НОВА седми4на тема 19/25.06.06

  • 7 165
  • 203
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 5 476
Леле мале,какво става в София..потоп направо....
 Crazy

Покривът на "Билла" в "Хаджи Димитър" паднал, имало и  затиснати хора


http://www.dnes.bg/article.php?id=24556

http://www.dnes.bg/article.php?id=24559


 #Crazy

Ето текста на двете статии

Природата си го изкара на София
23.06.2006 14:01


Дъжд, по-типичен за субтропичния, отколкото за умерено-континенталния климатичен пояс, удави София днес в ранния следобед.
За броени минути, както става в приказките и на някои други места, над столицата започнаха да се изливат колосални количества вода.

Дъждът, естествено, премина в град. Засега не сме уточнили големината му поради липса на измервателни средства, но със сигурност беше с размерите на някоя от по-известните видове ядки.

Природното явление осуети плановете на доста хора, които гледаха на случващото се с любопитство и яд.

Апокалипсисът се случи в момент, когато американската Национална академия на науките обяви официално, че Земята буквално се пука от жега.

Покривът на "Билла" в "Хаджи Димитър" падна, има затиснати хора
23.06.2006 14:41


След проливния дъжд, изсипал се в София, покривът на магазин "Билла" в кв. "Хаджи Димитър" е паднал в сектора, където се продават плодове и зеленчуци.

Има затиснати хора, съобщиха от Центъра за спешна медицинска помощ "Пирогов". Има пострадало момиче с порезни рани и едно дете, което е откарано в болницата, съобщи Инфо радио. Продавачите и посетителите са евакуирани от магазина.

На мястото на инцидента бяха изпратени 5-6 линейки с медицински екипи.

В София е паднало и дърво върху 22-ро училище. Има наводнения в кварталите "Красна поляна" и на улица "Брегалница". Много места са непроходими заради високото ниво на водата по улиците и тротоарите.

Току-що откритият Мол ъф София пък прокапа.

Два трамвая в столицата се подпалиха. Светкавица удари и прекъсна контактната мрежа на трамваи с номера 5 и 19 в района на Руски паметник, заради което и там движението беше спряло, съобщи дарик радио. 

Трамваите по линии 20 и 22 също не се движат заради спиране на тока по контактната мрежа. Прекъсването на електрозахранването е станало заради удар от гръм и късо съединение, предизвикало пожар в мотриса на булевард „Дондуков” и „Кракра”. Пожарът е потушен.

Превантивно е изключено захранването на други трамваи. Многобройни са сигналите и за отводняване вече в Столичната пожарна.


Последна редакция: пт, 23 юни 2006, 17:04 от Giorgia

# 136
  • Мнения: 7 914
 ooooh!
наистина ли? Rolling Eyes
 на мен не ми се зарежда страничката! newsm78

# 137
  • Мнения: 5 476
Ето и още..

Молът прокапа
23.06.2006 15:10


Току що откритият Мол ъф София, намиращ се на ъгъла на Стамболийски и Опълченска в столицата, срамно прокапа, видя репортер на Dnes.bg. Ако трябва да перефразираме - на мола му тръгна по вода. 

От PR агенцията на търговския и развлекателен център обясниха, че за момента нямат такава информация. На снимката обаче ясно се вижда, че от тавана се сипе вода.

Аварията стана вследствие на проливния дъжд, който се изсипа над столицата в ранния следобед днес.

Заради дъжда се срути и покривът на магазин "Билла" в столичния квартал "Хаджи Димитър" и затисна няколко човека.

Дъждът обрече на глад и доста хора в града. Кухнята на пицария "Дон Домат" на улица "Веслец" е наводнена, обясниха от заведението на журналисти от Dnes.bg.

София се дави
23.06.2006 15:37


Участъкът на улица "Раковски" от Чешкия център до Театър 199 е блокиран от наводнения. Колите са спрели, почти всички магазини и сгради в участъка са наводнени.

Около 20 човека не могат да излязат от жълтите плочки в средата на градинката "Кристал". Наводнена е книжарницата "Български книжици", като нивото на водата е над половин метър. Отводнителните шахти, предвидени да поемат потока, са задръстени от листа и боклуци.

Изложбената зала на галерията "Райко Алексиев" е наводнена, казаха работниците, които трябва да ремонтират галерията, но в момента изгребват вода.

Наводнен е и ресторант "Сълзата", както и клуб „Алкохол“. Драматичният театър "Сълза и смях" също е пострадал от водната стихия.

Мазетата на Министерството на финансите са пълни с вода. Сух остров има едва пред Министерството на икономиката и енергетиката /МИЕ/.

Между Театър 199 и МИЕ има млад чинар с огромен счупен клон, който е бутнал уличната лампа и е затиснал кола Опел Вектра.

От театър 199 към НДК няма наводнени участъци, но по булевард „Скобелев“ до Двореца положението също е тревожно.

Водата е преместила кофите за разделно събиране на отпадъци на около стотина метра от местата, където са били поставени.

Около хотел „Радисън“ и 133 училище улиците приличат по-скоро на потоци и движението е затруднено.

Централният, административният и служебният вход на Булбанк са наводнени. От охраната на Булбанк са звънели до пожарната, по думите на служителите никой не вдигнал телефона.

Ремонтираната преди по-малко от месец "Опълченска" също беше засегната от сериозния дъжд - в края й при надлез "Надежда" се беше образувало огромно езеро, което автомобилите и градският транспорт трябваше да преплуват, съобщават читатели на Dnes.bg.



# 138
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
Вижте и една снимка на една мама от от4етния:
http://dimodi.com/blog/storm/storm_02.jpg

Последна редакция: пт, 23 юни 2006, 17:23 от Mama Strumpf

# 139
  • Мнения: 5 476
Mama Strumpf не се отваря линка !  Rolling Eyes
самия автор казава,че

"Временно няма достъп до големите снимки, защото сървърът просто издъхва - откакто качих снимките, има над 4000 посещения.... Ще ги пусна довечера. Съжалявам Simple Smile"

но оттук се виждат всичките снимки..

http://dimodi.com/?open=65]http://dimodi.com/?open=65]http://dimodi.com/?open=65

# 140
  • Мнения: 1 860
 Много неща са се случили откакто не съм писала, обаче смятам да постъпя малко егоистично и да пиша само за мен в момента. smile3516
 Много ми е притеснено нещо. От няколко дни не мога да си намеря място направо. Нали си спомняте кога ни беше лятото и като писах че ще бързам да излизам да не се мотам много. Бяхме на вратата с Габи, когато дойде пощальона и ми донесе плика с документите от Хоум Офис. Вече сме в редиците на нелегалните... Tired
 Много работи ми се иска да напиша, но направо не мога да си събера мислите. Имам 1 месец срок да обжалвам решението им, но не мога да си намеря адвокат който се занимава с такива дела. Ако не сме на този остров има в Глазгоу, Лондон, но от тук анправо нищо не мога да направя. Единият ни съквартирант ме води при един адвокат тук в сряда, човека само вдигна ръце и каза че нищо не може да помогне, защото никога не се е занимавал с такива случаи и не знае някой тук да го прави.
Джорджи ме беше питала дали сме на квартира. На квартира сме, живеем в една огромна къща с 10 спални, 2 кухни и т.н. Всички обаче са страхотни хора и направо сме си като едно голямо семейство.
 Ох, мамка му. Сори за това, но не се сзържах. Най-ме е яд, че документите ми ги препратиха на Габи баба му и дядо му и са видяли отказа за виза, и никакви обаждания. Преди постоянно пишеха, обадаха се, идва ли са дори тук, а сега кой знае какво си викат: "Да се махат най-накрая."
 И така много ми е притеснено и не знам какво да правя и какво ще става. В България никак не ми се прибира. Направо не ми се мисли за прибиране там. Нямаме и събирания, защото аз не работя и нямам доход, а те разходите си вървят. И все пак не ми се прибира в Бг-то. Нягласихме документите с Вальо да ходим в Щатите, тя мацката дето се занимава с наммирането на работа и ала бала, за сега се отказа да го прави, че не се разбирала с партньора си.
 Дърво от всякъде. Е, гати живота.
 Офффф, оплаках се. Извинявайте, но ми се искаше да споделя, а няма с кой. Валето му е криво и той не знае какво да правим и как е най-добре. На него може и да му се прибира, но като няма пари какво да правим в Бг?
 Пак ще се извиня, но толкова ми е притеснено. Очаквам всеки момент да се звънне на вратата и да дойдат да ни прибират. Само за това си мисля.

 Само да кажа, че много се радвам за Дидката и майка да оздравява по-бързо. Hug

# 141
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
Джорджа, мерси за линка, ама така е като сме скарани с информатиката  Embarassed
Нана, много лошо  Confused
Ами те бабата и дядото не го ли оби4ат Габи или, им е безразли4но 4е пове4е няма да го видят  newsm78 Все пак им е вну4е!
Ами ако се запишеш като студентка?

# 142
  • Пловдив сега England( Farnham)
  • Мнения: 298

Много неща са се случили откакто не съм писала, обаче смятам да постъпя малко егоистично и да пиша само за мен в момента. smile3516
 Много ми е притеснено нещо. От няколко дни не мога да си намеря място направо. Нали си спомняте кога ни беше лятото и като писах че ще бързам да излизам да не се мотам много. Бяхме на вратата с Габи, когато дойде пощальона и ми донесе плика с документите от Хоум Офис. Вече сме в редиците на нелегалните... Tired
 Много работи ми се иска да напиша, но направо не мога да си събера мислите. Имам 1 месец срок да обжалвам решението им, но не мога да си намеря адвокат който се занимава с такива дела. Ако не сме на този остров има в Глазгоу, Лондон, но от тук анправо нищо не мога да направя. Единият ни съквартирант ме води при един адвокат тук в сряда, човека само вдигна ръце и каза че нищо не може да помогне, защото никога не се е занимавал с такива случаи и не знае някой тук да го прави.
Джорджи ме беше питала дали сме на квартира. На квартира сме, живеем в една огромна къща с 10 спални, 2 кухни и т.н. Всички обаче са страхотни хора и направо сме си като едно голямо семейство.
 Ох, мамка му. Сори за това, но не се сзържах. Най-ме е яд, че документите ми ги препратиха на Габи баба му и дядо му и са видяли отказа за виза, и никакви обаждания. Преди постоянно пишеха, обадаха се, идва ли са дори тук, а сега кой знае какво си викат: "Да се махат най-накрая."
 И така много ми е притеснено и не знам какво да правя и какво ще става. В България никак не ми се прибира. Направо не ми се мисли за прибиране там. Нямаме и събирания, защото аз не работя и нямам доход, а те разходите си вървят. И все пак не ми се прибира в Бг-то. Нягласихме документите с Вальо да ходим в Щатите, тя мацката дето се занимава с наммирането на работа и ала бала, за сега се отказа да го прави, че не се разбирала с партньора си.
 Дърво от всякъде. Е, гати живота.
 Офффф, оплаках се. Извинявайте, но ми се искаше да споделя, а няма с кой. Валето му е криво и той не знае какво да правим и как е най-добре. На него може и да му се прибира, но като няма пари какво да правим в Бг?
 Пак ще се извиня, но толкова ми е притеснено. Очаквам всеки момент да се звънне на вратата и да дойдат да ни прибират. Само за това си мисля.

 Само да кажа, че много се радвам за Дидката и майка да оздравява по-бързо. Hug
  Нана , давай го по весело. Верно ,че това си е гадничко ,но не е края на света Hug. Ето тук има един форум на българите в U.K. , Разгледай ако не го знаеш ,има много инфо там. Аз също имам кординати на адвокати, но незнам с какъв статут сте за да дам повече инфо .
http://bghelp.co.uk/ там кликаш на форуми и четеш.

 Дано съм била полезна, ако имаш да ме питаш още нещо ,пиши на лични да не ставаме досадни Laughing

# 143
  • Мнения: 1 860
  Mama Strumpf , не знам какво да мисля за тях вече. Факт е че когато станаха всички главоболия, страшно много ми помогнаха. Изгониха Майкъл от тях, за да има къде да живеем с Габи ако решим да останем там. Дори и да го нямаше Вальо тогава (те не знаят за него), пак нямаше да остана, защото ме беше страх какво ще става по-нататък и дали няма да му скимне на болния мозък на Майкъл да направи нещо още по-лошо. Винаги сме говорили, че дори и да се приберем е Бг ще поддържаме връзка, те ще идват, ние живот и здраве ще им ходим на гости. Преди отказа пишеха редовно, но сега вече 2 седмици от тогава ни вест ни кост, а съм сигурна че са видяли паспорта ми. Побъркана работа.
 
didalex, уж го знам този сайт, а никак не се сетих да го погледна. Благодаря много сега се заравям да чета и евентуално да питам. Но тя нашата е много объркана. Когато социалните ни помагаха първия месец, се свързаха с всички институции и нищо не успяха да направят.

 Накой може и да се чуди какво толкова ако се приберем в Бг, но никак не ми се живее пак на бързи обороти. Виждам че има и по-добър и спокоен живот, не искам да обричам детето на хаоса и изнервеното положение в Бг.

# 144
  • Мнения: 5 476
Нана..миличка много съжелявам: ..да му се не види и шибаните закони!Дано намерите решение!Стискам ви палци!  Hug  Peace

# 145
  • Мнения: 5 476
Момичета лек уикенд на всички!  Hug
 Peace

# 146
  • Мнения: 7 914
Giorgia , направо съм потресена ooooh!  .... Повтарят се миналогодишните истории ooooh!

nana_cool , ега ти положението в което си.. обаче на какво основние ти отказват виза? newsm78
Няма ли някаква възможност да поостанеш и евентуално да се пробваш да учиш някъде? newsm78 Може би звучи тъпо ама друго не се сещам в момента! Rolling Eyes Hug  bouquet
но никак не ми се живее пак на бързи обороти. Виждам че има и по-добър и спокоен живот, не искам да обричам детето на хаоса и изнервеното положение в Бг.
Най е годно човек като няма избор и го принуждат да прави нещо... ooooh! Hug

Дано все пак се намери нещичко  bouquet Hug

# 147
  • Мнения: 7 914
Момичета лек уикенд на всички!  Hug
 Peace

И на теб!  bouquet

И на всички вас момичета приятен уикенд!  bouquet

# 148
  • Мнения: 6 390
лелелелле какво станало в тая София  Shocked
Ужас просто  ooooh!

Нана
а за твоето положение... направо незнам... пак ужас  Shocked
Ама наистина, нещо студентсвто, заради детето, ако трябва все пак говори с бабата и дядото щом не говориш с бащата, нещо измислете  Hug
Много неприятна ситуациа  Confused направо си представям какво ти е  Hug
Обжалвай разбира се,  друг шанс май няма  newsm78

# 149
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
Нана, а Габи не е ли с тамошната националност?
Лек уикенд на вси4ки  Hug

Общи условия

Активация на акаунт