да попитам

  • 1 164
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 63
И да се присъединя към мамите, че твоята почивка е по-важна от домакинската работа  Grinning

# 16
  • София
  • Мнения: 2 162
Най- напред се успокой. Не откачай. Heart Eyes Всичко е наред при вас. Бебето ти наддава много добре, което означава, че кърмата му стига. Това че яде на 1,5-2 часа означава, че стомахчето преработва по- бързо млякото. Освен това е нормално естествено храненото кърмаче да определя ритъма и да си иска нощно хранене до 4-5 ти месец. Не сравнявай бебчо с бебетата, които са хранени с адапте. Съветвам те да се научиш да кърмиш легнала, за да можеш да си почиваш. Ето ти да прочетеш http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=95760.0 по въпроса.
Относно носенето- използвай слинг или кенгуро. Обикновено се успокояват. Не се страхувай от разглезване на бебето- гушкай го по- често, има време да се научи да се забавлява самичко. Още сте малки.
Ако си много уморена може би е добре да извикаш някой да ти помогне за известно време- баби, лели, дори съседка. Твоята почивка е много важна- ако ти си нервна и бебето ще е нервно. Остави домакинстването на заден план засега. Скоро ще влезиш в ритъм и няма да ти е толкова трудно.
Успех! Grinning

# 17
  • Мнения: 2 381
какво да го правя като се нахрани спи един час и после иска да играе или и аз не знам какво точно.
Според мен бебчето ти иска внимание.Гушкай си го, така то ще е по-спокойно.
щото ми казаха, че като му давам вода през нощта към 3-4ч ще го отуча да не яде и така почнах за му давам след хранене защото все си мислех че е много дебел, също като сме навън му давам малко водичка да го залъжа докато се приберем
А това с даването на вода не го разбирам.Едва ли ще се отуче от нощното хранене или пък защо си мислиш, че е дебело бебчето.Повечето имат бузки и коремче Grinning
Аз лично не давам вода,а като иска да суче и сме навън- сядам на пейка, вадя гърдата и така....
Наистина е трудно, щом си съвсем сама.На мен 1-ия месец ми беше много трудно, но после влязох в ритъм.
Спи когато бебето спи, използвай всяка минута за почивка.И дано скоро се почувстваш по-бодра  bouquet

# 18
  • Мнения: 4 181
бебето ти наддава просто супер Sunglasses, моето на 4 месеца беше под 6 кг.
Не му давай сокове, много е рано, сигурна л си че не плаче от колики, защото моят до 3 навършени месеца много плачеше от това, но аз за да не го разнасям че имам проблеми с кръста, го взимах в мен и го гушках, но винаги седнала. За спането много ми помагаше, взимам го върху мен, така ми се затопля коремчето, успокоява се и заспива, после го премествам до мен и си спи, и двамата Peace
Не се изнервяй, ще мине и този период Grinning

# 19
  • София
  • Мнения: 3 826
Този постин все едно аз съм го писала.
В 9-я месец бях 60 кг.Бебо се роди 3720 и на първата консултация беше наддал 2100 гр.,а аз бях свалила 15 кг.и бях(все още съм) 45.Хранех го през 4 часа за по около 15-20 мин.,през ноща също.Не съм му давала вода нито през деня,нито през ноща.Към 3-я месец сам отказа да яде през ноща.
Гледам го също сама,но не го нося на ръце.Когато не иска да стои в леглото,а на последък това е доста често,го слагам или в кошница или го занимавам с нещо(пускам му музикална играчка или нещо му говоря и такива от сорта).
Ти трябва да си спокйна и всичко ще се нареди след известно време.  bouquet

# 20
  • Мнения: 636
За килограмите на мама - не се притеснявай, всичко е ок. Аз бях в същото положение - 72 кг в девети месец, 68 кг след раждане и..сега съм 49кг. Това прави 20 кила за 1 година. Не са малко. Зависи и от структурата на човека. Ако си била слабичка, вероятно е по-бързо да си върнеш формата.
За хапването на бебока - наддава си мнооого добре. Моята не наддаваше толкова, но съм я кърмила през час, час и половина в продължение на месеци. По едно време бяхме на смесено хранене, но и тогава не издържаше дълго. Като е гладен - давай му. Мисля, че постъпваш много добре.

# 21
  • София
  • Мнения: 630

за мен вече отслабнах с 15кг. и незнам как ще продължавам да го нося из вкъщи гледам го сама в къщи. нормално ли е това щото вече ще откача.


За килограмите, смятам, че е нормално, поне и при мен е така. Пробвала ли си слинг за да носиш бебо?Така ръцете ще са ти свободни. А за бебето е много важно да се гушка. Има толкова интересни статии и теми по този въпрос във форума. А бебетата толкова за кратко са малки и съвсем зависими от мама . Но ако наистина, понякога  чувстваш, че не можеш повече, помоли някой (приятелка, съседка) да те отмени за известно време.

# 22
  • Мнения: 131
 newsm78 tyty, извинявай ама не разбрах какъв ти е по-точно проблема - това, че си отслабнала с 20 кг / нещо за което всички само си мечтаем / или това че бебето ти спи по 1.5-2 часа след всяко хранене ?  Щото от това което си написала излиза, че те дразни това че бебето изобщо има някакви нужди освен да спи и да яде...

Общи условия

Активация на акаунт