На какво ги учат в яслите

  • 1 463
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 709
Много си зависи от сестрите, които са в групата. До миналия месец тези сестри, които бяха в нашата група бяха чудесни - Йоана почти всеки ден си идваше с нещо ново научено - песничка, стихче или игра. Сега едната ни сестра е в майчинство, другата е в отпуска и разликата е от тук до небето.  ooooh!
За реда и дисциплината в яслата няма да говря много само ще кажа от лични наблюдения, че наистина децата в яслата се държат много по-добре отколкото в къщи. Баткото ни толкова се беше научил на ред и дисциплина, че му трябваше доста време да отвикне от навика, като отива в тоалетната да го заявява на всеслушание - просто защото там е така и не може да отидеш да чишкаш без да си се обадил.  Laughing

# 16
  • Мнения: 7 391
Didia, моето дете НЕ ходи на ясла.
Вече за втори път ме взимат за прилично тъпа във форума........Пък и в крайна сметка не питах "кого да попитам какво правят в яслите " , за да получа такъв съвет.
               Аз не виждам нищо лошо в съвета,който съм ти писала. И от къде ти дойде на ум това "прилично тъпа във форума"?Или лесно се засягаш или не си ме разбрала.Сори,ако съм те засегнала по някакъв начин.  bouquet  Просто обясних за какво става въпрос.Личи ,че не познаваш условията,но не е необходимо да бъдеш подвеждана от това,че има хора,които не си вършат работата.
в тяхната градина има и ясла, само медицински сестри и лели се грижат за малките, затова всичко зависи от това, до колко на една сестра й се отдава да работи с деца и до колко й се занимава, в някои ясли учат много, в други- нищо, на късмет е
          Няма място за никакъв късмет.В яслите работят медицински сестри с профил педагогически и не стои въпроса "отдава ли им се или не".На теб например отдават ли ти се служебните задължения.Ако не шефа те освобождава.Същото е и с детските ясли ,на който не му се отдава си седи в къщи.За това са учили и едва ли най-удобното време да решат дали им се отдава и работи с деца е след като вече са назначени и се грижат за малките.На който не му харесква има и други професии и по никакъв начин това не е оправдание за несвършена работа. #Cussing out

# 17
  • Мнения: 46 518
Didia, за това става дума:


Много си зависи от сестрите, които са в групата. До миналия месец тези сестри, които бяха в нашата група бяха чудесни - Йоана почти всеки ден си идваше с нещо ново научено - песничка, стихче или игра. Сега едната ни сестра е в майчинство, другата е в отпуска и разликата е от тук до небето.  ooooh! ...


П.П. Шефа трудно ще ме освободи, защото аз съм шефа  Mr. Green

# 18
  • Мнения: 3 034
Когато дъщеря ми тръгна на ясла, за около месец научи към 20-тина нови песнички. Всеки ден като прибирахме, ми пееше нова. Отделно родителите платихме по 4лв. на тетрадка и госпожите-мед.сестри купиха по 2 тетрадки на дете, от които учеха. В тях има тематични картинки и учат напр.  каква е разликата между плодове и зеленчуци, от едни места отлепват едни неща и ги залепват на други. Така че, да занимават се с децата, не ги оставят само  да си играят.
А по въпроса за спането сутрин, точно поради тази причина не съм привърженичка на много ранното даване на дете в ясла, но....случаи разни...

Общи условия

Активация на акаунт