През теза, подлог и катет СЕДМОКЛАСНИКЪТ върви напред

  • 45 848
  • 748
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 2 000
Момичета, имам нужда от помощ. Моля да ми кажете за някоя програма за родителски контрол с която мога да режа интернета на телефона й и да го пускам когато ми е по-симпатична.
Това висене на телефона вече дава отражение на успеха. Миналата седмица съвсем миролюбиво й казах, че го дава много лежерно и хич не виждам желание да научи нещо. Никаква реакция. Днес, след втората поредна петица по БЕЛ и след петицата от курса в събота, май дойде време аз да се намеся.

# 76
  • Мнения: 12 035
и тук-там в частта с литература (Дружина тръгва, заминава - ще се гръмна просто Grin).


Тази дивотия мислех, че единствено и уникално  само моето може да я сътвори- при всяко казване на стихотворението и при тест, даден от частния учител интерпретацията е "Дружина тръгва, заминава..."

Викам му- "Бир парче музикант си, как пък поне ритъма му не хвана"  hahaha

# 77
  • Мнения: 1 858
Yum
и тук-там в частта с литература (Дружина тръгва, заминава - ще се гръмна просто Grin).


Тази дивотия мислех, че единствено и уникално  само моето може да я сътвори- при всяко казване на стихотворението и при тест, даден от частния учител интерпретацията е "Дружина тръгва, заминава..."

Викам му- "Бир парче музикант си, как пък поне ритъма му не хвана"  hahaha


Ще ме уморите от смях:stuck_out_tongue:  Сладури:sweat_smile:
Моля, стихоплетките да включите темата в бъдещето творчесто на тема НВО.

# 78
  • Мнения: 446
Здравейте и от мен! Би ли могъл някой да качи в пощата верните отговори от  изпита в Междучасие?
Дадох го на младежа да го направи, но подозирам, че няма да е цветущо положението му...

# 79
  • София
  • Мнения: 2 709
Здравейте,
В предишната тема се коментираше, че на Регалия не се знаело дали може да се явяват външни деца. На сайта им пише така: "Пробните изпити се провеждат в сградата на 119. СУ. Те са задължителни за учениците от курса за 7. клас на Учебен център "Регалия". На пробните изпити могат да се явят и ученици, които не посещават курсовете на Учебния център, като за тях регистрацията за участие е задължителна. Регистрацията за участие се прави за пакета от шестте пробни изпита. По този начин си гарантирате участие във всички пробни изпити. Явяване на отделен пробен изпит ще бъде възможно само при наличие на свободни места. Записване ще се прави в седмицата, в която е съответният пробен изпит. Регистрацията ще започне на 10 януари 2019 г."

Сиреч ако се регистрираш за всичко участваш, ако не се регистрираш - само ако има места.

Колкото до Междучасие - днес получих мейл само с резултатите и оценка от работата в клас (след като час по-рано ги попитах какво се случва). Колкото до впечатления - с госпожата миналата година си разменяхме мейли и ми е давала доста подробно информация на кое трябва да обърне внимание детето, даже и тя самата ме е питала дали детето е доволно и т. н.

# 80
  • София
  • Мнения: 1 397
При нас резултатите от ПИ на Милениум са доста зле. По БЕЛ 58 т., а по МАТ 85. Надявам се да му подейства отрезвяващо, че без учене няма да се получи. По БЕЛ грешките в теста са много глупави и предимно там, където се отговаря със свободен отговор. На тезата 3 т. на преразказа 23. По МАТ още повече е разочарован, защото каза, че всичко е можел да реши, но има сбъркани един знак минус, оттам и отговора, още 2 други грешки и пропуснато да отбележи отговор в бланката на едно подусловие, което сборно е -13 т., а на втори модул след голямо гледане и сверяване не можах и аз да разбера защо има 33, а не 35 т. при положение, че има всички отговори и описания. Върнаха ни работата и един лист с решения, но не е отбелязано за кой отговор колко точки се получават. Има само тикчета на всички крайни отговори, че са верни и накрая -2 т. Може би нещо за краснопис.

# 81
  • Мнения: 4 257
Къде четете коя част какви точки носи? За тезата - разбрах - 6 точки, за редактиране на текст - 14, така ли? Преразказът колко точки носи и за какво се отнемат точки?
Дъщеря ми е правила до момента около 4-5 преразказа - повечето в школата, но днес имаше за домашно и от училище. Последният преразказ от школата беше върнат с рецензия - сполучлив, но беше объркала изцяло времето. Оказа се (аз това не го знаех, но и не аз ходя на школа), че преразказ от името на неутрален разказвач трябвало да бъде задължително в сегашно време. В друг преразказ грешката й беше, че от името на герой беше писала разсъждения на автора, което също е грешка. Явно ще трябва да упражняваме допълнително и у дома, както и за време.

# 82
  • Мнения: 4 122
Малко по-назад Лоренца пусна линкове с изисквания за преразказ и имаше дискусия. В тази тема е.

# 83
  • Варна
  • Мнения: 450
Пробните във Вектор, Варна

График за пробните изпити за 7. клас – 2019г.:

Български език и литература – 19 януари; 16 февруари; 16 март; 13 април; 1 юни.

Математика – 20 януари; 17 февруари; 17 март; 14 април; 2 юни.

За явяване на пробен изпит е необходимо предварително записване в офиса на ЦИО “Вектор”.

# 84
  • София
  • Мнения: 190
Здравейте, момичета,
Качих още няколко неща в докс-а на седмокласната поща в папка документи. Дано са полезни. Не виждам обаче това, което качих на 01.12.2018. Нямам идея преместено ли е, аз не можах да го намеря. Не искам да пиша името на материала по обясними причини. Дали все още си е някъде в пощата или?
Поздрави!

# 85
  • Мнения: X
Там са, ако е това което си мисля. Като влезеш в пощата, избери DOX.

# 86
  • София
  • Мнения: 6 166
И аз видях материалите. Под папките са.

# 87
  • София
  • Мнения: 799
Къде четете коя част какви точки носи? За тезата - разбрах - 6 точки, за редактиране на текст - 14, така ли? Преразказът колко точки носи и за какво се отнемат точки?
Здравейте.
Синът ми ходи на курс по БЕЛ към Междучасие и от там му върнаха теста с точките. На първа и втора здача се дават по 1 т. на 3-22 по 2, 23-та 3 т., 24-та (редактирането на текст) - 14 и последната 25-та се оценява с 6 точки.
а това са критериите за преразказа.

# 88
  • Sofia
  • Мнения: 4 495
Благодаря на Ivanichka, че е обобщила точките на Междучасие! Аз по тях сметнах резултата на сина ми преди да го разбера от школата (от върнатия тест на съседското дете). Ако може и някоя мама с върнат тест да качи верните отговори в пощата, ще е супер!

# 89
  • Мнения: 99
Добро утро на всички!Нямам възможност да пиша често,но ви чета редовно.Наборката е болна,но надявам се бързо да се оправи😊.Тази седмица са и двете класни ,по математика и БЕЛ.Казали са им,че ще е по формата на НВО.По БЕЛ тезата щяла да бъде с най-много точки.Утре имаме родителска среща,ще видим какво ще кажат.Записала се е на Коледното математическо състезание,ще е по формата на НВО. За първи път ще ходи на състезание и е малко притеснена .

Общи условия

Активация на акаунт