Колики и оригване при кърмачетата

  • 2 207
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 605
Нашите и двете  се уригваха мнооого рядко след хранене, въпреки непрекъснатите ни опити по всякакви начини да ги накараме да го направят. Въпреки това имаха малко колики, които "лекувахме" предимно със Саб Симплекс, носене на ръце и лягане "корем в корем" /татко им ги лекуваше успешно с последния метод - почти винаги заспиваха така  Simple Smile/.

# 16
  • София
  • Мнения: 3 787
Ние взимахме Саб и Еспумизан.Давах му чай от копър на Хип и го гушкахме много.Май от всички последното беше най-ефикасно Wink
Чувала съм,че струята на сушоар много успокоявала.Включва се на най-слабото и се насочва струята към коремчето.
Чувала съм също,че затоплена пеленка на коремчето помагала.
Не съм пробвала тези неща,но тук във форума споменаваха,че са ефикасни при някои деца Peace

# 17
  • Мнения: 6 472
За колики най- ефикасни ми се сториха Лефакс и Инфакол, но ми ги носеха от чужбинско. Аз цаката на уригването така и не я схванах и децата ми си седяха неуригнати, но колики не са имали кой знае какви.

# 18
  • Мнения: 4 621
За уригването я изправях и я подпирах  на рамото ми и се получаваше.
Коликите за наше щастие ни подминаха Grinning

# 19
  • Мнения: 8 917
Майчета дайте ми съвет в каква поза да слагам детето , за да се оригне?Държа я правичка, но понякога това няма ефект CryИ ако знаете нещо ефикасно за коликите ще ви бъда благодрана Hug
Коликите на нас ни се разминаха, но за оригването - слагаш  я права до гърдите си така, че главичката й да е между твоята глава и рамото ти и леко я потупваш, ако не стане - погали я малко по гръбчето и после пак лекичко пробвай - няма как да не стане Peace

# 20
  • Мнения: 22 898
За колики най- ефикасни ми се сториха Лефакс и Инфакол, но ми ги носеха от чужбинско. Аз цаката на уригването така и не я схванах и децата ми си седяха неуригнати, но колики не са имали кой знае какви.
Имахме силни колики,които за 2 седмици минаха с ИНФАКОЛ.Трудно се оригваше бебо и на мен ми омръзна да обикалям по нощите с него,вместо да спя.Затова спрях да го уригвам и мисля,че нямаше проблем,но сме били само на кърма.

Общи условия

Активация на акаунт