Момиче от смесен брак, ще живее в БГ

  • 10 855
  • 78
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 1 386
Моя приятелка чужденка, омъжена за българин, очаква момиче.
Ще избират между посочените в анкетата имена.
Майката е любопитна как се възприемат имената, които са харесали и ще се радва да чуе мнения. Размислите им са в посока името да не е от най-популярните, но и да не е демоде.
Семейството възнамерява да живее в България.
Какво мислите, кое име бихте избрали, кое ви харесва или не, и защо?
Смятате ли, че посочените отговарят на горните условия?

# 1
  • Мнения: 39 320
На мен лично всичките имена ми харесват.

# 2
  • Мнения: 884
Всички са хубави.

# 3
  • Мнения: 12 038
От какъв произход е майката? Всички имена са хубави и биха се възприели нормално у нас, но аз бих избрала между Ирина и Лидия - познати, но рядко срещани в днешно време имена.

# 4
  • София
  • Мнения: 7 806
Всички имена са хубави, явно родителите имат добър вкус - можеш да ги поздравиш.
На мен лично от изброените ми харесва най-много името Адриана.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 2 517
Приятелите ми, които имат съпруг чужденец и/или живеят в чужбина избраха за децата си имена, които ги има и в двете държави, произнасят се и се пишат лесно. Смятам, че така е правилно.
Та по този показател - Адриана, Инес, Луиза.

# 6
  • Мнения: X
Аз гласувах за Лидия:smile:

# 7
  • Мнения: 6 993
Ирина, Виолета и Луиза ми харесват на мен от тези Simple Smile

# 8
  • Мнения: 8 823
Гласувам за Инес. Да разчупим традиционното завършване на всяко женско име на А. Предполагам, че ще е се чете правилно и изписано на други езици, и в паспорта - на латиница.

# 9
  • Мнения: 2 757
Гласувах за Луиза. Ирина също много ми харесва.

# 10
  • Мнения: 1 332
Лидия и Адриана са ми най-звучни. 

# 11
  • София
  • Мнения: 23 097
Луиза, Адриана, Инес. В този ред. Останалите са ми прекалено обикновени и банални. Обаче много зависи и от фамилията на таткото, щото Инес Цакова примерно, никак не ми звучи добре.

# 12
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 287
Гласувах за Лидия. Виолета и Луиза също ми харесват много.

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 1 386
Благодаря на всички, които се включват.
Изборът май ще е труден, виждам че и тук имената се харесват и няма ясно изразен фаворит.
Майката също много се колебае. Имената в анкетата са ок и за двамата родители, подбрали са ги заедно. Бащата казва, че крайното решение ще е нейно. Тя обаче се чуди, защото всъщност искаше малката да се казва Фрида, но той не го възприе Simple Smile

Някой нагоре питаше - дамата е от доста "пъстра" фамилия - италианци, немци, канадци (французи).

Бащиното и фамилното на детето са кратки и често срещани, звучат добре с личното.

# 14
  • Мнения: 12 038
Ирина е гръцко и едва ли ще звучи много добре в Италия или Френска Канада (предполагам), Лидия също. Инес е твърде чуждо за българско, не че е лошо, хубаво си е името, но за българче по-добре ми звучи Ина.
Луиза, Виолета, Адриана са по-универсални в случая.

# 15
  • Мнения: 1 789
Лидия е християнско име и явно е интернационално. Аз бях изумена, че е популярно в Германия, но е факт. За него гласувах.

# 16
  • Мнения: 7 278
Виолета или Ирина. Харесват ми много.
 Между другото не съм срещала името Лидия в Германия, дори и при жени с чуждестранен произход.

# 17
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 757
Ирина, Адриана.

# 18
  • Мнения: 410
Аз съм за Виолета. Харесвам и Ирина, но отива към руско име.

# 19
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 287
Лидия е древногръцко име.Среща се в повечето  европейски страни.В Германия,Австрия-Lydia,в Италия,Испания-Lidia.Мисля,че и в Америка се среща.
В една международна група във фб съм срещала и германки и италианка с това име.
Ирина-също е гръцко.
В Германия-Irene,Ирене,във Франция -Ирен.
На мен  Ирена ми харесва повече от Ирина.
Някой каза,че Ирина прилича на руско име.Но повечето имена,които са популярни в Русия са класически гръцки или латински или пък библейски-Анна,Ирина,Марина,Наталия,Лидия,Елена,Елисавета....

Последна редакция: чт, 29 ное 2018, 18:51 от -veni-

# 20
  • Мнения: 18 562
Всички ми харесват, без Ирина и Виолета-по демоде са ми, а и не отговорят на изискванията, защото са си типично и изцяло български за мен, или поне с такова звучене.
Луиза ми е фаворит открай време, но и Адриана и Инес също ми харесват.

# 21
  • Мнения: 12 038
Ирина и Виолета бяха доста разпространени преди, да, но само да напомня, че главната героиня в операта "Травиата" е Виолета. Българското име е Теменужка. На английски Вайълет.
Ирина е гръцко и означава мир.

# 22
  • Мнения: 18 562
Наясно съм,че е гръцко. Както и за Виолета. Имат българско звучене,това казвам. И не ми се струват удачни в този случай.

# 23
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 287
Нали бебето ще живее в България.А Виолета и Ирина хем не са точно български имена,хем звучат добре в България.Даже по-добре да е Виолета,отколкото Вайълет.

# 24
  • Мнения: 18 562
Е да но все пак е от смесен брак. По-добре нещо по-международно. Така си мисля де. Добре де,да си го кажа-другите имена в пъти повеме ми харесват.

# 25
  • Мнения: 12 038
Виолета си е достатъчно международно - има го на всичките езици. Иначе може би Луиза. Ако приемат предложения - София.
В крайна сметка майката да избере от списъка това, което най-много й допада. Всички ще се приемат добре в България, а сред нейните роднини тя най-добре ще прецени.

# 26
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 287
И на мен Лидия ми харесва повече от другите.

# 27
  • Мнения: 988
Твърдо съм за Лидия. Луиза на второ място.
Хубави са наистина имената. Виолета не ми допада това, че звученето на български и на английски език е доста различно. Т.е. няма да звучи по един и същи начин, произнесено от едните и другите роднини. Всъщност не знам как се произнася на немски, та може би не съм достатъчно точна в аргументацията:)
Адрианките стават все по-често срещани по мое наблюдение. Ирина е хубаво, но в западните държави като че ли го свързват твърде много с Русия(да, да знам произхода Wink ), не че това трябва да е проблем, де.
Инес, честно казано най-малко ми харесва. Просто нито лошо, нито хубаво...
Успех и да споделят после избора си Wink

# 28
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 287
Не виждам нищо лошо в това,че дадено име се свързва с Русия.
Името Наташа например,което е руско галено от Наталия се използва
и в западните страни. Едната дъщеря на Барак Обама се казва Наташа.
Ирина не е сред любимите ми имена,но ми харесва повече от Инес.
Луиза е страхотно име.Много женствено.
Хубави имена са подбрали.

# 29
  • Мнения: X
От изброените - Лидия или Инес.

# 30
  • Мнения: 2 677
Фрида харесвам най-много, но от изброените гласувах за Луиза Simple Smile

# 31
  • София
  • Мнения: 1 456
Гласувах за Луиза.
Фрида ми звучи много грубо и архаично.

# 32
  • Мнения: 988
Не виждам нищо лошо в това,че дадено име се свързва с Русия.


О, няма нищо лошо, разбира се. Просто да не се влиза в обяснения за произхода ти. Пак казвам, че не е такъв проблем. Просто си разсъждавам:blush:.

# 33
  • Sofia
  • Мнения: 1 386
Хубава дискусия се е получила, радвам се.
През уикенда ще се видя с бъдещите родители и ще им разкажа.
Ще пиша и тук, когато окончателно изберат името Smiley
Включвам се по някои въпроси, които прочетох.
На майката й допада това, че името ще звучи една идея по-нетрадиционно за нейните близки. Харесва екзотични (за нея) имена. Бащата е точно обратното - класик. Дори се учудвам, че одобри Инес. За Фрида беше категорично против, с довода, че е странно за БГ, още повече в съчетание с неговите имена.
Нямат конфликт. Имената в списъка им са точно такива - ще са ок тук и може би малко интересни за чужбинските роднини.
Тя обаче не може да "смели" защо Инес става, а Фрида не. Satisfied Мъжът й пък я контрира с предложението да си вземат котка и да я кръстят така.
Замислих се, някой срещал ли е дама/момиче с това име у нас? Аз лично не съм, а Инес знам две.

София е супер, мерси за предложението, обсъждаха го, но мацката е чела някакви класации и името отпада, защото било често избирано последните години. Аз не съм наясно, но може да е така.

Последна редакция: пт, 30 ное 2018, 22:37 от Melite

# 34
  • Мнения: 18 562
Хубава дискусия се е получила, радвам се.
През уикенда ще се видя с бъдещите родители и ще им разкажа.
Ще пиша и тук, когато окончателно изберат името Smiley
Включвам се по някои въпроси, които прочетох.
На майката й допада това, че името ще звучи една идея по-нетрадиционно за нейните близки. Харесва екзотични (за нея) имена. Бащата е точно обратното - класик. Дори се учудвам, че одобри Инес. За Фрида беше категорично против, с довода, че е странно за БГ, още повече в съчетание с неговите имена.
Нямат конфликт. Имената в списъка им са точно такива - ще са ок тук и може би малко интересни за чужбинските роднини.
Тя обаче не може да "смели" защо Инес става, а Фрида не. Satisfied Мъжът й пък я контрира с предложението да си вземат котка и да я кръстят така.
Замислих се, някой срещал ли е дама/момиче с това име у нас? Аз лично не съм, а Инес знам две.

София е супер, мерси за предложението, обсъждаха го, но мацката е чела някакви класации и името отпада, защото било често избирано последните години. Аз не съм наясно, но може да е така.


Познавам момиченце на 3 годинки на име Инес. Бабата живее в съседната къща. Идват почти всеки уикенд. Казват й Ини.
Аз го харесвам името,нежно е и е хубаво.
Ивет също много ми допада.
Интересен е довода с котката 😆

# 35
  • София
  • Мнения: 1 133
От анкетата абсолютен фаворит ми е Луиза, харесвам също Адриана.

# 36
  • Мнения: 4 020
Мисля, че Лидия и Ирина не са от най популярните, но не са и демоде. Посочих Лидия в анкетата.

# 37
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 287
Аз познавам Фрида-кръстена е на баба си Фанка.Използваха буквичката.Обаче на мен също не ми харесва името .Малко грубо ми звучи.
И Инес познавам.С бг фамилия.

# 38
  • Мнения: 18 562
Фрида не им допада никак.
То няма как да му кажеш по ниакакъв начин,освен Фифи,Фиди знам ли. Грубичко си е.

# 39
  • Мнения: 2 878
Наистина хубави имена по изключение. И мен ме изненада присъствието на Инес, което не е типично за България. Защо не просто Ина? Българско е, звучно е и няма да има проблеми с изписването му на латиница. От посочените Виолета е може би малко демоде, а Адриана - от популярните в момента. Ирина е красиво име, което свързвам с по-скоро с Гърция, а не толкова с Русия, но основно с романа "Тютюн".

# 40
  • Мнения: 31 733
За Виолета гласувах.

# 41
  • Мнения: 8 578
Всички са много хубави.Фаворити са ми
Виолета,Луиза и Лидия.

# 42
  • Мнения: 573
Най-много ми допада Ирина, следвано от Адриана. Най-женствено ми звучат, подходящи са както в България, така и в интернационален план, имат хубави съкратени обращения.
Инес също не е лошо, най-вероятно ще го съкращават на Ина.
Фрида ми звучи доста грубо, мъжествено и някак немско. Лидия също ми е някак грубовато, иначе Лили примерно ми звучи много сладко, но не ми допадат имената, от които идва това съкращение.
Луиза е доста интернационално име, но някак си ще ми е странно да го чуя за дете в България. Все едно Ричард, Кристоф, Джеймс...някак не ми е българско.
За Виолета не мога да коментирам нищо, освен че ми звучи някак архаично, знам, че не е, но така ми звучи просто. Като име на достолепна, възрастна жена, към която най-вероятно се обръщат с Вили, което пък въобще не се вързва с представите, които предизвиква името Виолета.
В крайна сметка класацията ми е:
1. Ирина
2. Адриана
3. Инес
4. Лидия
5. Луиза
6. Виолета

Фрида е извън класацията Grinning

От мен бих добавила няколко предложения като Ева, Ема, Мая, Моника, Елина.

# 43
  • София
  • Мнения: 3 011
Гласувах за Виолета. Освен Инес, всички имена ми харесват.

# 44
  • Мнения: 1 332
Родителите спокойно биха могли да помислят и върху немски имена с приятно звучене, като  Лиза, Матилда, Сузане, Хелена, Йохана, Розалѝ,…. На днешно време хората смело си кръщават дори и с по-нестандартни чужди имена.
Фрида и Ида мисля, че са типични за Скандинавските страни.

# 45
  • Мнения: 7 006
А значението на самото име не гу ли интересува?
Ирина ми харесва..Означава "Мир"

# 46
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 694
Инес , много ми хареса и не е често срещано.😊

# 47
  • Мнения: 1 560
Ирина и Адриана ми харесват.Ирина свързвам с актрисата Ирина Митева, която страшно харесвам, много е красива, затова сигурно  харесвам името.

# 48
  • Sofia
  • Мнения: 1 386
Благодаря за коментарите и предложенията.
Родителите предпочитат име, което е вече възприето в България и не е от късите. Немските по-горе отпадат, а също и трибуквените Ина, Ева, Ема, Ана и подобни.
От техните Инес е на ръба и по двата параграфа, но засега е в играта Smiley
Усещам ги, че все още не могат да вземат решение. Ту имат един фаворит, ту друг, сигурно е нормално, не знам... Имат още около два месеца.
На майката някой й казал, че Адриана набира популярност и тя е склонна да го извади от класацията. Как мислите, така ли е? От "модерните" имена ли е или е на път да стане?! Аз нямам идея и наблюдения.
Ааа и още нещо, тя харесва Рейна, а мъжът й предложил Райна като по-българско звучене. Вие как възприемате това име? За мен е звънко и красиво, но май е демоде, м? Познавате ли деца/млади момичета, които го носят?

# 49
  • Мнения: 12 038
Аз лично не познавам малки момиченца или девойчета с това име. Но пък веднага се сещам за Райна Княгиня. Ако майката разбере, че е име и на красива и възпята в песните героиня може и да го избере. Иначе краткото Рая е прекалено често срещано.
А какво мислят за Емилия? Вече възприето, рядко сред днешните деца, не е късо и е международно.

# 50
  • Sofia
  • Мнения: 1 386
... Иначе краткото Рая е прекалено често срещано.

О да,  изобщо не се сетихме с бащата като си говорихме, това веднага ще ги откаже от Райна.
Ще им предложа Емилия, не знам дали са го обсъждали, благодаря ти!
А на Райна върви ли галеното Рени?

# 51
  • Мнения: 12 038
Мисля че да. Чувала съм го.
Сещам се още и за Марина - възприето, не се среща често, има хубаво значение и имен ден и поне да Италия знам, че се среща.

# 52
  • Мнения: X
... Иначе краткото Рая е прекалено често срещано.

О да,  изобщо не се сетихме с бащата като си говорихме, това веднага ще ги откаже от Райна.
Ще им предложа Емилия, не знам дали са го обсъждали, благодаря ти!
А на Райна върви ли галеното Рени?

Не ми се връзва Рени от Райна. По-вероятно само родителите ще и викат Рени, а всички останали Рая.
Има име Рени, познавам 2 - една 25-годишна и една около 60, не е много често срещано. Друго подобно име е Ренета.

# 53
  • Мнения: 18 562
Емилия си е често срещано. Да, вероятно е малко позабравено,но е много разспространено име. От тази година две малки дечица така ги кръстиха на мои познати. Хубаво е името иначе. В пъти повече ми харесва Ема или Емили(Емилиана също).

# 54
  • Мнения: 8 578
Райна много ми харесва.Вече е рядко срещано сред малките, а според мен е много красиво.

# 55
  • Мнения: 12 038
Имам две малки деца, но не съм срещала малка Емилия. Но пък няма лошо позабравени имена пак да станат актуални.

# 56
  • Мнения: 5 248
Адриана, защото ще има имен ден.

# 57
  • Пловдив
  • Мнения: 1 375
Гласувах Ирина,на "галено" може да я наричат Рина.

# 58
  • София
  • Мнения: 565
Най- симпатично от всички ми е Адриана, а и сякаш би се произнасяло точно така в повечето държави. Например Виолета е твърде вероятно някъде да бъде превърнато във Вайълет. Ако вече се търси френско-италиански призход, най-многоми  пасва Луиза.  Но като цяло ми харесват абсолютно всички имена без Инес

Последна редакция: пт, 07 дек 2018, 12:21 от deny

# 59
  • София
  • Мнения: 1 483
Инес ми харесва, но ми е далеч от добре звучащо в България. Изгъзено ми е точно колкото Фрида и Гертруде, само дето е много по-нежно. Ако живееха в Испания или Латинска Америка щеше да е идеално.
Адриана, Луиза и Ирина ми харесват, като Адриана и Луиза много повече отговарят  на изискването за разпознаваемо име в западния свят.
Виолета, Лидия и Райна... стават, ама...

# 60
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Райна се казваше моя приятелка и всички и казват Рени, много хора не знаеха дори как й е истинското име. Тя си го смени официално преди 10 години и вече си е и по документи Рени. Иначе, хареса ми Адриана, Ирина, всички имена са хубави. Фрида е ужасно.Инес не е популярно, но не ми звучи българско (освен Инес Субашка друга Инес не съм чувала). Да е живо и здраво детенцето, името ще го нагласят.

# 61
  • Мнения: 5 995
Адриана никога не ми е звучало нежно, защото името Адриан още в древни времена е било мъжко и това добавяне на "а", за да стане женско името е някак насила и се получава грубо звучене.
От изброените най-подходящо ми изглежда Луиза. Може да й казват на галено Лу. Хем сладко, хем романтично.
Вариант м/у Райна и Ирина е името Рене.

# 62
  • Мнения: 297
Не знам дали за родителите има някакво значение, но Лидия е първата жена - християнка В Европа. Всички посочени имена са хубави! Все пак човекът прави името, а не името- човекът!

# 63
  • Мнения: 864
На мен Лидия, Виолета и Ирина не ми харесват. Виолета го свързвам с една възрастна съседка като бях малка и живеехме в Овча Купел :Д Ей тая жена не чистеше въобще и приличаше леко на вещица и заради това завинаги ще го отбягвам тпва име... :Д Ирина и на мен ми звучи руско име, не отива на момиче със западна майка според мен, освен това Ирене или Ирина не е популярно или много харесвано име в Германия. Поне от наблюденията ми. Лидия го свързвам със стара жена от комунизма. Простете, това е искреното ми мнение, нямам за цел да обидя някого.

Луиза не ми е фаворит, но според мен пасва. Аз самата съм омъжена за германец и живеем в Германия и като си имаме деца няма да искам да е с напълно немски имена или от името да не си личи поне мъъъничко, че е от смесен брак. Ще искам да има лека закачка.... примерно много ми харесва името Далия за момиче. В Германия това име се среща от време на време, рядко е, но екзотично и го свързвам с красива и интелигентна, фина жена, човек с усет и стил. По същия начин Луиза примерно се среща рядко в България и пасва за дете от смесен брак, защото няма източноевропейско звучене. Други фаворити извън класацията от моя личен списък за момиче: Изабела, Ребека, Моника. Посмедните три и Далия/Далиа (Dalia, Daliah, Dahlia   с лично предпочитание на немски  Dalia) ги харесвам заради 4 красиви и умни жени, с които се запознах последните години. Като цяло всички Изабели, дори тези от София, които познавам, са красиви, добри и умни жени. Името звучи кралско и стилно, с характер. Ребека по същия начин ме грабна, името за мен показва стил и звучи затвърдително. Моника е италианско име, свързвам го И с Моника Белучи и изобщо името звучи за мен лично като класика в жанра-истинска жена!

За Фрида-аз го харесвам. В Германия и скандинавските страни е много популярно. Имам приятелка Фрида. Името звучи като за силна жена, идва от богинята Фрея до колкото знам, богината на плодородието и любовта. Не виждам проблем детето да се казва така в България, все пак майката не е българка....

Последна редакция: вт, 11 дек 2018, 10:52 от bananadana

# 64
  • Мнения: 18 562
Подписвам се под последното мнение със 100 ръце.  Мисля абсолютно по същия начин. С изключение на това, че много харесвам Луиза. И ми беше в списъка. Също много кралско и красиво име. Означава "царствена". Не го избрах, защото съпруга ми искаше Изабела,а пък и на Луиза трудно бих измислила каквото и да е галено име. А все пак на Изабела има малко повече варианти, макар че  избягвам да я наричам с умалително.
Ребека винаги много ми е допадало, галиното Беки е много сладко.  

# 65
  • Мнения: 4 392
На моята дъщеря (смесен брак и фамилия, която трудно може да се свърже с конкретна държава) избрах име, което се съчетава с фамилията и е разпространено и в двете държави.
Освен че много ми харесва името, то се оказа леко съчетание на това на баба й и дядо й.
Не бих се запитала до форума обаче за тези въпроси.

# 66
  • Мнения: 864
 Мис, радвам се, че мислиш така! Изабела ми е голям фаворит, страхотно име си избрала за момиченцето ти. Simple Smile Да е жива и здрава.

Сега прочетох горе за Райна. Дами, като човек, който живее в Германия и е с мъж германец...мога да ви кажа, че ако почне на всяко мое предложение да предлага немския вариант хич няма да ми е готино. Из между редовете прочетох, че дамата чужденка бяга от супер известни и изтъркани имена. Освен това западняците изобщо не могат да възприемат нашите български инена, за Германци примерно повечето звучат ужасно-Ралица, Милица, Траяна, Гергана. Според мен двойката трябва да поработи над компромисите. Жената може би иска да заяви и в името на детето част от себе си-това че примерно е от Германия, Швеция или където и да било. Не е лесно да си в чужда държава, сред чужденци и да приемеш че детето ти може би никога няма да говори майчиния си език както ти, а с грешки и като...чужденец. Все пак тя приема да живеят в България, няма лошо детето да е с чуждо име. Искам да кажа, че за мен би било важно да избера име, което на мен ми харесва и ако съвпада с интернационални или немски имена ок. Ама да се побългаряват или понемчват имена би ми дошло в повече и би ми отключило леко носталгията, би ме дори обидило. Примерно изброениете от мен имена с изключение на Далиа са си интернационални.
Ако ми хареса обаче някое по-екзотично име, а мъжа ми предлага постоянно да е немската му форма....ще ми стане гадно. :Д За щастие с него сме на едно мнение.

Друго предложение: Яна. За чужденците, които познавам, това е едно много красиво българско име. Винаги реагират добре на него. Както и на Мирела. Също един мой фаворит. 

П.С. Пиша от телефона и .....е на маймуница оххх.

Последна редакция: вт, 11 дек 2018, 13:01 от bananadana

# 67
  • Мнения: 18 562
Благодаря за пожеланието!
Трудно е да се избере компромисно име.

# 68
  • Sofia
  • Мнения: 1 386
Дами, благодаря ви.
Внасям малко яснота - имената в анкетата са избрани от майката. Първоначално списъкът беше доста по-дълъг, после заедно отсяха имената, които им харесват и на двамата. Таткото нищо не е настоявал. Единствено Ирина беше негово предложение и тя го хареса. Да не е странно името за БГ беше изискване на самата бъдеща мама. Тя все още няма много приятели тук, за да сондира мнения. Един ден, докато си коментирахме по въпроса й казах, че има такъв раздел в един много популярен форум. Пуснахме темата от любопитство. Разбира се, че ще изберат името, което желаят, а не събралото най-много гласове тук Smiley

Въпросите относно Райна си бяха повече мои разсъждения. Райна изобщо не е в списъка им. Тя беше чула за някакво момиченце Рейна, а мъжът й спонтанно каза, че тук имаме подобно - Райна. Това е, а не че той й предлага побългарени варианти.
Изабела е много красиво, но племенницата й се казва така и не искат да го повтарят в семейството.
Дамата не е германка. По паспорт е канадка, но семейството й има и немска, и италианска жилка.

Засега мисля че най-много се двоумят между Лидия и Луиза

# 69
  • САЩ
  • Мнения: 666
Луиза май най-пасва на семейната им картинка, но може би като се роди малката те ще си усетят какво ѝ "отива". Иначе друго подобно име, което ми хрумва и не го видях, е Андрея/Андреа, защото ми се вписва и в италианската, и в немската, и в българската традиция.

# 70
  • Мнения: 4 392
Андреа е мъжко име в Италия.

# 71
  • Мнения: 386
Харесвам Ирина и Инес, както и Ирра - което е малко необичайно, но го свързвам с хубав човек. Луиза, само в комбинация с Мария ми е фаворит (Мария-Луиза); Адриана - но има и вариант АНдриана. 

# 72
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327

Друго предложение: Яна. За чужденците, които познавам, това е едно много красиво българско име.

Аха, сигурно, ако не са испаноговорящи. Можеш да си представиш в Мексико как се оцъкли моя позната, когато я повикаха като сеньора Джанка... Вярно, не е Яна, а Янка по паспорт, но на такива имена, които ги затрудняват с произношението, хич не се възхищават.

Назад някой спрягаше как като гръцко име Ирина, например, няма да се приеме добре в Германия. Моето учудване беше, че в Испания е много разпространено името Олга. Така че обобщения относно имената кой как би ги възприел, са странни.

# 73
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 287
Никой не знае къде ще отиде детето като порасне.
Може и никъде да не отиде.
Може да носи класическо име ,често срещано -Анна или Мария например,обаче да отиде в Япония,Китай или Индонезия...

В Германия се среща името Ирене,което е вариант на Ирина
Аз хич не се възхищавам на немските имена-мащехата ми например се казва Ортрун.

# 74
  • САЩ
  • Мнения: 666

Друго предложение: Яна. За чужденците, които познавам, това е едно много красиво българско име.

Аха, сигурно, ако не са испаноговорящи. Можеш да си представиш в Мексико как се оцъкли моя позната, когато я повикаха като сеньора Джанка... Вярно, не е Яна, а Янка по паспорт, но на такива имена, които ги затрудняват с произношението, хич не се възхищават.

Назад някой спрягаше как като гръцко име Ирина, например, няма да се приеме добре в Германия. Моето учудване беше, че в Испания е много разпространено името Олга. Така че обобщения относно имената кой как би ги възприел, са странни.

То и в Куба има много Йорданки Simple Smile

Иначе познавам и пуерториканка, която се казва Милена.

Но със сигурност трябва да се внимава с произношение и значение, например имам колежка (от Индия), чието първо име е Pradnya

# 75
  • Sofia
  • Мнения: 1 386
По принцип смятам, че името на първо място трябва да е удачно за средата и семейството, в които детето ще израсне. За да не изпитва неудобства, докато е в крехка възраст и се формира. После вече, накъде човек ще го отвее вятърът, родителят не може да знае, че да съобрази избора с всички езици и нации по света...
Кел файда примерно, че след 18-20 години на българчетата Стивън Ростислав Чоков и Кейтлин Недялкова Цинцарска ще им произнасят личните имена правилно в страните Х или Z, ако изобщо се озоват там...
Дамата, която е обект на темата разсъждава по сходен начин.
Иначе по казуса - засега, доколкото може да е окончателно, родителите се спряха на името Лидия. Бебчето все още е на път, ще пиша отново, когато се роди.
Благодаря на всички, които коментираха и гласуваха!

# 76
  • Мнения: 864
хахах индийката ме разби! :Д

# 77
  • Мнения: 227
Какво ще кажете за Нора? Знам че не е в класацията но е много рядко срещано и ще е добре и БГ и в Канада, а и се връзва с бг фамилия😃

# 78
  • Мнения: 1 076
Много красиви имена са избрали родителите. Рядко приятен избор. Единствено Виолета ми е несимпатично.

Предлагам Амелия и Елена, ако не са помислили случайно за тях.

Общи условия

Активация на акаунт