Любители на котки ТЕМА 126

  • 22 878
  • 737
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 6 219
Ах, бебче рижаво!
Бебе е още, нали? Или таками се струва?

# 31
  • София
  • Мнения: 8 348
Аз ще правя трети опит за елха. Първия беше неуспешен, миналата коледа прескочих. Дано тая да оцелее.

# 32
  • София
  • Мнения: 1 715
Имам въпрос- вътрешните паразити заразни ли са за хора?
Четох, че не е невъзможно заразяването с разни видове котешки паразити, макар да не става лесно.
Опасно е за бременни - токсоплазмозата може да причини аборт.
И аз сега пооглеждам акото на любимеца. Вторник ще похапне хапче като превенция.

# 33
  • Мнения: 1 622
Добро утро, Ая не обръща внимание на елхата. Само като я украсяваме ни наблюдава любопитно, после я помирисва, пообиколи я няколко пъти и толкоз. Само първата година като я взехме, елхата падна два-три пъти .😁

# 34
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
Аз ще правя трети опит за елха. Първия беше неуспешен, миналата коледа прескочих. Дано тая да оцелее.
Миналата година пуснахме Рафа при елхата, само я душкаше и не искаше да се покатери, изглежда се уплаши. Ние  завързваме елхата към един пирон, забит за тази цел в ламперията. Тази Коледа малката дъщеря ще идва за седмица с котето си - Нала - и не знам как ще се справя с две котки. Дали ще се разберат, как ще спят през нощта, как ще пазарувам. Давайте съвети, моля. То е ясно, че абсолютно всичко ще е върху мен. Останалия народ ходи на работа.

# 35
  • София
  • Мнения: 8 348
Моите, плюс кучето не се разбираха хич схкотето на снахата, а беше вкъщи три мисеца.
Вашето е бебе, та може да се получи.
Ние ги държахме в различни стаи.

# 36
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522
От скромният ми опит - не  ги тикай отначало заедно, нека са в различни стаи, Рафа най-вероятно ще изпита страх и любопитство взети заедно, поне при нас така се случи, може да спре да се  храни, да започне да съска много, да бъде агресивна. Ушатото беше така докато Палечка беше у нас, само 5 дена, но бяха един малък ад. Бебето не се страхуваше от котарака, но той я надуши веднага и започна с капризите, явно смяташе, че бебето ще завземе територията му, а както знаем за котките тя е много важна. Може пък Рафа да излезе добро коте и да приеме веднага бебчето, но в никакъв случай не ги оставяй сами. Когато гледах бебетата Топче беше много агресивен към тях, ветеринарите ме бяха предупредили да не допускам да влиза при тях, къде за негова сигурност, къде затова да не им посегне.

# 37
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Можете ли да ми препоръчате ръкавица, четка или нещо такова, която да обира котешки косми от дивани, дрехи и т.н.? ама наистина да ги обира. Но да не е от онзи сайт, защото за момента нямам възможност да пускам поръчки от 60+ лева, а и не ми се чака 7 работни дни за доставка.

# 38
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522
Аз използвам най-обикновена ролка за обиране на мъх, на Ушатото не му падат така космите, но при Топче беше ад.

# 39
  • Мнения: 4 406
В Икея тези ролки са най-обемни и евтини. На всеки ъгъл ги има.
Голямате смелост и оптимизъм имате да слагате елха. Аз имам чудни спомени Simple Smile

Последна редакция: нд, 02 дек 2018, 11:43 от Jerry F

# 40
  • София
  • Мнения: 6 219
Можете ли да ми препоръчате ръкавица, четка или нещо такова, която да обира котешки косми от дивани, дрехи и т.н.? ама наистина да ги обира. Но да не е от онзи сайт, защото за момента нямам възможност да пускам поръчки от 60+ лева, а и не ми се чака 7 работни дни за доставка.

никой нищо не препоръчва от конкретен сайт, обикновено онагледяваме препоръките си в сайтове и онлайн магазини за по-лесно.
Иначе, за да обира наистина - хубава прахосмукачка, особено за диваните.
Другият вариант са ролките.
Важно е и котката да се "реши" с обиращо космите средство. Аз си купих една гумена четка от не помня кой зоомагазин. Гумата събира всичко излишно.


Аз лично няма да се откажа от елхата! Но чупливите играчки, които са ми любими, им търся нови начини за закачане на високо Simple Smile

# 41
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522
Има много средства, да, за бързо обиране на мен най ми вършеше работа ролката, заради Топче си купих робот, наистина обираше космите, но и той имаше много, при Ушатото има само като си сменяше козината, сега нищо не пада.

# 42
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Важно е и котката да се "реши" с обиращо космите средство. Аз си купих една гумена четка от не помня кой зоомагазин. Гумата събира всичко излишно.
Аз съм на косъм да поръчам ей това нещо или поне да потърся из зоомагазините нещо такова:
https://olele.bg/product/%D1%80%D1%8A%D0%BA%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D1 … 0%BC%D1%86%D0%B8/
Проблемът е, че току що останахме без прахосмукачка, а ММ нещо се фръцна и разсърди и не знам кога ще се сдобием с нова! Затова се разбързах. Четка, казваш също върши работа... Ще се огледам утре. Ролка не ми се ще, за всеки косъм трябва да късам и хвърлям парче, предпочитам нещо за многократна употреба.

# 43
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522
И тази ръкавица ще ти свърши работа, много ли косми пуска?
Във всеки зоомагазин има разнообразие от подобни.

# 44
  • Варна
  • Мнения: 25 236
В момента не много, даже почти не, но пролетно и есенно време - леле мале ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт