Избор на сушилня - Тема 11

  • 81 093
  • 770
  •   1
Отговори
# 420
  • София
  • Мнения: 12 006
Скрит текст:
Здравейте,питах в темата за пералните,но ще питам и тук.Когато сушилнята е върху пералнята и искаме да ползваме кит за закрепване помежду им,трябва ли двата уреда да са от една и съща марка или не е задължително условие?
Мен също ме интересува тази опция - уреди един върху друг, тъй като пералнята ни е АЕГ, а сушилнята евентуално ще е Миле.

Не би трябвало да има проблем единственото за което трябва да се внимава е кита, който се закупува да е съвместим със сушилнята или най-добре от марката на сушилнята тъй като местата за крачетата са определени и няма как да сложите примерно Whirpool сушилня на кит от AEG.
Кита трудно да е от марката на сушилнята, ако не е аег. Малко производители на сушилни имат китове собствена марка. Има 2 марки на кръст с китове, другите са някакви измислени /които не предлагат уреди/. Иначе е важно кита да пасне на пералнята отзад в захващането.
Другото важно е пералнята да не вибрира при центрофуга иначе ще забалбуква фреона на сушилнята.

 Абсолютно  не вярно! Всяка голяма марка произвежда и собствени китове за монтаж. Ако не сте виждали по магазините - навярно защото не ги доставят или са в някой скрит рафт. Всяка марка има собствен стандарт за крачетата точно с цел да не се ползват универсални, а оригиналните ги захващат перфектно за да няма преплъзване и или вибрации.
Това за фреона много интересно - как автомобилите го балансират да няма вибрации, особено по нашите пътища?
Кои са марките с кит, освен самсунг, аег, бош и миеле? За фреона - при покупката предупреждават да не се пуска поне 12 след монтажа... защо ли?

# 421
  • Мнения: 189
Скрит текст:
Здравейте,питах в темата за пералните,но ще питам и тук.Когато сушилнята е върху пералнята и искаме да ползваме кит за закрепване помежду им,трябва ли двата уреда да са от една и съща марка или не е задължително условие?
Мен също ме интересува тази опция - уреди един върху друг, тъй като пералнята ни е АЕГ, а сушилнята евентуално ще е Миле.

Не би трябвало да има проблем единственото за което трябва да се внимава е кита, който се закупува да е съвместим със сушилнята или най-добре от марката на сушилнята тъй като местата за крачетата са определени и няма как да сложите примерно Whirpool сушилня на кит от AEG.
Кита трудно да е от марката на сушилнята, ако не е аег. Малко производители на сушилни имат китове собствена марка. Има 2 марки на кръст с китове, другите са някакви измислени /които не предлагат уреди/. Иначе е важно кита да пасне на пералнята отзад в захващането.
Другото важно е пералнята да не вибрира при центрофуга иначе ще забалбуква фреона на сушилнята.

 Абсолютно  не вярно! Всяка голяма марка произвежда и собствени китове за монтаж. Ако не сте виждали по магазините - навярно защото не ги доставят или са в някой скрит рафт. Всяка марка има собствен стандарт за крачетата точно с цел да не се ползват универсални, а оригиналните ги захващат перфектно за да няма преплъзване и или вибрации.
Това за фреона много интересно - как автомобилите го балансират да няма вибрации, особено по нашите пътища?
Кои са марките с кит, освен самсунг, аег, бош и миеле? За фреона - при покупката предупреждават да не се пуска поне 12 след монтажа... защо ли?

На примависта към вашите:

Electrolux STA9 Slide Out Stacking Kit
LG WM3670HWA Front Load Washer & DLEX3370W Electric Dryer w/Stacking Kit
Whirlpool C00378975 Wpro Stacking Kit
Stacking kit, Beko / 8690842530029

И т.н и т.н и тo май излезе, че всички имат, или нещо се бъркам?

Сега ще се извините ли нa читателите за фразата "Има 2 марки на кръст с китове" след като самата Вие сте изброили 4?

Вашето първоначално твърдение:
" важно е пералнята да не вибрира при центрофуга иначе ще забалбуква фреона на сушилнята."
и последното
 
"при покупката предупреждават да не се пуска поне 12 след монтажа" - са две ама тотално различни твърдения.

Само да поясня за "при покупката предупреждават да не се пуска поне 12 след монтажа" - това се прави не толквоа заради "фреона" и ако погледнете уреди без фреон също имат това изискване, а се прави за климатизация на уреде - или друго яче казано да се затоплят платките и електрониката до стайната температура и влага, за да не се получи след като го пуснете голяма температурна разлика от която да изгори електроника и/или да се образува конденз който също да изгори електрониката.


# 422
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 750
Не само. За АЕГ изрично пише да се вози права  или на лява или дясна страна /само на едната, но не помня коя/. Това с цел да не се допуснат течове на фреон. И после отделно колко часа да не се пуска. Цитирам по памет Simple Smile

# 423
  • Мнения: 449
На нас никой нищо не ни каза като я купихме как да я возим . Беше на едната страна , на лявата май . Иначе я пуснахме на другия ден вечерта да работи .

# 424
  • Мнения: 147
Аз си взех накрая Bosch WTW85550BY. Падна на добра цена при емаг миналата седмица 1099 + 10% които си имам при тях и се върза малко под 1к.
Ще я връзвам края на др месец та отзиви още не мога да дам. Пералнята и тя е на Бош Bosch WAT28460BY.

# 425
  • Мнения: 55
Привет на всички!
 Старата сушилня се предаде, налага се спешно да купуваме нова.
След много четете, тотално се обърках. Старата сушилня беше без термопомпа. Сега мисля да вземем с термопомпа, старата правеше много влажен въздуха. Поставена е в коридор и не е много ОК. Та помагайте, бюджета, не е много голям , около 1000лв макс. Харесахме два модела на БЕКО
1. https://www.technopolis.bg/bg/Dryers/Dryer-BEKO-DPS-7405-G-B5/p/680648
2. https://www.technopolis.bg/bg/Dryers/Dryer-BEKO-DPY-8506-GXB1/p/680627
Двете в момента са с по 5г. гаранция,това ни блазни най-много!
И това АЕГ е в същия ценови клас, ако остане скъпото БЕКО и това, кое е за предпочитане.
3. https://www.tehnomix.bg/sushilnya-aeg-t8-dbg48s
Първата е и на промоция 700лв., втората е с повече функции и инверторен мотор и др. на 1000лв.
Хиляда лева, не са ли много за Беко?
Ако има, други по-добри оферти до 1000лв., моля предложете ми.
Благодаря предварително!

Последна редакция: нд, 24 фев 2019, 18:19 от MJJ7

# 426
  • Мнения: 13 187
Бих взела първата. Голяма гаранция, голяма разлика в цената. Почти няма разлика в децибелите, програмите са горе-долу еднакви, без друго се ползват 2-3 най-много.

# 427
  • Мнения: 55
Бих взела първата. Голяма гаранция, голяма разлика в цената. Почти няма разлика в децибелите, програмите са горе-долу еднакви, без друго се ползват 2-3 най-много.

Да цената е доста надолу. Консултанта ми каза, че този модел барабана е от подцинкована ламарина. А на по-скъпото беко е от нераждавейка, и мотора е инверторен. Не знам дали е по-добър вариант този мотор, но уж бил по тих.

# 428
  • Мнения: 40 854
Няма ли сушилня с филтър за мъхчета? Супер удобство е това.

# 429
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Бих взела първата. Голяма гаранция, голяма разлика в цената. Почти няма разлика в децибелите, програмите са горе-долу еднакви, без друго се ползват 2-3 най-много.


Аз имам този модел и сега цената е много добра, а и с 5г. гаранция, направо идеално.
Има филтър за мъхчета, който се почиства  много лесно.

# 430
  • Мнения: 55
Бих взела първата. Голяма гаранция, голяма разлика в цената. Почти няма разлика в децибелите, програмите са горе-долу еднакви, без друго се ползват 2-3 най-много.


Аз имам този модел и сега цената е много добра, а и с 5г. гаранция, направо идеално.
Има филтър за мъхчета, който се почиства  много лесно.

От колко време го ползвате? И на мен ми харесва, но ме притеснява казана, за който ми казаха, че е от подцинкована ламарина. Ако изобщо това е проблем. Другия модел е неръждавейка, но и там цената е с 300лв повече. Не знам дали е оправдано.

# 431
  • Мнения: 449
Взимайте тази за 700 , нали има 5 г гаранция .
Иначе и мойта сушилня е 65 db а пък е доста шумна според мен .

# 432
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 750
Поцинкованата ламарина се бели лесно при удар с твърд предмет. Аз не бих взела подобна и да й треперя кога някой цип ще я обели. А обели ли се, ще ръждяса при тази влага. Неръждавейката е по-добър вариант.

# 433
  • София
  • Мнения: 12 006
Привет на всички!
Скрит текст:
Старата сушилня се предаде, налага се спешно да купуваме нова.
След много четете, тотално се обърках. Старата сушилня беше без термопомпа. Сега мисля да вземем с термопомпа, старата правеше много влажен въздуха. Поставена е в коридор и не е много ОК. Та помагайте, бюджета, не е много голям , около 1000лв макс. Харесахме два модела на БЕКО
1. https://www.technopolis.bg/bg/Dryers/Dryer-BEKO-DPS-7405-G-B5/p/680648
2. https://www.technopolis.bg/bg/Dryers/Dryer-BEKO-DPY-8506-GXB1/p/680627
Двете в момента са с по 5г. гаранция,това ни блазни най-много!
И това АЕГ е в същия ценови клас, ако остане скъпото БЕКО и това, кое е за предпочитане.
3. https://www.tehnomix.bg/sushilnya-aeg-t8-dbg48s
Първата е и на промоция 700лв., втората е с повече функции и инверторен мотор и др. на 1000лв.
Хиляда лева, не са ли много за Беко?
Ако има, други по-добри оферти до 1000лв., моля предложете ми.
Благодаря предварително!
Aз бих си взела аег, самсунг или електролукс за тези пари. Има няколко модела.

# 434
  • Мнения: 2 741
Момичета, а какво ще кажете за тази сушилня?

https://www.tehnomix.bg/sushilnya-bosch-wtr85v10by

Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт