Мога ли да изтегля кредит с доход само майчинство?

  • 15 313
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Неведнаж съм им ползвала услугите , а не само аз , но и мой близки и познати .
До сега проблем никой не е имал , след като си плащаш на време вноските. Всеки си решава сам , не ти налагам мнение ,а само споделям и не на теб , а на Мандаринка .... Така , че си спести тона с който пишеш , ако ти е вазможно.
Thinking

Виж сега, бабка ли си, жабка ли си, както и да е... Всеки със своя постинг изразява ЛИЧНО МНЕНИЕ... Моето мнение за Ти Би Ай Кредит е такова... Те са диванета (да не кажа по-лоша дума), които се възползват от нуждите на хората за да дерат по три кожи от гърба им...И какво означава "ДО СЕГА ПРОБЛЕМ НИКОЙ НЕ Е ИМАЛ"...? Ти какво разбираш под проблем...? Да дойдат и да ти приберат телевизора и хладилника с готварската печка ли...? Проблема е в баснословните лихви и след като има кой да ги ПЛАЩА... Ти Би Ай ще продължават да си свирукат на чужд гръб... И не само да си свирукат, а и да събират драстични лихви и такси... Ама аз нищо не се опитвам да ти кажа... Камо ли да ти наложа мнение... Плащай с усмивка...! Толкова...
Този форум се основава на изказването на лични мнения... И това как ще изразявам моето... Си е ЛИЧНО МОЯ РАБОТА... Разбираш ли...? Не си ти този, който ще ми каже какъв тон да държа в постингите си... Тотално вAзразявам да ми казваш каквото и да било за това... Какъв да е моя тон... Най-малкото, това е израз на ниска култура...

# 16
  • Мнения: 2 584
Аз не успях. Нито кредит, нито транскарт, нито ми дадоха да си купя тренажор или телефон. Според всички банки в които ходих майчинството НЕ СЕ СМЯТА ЗА ТРУДОВ ДОХОД! Независимо че си имам безсрочен трудов договор с фирмата в която работя. Не виждам логика в това още повече че пенсията се смята за такъв доход. А ако трябва да съм малко цинична - аз имам по-големи шансове да доживея да си изплатя кредита от пенсионерите.

аз преди седмица си взех печка на изплащане от Jet само те дават като си по майчинство, гледам на сайта им че имат и jet creditplus дават от 500 до 3000лв. опитай да видиш какво по точно искат ето сайта http://www.jet.bg/What_is_JetCreditPlus.htm
аз и работя и само се обадиха до офиса да питат дали работя, няма проблем да се водиш по майчинство и да работиш без договор

# 17
  • София
  • Мнения: 344
На мен банка ДСК не ми даде 1800 лв. за дограма.Опитах там,защото имам три сметки-надявах се, че това ще натежи, ама НЕ.

Последна редакция: ср, 21 юни 2006, 12:03 от eddy6

# 18
  • София
  • Мнения: 115
аз преди седмица си взех печка на изплащане от Jet само те дават като си по майчинство, гледам на сайта им че имат и jet creditplus дават от 500 до 3000лв. опитай да видиш какво по точно искат ето сайта http://www.jet.bg/What_is_JetCreditPlus.htm
аз и работя и само се обадиха до офиса да питат дали работя, няма проблем да се водиш по майчинство и да работиш без договор


Не и JetCreditPlus, с риск да си навлека нечий гняв, ама...
Работих известно време там - лихвата на този JetCreditPlus е към 50% - взимаш 1000лв., връщаш 1500лв.  #Crazy
А и най-гадния момент е че тази лихва я разбираш едва тогава, когато си подпишеш договора и си вземеш погасителния план.
Иначе за бяла техника на изплащане - лихвите не са чак толкова безбожно високи  Stop А и от време на време имат добри промоции, от които си струва да се възползва човек. Peace

# 19
  • Мнения: 6 620
едва ли Sad

# 20
  • Мнения: 6 472
В случая изцяло подкрепям мнението на Експрес. Там където биха отпуснали, просто ще те одерат жив. В по- сериозните институции просто няма да го направят. Аз получавах майчинство точно 1м и 12 дни и за този кратък период от банката се опитаха да ми отрежат овърдрафта. Това при положение че въпросната банка е част от холдинга, в който работя, вземанията са им гарантирани от работодателя ми и като служител се ползваме с  преференции.  За кредит както с сещаш и дума не може да става.

# 21
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Не и JetCreditPlus, с риск да си навлека нечий гняв, ама...
Работих известно време там - лихвата на този JetCreditPlus е към 50% - взимаш 1000лв., връщаш 1500лв.  #Crazy
А и най-гадния момент е че тази лихва я разбираш едва тогава, когато си подпишеш договора и си вземеш погасителния план.

Тези 500 лева отгоре не са само лихви... Това са и такси, комисионни и не знам още какви плащания за транзакции, внасяния, "изнасяния" и прочие...
Но това е съвсем без значение... След като 500 лева повече ти излизат от джоба, замисли се дали да вземеш пари от тях...
И това не са само Джет или ТиБиАй... КредитЕкс, КредитПлюс и разни други НЕБАНКОВИ юридически лица, които заобикалят Закона за банките, изискването за наличен капитал, тежките регистрации и драконовските условия, на които трябва да отговаря една банка... И дават "кредити" под една или друга форма...
Не се набутвайте с тях, освен ако не ви е опрял ножа до кокала... Ама дори и тогава се замислете...






Вярвай, вярвай... smile3521

# 22
  • Мнения: 1 410
Аз преди се опитах да взема кредит и съм обиколила почти всички банки. Никъде не даваха на жени по майчинство (обяснили са ти защо). За ТиБиАй и Джет съм се лъгала и на двете места по веднъж. единият път от Джет взех телефон за 390 и платих за него 620 без разните там такси по банки и т.н. С ТиБиАй взехме хладилник, на който цената беше 450, а платихме 700. Истина е, че в последствие разбираш точно по колко трябва да внасях и колко много си се прецакал, но вече е късно и няма на къде.

Ако имаш възможност намери друг начин чрез твой познат, роднина да ти изтегли заем, защото лихвите при доказани доходи са съвсем различни и реални.
успех!

# 23
  • София
  • Мнения: 115
Тези 500 лева отгоре не са само лихви... Това са и такси, комисионни и не знам още какви плащания за транзакции, внасяния, "изнасяния" и прочие...

Аз тия 500 лв.отгоре, дето казвам за тях, то това ти е само лихвата, а за таксите, комисионните, плащанията за транзакции от картата и таксите за превод на вноските изобщо не съм спомнавала и не съм ги включвала.
Съжалявам, грешката е моя, че не доуточних в предния си пост още.



# 24
  • Мнения: 912
А какъв е случаят, когато вече си теглил/а/ кредит, но ти се налага да излезеш по майчинство? Rolling Eyes

# 25
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Ха-ха, мислиш, че ще ти опростят кредита ли ? Шегувам се. Какъв да е - плащаш си вноските и това. Ако не можеш, плаща този, който е гарантирал за теб.

# 26
  • Мнения: 1 336
А какъв е случаят, когато вече си теглил/а/ кредит, но ти се налага да излезеш по майчинство? Rolling Eyes
Аз бях няколко месеца в подобна ситуация, ами продължих да си го плащам, тъй като дохода ми от болничния беше над вноската по кредита продължаваха да ми превеждат заплатата по разплащателната сметка, удържаха си вноската и остатъка в дебитната карта. Предполагам, че сега след като се привежда от НОИ, трябва да им посочиш сметката по която да ти превеждат парите и ако не достига да си привеждаш разликата сама.

# 27
  • Мнения: 912
Хммм, така ли...но ти казваш 'болничен'- аз имам предвид майчинство в размер от 180лв, месечната ми вноска е 136лв. и ми я вземат от дебитната сметка, по която ми се превеждат заплатата и обезщетението от НОИ, и заедно с разплащателната сметка се намират в една и съща банка-ПИБ.

# 28
  • Мнения: 1 336
Хммм, така ли...но ти казваш 'болничен'- аз имам предвид майчинство в размер от 180лв, месечната ми вноска е 136лв. и ми я вземат от дебитната сметка, по която ми се превеждат заплатата и обезщетението от НОИ, и заедно с разплащателната сметка се намират в една и съща банка-ПИБ.
ами същото е болничен казвам, защото говоря за онези 45 дни преди раждането и 3 месеца след раждането, после се върнах на работа. Щом всичко ти е в една сметка, банката ще продължи да си удържа вноската никой не го интересува дали си по майчинство или си си сменила работата щом парите покриват вноската за тях е ок.

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 14 070
Хммм, така ли...но ти казваш 'болничен'- аз имам предвид майчинство в размер от 180лв, месечната ми вноска е 136лв. и ми я вземат от дебитната сметка, по която ми се превеждат заплатата и обезщетението от НОИ, и заедно с разплащателната сметка се намират в една и съща банка-ПИБ.
За съжаление не мисля че банката я интересува и ще продължава да си взема всичко дължимо. Дано не стане така , но банката си е банка - тя никога не губи  #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт