Децата на АРТ технологиите, размисли и страсти 44

  • 38 535
  • 729
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 987
Пънче, със всичко съм съгласна освен с това, че си се примирила, че ти е късно. Моят пример: на 38години записване на тотално различна магистратура(от първото образование), завърших преди година, само дето още не съм направила стъпката с реално започване на работа. Стажът ми в края на годината ще е 20години. Simple Smile Скачай смело, никак даже недей да се двоумиш. Децата, както е казала Бамба, ще стават все по-самостоятелни.

# 646
  • София
  • Мнения: 10 642
Пънче, хич не е късно, обаче има едно “но”...
В медицината ученето не е като в другите университети,  тежко е за учене и изисква много време - лекции, упражнения от които трудно се отсъства... А почне ли стажа си на график - с дневни и нощни смени. И другото - задочно обучение няма!
Не целя да те отказвам, а да си прецениш кое, как...

Последна редакция: пт, 15 фев 2019, 22:02 от Nandin

# 647
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Истината е, че сблъсквайки се с репродуктивните клиники и осъзнавайки след ражданията реално какво означава да си акушерка, не мисля, че това е моето нещо. Не си се представям да подавам спекулуми и тампони още 30 години, а отговорността и емоцията (положителна и отрицателна) в родилна зала е огромна и не мисля, че ще мога да оставям преживяванията там и да се прибирам при децата си ненатоварена от тях. Сега съм се научила да оставям служебните емоции в офиса, но дори и да имам ядове или да се налага да доработвам от вкъщи, едно е да проектираш сгради или да се ядосваш за документи, съвсем друго е да преживяваш човешките емоции, било то хубави или лоши.

# 648
  • Мнения: 39 301
След архитект акушерка. Недей. Добра си в работата си, харесва ти.

# 649
  • София
  • Мнения: 23 165
може да боцкаш инжекции  Mr. Green

# 650
  • София
  • Мнения: 10 642
Така е Пънче.
Знаеш, че нещата,  които говоря са от собствен опит. Имам дни, в които съм психически изморена и съм като парцал, въпреки, че работата като количество не е била много. А има и неща около пациенти, които няма да забравя сигурно цял живот.
Аз обаче си харесвам професията  и тези неща съм ги приела още на 20 годишна възраст.

# 651
  • Мнения: 987
Мда... Права си, Нандин. Хич даже не се замислих, като разпалено ръся емоционални съвет.

# 652
  • Мнения: 906
Аз завърших социална педагогика, още не съм работила по специалността, но когато дойде денят знам , че съм много емоционална откъм деца и не съм сигурна дали няма да осиновя някое или да се привържа толкова много, че да страдам за него.

# 653
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Лутиен, напротив. Всеки има право да сподели какво мисли. Аз съм си дала сметка какво искам от живота, какви са моите реални възможности и съм наясно, че на този етап не искам кардинални промени. Чувствам се уверена и удовлетворена (освен от заплащането, но това е нещо което предстои да предоговоря или да сменя работодател). Сигурно всеки има по някоя своя несбъдната мечта и според личните си разбирания и усещания преценява дали да продължи да я преследва. Аз за момента не бих. Да, понякога може би ще ми е тъжно, но като цяло не ме кара да се чувствам неудовлетворена от себе си, живота ми, а и не на последно място - в университета срещнах ММ и ако не бях избрала да уча точно архитектура, може би нямаше да го срещна Wink

# 654
  • София
  • Мнения: 10 642
А относно заплащането... като акушерка, съвсем няма да си удовлетворена.

# 655
  • Сливен
  • Мнения: 4 052
Аз съжалявам,че когато ме приеха математика в Пловдив преди 24 години ме достраша сама в големия град и не отидох ,винаги ме е влечала.Станах инженер-педагог знаейки,че не ставам за учител и никога не съм работила по специоналността си.Юни ми предстои да се върна на работа,която е свързана с постоянни контакти с клиенти и не съм сигурна дали вече ми се работи това,но в нашия град няма много избор,хеле пък за жена над 40 години.

# 656
  • Мнения: X
А аз пък исках да стана доктор.
Сигурна съм, че щях да бъда много добър лекар..

# 657
  • София
  • Мнения: 23 165
и днес някой трябва да почерпи  Mr. Green

 newsm59 bigdance2 bigdance2 bigdance2 Gift

6г. са си сериозна възраст  Simple Smile
и sigma да покаже рожденничката и тортата, където му е мястото.

# 658
  • София
  • Мнения: 10 642


 newsm59 bigdance2

# 659

Общи условия

Активация на акаунт