С коледна сурвачка ОКТОМВРИйче прави смела крачка! - Тема 14

  • 32 632
  • 742
  •   1
Отговори
# 330
  • София
  • Мнения: 5 617
И дребен направи пауза от няколко месеца. Голяма мъка е, не си представям какво им е на тях.
В момента ел четката му за зъби е най-доброто решение. Много го успокоява.

# 331
  • Мнения: 411
И нашият калпазанин е с 6 зъбчета,като единият е избил съвсем леко Simple Smile

# 332
  • Варна
  • Мнения: 917
Влизам само да кажа- преди малко заспа. Буден е от 17:20. Как да му променя режима на това дете.....Спи до 11 сутрин. После ляга към 14:30 и спи до 17 и нещо и край. Веднъж го държахме да не спи следобед и да си легне рано- събуди се в 23 часа и пак будуване до никое време. Нервен е, мрънка за всичко

# 333
  • Мнения: 18 459
Ангела, ако искаш да му промениш режима, започни от ставането сутрин. Пробвай да го будиш по-рано, така ще му се измести и следобедния сън. Както и следобеден сън след едно време, обикновено води до будуване до късно. При нас е около 16:30 границата. Ако искам да си легне преди 22:00, преди 17:00 трябва да е вече будна. Аз нямам скрупули да я будя, когато реши да си променя режима, защото ни е важно нейният да върви по този на останалите членове на семейството, а не обратното.

Дребната ме събуди в 5:55 с проплакване. После заспа, но за мен вече няма шанс.

# 334
  • Мнения: 35 110
Мани, аз се събудих от паднала биба от леглото. Той си спи, аз обаче будна... Останало ми е откакто беше малък, че като падне биберона и ревва за него Simple Smile Сега поне не ги търси толкова и да падне майната му

# 335
  • Мнения: 1 639
И Стани си развали нощния режим,спи или сутрин от 11 до 13 и после евентуално още час следобед,или ляга в 12 и спи до 3,после си ляга в 8 обаче е почнал да се буди по веднъж вечер,давам мляко и заспива после,ама много тъпо,на дърти години почна да пие пак мляко по сред нощите. Но вечер като му предложа млякото,не го ще,иска вече манджа,е да ама после си се буди за млякото...

# 336
  • София
  • Мнения: 874
Алекс като се събуди през нощта, го взимам при мен и продължава да спи. В повечето случаи само той!
Бибата като падне, не я търси веднага, но събуди ли се по някое време и не я напипа, се разбужда съвсем и става. Тогава го взимам!
Неизвестна, Каква ви е ел.четката?
И аз се разболях! Направо бях пред умирачка. И още ми е много зле. Не знам аз ли предадох вируса на Алекс, той ли на мен или в чакалнята и на двамата! Може ли сега той да не се оправи заради и мен и пак да го тръшне?

# 337
# 338
  • Мнения: 35 110
Аз ползвам такава за себе си Wink

# 339
  • Мнения: 18 459
Неизвестна, не те ли притеснява, че е за по-големи деца? Голямата има такава на Oral B, само че с друга картинка и си е сериозна четка. Не е с мек косъм, а и триенето при ел.четките е доста по-сериозно.

# 340
  • Мнения: 766
Здравейте. Знам, че 37.3С не е температура, но малката освен нея имаше и неспокоен сън и не съм мигнала. Давах и панадол и като я вдигна пак дадох. В 22:30 имаше за първи път и до 01:30 бяхме будни. От 01:30 до 05:30 тя спа и се събуди пак от температура та до 07:30ч. Вторият път беше придружено с реване и пищене. Чудя се дали не я разболях защото вчера постояхме около 50 минути навън. Дано не съм я разболяла аз. Другият вариант са кучешките да са тръгнали. Утре сме при педи.

# 341
  • Мнения: 142
Здравейте, момичета, поздрави от нас!
Момичета, на нас ни е казано да не даваме понижаващи темп лекарства, ако температурата е под 38-38.5. Предполагам, че и по тази тематика има различни мнения, но аз засега твърдо се придържам.

Аз съвсем изтрещях и се травмирах с тия забелвания, момичета. Господ ме наказва... Първите три дена много плачеше, със сълзи, много отчаяно. При пишкане също много отчаян рев. Днес една идея по-добре, но още има леко зачервяване по кожичката. За грипове засега се държим, да чукам на дърво, но не играем с деца.

Днес искам да купим грейка, с която да може да ходи и да си играе, засега има една грейка, която му е тясна и дълга (той е закръглен и с къси крачета, на мама се е метнал)и с нея не може да се движи. и излизаме на разходки, ноне го пускам да ходи навън. Не мога и ботушите да му обувам, една мама ми препоръча такива с лепки, та сега ще търся. Ние сме със суперяки полски ботушки, но не можем да ги нахлузим. Та предполагам, че липсата на ходене и общуване с деца ни пази от грипове.
Вкъщи иначе ходи, но през 5 минути иска гуш. Тича след мен с протегнати ръце, не мога да се изпишкам, тропа по вратата на тоалетната.  В редките моменти, когато не иска гуш, прави бели. За мое успокоение почти престана да криви крачето.
Все още не казва нито дума в контекст, не сочи с пръст и според мен не разбира. Стараем се да сведем езиците само до 2 -- български и немски и да изключим английския съвсем,  дано това ускори нещата. Иначе, следвам препоръките на невролога, неспирамеда му говорим, четем, показваме и обясняваме. Но засега си говори на бебешки. Иначе не млъква и много дърдори. Даже, когато аз му пея, започва и той да пее, да се опитва да тананика. Но говор - йок. Много се интересува от врати и да събаря неща от високо.
 
Мразя зимните обличания и събличания. Една норвежка с три деца почти породени, казала на мъжами, че не огат да излезнат от вкъщи. Таман ги облече, на единия трябва памперс да се сменя, друг гладен, трети иска до тоалетна. Изпишка ги нахрани ги, смени памперсите. Пак се почва процедурата, после става време за спане  и така цикъл.

Последна редакция: нд, 06 яну 2019, 14:40 от IndigoRed

# 342
  • София
  • Мнения: 5 617
Попи, не се притеснявам. Като цяло с нея повече си чеше венците, доста го облекчава. С нея не ми дава много хубаво да ги мия, та си действам с обикновената, а ел - за успокоение. Действа обаче, сега с тези надути кътници е ад.

# 343
  • Варна
  • Мнения: 917
Цвети, 37.3 ли поддържа, не вдига повече?
Индиго, сподели какво е казал невролог за стимулиране на говора..
Едно приятелско детенце постоянно казва мама...моят рядко, издава звуци по- често, а като иска нещо мучи и сочи.
Вчера спа по- рано на обяд и решихме, че ще се измори и ще легне по- рано. Заспа бързо в 22 часа и в 23 скочи да играе и така пак до 2. Хипер активен е през нощта- обикаля, закача се....Днес спа до 11:30 и сега каталяса и заспа. Но мисля 40 мин да го оставя да спи и ше го будя. Та, моята драма с късното лягане вечер продължава. Вашите дечица на какъв режим са?

# 344
  • София
  • Мнения: 18 700
Спи веднъж от 13 ики 14 до 16 или 17ч.Към 21 я оправям да ляга,някой път зспива друг път не.
Днес дремна в колата о?и е будна от 13ч.Към 20 ще я слагам.Сутрин 8.30 става.Два пъти се буди да яде нощем още.

Казва мама,тати,бау бау,на брат си нещо като бато казва.Като иска нещо сочи или ме води.Иначе каквото кажа го носи.

Общи условия

Активация на акаунт