Какво не бихте облекли на коледното/новогодишното тържество?

  • 6 683
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Да, затова в един момент всички се оказват облечени в черно.
Аз със риск да сбъркам, съм върл противник на черните одежди.

# 16
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 275
Вярно е,че има дами на средна възраст,които се обличат като тийнейджърки.Но има и млади момичета,които се обличат като чалгаджийки и изглеждат вулгарно.
Но не бих обсъждала колежките или приятелките си как са облечени.

По темата-не бих облякла съдрани дънки,нито потури,лъскав клин,фигурален чорапогащник,не харесвам дрехи с пайети и камъни.Не харесвам прекалено къси поли,нито прекалено големи деколтета.


# 17
  • Мнения: 2 229
А бихте ли сложили чорапогащник въобще? Защото на мен ми е струва, че е малко демоде за официален повод, обувки на голо.... трябва да са един номер по-големи, а пък сандали за зимно парти, не знам.... Thinking

# 18
  • Мнения: 54 390
Оф, ей за това не обичам да ходя на коледното парти от работа. Предимно жени сме и има едни, които винаги се информират детайлно в облеклото на останалите. Всеки да ходи с каквото му е удобни, освен ако не е обявен някакъв "дрес код". Иначе, аз лично, ако реша да си купя нещо ново гледам да мога да си го нося и след това.... колкото и скандално да звучи на някои - значи ходя с ежедневна, удобна рокля на партита.

Точно по тази причина не отидох на нашето парти.
Каквото и да облека, все ще бъде критикувано от жени, които са на светлинни години от моя манталитет и интелект. По ред причини се налага да работя с тях, но да си причиня и парти с чалга, задимено заведение и никакви общи теми за раговор, няма нужда. Naughty

Малката черна рокля е винаги на мода, особено за жени с фино телосложение.
Зимата с чорапогащи, как на голо? Rolling Eyes

# 19
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 275
Без чорапогащник няма как .
На бос крак само сандал мога да обуя.Ама не и през зимата.

# 20
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
А бихте ли сложили чорапогащник въобще? Защото на мен ми е струва, че е малко демоде за официален повод, обувки на голо.... трябва да са един номер по-големи, а пък сандали за зимно парти, не знам.... Thinking
На официална рокля Никога не слагам чорапогащник.
Само чорапи.

# 21
  • Мнения: 2 229
Айде сега, за какво е тоя сарказъм. За чорапогащниците мисля, че е нормално да питам, все пак по-голямата част от крака се вижда при официалната рокля.
sl, а как съчетаваш чорапите в такъв случай - като цвят/плътност спрямо обувките и роклята? Винаги ме разколебава това, че примерно роклята е някаква хубава материя/цвят/шарка, и после пльок друг вид материя и друг цвят при чорапите.... Thinking После имаш и обувки, които с роклята примерно са супер съчетание, но между тях чорапите седят не на място......
Скрит текст:
А пък и за бельото може би не е зле да се обсъди, честичко виждам недискретно бельо, може би някои дами не знаят за наличието на безшевни бикини, или пък държат да слагат сутиен винаги....  Close

# 22
  • Мнения: 25 589
Ако не харесваш фино бельо, не носи .Ако  се обличаш само за да те видят другитеЩом не се вижда, може и да е грозно.., ок, това е твоята гледна точка.
Приемам я, но не я споделям и не намирам за нужно да се подигравам с нея.

Разбира се, че не харесвам. Само лудите харесват фино бельо.
Аз, ако не си нахлузя новите розови кюлоти на коледното парти, ако не се натокам в новия пеньоар, ако не си сложа новите ролки на главата, все едно съм излязла неглиже, егати...

А грозната истина е, че независимо коя колко се е „натокала“, мъжките погледи ще оберат по-младите и красивите. Пък ако ще да са облечени с размъкнати тениски и нацепени дънки. И особено ако на партито не са се скъпили за алкохола...
За натоканите тьотки остава само утешението да поклюкарят по адрес на прецъфтелите дъртофели, колкото да не им се спихне съвсем самочувствието. Че дъртофелите каквото и да облекат, все ще им стои зле – я заради ЕГН-то, я заради фигурата, я защото така трябва (според тьотките).
Абе, купон да става. Обожавам Коледа и хейтърските теми, които задължително я съпътстват.  Simple Smile
След фирменото парти следват семейните празненства, мор за темерутите или самотниците, подаръците, които другите получават, само те не... Абе, хейтът трябва да върви. Дори човечеството да се затрие, хейтърите ще оцелеят, само за да изкритикуват кой как точно е умрял и как те на негово място биха умрели по-стилно и красиво.

# 23
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Как' Сийка,
Явно за теб мъжкото внимание е фактор....
Ок щом те вълнува кой на кого ще обърне внимание и се имаш за тьотка.... Няма лошо...
Важното е човек да се чувства щастлив....Пък кой какво щял да каже за него не е от значение.
killpop
Разнообразието от чорапи е огромно.В зависумост от роклята и цвета на обувките избирам цвета, а в зависимост от бельото  модела.
При официална рокля не трябва еа се вижда по голямата част от крака.
Не харесвам издайнически подаващо се бельо под дрехите.Нрзависимо дали е доскретно или не.
А без сутиен на фирмено поарти си е меко казано неподходящо.





Последна редакция: вт, 04 дек 2018, 21:18 от sl

# 24
  • Мнения: 4 734
Разсмяхте ме... Ама какво по-хубаво от фирменото парти - първо пиеш и ядеш на аванта, имаш повод да оставиш децата и къщната работа та дори и само за вечер, може да разходиш някоя нова рокля или нови обувки, може да позяпаш и да поклюкарстваш на воля, може да потанцуваш и да се позабавляваш от сърце...Grinning
Аз не бих сложила дънки и спортни дрехи, нито пък голи гърбове и блестящи материи. Нещо с което ще се чувствам удобно, но и елегантно...

# 25
  • София
  • Мнения: 12 374
Разсмяхте ме... Ама какво по-хубаво от фирменото парти - първо пиеш и ядеш на аванта, имаш повод да оставиш децата и къщната работа та дори и само за вечер, може да разходиш някоя нова рокля или нови обувки, може да позяпаш и да поклюкарстваш на воля, може да потанцуваш и да се позабавляваш от сърце...Grinning
Аз не бих сложила дънки и спортни дрехи, нито пък голи гърбове и блестящи материи. Нещо с което ще се чувствам удобно, но и елегантно...
Какво против дънките и тениските, моля? Аз пък не бих сложила роклА, токчета, въобще всичко, което би ми попречило да се чувствам комфортно когато се напия.

# 26
  • София
  • Мнения: 17 775
Не бих облякла, каквото не бих облякла и на всяко едно "събитие". Пайети и каро цяло кичозни работи. Не бих отишла и с дънки.

А дъртите винаги ще се бутат да се натокат повече, за да компенсират. В предната ми работа имаше сериозен дрес код. Младите жени със сиви поли и сака, мъжете се варяха в костюми, а имаше една бабка на 60 с червени дантелени рокли. Еми, гротескно е. Кое му е хейтът.

# 27
  • Мнения: 5 262
аз не знам от кои съм, може да съм от дъртите или от тьотките , ... от пуберките не съм ...
да си кажа замислих се с какво се обличах последните години на Коледните партита и не помня. Може и с дънки да съм била. Ама тази година, благодарение на темата ще сложа един панталон ... сега се замислих и за коя блуза ??? утре ще огледам гардероба .

# 28
  • Мнения: X
Какво значение има дали някоя 100-годишна колежка ще се реши в дантели и дали гащите й ще са жарсе или вълна, след като в момента, в който началника на ОТК-то закълчи задник, всички дамски погледи ще са вперени в него? Че и някои мъжки.
Аз например почти не помня някой силно да ме е впечатлил с безвкусие на подобни вечеринки, може би с едно изключение, което го имам запечатано на снимка. Скоро например една приятелка ме осветли по въпроса, че имало допустима дължина за пола/рокля за сватба. То сигурно има, ама дето се вика, не всеки човек може да си купува нови парцали всяка година и за всеки фирмен банкет. Още повече, че в повечето случаи не са баш на аванта банкетите, ами хората си плащат като попове за удоволствието да се се напият с колегите и да им се порадват на къде стилните, къде безвкусните тоалети. Та...ти като си купиш една роклА с нормална дължина до колянцето примерно, ама като наддадеш за 1-2 поредни Коледи, и кога погледнеш - малката черна рокля станала неприлично къса. И тъй...

# 29
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Прочетох интересни мотивации за присъствие на коледно парти.....
Не разбирам защо някой  би могъл се подразни от визията на друг , при положение че идеята на коледното парти е човек да се повесели, а не да "отстреля " някой(я)  колега(колежка).
Ако не му в весело може и да не отиде.Не е задължително,  всe пак не е официален фирмен  коктейл(вечеря), с предварителни покани с фиксиран дрес код и поне два почивни дни , където присъствието е повече от задължително .
За тези, които не спират да обсъждат дтугите,  наистина ли нямате нещо по интресно в живота  си от това как се е "барнала" колежката, или се "страхувате от конкуренцията"?


Последна редакция: ср, 05 дек 2018, 09:47 от sl

Общи условия

Активация на акаунт