Избор на лаптоп – 2

  • 15 347
  • 158
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Заповядайте в новата тема, в която обсъждаме всички специфики, касаещи избора на качествен лаптоп.

Български онлайн магазини, от които можем да пазаруваме (повечето от изброените имат и физически обекти):

www.ardes.bg
https://laptop.bg
www.plesio.bg
www.plasico.bg
www.jarcomputers.com
www.pic.bg
www.most.bg
www.vali.bg
www.technomarket.bg
www.technopolis.bg
www.zora.bg
www.techmart.bg
www.office1.bg
www.emag.bg
www.ozone.bg
www.hp.it-shop.bg
www.notebook.bg
www.ts-computers.bg
www.pro-bg.com
www.jmt.bg
www.pclife.bg
www.computermarket.bg

Линк към предишната тема – 1.



Последна редакция: нд, 09 апр 2023, 00:50 от Blаck Cat

# 1
  • IC 1101,Abell 2029
  • Мнения: 1 053
Незнам кой и как е изпитвал тези български онлайн магазини или това са всички такива магазини,ама тези plasico изобщо,ама изобщо не са за тук.Топ измамници са.Фирмата им за доставка разкарва стоката с някакъв камион.Бях си поръчал хард диск за лаптоп,те ми носят външен хард диск на цена солидно завишена от реалната такава.Даже на фактурата се вижда добре за мръсната измама.Ама нали съм си млад и наивен взех че го взех този диск.Обаждах се,писах жалби...полза никаква.

# 2
  • Мнения: 2 583
Аз за ardes търся мнения, лаптопа който съм харесала е техен ъпгрейд, т.е. в тази конфигурация го няма никъде другаде. Но дали са ок като магазин и гарационно обслужване...

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Незнам кой и как е изпитвал тези български онлайн магазини или това са всички такива магазини,ама тези plasico изобщо,ама изобщо не са за тук.Топ измамници са.Фирмата им за доставка разкарва стоката с някакъв камион.Бях си поръчал хард диск за лаптоп,те ми носят външен хард диск на цена солидно завишена от реалната такава.Даже на фактурата се вижда добре за мръсната измама.Ама нали съм си млад и наивен взех че го взех този диск.Обаждах се,писах жалби...полза никаква.
Не съм съгласна. Аз съм ходила в магазина им и даже щях да си купя последния лаптоп оттам, но го намерих на по-добра цена другаде. Бях прочела доста положителни мнения за тях преди това.
В смисъл, не оспорвам лошия ти опит с тях, но не мисля, че са чак измамници.
Иначе, списъкът аз го направих специално за темата, но ако се сещате за други онлайн магазини, ще бъдат добавени.

Аз за ardes търся мнения, лаптопа който съм харесала е техен ъпгрейд, т.е. в тази конфигурация го няма никъде другаде. Но дали са ок като магазин и гарационно обслужване...
Като магазин са OK, като гаранционно обслужване – според моя опит, сервизът им е зле, но лаптопите могат да се носят и на други места за безплатна поправка.
Писала съм пространно в миналата тема за казуса си с тях, но сега не мога да си намеря мнението.

# 4
  • Мнения: 5 250
.
Иначе, списъкът аз го направих специално за темата, но ако се сещате за други онлайн магазини, ще бъдат добавени.
Такъв списък е нож с две остриета, защото така изборът на хората ще се свежда основно до тези сайтове и магазини, а аз лично не бих се ограничавал за техника до определени сайтове. За парфюми и козметика е друго, защото често има ментета. За лаптопите(и като цяло за техника) "изпитани" ще са тези, които предлагат добро гаранционно обслужване, а не просто да ми продадат дадената стока.
Вместо да го махнеш изцяло, може да вмъкнеш в началото "Част от изпитаните български..." Темата ще се влачи с години и няма да има кой да го обновява.

# 5
  • IC 1101,Abell 2029
  • Мнения: 1 053
Незнам кой и как е изпитвал тези български онлайн магазини или това са всички такива магазини,ама тези plasico изобщо,ама изобщо не са за тук.Топ измамници са.Фирмата им за доставка разкарва стоката с някакъв камион.Бях си поръчал хард диск за лаптоп,те ми носят външен хард диск на цена солидно завишена от реалната такава.Даже на фактурата се вижда добре за мръсната измама.Ама нали съм си млад и наивен взех че го взех този диск.Обаждах се,писах жалби...полза никаква.
Не съм съгласна. Аз съм ходила в магазина им и даже щях да си купя последния лаптоп оттам, но го намерих на по-добра цена другаде. Бях прочела доста положителни мнения за тях преди това.
В смисъл, не оспорвам лошия ти опит с тях, но не мисля, че са чак измамници.
Иначе, списъкът аз го направих специално за темата, но ако се сещате за други онлайн магазини, ще бъдат добавени.

Аз за ardes търся мнения, лаптопа който съм харесала е техен ъпгрейд, т.е. в тази конфигурация го няма никъде другаде. Но дали са ок като магазин и гарационно обслужване...
Като магазин са OK, като гаранционно обслужване – според моя опит, сервизът им е зле, но лаптопите могат да се носят и на други места за безплатна поправка.
Писала съм пространно в миналата тема за казуса си с тях, но сега не мога да си намеря мнението.
Охооо,изпечени мошеници са и още как.Нямаше да си губя времето да пиша пост,ако не бях сигурен в това.А да очерням някой просто така в името на "спорта" далеч не е в стила ми.Бихте ли споделили къде ги четете тези положителни мнения,защото аз такива не виждам,а точно обратното,само отрицателни.

# 6
  • Мнения: 5 250
Скрит текст:
Незнам кой и как е изпитвал тези български онлайн магазини или това са всички такива магазини,ама тези plasico изобщо,ама изобщо не са за тук.Топ измамници са.Фирмата им за доставка разкарва стоката с някакъв камион.Бях си поръчал хард диск за лаптоп,те ми носят външен хард диск на цена солидно завишена от реалната такава.Даже на фактурата се вижда добре за мръсната измама.Ама нали съм си млад и наивен взех че го взех този диск.Обаждах се,писах жалби...полза никаква.
Не съм съгласна. Аз съм ходила в магазина им и даже щях да си купя последния лаптоп оттам, но го намерих на по-добра цена другаде. Бях прочела доста положителни мнения за тях преди това.
В смисъл, не оспорвам лошия ти опит с тях, но не мисля, че са чак измамници.
Иначе, списъкът аз го направих специално за темата, но ако се сещате за други онлайн магазини, ще бъдат добавени.

Аз за ardes търся мнения, лаптопа който съм харесала е техен ъпгрейд, т.е. в тази конфигурация го няма никъде другаде. Но дали са ок като магазин и гарационно обслужване...
Като магазин са OK, като гаранционно обслужване – според моя опит, сервизът им е зле, но лаптопите могат да се носят и на други места за безплатна поправка.
Писала съм пространно в миналата тема за казуса си с тях, но сега не мога да си намеря мнението.
Охооо,изпечени мошеници са и още как.Нямаше да си губя времето да пиша пост,ако не бях сигурен в това.А да очерням някой просто така в името на "спорта" далеч не е в стила ми.Бихте ли споделили къде ги четете тези положителни мнения,защото аз такива не виждам,а точно обратното,само отрицателни.
https://www.pazaruvaj.com/stores/plasico-it-superstore-s98789/#m … q-or10of0fr-1fm-1
Как те измамиха, защото объркана поръчка не е измама?

# 7
  • IC 1101,Abell 2029
  • Мнения: 1 053
Не е объркване на поръчка,ами пробутване на залежала стока при това на по-висока цена от обявената в сайта.По спомен беше измама свързана с ДДС-то.За София може и да няма кой знае колко много недоволни,защото иначе няма да съществуват.Но тези от провинцията,кучета ги яли.

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Такъв списък е нож с две остриета, защото така изборът на хората ще се свежда основно до тези сайтове и магазини, а аз лично не бих се ограничавал за техника до определени сайтове. За парфюми и козметика е друго, защото често има ментета. За лаптопите(и като цяло за техника) "изпитани" ще са тези, които предлагат добро гаранционно обслужване, а не просто да ми продадат дадената стока.
Вместо да го махнеш изцяло, може да вмъкнеш в началото "Част от изпитаните български..." Темата ще се влачи с години и няма да има кой да го обновява.
Честно казано, даже не съм обърнала внимание, че съм употребила точно думата "изпитани". Махнах я. Списъкът го направих преди известно време, след ровене в Интернет – това са всички по-големи магазини, предлагащи лаптопи и компютърна техника, но ако има и други, които съм пропуснала, казвайте.
Иначе, естествено, че щом даден търговец е споменат, това не го прави на 100% коректен. В темата за парфюмите е същото – постоянно се рапортува за ментета, закупени от "изпитаните" сайтове.
Ето, в случая, аз от Ardes много мрънках в миналата тема, ама тук съм ги споменала на първо място. Защото, реално, са си един от най-големите магазини и това няма как да се отрече.

Охооо,изпечени мошеници са и още как.Нямаше да си губя времето да пиша пост,ако не бях сигурен в това.А да очерням някой просто така в името на "спорта" далеч не е в стила ми.Бихте ли споделили къде ги четете тези положителни мнения,защото аз такива не виждам,а точно обратното,само отрицателни.
Човек, връщаш ме 3-4 г. назад. Simple Smile Тогава избирах лаптопа, който закупих от друго място. Просто ти казвам, че попаднах на положителни мнения за въпросната фирма – даже май в тази същата тема прочетох не едно и две.
Говорим на различни езици – не оспорвам твоя отрицателен икспириънс, ама това не прави фирмата недействителна и няма как да не я включа в списъка.

# 9
  • Мнения: 212
Здравейте. Налага се да си купя нов лаптоп, който да издържа програми на Adobe (Photoshop, Illustrator), обаче изобщо не разбирам от техника ...
Имам насоки от лекторите какви параметри трябва да покрие, някой от вас може ли да ме насочи към някой модел или поне към добра марка?

1. Изключително важно е точното цвето предаване на екрана. Препоръчваме IPS матрица и възможно най-високо покритие на sRGB или AdobeRGB. Това ще Ви гарантира, че изработеният от Вас дизайн показва правилните цветове на повече устройства.

2. Графична карта с минимум 4GB памет. Препоръчваме 8GB, което ще Ви осигури по-плавна работа с повече от програмите на Adobe. Програмите за изработка на дизайн са доста тежки, поради което добрата видеокарта е от значение.

3. Процесор с минимум 4 ядра. Като ориентировъчен процесор бихме препоръчали Intel i5 или i7, или еквивалент на друг производител.

4. SSD (Solid State Drive) памет, минимум 250GB. Този тип памет за съхранение прочита файловете Ви по-бързо, в сравнение с HDD (Hard Disk Drive), но бихте могли да работите и със стандартен твърд диск.

5. RAM памет, минимум 16 GB, което да Ви осигури плавна работа с Adobe Creative Cloud.

# 10
  • Мнения: 9 013
Един въпрос малко встрани от темата. Наистина ли съществува "тъмна мрежа" в интернет или това е художествена измислица на киното?

# 11
  • Мнения: 6 296
Goddess11, аз също се занимавам с графика и скоро тук обсъжсахме, че често подходящи са т. нар. "геймърски" лаптопи. Ако не знаеш от къде да започнеш да търсиш, започни от тях. Аз също не разбирам от хардуер, но се ориентирам. Следвай списъка с изисквания, който са ти дали, добре са описани. Първо гледам RAM и vRAM (на видео картата) и ако там не е добре, изобщо не чета нататък и минавам на следващия компютър.

Един въпрос малко встрани от темата. Наистина ли съществува "тъмна мрежа" в интернет или това е художествена измислица на киното?
Съществува, не е измислица.

# 12
  • Мнения: 9 013
Goddess11, аз също се занимавам с графика и скоро тук обсъжсахме, че често подходящи са т. нар. "геймърски" лаптопи. Ако не знаеш от къде да започнеш да търсиш, започни от тях. Аз също не разбирам от хардуер, но се ориентирам. Следвай списъка с изисквания, който са ти дали, добре са описани. Първо гледам RAM и vRAM (на видео картата) и ако там не е добре, изобщо не чета нататък и минавам на следващия компютър.

Един въпрос малко встрани от темата. Наистина ли съществува "тъмна мрежа" в интернет или това е художествена измислица на киното?
Съществува, не е измислица.
Някой може да потърси в нета примерно да си купи наркотици,но не мисля че технически е възможно да има отделна "тъмна мрежа"... Точно това ми се струва измислица.

# 13
  • Мнения: 6 296
Прочети за onion routing и браузъра Tor и ще разбереш как има лесен достъп за всеки.

# 14
  • Мнения: 9 013
Познанията ми за интернета са повече от скромни,но няма как по нета да се търгува например оръжие и службите да не го засичат.

Общи условия

Активация на акаунт