще е скритата по произход лимонка. Wink Сега след седмата ( Hands Clap )направо се чудя за осмата - то освен сватба друго май не остана.
А аз се влюбих в тази поредица.
За мен прочетените ми книги за 2018 г. тази поредица ми е на 1- во място от всички книги ,който съм прочела.
А след това на Стефани Гарбър - Каравал.
Прочетох много интересни книги.
В момента все още съм на Нора Робъртс - Мания.

# 473
  • Мнения: 9 717
Сигурно сте писали, но аз сега видях. В Ориндж онлайн книгите на Маас са с 20% намаление.

Прочетох "За честа .." и "Бараяр" на Бюджолд - интересно чувство за хумор, има и леко философски отклонения, които ми допадат. сега разнообразявам с "Денят не съмва за нас". Първите 10% прочетох, но вече съм очарована.

# 474
  • България
  • Мнения: 6 217
Започвам поредицата от Реймънд Фийст "Сага за войната на разлома".
Дано ми хареса. Ще има доста за четене от автора.

Последна редакция: пт, 01 фев 2019, 22:56 от МоарейнД

# 475
  • Мнения: 5 742
Прочетох „Момичето в кулата“ на Катрин Арден, оценката ми е 4 и ½ звезди, за разлика от първата която е твърдо за 5 звезди. В тази книга приказното беше по-малко от първата книга, имаше повече приключения, битки, но историята е все така добра. Авторката се е подготвила много добре за периода който описва. Беше ми интересно да науча неща за Московието от което си нямах никакво понятие. Както  това, че жените от благороден произход са живеели в терем отделно от мъжете, ходели са забулени по улиците, което се е случвало изключително рядко, най-вече на празници, нямали са право да остават насаме с мъже освен своите собствени. Момичетата били отглеждани в терема и не го напускали докато не се омъжат. Това продължило до времето на Петър Велики, който прекратил тази практика. Не знаех и, че потомците на Чингис хан са властвали над Рус в продължение на двеста години и руските князе са управлявали ако имат патент от  хана. Бележките след книгата определено са интересни.

# 476
  • Мнения: 47 996
А аз прочетох 2ра от тази поредица https://www.goodreads.com/series/191900-the-murderbot-diaries
Много е приятна

# 477
  • Мнения: 18 282
 стари неща са това. Още през 1996 четох една научно -популярно "Византия" на Алфред Рамбо и Шарл Дил, с отбрани моменти. Там се казваше, че харемът не е нещо ново, че  той е копирал теремът, а той на свой ред - византийският гинекей;
Предполагам  обаче че всеки който не се е интересувал силно от средновековие, ще намери подобни факти за  любопитни. Чест прави авторката, че се е поровила да измъкне някои любопитни исторически факти.

П.С. забелязала съм че както ние обичаме да представяме нашата си история, руснаците на свой ред обичат да представят тяхната си история. Както за нас османското рабство е тежък момент, описан в хиляди книги, за тях, татарското нашествие има същата роля и е описан в не по-малко книги.

# 478
  • Мнения: 2
Среща с детски писател и представяне на прекрасния български фентъзи роман "Янко и вълшебната книга" - събитие, подходящо за деца от 6 до 14г. Тази събота 9.02.2019 г. от 14 до 16ч. в ПГО "Княгиня Мария Луиза" - София. Ще бъде забавно и обогатяващо. Добре сте дошли! Simple Smile
https://www.facebook.com/events/2190793701181145/

# 479
  • In Neverland
  • Мнения: 349
Дочитам последната книга от "Откровенията на Ририя". Хареса ми историята, на моменти малко детинско ми звучеше,но като цяло съм доволна. Сега на въпроса: Абе да не би да има филм по книгите? На две места съм сигурна че съм гледала точно същата сцена. Около Коледа бях попаднала на филм, но бързо го смених че ми се стори безинтересен и сега като ги прочетох тези сцени се сетих. Едната сценка сега не мога да си я спомня точно, но другата ми е запечатана.
Скрит текст:
В "Изумрудената буря" когато са на кораба и ги преследват те решават да пуснат една лодка със закачени светлини за да заблудят преследвачите и да им се измъкнат. Във филма изпратиха едно момче на малката лодка да запали фенерите точно когато те ги изгасят на кораба и после с едно въже си го придърпаха момчето.
Та се чудя съвпадение на идеи за бягство ли ще да е или има наистина филм Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт