Момиче от смесен брак, ще живее в БГ

  • 10 862
  • 78
  •   1
Отговори
# 60
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Райна се казваше моя приятелка и всички и казват Рени, много хора не знаеха дори как й е истинското име. Тя си го смени официално преди 10 години и вече си е и по документи Рени. Иначе, хареса ми Адриана, Ирина, всички имена са хубави. Фрида е ужасно.Инес не е популярно, но не ми звучи българско (освен Инес Субашка друга Инес не съм чувала). Да е живо и здраво детенцето, името ще го нагласят.

# 61
  • Мнения: 6 008
Адриана никога не ми е звучало нежно, защото името Адриан още в древни времена е било мъжко и това добавяне на "а", за да стане женско името е някак насила и се получава грубо звучене.
От изброените най-подходящо ми изглежда Луиза. Може да й казват на галено Лу. Хем сладко, хем романтично.
Вариант м/у Райна и Ирина е името Рене.

# 62
  • Мнения: 301
Не знам дали за родителите има някакво значение, но Лидия е първата жена - християнка В Европа. Всички посочени имена са хубави! Все пак човекът прави името, а не името- човекът!

# 63
  • Мнения: 864
На мен Лидия, Виолета и Ирина не ми харесват. Виолета го свързвам с една възрастна съседка като бях малка и живеехме в Овча Купел :Д Ей тая жена не чистеше въобще и приличаше леко на вещица и заради това завинаги ще го отбягвам тпва име... :Д Ирина и на мен ми звучи руско име, не отива на момиче със западна майка според мен, освен това Ирене или Ирина не е популярно или много харесвано име в Германия. Поне от наблюденията ми. Лидия го свързвам със стара жена от комунизма. Простете, това е искреното ми мнение, нямам за цел да обидя някого.

Луиза не ми е фаворит, но според мен пасва. Аз самата съм омъжена за германец и живеем в Германия и като си имаме деца няма да искам да е с напълно немски имена или от името да не си личи поне мъъъничко, че е от смесен брак. Ще искам да има лека закачка.... примерно много ми харесва името Далия за момиче. В Германия това име се среща от време на време, рядко е, но екзотично и го свързвам с красива и интелигентна, фина жена, човек с усет и стил. По същия начин Луиза примерно се среща рядко в България и пасва за дете от смесен брак, защото няма източноевропейско звучене. Други фаворити извън класацията от моя личен списък за момиче: Изабела, Ребека, Моника. Посмедните три и Далия/Далиа (Dalia, Daliah, Dahlia   с лично предпочитание на немски  Dalia) ги харесвам заради 4 красиви и умни жени, с които се запознах последните години. Като цяло всички Изабели, дори тези от София, които познавам, са красиви, добри и умни жени. Името звучи кралско и стилно, с характер. Ребека по същия начин ме грабна, името за мен показва стил и звучи затвърдително. Моника е италианско име, свързвам го И с Моника Белучи и изобщо името звучи за мен лично като класика в жанра-истинска жена!

За Фрида-аз го харесвам. В Германия и скандинавските страни е много популярно. Имам приятелка Фрида. Името звучи като за силна жена, идва от богинята Фрея до колкото знам, богината на плодородието и любовта. Не виждам проблем детето да се казва така в България, все пак майката не е българка....

Последна редакция: вт, 11 дек 2018, 10:52 от bananadana

# 64
  • Мнения: 18 562
Подписвам се под последното мнение със 100 ръце.  Мисля абсолютно по същия начин. С изключение на това, че много харесвам Луиза. И ми беше в списъка. Също много кралско и красиво име. Означава "царствена". Не го избрах, защото съпруга ми искаше Изабела,а пък и на Луиза трудно бих измислила каквото и да е галено име. А все пак на Изабела има малко повече варианти, макар че  избягвам да я наричам с умалително.
Ребека винаги много ми е допадало, галиното Беки е много сладко.  

# 65
  • Мнения: 4 444
На моята дъщеря (смесен брак и фамилия, която трудно може да се свърже с конкретна държава) избрах име, което се съчетава с фамилията и е разпространено и в двете държави.
Освен че много ми харесва името, то се оказа леко съчетание на това на баба й и дядо й.
Не бих се запитала до форума обаче за тези въпроси.

# 66
  • Мнения: 864
 Мис, радвам се, че мислиш така! Изабела ми е голям фаворит, страхотно име си избрала за момиченцето ти. Simple Smile Да е жива и здрава.

Сега прочетох горе за Райна. Дами, като човек, който живее в Германия и е с мъж германец...мога да ви кажа, че ако почне на всяко мое предложение да предлага немския вариант хич няма да ми е готино. Из между редовете прочетох, че дамата чужденка бяга от супер известни и изтъркани имена. Освен това западняците изобщо не могат да възприемат нашите български инена, за Германци примерно повечето звучат ужасно-Ралица, Милица, Траяна, Гергана. Според мен двойката трябва да поработи над компромисите. Жената може би иска да заяви и в името на детето част от себе си-това че примерно е от Германия, Швеция или където и да било. Не е лесно да си в чужда държава, сред чужденци и да приемеш че детето ти може би никога няма да говори майчиния си език както ти, а с грешки и като...чужденец. Все пак тя приема да живеят в България, няма лошо детето да е с чуждо име. Искам да кажа, че за мен би било важно да избера име, което на мен ми харесва и ако съвпада с интернационални или немски имена ок. Ама да се побългаряват или понемчват имена би ми дошло в повече и би ми отключило леко носталгията, би ме дори обидило. Примерно изброениете от мен имена с изключение на Далиа са си интернационални.
Ако ми хареса обаче някое по-екзотично име, а мъжа ми предлага постоянно да е немската му форма....ще ми стане гадно. :Д За щастие с него сме на едно мнение.

Друго предложение: Яна. За чужденците, които познавам, това е едно много красиво българско име. Винаги реагират добре на него. Както и на Мирела. Също един мой фаворит. 

П.С. Пиша от телефона и .....е на маймуница оххх.

Последна редакция: вт, 11 дек 2018, 13:01 от bananadana

# 67
  • Мнения: 18 562
Благодаря за пожеланието!
Трудно е да се избере компромисно име.

# 68
  • Sofia
  • Мнения: 1 434
Дами, благодаря ви.
Внасям малко яснота - имената в анкетата са избрани от майката. Първоначално списъкът беше доста по-дълъг, после заедно отсяха имената, които им харесват и на двамата. Таткото нищо не е настоявал. Единствено Ирина беше негово предложение и тя го хареса. Да не е странно името за БГ беше изискване на самата бъдеща мама. Тя все още няма много приятели тук, за да сондира мнения. Един ден, докато си коментирахме по въпроса й казах, че има такъв раздел в един много популярен форум. Пуснахме темата от любопитство. Разбира се, че ще изберат името, което желаят, а не събралото най-много гласове тук Smiley

Въпросите относно Райна си бяха повече мои разсъждения. Райна изобщо не е в списъка им. Тя беше чула за някакво момиченце Рейна, а мъжът й спонтанно каза, че тук имаме подобно - Райна. Това е, а не че той й предлага побългарени варианти.
Изабела е много красиво, но племенницата й се казва така и не искат да го повтарят в семейството.
Дамата не е германка. По паспорт е канадка, но семейството й има и немска, и италианска жилка.

Засега мисля че най-много се двоумят между Лидия и Луиза

# 69
  • САЩ
  • Мнения: 666
Луиза май най-пасва на семейната им картинка, но може би като се роди малката те ще си усетят какво ѝ "отива". Иначе друго подобно име, което ми хрумва и не го видях, е Андрея/Андреа, защото ми се вписва и в италианската, и в немската, и в българската традиция.

# 70
  • Мнения: 4 444
Андреа е мъжко име в Италия.

# 71
  • Мнения: 386
Харесвам Ирина и Инес, както и Ирра - което е малко необичайно, но го свързвам с хубав човек. Луиза, само в комбинация с Мария ми е фаворит (Мария-Луиза); Адриана - но има и вариант АНдриана. 

# 72
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 468

Друго предложение: Яна. За чужденците, които познавам, това е едно много красиво българско име.

Аха, сигурно, ако не са испаноговорящи. Можеш да си представиш в Мексико как се оцъкли моя позната, когато я повикаха като сеньора Джанка... Вярно, не е Яна, а Янка по паспорт, но на такива имена, които ги затрудняват с произношението, хич не се възхищават.

Назад някой спрягаше как като гръцко име Ирина, например, няма да се приеме добре в Германия. Моето учудване беше, че в Испания е много разпространено името Олга. Така че обобщения относно имената кой как би ги възприел, са странни.

# 73
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 308
Никой не знае къде ще отиде детето като порасне.
Може и никъде да не отиде.
Може да носи класическо име ,често срещано -Анна или Мария например,обаче да отиде в Япония,Китай или Индонезия...

В Германия се среща името Ирене,което е вариант на Ирина
Аз хич не се възхищавам на немските имена-мащехата ми например се казва Ортрун.

# 74
  • САЩ
  • Мнения: 666

Друго предложение: Яна. За чужденците, които познавам, това е едно много красиво българско име.

Аха, сигурно, ако не са испаноговорящи. Можеш да си представиш в Мексико как се оцъкли моя позната, когато я повикаха като сеньора Джанка... Вярно, не е Яна, а Янка по паспорт, но на такива имена, които ги затрудняват с произношението, хич не се възхищават.

Назад някой спрягаше как като гръцко име Ирина, например, няма да се приеме добре в Германия. Моето учудване беше, че в Испания е много разпространено името Олга. Така че обобщения относно имената кой как би ги възприел, са странни.

То и в Куба има много Йорданки Simple Smile

Иначе познавам и пуерториканка, която се казва Милена.

Но със сигурност трябва да се внимава с произношение и значение, например имам колежка (от Индия), чието първо име е Pradnya

Общи условия

Активация на акаунт