На море в България 2019!

  • 77 603
  • 736
  •   1
Отговори
# 615
  • В планината / На морето
  • Мнения: 1 011
Огромна плажна ивица, да, мръсна е на места, защото плажът е неохраняем.
Някои хора си пийват бира и мятат шишета, където им падне.
Идеално е за хора с кучета или други, които търсят спокойствие.
Неподдържаните плажове имат и един друг недостатък ,
много гаден,
тъй като изхвърлените водорасли и мъртви мекотели не се събират, вдигат и изхвърлят,
на такива плажове, много често е пълно с малки, гнусни мухи,
които се хранят от труповете, после кацат по хората и щипят и хапят така ,
че е невъзможно да се стои на плажа, колкото и да е красиво там.

Последна редакция: пн, 18 мар 2019, 12:42 от RichiRich

# 616
  • Мнения: 6 296

Неподдържаните плажове имат и един друг недостатък ,
много гаден,
тъй като изхвърлените водорасли и мъртви мекотели не се събират, вдигат и изхвърлят,
на такива плажове, много често е пълно с малки, гнусни мухи,
които се хранят от труповете, после кацат по хората и щипят и хапят така ,
че е невъзможно да се стои на плажа, колкото и да е красиво там.
[/quote]
Аз също съм била в много хубави бунгала на една служебна база за почивка, където дори се пръска за комари, но въпреки всичко имаше доста. Вярно е, че беше близо до реката и може би от това, но и в самата Камчия като сме се разхождали, а то си е гора, си имаше много комари. Горе високо имаше един хотел с хубав ресторант навън. За да може се седи, бяха поставили от тези горящите факли срещу комари и други насекоми.

Ако пък се ходи на плаж около самото устие на реката, то там освен водорасли, миди и т.н. има и клони от изсъхнали дървета, пръчки, и други боклуци, изхвълрени от реката. Налагаше се да ходим по алеята около 300 - 400 метра, за да си поставим хавлиите на по-чист пясък. Около така наречените заведения за хранене, пък имаше оси.
Колкото и да е романтично не бих повторила, защото за тези пари ще почивам в хубав апартамент с всички удобства и на чист и охраняем плаж.

# 617
  • В планината / На морето
  • Мнения: 1 011

Неподдържаните плажове имат и един друг недостатък ,
много гаден,
тъй като изхвърлените водорасли и мъртви мекотели не се събират, вдигат и изхвърлят,
на такива плажове, много често е пълно с малки, гнусни мухи,
които се хранят от труповете, после кацат по хората и щипят и хапят така ,
че е невъзможно да се стои на плажа, колкото и да е красиво там.
Аз също съм била в много хубави бунгала на една служебна база за почивка, където дори се пръска за комари, но въпреки всичко имаше доста. Вярно е, че беше близо до реката и може би от това, но и в самата Камчия като сме се разхождали, а то си е гора, си имаше много комари. Горе високо имаше един хотел с хубав ресторант навън. За да може се седи, бяха поставили от тези горящите факли срещу комари и други насекоми.

Ако пък се ходи на плаж около самото устие на реката, то там освен водорасли, миди и т.н. има и клони от изсъхнали дървета, пръчки, и други боклуци, изхвълрени от реката. Налагаше се да ходим по алеята около 300 - 400 метра, за да си поставим хавлиите на по-чист пясък. Около така наречените заведения за хранене, пък имаше оси.
Колкото и да е романтично не бих повторила, защото за тези пари ще почивам в хубав апартамент с всички удобства и на чист и охраняем плаж.
[/quote]

Да не забравяме ,че района около Камчия е все още резерват и слава богу !

# 618
  • В планината / На морето
  • Мнения: 1 011
Мирамар е хубав, но цените космически. Нач на юни не ми се рискува за Гърция , какво остава за Обзор, България. Няма да става за пясъчния плаж, пък да бия път да ходя на море да съзерцавам.... не... миналата година ходихме по това време в Г-я, хем беше жега ама.... не... пак не става водата... и с деца ... съвсем кофти...
Само на басейна по - малко...вярно цената беше супер... но... то море без хубав плаж...... ?
Та супер цените си има защо да са "супер". Морските ни хотели се скъсват само и само да удължат сезона. Thinking
Моята логика е... защо да ходя в началото на юни на компромисно море, че може и дъжд да ни вали, като мога да отида 30сет дни по - късно на истински хубаво море?
Няма гаранция за времето в различните месеци и дори седмици и даже с дни се променя , само по-големи или по-малки вероятности за хубаво време. Преди 2 лета май беше, целия юли валя и духа и май, и август частично, а то като завали дори веднъж,  пясъкът после е мокър и не може да изсъхне, както трябва, със седмици.

Последна редакция: пн, 18 мар 2019, 16:14 от RichiRich

# 619
  • София
  • Мнения: 5 935
То, гаранция и за август няма. но юли е много по-малко вероятно да вали или да е кофти времето в сравнение с юни.
Нач на юни се рискува с времето и 100% водата в морето е още студена за къпане и хубав плаж особено с деца... Та дори да е жега пак не е Ok. Инак гаранция за нищо няма , така е.

# 620
  • Мнения: 1
Здравейте,

Искам да споделя моят опит и впечетления от почивката ми в хотел Мирамар, Обзор.
С моето семейство почивахме в хотела миналата година юли месец за 7 дни. Резервацията си я направихме чрез туристическа агенция. Времето в периода в който бяхме беше изключително добро и приятно - слънчево. Иаше много семейства с деца което беше страхотно за нас ..понеже и нашето дете е малко. Изключително сме доволни от детската анимаци, а-ла-карт ресторантите, блок масата с богатото меню, отношението на персонала. Имаше и много детски площадки. Страхотен хотел! Препоръчвам го в периода в който сме го посетили - юли!

# 621
  • В.Търново
  • Мнения: 6 683
Като стана въпрос за времето......най-сигурният месец е август.Случвало се е доста често юли месец да е студен и дъждовен, морето все още да не се е стоплило достатъчно.Виж за август, дори и да вали много бързо пясъка изсъхва и морето не изстива така бързо.Тогава пък вече излизат водораслите и морските течения, но пък времето е в повечето дни перфектно.

# 622
  • Мнения: 2 041
Като стана въпрос за времето......най-сигурният месец е август.Случвало се е доста често юли месец да е студен и дъждовен, морето все още да не се е стоплило достатъчно.Виж за август, дори и да вали много бързо пясъка изсъхва и морето не изстива така бързо.Тогава пък вече излизат водораслите и морските течения, но пък времето е в повечето дни перфектно.
И аз така си мислех...Обаче, когато синът ми беше малък отидохме за 10 дни през август на море. 9 дни валя! Принудих се да му суша дрехите със сушоара, който накрая гръмна..
1 ден не валя и така зверски изгоряхме на плажа /за първи път в живота ми/, че ми остана петънце под едното око. Ама то от радост, цял ден на плаж - то това беше и морето ни де...

# 623
  • Мнения: 534
Аз предпочитам юли. Август се обръща морето. Има повече вълни и много водорасли.

# 624
  • София
  • Мнения: 1 355
Аз още съм в чуденка къде да почивам. Нещо ми се върти в главата Китен... Не съм ходила там от години. Направи ми впечатление, че цените на хотели и апартаменти са много ниски. Някакви скорошни впечатления?

# 625
  • Мнения: 289
Здравейте,може ли да ми кажете мнение за Цезар Палас св.Влас. Благодаря

# 626
  • В.Търново
  • Мнения: 6 683
Здравейте,може ли да ми кажете мнение за Цезар Палас св.Влас. Благодаря
Може би това е един от най-коментираните хотели през последните месеци и теми. Simple Smile

# 627
  • Мнения: 9 435
Здравейте,може ли да ми кажете мнение за Цезар Палас св.Влас. Благодаря

Коментирано е назад в темата. Хубаво е да прочетете 42 страници и тогава да питате, ако има допълнителни въпроси. Не е редно едно и също нещо да го дъвчем през 5 страници.
Русалка, писали сме едновременно Grinning

# 628
  • Мнения: 289
Благодаря Ви и се извинявам ще ги прегледам

# 629
  • В планината / На морето
  • Мнения: 1 011
Когато времето се задържи хубаво, най-хубаво е през септември, понякога и през октомври.

Общи условия

Активация на акаунт