Ежедневните ни кулинарни вдъхновения - снимки и коментари 15

  • 90 536
  • 744
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 14 148
Понички, но на вкус са като бухти. В тази връзка, търся рецепта на понички, но като тези в Кауфланд, такъв вкус да имат.

# 691
  • Wonderland
  • Мнения: 812
 За много години, прекрасни кулинарки!Желая ви здраве,щастие,късмет и положителни емоции на вас и любимите ви хора!  🥂💐🌺🎄💜😘
Честит празник и на всички именници! Tada
Тези дни никаква ме няма в кухнята, трябваше да ми извадят мъдрец и с три шева в устата,едва днес успях да направя нещо,което заслужава снимка - поничките на Силвичка! Благодаря за рецептата! Hug Аз не съм ги опитала,но се харесаха от малкия и от ММ,така че се вписват в любими! Yellow Heart



# 692
  • Мнения: 2 779
Рецептата за кошничките - 1ч мас (размекната, на стайна температура),  1/2ч. пудра захар, 2 яйца, брашно за меко тесто.
Пълнеж - 3яйца, 7л захар, 1ч счукани орехи, канела. Обърква се всичко, пълнят се кошничките и се пекат. Готови се поръсват с пудра захар.
Напуканите сладки са от блога на Пепи
https://pep-4o.blogspot.com/2014/01/blog-post_12.html?m=1

# 693
  • София
  • Мнения: 15 486
Бързи карамелени бонбони за спешен случай.




Скрит текст:



Линк към клипа.
https://youtu.be/i78tDjjn_fU

# 694
  • Den Haag
  • Мнения: 1 846
Привет и за много години 🤗
Нещо от изминалите дни:

Разкошен чизкейк от блога Вкуснотека Simple Smile


сальодка под шубой, млечна, руска салата и разядка със сирене, лютива чушка Simple Smile


свинско ветрило с пушен кашкавал и гъби


сърмички


пуешко със кисело зелце и ориз


# 695
  • София
  • Мнения: 3 512
Нещо лекичко (не ми се гледа ядене, но огладнявам от време навреме)

# 696
  • Мнения: 14 148
Виненки, но при мен са шампанки Joy, че с шампанско ги направих.



# 697
  • Мнения: 6 013
У нас тази вечер пилешка супа, която остана без снимка и това свинско със зеленчуци

# 698
  • Мнения: 22 867
Dara888, ще споделиш ли рецептата? От няколко дена ровя за моята и не я намирам, като нищо може да съм я изтрила, а ставаха много хубави пръхкави сладчици по нея. Че и шампанско имам, и много хубава домашна мас. bouquet

# 699
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 190
Бързи карамелени бонбони за спешен случай.

Скрит текст:


Скрит текст:


Линк към клипа.
https://youtu.be/i78tDjjn_fU

пуснах си клипа и ми потънаха гемиите - точно тоя език не го знам TrollfaceTrollface
а то било лесно: цукер и бикарбонат содиум TrollfaceTrollface
ще се пробват. поне за тях няма да чакам домочадието да ми начука орехи TrollfaceTrollface

# 700
  • Мнения: 14 148
Лабрекс,
1ч.ч. разтопена мас (аз добавих и 3 с.л.олио)
1 ч.ч. шампанско (по оригинал - бяло вино)
ванилия
брашно, колкото поеме (около 500 гр.)

Направих меко тесто, но го оставих 15 мин. на студено, докато си нарежа локума и застеля тавата с хартия. Нататък си знаеш, ти си майстор. Само за няколко часа станаха още по-меки, утре ще са елексир. То, половината и повече ги изядохме. Не ги броих с точност, но 50 броя излизат.

# 701
  • София
  • Мнения: 11 737
За днес беше пълнени червени чушки + лозови сарми на котлон.



Преди няколко страници се коментираше сладко-солена баница, ако не се лъжа на Венета и аз  днес я врътнах, не се получи при мен на руло, това беше мисия невъзможна, как я завивате на руло, как я въртите при тази течна плънка изобщо не ми идва на акъла, невъзможно е, корите се късат и направо се разтрошават. Направих я наложена, и на всичкото отгоре не се и хареса, така че сега една тава отива в мелачката за боклук.  Mr. Green Ето я, много е прилична , но не се одобри, на мен ми хареса.



и последно, един разкошен  - Богат маслено-сметанов кейк със заливка от бял шоколад. Така се ядосах след баницата, че започнах да работя нещо друго, за да мирясам , мирясах. Той наподобава онзи разкошен Царски кейк, като нежна коприна се получи.



# 702
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 748
    Обяд - шакшука.



   И порцийка 😜.



    За вечеря - телешко варено, салатка и сиренце.





 

   Току що изпекох и един кекс за утрешната закуска - ваканцията свърши 😩😩😩.



    ТАЙНЕ, днес намерих малко съкровище 😛😛😛, на 50 цента за килограм и искам да те помоля да дадеш пак рецептата за онези корейски чушлета с кайма. Ей ги тук, от корейски магазин, чакат да се приготвят 😛.  

# 703
  • София
  • Мнения: 15 486
Заповядай!

# 704
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 516
Питки със сирене и масло

Общи условия

Активация на акаунт