Ежедневните ни кулинарни вдъхновения - снимки и коментари 15

  • 90 713
  • 744
  •   1
Отговори
# 675
  • София/Испания
  • Мнения: 1 506
Наистина ли? Много ми заприлича на баница с дърпани кори. Виждала съм я от свеки и съм се мъчила да я правя, ама не става. Ще споделиш ли твоя вариант?

Баницата я правя по най-обикновен начин,2 кори,м/у тях малко олио или масло,после плънка от яйца,сирене ,малко кис.мляко и 1 лъж.бакпулвер.Завивам ги,слагам ги в тавата и ги намазвам с олио и масло и с остатъка от плънката.Това е.

# 676
  • София/Испания
  • Мнения: 1 506
Питки

# 677
  • Мнения: 7 328
polly,може ли да споделиш рецептата за соц.кошничките?Благодаря!

Бутер банички със сирене

# 678
  • Мнения: 2 786
Да, Дени, но утре ще ги напиша, че са в халваджийския тефтер Joy.....и имайки в предвид, че са соц кошнички Grinning, брашното е на око....никога не съм го мерила. Забелязали ли сте, че всички рецепти от време оно са с брашно "колкото поеме". В началото ми беше гиляма мъка значи Simple Smile)))

# 679
  • Мнения: 7 328
Много ти благодаря,не е спешно.Скоро бях изровила кошничките от майка,но не намерих рецептата и пробвах с тестото на арменските(бях ги и показала тук), но друго си е с оригиналната от нашето детство...

# 680
  • Мнения: 2 786
Мммм, твоите са солени май....много апетитни, но моите са сладки - пълнежа е от орехи, яйца, захар....утре ще ги драсна.
П.п много хубава чинийка имаш Wink, Kissing Heart

# 681
  • Мнения: 7 328
Да,да,помня го ореховия пълнеж,тестото беше едно и също и за рождените ни дни ги правеха кошничките и сладки и солени.(а чинийката още си седи в центъра на масата,много си я харесвам .
Казах ти аз,че се "познаваме " и от други теми и места... Wink
И за да не е само спам...утре ако стане нещо от тези платки-ще има тортичка Милфьой върху снежкото...

# 682
  • София
  • Мнения: 11 752
Малко кантучини с бадеми за закуска



Пържола с аржентинско Чимичури и мини картофени крокети



Пудинг с ориз Арборио и  черешова заливка - имам замразени череши и става разкош.



# 683
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 749
   Привет, вълшебници! За много години; здраве и успехи желая на вас и семействата ви от все сърце. 🥂💐🌺🎄
    Тук времето е есенно и вкъщи ни е тясно 😛, малкият се наслаждава на всяка минута от ваканцията си.
   Тази вечер вкъщи има дива сьомга, туршийка за ракийка, айсберг салата с авокадо за непълнолетните 🤪 и картофено пюре.









   Вчера - зелена френска леща и няколко салатки.











   От онзи ден супичка със свинско месо.



   Преди няколко дни с малкият прекарахме десетина часа в един детски парк и за храна взех сандвич с бадемово хлебче за мен, а за него - кренвиршки.





    Яйцата са на почит вкъщи и винаги са ме спасявали при липса на време.





   ММ поиска следновогодишно и свинско месце с праз, с една салатка за компания.





   От лани 😛 една проста картофена яхнийка с пиле, гъбки на тиган и мезенце.









    Пеп, твоята бисквитена тортичка се превърна в тотален хит. Повторих я. И филипинка я спретна даже, три пъти ми поискаха рецептата. 💐💐💐💐💐

# 684
  • Мнения: 6 060
Шоколадови бонбони с пълнеж от мандарина
https://www.-spam303-.com/2019/01/blog-post_6.html

# 685
  • Мнения: 7 328
Честит празник!Много здраве и късмет за всички,които празнуват.

Като за "новобранец"съм сравнително доволна,май се справих...

# 686
  • Мнения: 819
Поли, ще може ли и рецептата за напуканите сладки? Simple Smile

# 687
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 546
 Честито на всички празнуващи!От здраве да не се отървете!
 Закуската-гюзлеми

# 688
  • Мнения: 6 015
Честит имен ден на всички празнуващи! Бъдете здрави, усмихнати и носете имената си с гордост Simple Smile

От мен едни портокалови мъфини за кафето

# 689
  • под тепетата
  • Мнения: 9 516
Честито на всички празнуващи!
 Нещо любимо на мъжа ми с домашен хляб

 А за тези, на които чичо доктор не разрешава фасул
 
  и тарама хайвер , който нямаше как да не стане  с помощ от пеп-4о  bouquet
denyil,тази чинийка не е ли въртяща се поставка за торта? Подарих такава (ако е същата) на дружка за Коледа и сега ме е яд ,че не взех и за себе си. Тортата изглежда фантастично, още повече, че обичам всякаква сметана!
 Бих си краднала и от кантучините на Марчева за следобедното кафе + бонбон /и/  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт