Момиче от смесен брак, ще живее в БГ

  • 10 851
  • 78
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 7 006
А значението на самото име не гу ли интересува?
Ирина ми харесва..Означава "Мир"

# 46
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 694
Инес , много ми хареса и не е често срещано.😊

# 47
  • Мнения: 1 560
Ирина и Адриана ми харесват.Ирина свързвам с актрисата Ирина Митева, която страшно харесвам, много е красива, затова сигурно  харесвам името.

# 48
  • Sofia
  • Мнения: 1 377
Благодаря за коментарите и предложенията.
Родителите предпочитат име, което е вече възприето в България и не е от късите. Немските по-горе отпадат, а също и трибуквените Ина, Ева, Ема, Ана и подобни.
От техните Инес е на ръба и по двата параграфа, но засега е в играта Smiley
Усещам ги, че все още не могат да вземат решение. Ту имат един фаворит, ту друг, сигурно е нормално, не знам... Имат още около два месеца.
На майката някой й казал, че Адриана набира популярност и тя е склонна да го извади от класацията. Как мислите, така ли е? От "модерните" имена ли е или е на път да стане?! Аз нямам идея и наблюдения.
Ааа и още нещо, тя харесва Рейна, а мъжът й предложил Райна като по-българско звучене. Вие как възприемате това име? За мен е звънко и красиво, но май е демоде, м? Познавате ли деца/млади момичета, които го носят?

# 49
  • Мнения: 12 014
Аз лично не познавам малки момиченца или девойчета с това име. Но пък веднага се сещам за Райна Княгиня. Ако майката разбере, че е име и на красива и възпята в песните героиня може и да го избере. Иначе краткото Рая е прекалено често срещано.
А какво мислят за Емилия? Вече възприето, рядко сред днешните деца, не е късо и е международно.

# 50
  • Sofia
  • Мнения: 1 377
... Иначе краткото Рая е прекалено често срещано.

О да,  изобщо не се сетихме с бащата като си говорихме, това веднага ще ги откаже от Райна.
Ще им предложа Емилия, не знам дали са го обсъждали, благодаря ти!
А на Райна върви ли галеното Рени?

# 51
  • Мнения: 12 014
Мисля че да. Чувала съм го.
Сещам се още и за Марина - възприето, не се среща често, има хубаво значение и имен ден и поне да Италия знам, че се среща.

# 52
  • Мнения: X
... Иначе краткото Рая е прекалено често срещано.

О да,  изобщо не се сетихме с бащата като си говорихме, това веднага ще ги откаже от Райна.
Ще им предложа Емилия, не знам дали са го обсъждали, благодаря ти!
А на Райна върви ли галеното Рени?

Не ми се връзва Рени от Райна. По-вероятно само родителите ще и викат Рени, а всички останали Рая.
Има име Рени, познавам 2 - една 25-годишна и една около 60, не е много често срещано. Друго подобно име е Ренета.

# 53
  • Мнения: 18 558
Емилия си е често срещано. Да, вероятно е малко позабравено,но е много разспространено име. От тази година две малки дечица така ги кръстиха на мои познати. Хубаво е името иначе. В пъти повече ми харесва Ема или Емили(Емилиана също).

# 54
  • Мнения: 8 578
Райна много ми харесва.Вече е рядко срещано сред малките, а според мен е много красиво.

# 55
  • Мнения: 12 014
Имам две малки деца, но не съм срещала малка Емилия. Но пък няма лошо позабравени имена пак да станат актуални.

# 56
  • Мнения: 5 247
Адриана, защото ще има имен ден.

# 57
  • Пловдив
  • Мнения: 1 375
Гласувах Ирина,на "галено" може да я наричат Рина.

# 58
  • София
  • Мнения: 565
Най- симпатично от всички ми е Адриана, а и сякаш би се произнасяло точно така в повечето държави. Например Виолета е твърде вероятно някъде да бъде превърнато във Вайълет. Ако вече се търси френско-италиански призход, най-многоми  пасва Луиза.  Но като цяло ми харесват абсолютно всички имена без Инес

Последна редакция: пт, 07 дек 2018, 12:21 от deny

# 59
  • София
  • Мнения: 1 483
Инес ми харесва, но ми е далеч от добре звучащо в България. Изгъзено ми е точно колкото Фрида и Гертруде, само дето е много по-нежно. Ако живееха в Испания или Латинска Америка щеше да е идеално.
Адриана, Луиза и Ирина ми харесват, като Адриана и Луиза много повече отговарят  на изискването за разпознаваемо име в западния свят.
Виолета, Лидия и Райна... стават, ама...

Общи условия

Активация на акаунт