Грижата за интимното женско здраве започва с подходящите пробиотици!

  • 10 279
  • 130
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 817
Случвало ми се е, да. При втората бременност и след нея.

# 16
  • София
  • Мнения: 803
Вярвам че всяка жена в един или друг момент през живота си се е сблъсквала с различни инфекции и е добре да има начин да се балансира микрофлората в интимната област

# 17
  • Мнения: 1 371
Случвало ми се след прием на антибиотик и отслабена имунна система.

# 18
  • Мнения: 4 688
Да - след прием на антибиотици най-редовно се налага да приемам и микомакс.

# 19
  • Мнения: 1 785
Да,често ми се е случвало, особено след прием на антибиотици.

# 20
  • Мнения: 1 406
Сблъсквала съм се и с гъбички и с цистит. За съжаление от нищо не ми се оправят и почти постоянно съм с едното или другото, а понякога и с двете наведнъж.

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 10 835
Да,случвало ми се е.И аз се съмнявам да има жена,на която не се е случвало.

# 22
  • Мнения: X
Преди да забременея ми се е случвало почти всяка година да се сблъсквам с гъбична инфекция в зимния период, а като бях по-млада и с цистит. Въпреки спада в имунитета след раждането, все още не съм се сблъскала с нещо подобно, но мисля, че е напълно възможно отново да се появи проблем, защото не съм предприела никакви мерки за подсилване на имунната система.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 621
Имала съм да - като ученичка, ужасни гъбички, а напоследък ме мъчи цистит

# 24
  • Мнения: 814
Циститът никога не ме пропуска. Веднъж даже за 1 месец се получи 3 пъти.

# 25
  • София
  • Мнения: 778
Имала съм цистит - много неприятен и болезнен.
Тези пробиотици може ли да се пият превантивно или само при проблем?

# 26
  • Мнения: X
Случвало ми се е, особено след боледуване или посещение на басейн, река, море. Преди над две години бях на море и хванах стомашен вирус, доста болезнен. И вероятно заради него хванах и уроинфекция. Щом се прибрах се почна със симптомите, но не обърнах внимание. Мехурът ми почна да боли леко и болката постепенно се усилваше. И скоро получих първата си криза. Беше ужасно болезнена, не знаех какво става. Но след около час мъки утихна и продължих по старому. Така се стигна до пролетта на следващата година и трета болезнена криза, след която болката не си отиваше, тичах по малка нужда през 15 минути. Едва успях да ида до гинеколога, мислейки си, че имам кисти на яйчниците. Оказа се уроинфекция, предписа ми антибиотик, скара ми се, че пия само по две чаши вода на ден. Естествено на антибиотика само страничните ефекти подействаха, но се научих да пия повече течности и най - вече чайове, които не дразнят стомаха ми. Смених доста лекарства, изпробвах много и различни хомеопатични методи, но не мога да се излекувам. Проблемът ми е хроничен и няколко пъти годишно получавам кризи, най - вече по време на менструация и овулация. Забелязах също, че откакто имам уроинфекция почнах да получавам по - често и гъбични инфекции. Тях поне знам как да лекувам. Но ми омръзнало от болката, от това, че маршрута ми е съобразен с това къде има тоалетни, че избягвам пътуванията, че трябва да спирам автобусите до някоя бензиностанция, от болезненото стискане, от пиенето на разни "лечебни" гадости и прочие. Студът също не ми е приятел. Отворена съм към нови предложения и бих се радвала ако ме изберете.

# 27
  • Мнения: 611
Да,сблъсквала съм се след дълга употреба на антибиотици.

# 28
  • На морето!
  • Мнения: 5 791
Да случвало ми се е. Цистит съм имала многократно,  според лекарите съм предразположена и след всеки по-силен АБ имам проблем с флората, който предотвратявам.с пробиотици :/

# 29
  • Мнения: 2 770
Често ми се е случвало, особено след прием на антибиотици нещата са се обостряли и съм пилучавала сърбеж. А също и при спад в имунитета.

Общи условия

Активация на акаунт