Августовски бебчета 2018 тема 3

  • 65 065
  • 737
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 9 196
Да и аз бях зарязала, защото ми писна от хапове, но се сетих, какво ме чака и насила ги взимам. А така ми е противно ...

# 76
  • Мнения: 122
Пристигна ми ергономичната раница ама нещо въобще не успявам да я настроя, че да застане бебето вътре както трябва
Аз имам раница от приятелка и реших да я пробвам като бебо стана на 3 месеца, въпреки че я дават да е ок и за новородено. Еми не - детето твърдо не се кефи, така че продължаваме да се носим в слинг. Мислех, че раницата ще я слагам по-бързо и за това ми беше мерак, но някак гръбчето и стои извито. Аз ли нещо не се справям или си е така?
На мен от кърменето яко почна да ми капе косата....ама мноооого яко! Някакви препоръки по въпроса от по-опитните мами?
И още нещо - имаше около седмица и малко, в които бубуто беше започнало да се буди по 2 пъти на нощ и бях започнала да я храня супер често и през деня (веднъж стигнахме 9 хранения за 24 часа, при положение, че като новородено ядеше по 7). Днес обаче по същата схема  ми се мръщи и дърпа, а сутрин като яде от по-пълните гърди яко изплюва - възможно ли е кърмата да се е увеличила и да и идва множко? Евентуално пак да се върна към по-нормално кърмене? Проблемът е, че сега започват да ми се препълват гърдите като след яденето в 21 часа се буди чак към 5. Това няма ли да доведе до спад в количеството?
Естествено е след по-чести кърмения да Ви се увеличи кърмата,според мен след последното кърмене вечер,изпомпвайте гърдите напълно,за да не се препълват.До 5 сутринта пак ще произведат достатъчно количество.А щом бебето не яде ,значи не иска,то ще Ви покаже нуждите си и ще регулирате режима!Успех!
Не зная колко компетентно е мнението ми,аз кърмих само 2 месеца.

# 77
  • Мнения: 522
Мони, не ви ли изписаха капки предния път, не помня?
При нас се оправи само с капки и то цял месец, сега почиваме две седмици да видим дали пак ще засълзи и засъбира секрети.
[/quot

Слагахме Тобрекс 7 дни. Уж се оправи, сега пак започна. Утре съм запазила час в Александровска. Имат много добър детски очен кабинет.

# 78
  • Мнения: 56
А какви витамини за коса взимате?

# 79
  • Мнения: 441
А какви витамини за коса взимате?

Анакапс на френската линия Дюкре. В момента са 38лв за месец капсулите. Доста са добри те. Днес си взех е шампоана на Дюкре срещу косопад, да видим дали поне малко ще закрепи перушината. 🐣

# 80
  • Мнения: 2 124
Кожната ми каза да пия витамини А+Е, цинк и биотин и миене на косата през ден, че аз я лъскам всеки ден.

Накрая като остана с два косама какво ще мия Thinking

# 81
  • Мнения: 385
За майките с първо детенце: Днес от офиса ми дадоха да попълвам декларация за данъчно облекчение. Ако не са ви казали, да си знаете. На мен ми дадоха срок до 11 декември да я представя. Не че е голяма сумата, ама 20лв кой ти ги дава Simple Smile

# 82
  • Мнения: 363
За майките с първо детенце: Днес от офиса ми дадоха да попълвам декларация за данъчно облекчение. Ако не са ви казали, да си знаете. На мен ми дадоха срок до 11 декември да я представя. Не че е голяма сумата, ама 20лв кой ти ги дава Simple Smile
ти още ли си в майчинство или вече работиш? Питам, понеже нашия татко се осигурява на мин.заплата, а взима др сума и ако пуснем декларация при неговия работодател няма да му дадат парите вероятно (при нас са за 3 деца 60 лв.), та ако става като съм в майчинство да знам да пускам при моя еаботодател.
Още да питам, тези от вас, чийто болничен е бил до началото на ноември вкл.и след това са си вече в отпуск майчинство, имате ли вече плащания за дбите в майчинство?

# 83
  • Мнения: 2 124
По въпроса за плащанията за ноември майчинството ми го изплатиха още на 4 ти декември.

# 84
  • Мнения: 385
За майките с първо детенце: Днес от офиса ми дадоха да попълвам декларация за данъчно облекчение. Ако не са ви казали, да си знаете. На мен ми дадоха срок до 11 декември да я представя. Не че е голяма сумата, ама 20лв кой ти ги дава Simple Smile
ти още ли си в майчинство или вече работиш? Питам, понеже нашия татко се осигурява на мин.заплата, а взима др сума и ако пуснем декларация при неговия работодател няма да му дадат парите вероятно (при нас са за 3 деца 60 лв.), та ако става като съм в майчинство да знам да пускам при моя еаботодател.
Още да питам, тези от вас, чийто болничен е бил до началото на ноември вкл.и след това са си вече в отпуск майчинство, имате ли вече плащания за дбите в майчинство?
В майчинство съм и не смятам да се връщам преди да минат 2 години. Казаха ми, че тази декларация се подава само от 1я родител. Питай твоя работодател Simple Smile По втория въпрос - моят последен болничен, този от педиатъра, приключи средата на ноември и ми го изплатиха на следващата седмица. Сега чакам майчинството. Би трябвало утре работодателят ми да представи декларацията в НОИ (нали имат краен срок 10то число за документи за предходния месец) и ще чакам. Другото, което четох, че майчинството за декември ще бъде изплатено на 27 декември.

# 85
  • Мнения: 1 603
Здравейте
Аз съм отсептемврийскота тема,но преглеждам -да знам какво ме чака, за което ви благодаря. За декларацията по чл. 22в данъчно облекчение за деца- аз днес подадох за три бр. По 20 лв. Не ми казаха да има ограничение родителя да е работещ и да не е във временна нетрудоспособтост поради бременност и м-во, а и нали съм работила началните месеци на год. Внесла съм данък.

# 86
  • Мнения: 434

И още нещо - имаше около седмица и малко, в които бубуто беше започнало да се буди по 2 пъти на нощ и бях започнала да я храня супер често и през деня (веднъж стигнахме 9 хранения за 24 часа, при положение, че като новородено ядеше по 7). Днес обаче по същата схема  ми се мръщи и дърпа, а сутрин като яде от по-пълните гърди яко изплюва - възможно ли е кърмата да се е увеличила и да и идва множко? Евентуално пак да се върна към по-нормално кърмене? Проблемът е, че сега започват да ми се препълват гърдите като след яденето в 21 часа се буди чак към 5. Това няма ли да доведе до спад в количеството?
Ако е имала период, в който бебето е увеличило храненето, кърмата също се е увеличила. Нормално.
Ако гърдите се препълват през нощта, когато усетиш нетърпимо втвърдяване цеди съвсем малко колкото да омекнат около зърното. В никакъв случай не цеди докрай, след храненето (имаше такъв съвет по-нагоре) защото кърмата ще се увеличава още ако доизцеждаш.
Количеството кърма бързо се нагажда по бебето. За няколко дни ще се нормализират нещата.

# 87
  • Мнения: 385
Моята аларма се буди трета поредна нощ по 4 пъти поне - точно на 2 часа, плюс минус 5 минути. Хапва за 10 минути и си заспива пак... и сутрин е един весел весел, а аз съм зомби

# 88
  • Мнения: 45
аз от 01.11 съм в майчинство,подала съм декларация до работодателя, но той не си е направил труда да ги внесе.Питах и се оказа,че може да се внесат преди да е изтекъл месеца тъйкато работодателя няма отношение към плащането.сега ще чакам 27,дано ги получа тогава,защото за последно съм взела пари на 01.11. Относно декларацията за данъчно облекчение може да се подаде и от майката, която е в майчинство

# 89
  • София
  • Мнения: 444
Моята аларма се буди трета поредна нощ по 4 пъти поне - точно на 2 часа, плюс минус 5 минути. Хапва за 10 минути и си заспива пак... и сутрин е един весел весел, а аз съм зомби

Максим е по същия начин. Вече паузата, която бе направил от 22:00 до към 01:30 я няма също. Това сигурно е, защото взех да си мечтая как го приспивам и оставям на баща или баба и се мятам в някой клуб на танци... или кино поне Weary

Моето плащане за остатъка от ноември също още го няма - но поне от вчера има следи в сайта на НОИ, че е започнало плащане. Скоро ще дойдат Simple Smile Тъкмо поръчах елха от Emag.

Мацки, много ми е трудно с храненето на мен самата - бях много внимателна бременна, ама сегаааа.
Ям сладко, свивам по някой сандвич, филии с лютеничка.... Дори да сготвя - за мъжа го правя и не ми върви нещо. Все набързо гледам- ама взех да се опухкавявам. Иначе плодове не ям, че ни дразнят, кисело мляко не ям, че го дразни, прясно мляко с овесени ядки -не.... Броколи, карфиол, зеле - не, бобови не смея още. Доматките вече не са вкусни..и то нищо не остава!

Дайте да направим нещо режим, кажете какво хапвате вие, какво си готвите, какво не ядете.

Общи условия

Активация на акаунт