За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 72

  • 25 612
  • 760
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 35 112
Аз ще взема на Лупилу от доставчик от Англия 4+

# 631
  • Мнения: 293
Аз днес излизах с количката....малкият спа прекрасно 1 час😁

# 632
  • Великобритания,Лондон
  • Мнения: 48
Здравейте, искам да попитам, след като се захрани бебе по колко милилитра адаптирано мляко трябва да поеме в рамките на 24 часа?

# 633
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
Ами колкото иска. В началото на захранването се дават малки количества и се дохранва с мляко. След като заместите хранене ( ако това е целта) едното млечно хранене просто отпада. Всяко бебе яде различно и няма как някой да ви даде точно количество колко трябва да изяде вашето. Ако му дадете 100 грама пюре и 100 грама мляко, а то реве за още гладно ли ще го оставите?

# 634
  • София
  • Мнения: 18 704
Моето е на 14 несеца,яде всичко,пие по 500 мл.АМ за 24 часа.Отделно към храненията яде кисело козе мляко.
Водете се по детето.

# 635
  • Великобритания,Лондон
  • Мнения: 48
Ами колкото иска. В началото на захранването се дават малки количества и се дохранва с мляко. След като заместите хранене ( ако това е целта) едното млечно хранене просто отпада. Всяко бебе яде различно и няма как някой да ви даде точно количество колко трябва да изяде вашето. Ако му дадете 100 грама пюре и 100 грама мляко, а то реве за още гладно ли ще го оставите?

Не имам в предвид минималното количество. Защото момичето ми има проблем с храненето( с адаптираното мляко).

# 636
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
Какъв проблем има? Опишете го и ако можем ще помогнем.

# 637
  • Великобритания,Лондон
  • Мнения: 48
Какъв проблем има? Опишете го и ако можем ще помогнем.

Ами тя много реве, когато и дам мляко. Понякога още когато и доближа шишето до устата и почва един рев. Яде половината от количеството за възрастта и и то с настояване от моя страна и си мислех ако започна да я дохранват дали не мога да смесвам пюретата и кашите с мляко, така хем ще яде добре хем ще си яде и млякото за възрастта си.

# 638
  • Мнения: 248
Какъв проблем има? Опишете го и ако можем ще помогнем.

Ами тя много реве, когато и дам мляко. Понякога още когато и доближа шишето до устата и почва един рев. Яде половината от количеството за възрастта и и то с настояване от моя страна и си мислех ако започна да я дохранват дали не мога да смесвам пюретата и кашите с мляко, така хем ще яде добре хем ще си яде и млякото за възрастта си.
Моя  правеше така като му избиваше зъб и единия път заради червено гърло . Може да пробваш да купиш чашка или чаша със сламка и така да даваш млякото.

# 639
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
А пробвахте ли да смените млякото, шишетата. Но пък щом не реве от глад, значи е заситена. Иначе добре ли наддава? И от къде гледате колко трябва да яде за възрастта си?
Иначе може да се смесват пюрета и каши с мляко, но количеството на млякото не е кой знае колко, освен ако не давате инстантни каши. Те могат да се правят с ам. Но все захранването и заместването на хранене трябва да се прави постепенно, а не изведнъж, защото се претоварва храносмилателната система

# 640
  • Великобритания,Лондон
  • Мнения: 48
А пробвахте ли да смените млякото, шишетата. Но пък щом не реве от глад, значи е заситена. Иначе добре ли наддава? И от къде гледате колко трябва да яде за възрастта си?
Иначе може да се смесват пюрета и каши с мляко, но количеството на млякото не е кой знае колко, освен ако не давате инстантни каши. Те могат да се правят с ам. Но все захранването и заместването на хранене трябва да се прави постепенно, а не изведнъж, защото се претоварва храносмилателната система. Мислех си да започна постепенно да и давам по две лъжички пюрета или каши и после да увеличавам докато се замести едно ядене. Така хем няма да стои гладна, хем ще си пие млякото, което е толкова важно

Пробвах да сменя шишетата и млякото, но без резултат. Тя реве от глад, защото не може даже да спи, а и преди си ядеше 150 мл на четири часа, не може сега с 90 и то с потканване от моя страна да я засищат. По кутията се водя горе долу колко трябва да яде. Наддава бавно и е спаднала с килограм от нормата за възрастта си.

# 641
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
Значи преди е яла млякото, а сега не го иска пък реве от глад. Определено има някакъв проблем, но освен да я заведете на лекар, който да разбере от какво, да и направи изследвания. При расежа на зъби отказват да се хранят, но щом плаче от глад значи едва ли е това.

# 642
  • Мнения: 248
От колко време отказва да пие мляко ? Да няма афта, че да я боли ?

# 643
  • София
  • Мнения: 874
Памперсите 4+ са по-дълбоки. Аз имах едни 4-ки за довършване и много ме изнервяха. 4+ са супер. 10+ кг е момчето ми.
С млякото не знам какъв е проблема, дано не е за лекар, но аз в началото на захранването във всяко пюре/каша слагах АМ- по 1, по 2 лъжици, както дойде. Така хем си харесваше яденето, хем си поемаше мляко. Постепенно намалих и накрая спрях да слагам. Вече е на почти 15 месеца и остана само вечер шише с мляко, което взе да не допива. Да не би да не иска да суче? Да са й малки/големи дупките на биберона?

# 644
  • Мнения: 243
Имали ли сте проблем с млечницата? Вървим към втори месец и не можем да се отървем? Имате ли някакъв съвет как да я прекъснем?

Общи условия

Активация на акаунт