НОВА седми4на тема 19/25.06.06

  • 7 176
  • 203
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 526
Браво, Дидка! bigdance2
Здравейте банда!
Много съм съгласна с Маичето по въпроса с памперсите, и аз мойте ги отучих мноого лесно след 2те годинки. Търпение и хващане на подходящия момент!
Калидка и всички които ни питаха за нашето Червено Вълшебно дърво- то изпълнява желания  smile3521
помолихме го да видим баба в БГ и ето в събота летим!
Днес правиха снимка на дробовете на Вик
малко са пооголемени, ще съм признателна ако някоя от мед. мамите може да ми обясни от какво. Изписаха ни нов Антибиотик и казаха, че е по- добре.
Еличка то Вик отменя мъжете да си пият биричка- мнооого са доволни, а и той също. Само аз съм си на щрек! Въх твойта зълва много напред с матеряла 3х:peace:

# 76
  • Мнения: 2 959
Добро Ви утро и от мен, слънчеви Момичета!

Страхотна новина за начало на новият ден!

Дидка, честито Ти синче, мила! Да Ви е жив и здрав малкият Михаел, а на Теб бързо възстановяване и скоро отново да си сред нас! Hug

Звездичка, а Вие с любимият на какъв език говорите- английски или холандски в къщи? newsm78 Благодаря за зеленият чай, такъв наситен и хубав цвят има само японският, любимият ми е! Heart Eyes

МамоБ, а къде ще е сватбата, та ще пътувате организирано с кола? Hug

Джорджа, направо ми е чудно, как дете живяло и учило 4год в САЩ може да има 9 по английски, че то Борянка сигурно говори по свободно и от учителката си в Италия? newsm78 А какви са специалностите Ти от БГ и Италия? А колко Ти струва Мастера в Сащ? newsm78 Отново ги разгледах орхидейте, красиви си и създават добро настроение. Hug

...Ама тя няма 3х деца, ами е 3х женена ...
Ели, не съм догледа, съжалявам за грешката. Дано наистина тоз път е улучила. Peace А Ти за какви кг да сваляш говориш, изглеждаш доста добре на снимките, че и на аеробика ходиш. Hug А като излизате навън с дайпер ли сте? newsm78

Мамо Щтрумпф, и ние сме на същият етап с гърнето, попаденията са в гащетата, но не в гърнето.  Hug

Маймунка, успех на изпита утре. Стискаме Ти палци! Ще успееш и после да се похвалиш, преди излитането за БГ! Hug

Майка, а на дядото Ви, хареса ли му в НЗ, за 8мес сигурно е успял да свикне? Thinking А всъщност, Томи не е ли карал преди Розеолата като бебче? newsm78

Етка, лек ден Ти желая! Преместихте ли се? Hug

Скарлетче, как мина неделният празник? Стягаш ли се за БГ? Hug

Лек и хубав ден Ви желая! Успех на изпита за Маймунка!

# 77
  • Мнения: 2 959
...Червено Вълшебно дърво...то изпълнява желания  ...помолихме го да видим баба в БГ и ето в събота летим!...
...снимка на дробовете на Вик малко са пооголемени,...
Тали Дан, наистина Ви е вълшебно, красивото дърво. И на нас ни трябва едно тук! А за дробчетата, и на Дана като и правиха снимка на 12мес, казаха че са поувеличени, но било нормално за бебетата таз диспропорция, а пък и нали доктора не е казал че има нещо обезпокоително?! Hug Приятно стягане на багажа за БГ! Heart Eyes

# 78
  • Мнения: 5 476
Джорджа, направо ми е чудно, как дете живяло и учило 4год в САЩ може да има 9 по английски, че то Борянка сигурно говори по свободно и от учителката си в Италия? newsm78 А какви са специалностите Ти от БГ и Италия? А колко Ти струва Мастера в Сащ?
 
   ooooh! Тя в САЩ имаше 100 процента по enrichment...повече от американците..но какво да ти кажа,системата тук е такава 10 не го пишат.На два пъти и го сложиха като текуща оценка,но за годината 9!Да не говорим,че учителката й такива груби грешки прави..думи нямам..и навсякъде викат дъщеря ми да превежда(че учат някой неща по психология на английски)... Peace
  А аз съм възпитаник на Философския факултет на СУ-Философия и психология,заминах веднага след като се дипломирах, с цел да правя докторат по философия на религията в Италия,накрая ...са записах да уча втори висше-Икономика и външна турговия във Флоренция.МБА в САЩ ми струваше около 30 000 $...и ми става смешно свекърва ми ,когато се омъжвах тук,като ме питаше къде ми са парите досега (имаше предвид заплатата ми в САЩ),какъв поглед извади като и донесох диплома!  #Crazy
  Но тя е жена с 4 клас..как да схване за какво става дума... а и изобщо не си правеше сметка ,че това дете на 16 год.също струва,апартамента ми в София може да е мизерен за нивото тук,но за Бг е цяло състояние...да учиш,работиш и гледаш дете...това пък изобщо не й беше ясно,като е била до 40 год.възраст домакиня и после е работила 15 год. преди пенсия...още по-малко какво е да преживееш икономически прелом,инфлации и т.нат.
  Казах й само да се радва,че нямам дългове...пък и в крайна сметка се оказа,че моето участие в новия апартамент е почти равно на това на мъжа ми...та поне си затвори устата!  Peace

# 79
  • Мнения: 5 183
помолихме го да видим баба в БГ и ето в събота летим!

Ехе, страхотно! Там ли ще празнувате рождения ден на Вики? Колко време ще изкарате в БГ?

Калида, Томи е карал Варицела само. Разболя се дни след първия си рожден ден.

# 80
  • Мнения: 5 183
 и ми става смешно свекърва ми ,когато се омъжвах тук,като ме питаше къде ми са парите досега (имаше предвид заплатата ми в САЩ),какъв поглед извади като и донесох диплома!  #Crazy
  

 Shocked Ама наистина ли такива неща е обсъждала с теб свекърва ти, преди да се ожените?  Rolling Eyes #Crazy Като едно типи4но БГ свеки  Mr. Green Само дето не е нашенка  Crazy

# 81
  • Мнения: 5 476
  Crazy Че те тук са доста по-зле от бг...нали имам опит и от бг свекърва...това ,което мен ме обиди е,че докато живеехме заедно със сина й 2 години нямаше нищо против,когато й каза че ще се женим..дойде да ме пита за "разни румънки,които се женели по сметка и т.нат."не беше разбрала дори ,че съм  българка...ходи й обяснявай,че зарязвам кариера и законен престой в САЩ заради сина й..изобщо не можа да разбере  #Crazy

# 82
  • Мнения: 2 959
...СУ-Философия и психология,заминах веднага след като се дипломирах, ...
...МБА в САЩ ми струваше около 30 000 $...
Джорджа, май при вас с Борянка, склонноста към психологията е наследствена черта. Но това е страхотна и многообхватна област. Нали и Мариакара е психолог! Peace А и втората Ти специалност е хубава, това от опит го знам. А за съкровището Ти, просто нямам думи. Как си мисли че се работи в САЩ, взема се и се плаща Мастер Дегрий, и се плаща наем и в същото време и дете се гледа?! Hug А мастера е в областа на икономиката ли или психологията? Какво означава 110% лоде? newsm78

Майка, а Томи беше ли имунизиран срещу Варицела? newsm78

# 83
  • Мнения: 5 476
А мастера е в областа на икономиката ли или психологията? Какво означава 110% лоде? newsm78

  Мастера е МБА/Master of Business Administration.А 110 и лоде,в Италия означава диплом с пълно отличие по време на следването и от държавните изпити. Peace
 
  За съжаление по бг дипломата ми никога не съм работила,но ми е голяма страст! Hug ...работих в сферата на външната търговия и последно във финансите (asset management)

  newsm78  А Мариакара не беше ли психиатър?Или греша...
 

# 84
  • UK
  • Мнения: 1 334
Урааа, Мики се роди  Grinning Heart Eyes Браво на Дидка   bouquet
Аз уж преговарям, ама хвърлям по 1 око и тука. Джорджа, и аз имам МБА  Grinning Моята обаче тук май няма да ми върши много работа и затова спешно се доквалифицирам  Mr. Green Проблемът е , че аз учих в Лондон, но  в Американски университет, а тук потенциалните ми работодатели си предпочитат завършили британски университети. Ама аз навремето се бях зарекла, че тук няма да остана и ден след като завърша  Laughing Та сега съм на път да стана chartered accountant, като разбира се нека отбележа, че като бях на 18 категорично заявих на всеослушание, че аз със счетоводство никога няма да се занимавам  Grinning Внимавайте какво се заричате, ей!

# 85
  • Мнения: 5 183

  newsm78  А Мариакара не беше ли психиатър?Или греша...
 

Да, психиатър е.

А на въпроса на Калида за Варицелата - не, не беше имунизиран Томи. Той се разболя от Варицела то4но на една годинка, мъни4ък. Тогава все още правехме разните там задължителни ваксини, както си им е редът, и даже не съм мислила за други... ама и не бях май склонна да му слагам разни други ...

Маймунка, така е наистина, аз и по себе си го знам. Не се зари4ай НИКОГА  Mr. Green Аз, например, преди, като у4ени4ка и студентка, все твърдях 4е НИКОГА не бих напуснала страната си за дълго. Ей ме на - задълго и мноооооооооооого надале4. И не е само това ...

# 86
  • Мнения: 2 959
...работих в сферата на външната търговия ...
Джорджа, завиждам Ти за опита в Външната Търговия! Аз засега си я държа моята, само като допълнителна притурка към другата диплома. А за Мариакара, си права, но пак е работа с хората и тяхната психология, на мен това ми е направило впечатление и така съм го запомнила. Hug Желая Ти да си намериш бързо търсената работа, но може би се явяваш вече "over-qualified" за тях!  Hug /На един познат така му отказаха работа./

Маймунка, успех утре!  Hug А кои ще Ти гледа Иваната, Татито нали е на работа? newsm78

...за Варицелата - не, не беше имунизиран Томи. ...
Майка, то така май е по- добре да се изкара като малко детенце, защото после е по- трудно. Аз я сложих на Дана, но вече май започвам да се замислям дали е било правилно и дали ще я сложа и следващата на 5г. newsm78 Тук май имунизират за всичко, което понякога не е най- доброто решение! Peace

# 87
  • Мнения: 5 183
Тук е ве4е утрин. Токущо дадох на Томи да закуси - пълнозърнест корнфлейкс с мед и мляко и нарязах вътре киви, подтикната от темата за здравословото хранене, която 4етох снощи в Здравословния ... Ами Томи плюеше всяко пар4е киви, което му попаднеше в устата, защото не било "кусно"  ooooh! Rolling Eyes Ве4е не знам как да се справя с това негово нежелание да яде плодове  Cryщ

Няма ли снимки от Мики на Дидка?  newsm78

# 88
  • Мнения: 7 914
Ииии днес чакам цял ден новини от Дидка и точно вече като нямах достъп до компютъра ooooh!...стана известна прекрасната новина   bouquet

Maika , може би утре ще има снимки... уф и аз ги чакам с нетърпение! Mr. Green

Маймунка, така е наистина, аз и по себе си го знам. Не се зари4ай НИКОГА  Mr. Green Аз, например, преди, като у4ени4ка и студентка, все твърдях 4е НИКОГА не бих напуснала страната си за дълго. Ей ме на - задълго и мноооооооооооого надале4. И не е само това ...

хаха hahaha и аз същото съм го казвала.. докато не ме донесе вятъра дотук.. и аз вече се опитвам да избягвам да казвам "никога" Crazy


Tali Dan , а да пожелаеш от мое име нещо на под дръвчето става ли? newsm78 Mr. Green Иначе наистина е много, много красиво!


Kalida , нали прекрасен цвят има този чай... не знаех, че е японски...а цвета определящ ли е за аромата и горчивината? newsm78 
Признавам си без бой , че с мъжа ми си приказваме на англо-холандски и по една - две думи български... но проблема е, че дори и да бъркам изрази, произношение и тн той НЕ ме поправя... Rolling Eyes говорили сме обяснявали сме се... Crossing Arms Naughty .... ама резултат никакъв Embarassed Rolling Eyes Close


GiorgiaHug уф  ooooh! свекърви.. и аз се пънех да обяснявам някои неща първата - втората година ам вече съм се предала и пред някоя изцепка, само се newsm47 и си гледам умно  smile3506, че оправия няма! ама аиде то извинения хиляда...стара жена, не работила( и мойта) ама сестра му на моя е afwitch af та се чудя нея как да извиня Joy ... В крайна сметка по умният отстъпва... нали таква поговорка имаше? newsm78



Айде момичета , лека вечер, добро утро и тн...
Нашите оранжавели нищо не направиха тази вечер.. та е тихо и спокойно... няма гърмежи и думкания! newsm44

До утре!  bouquet Hug


# 89
  • Мнения: 5 183
Нашите оранжавели нищо не направиха тази вечер.. та е тихо и спокойно... няма гърмежи и думкания! newsm44


Срещу кого играхте? Тук футбола не е никаква страст... само ние, емигрантите, се пънем и драпаме да следим резултати, ма4ове и т.н. Нащия тати си ги записва, за да не пропусне нещо, докато е на работа или спи  Mr. Green По националната по4ти нищо не дават, докато не "загрубее играта" - полуфинали и т.н., но и тогава са амо кратки репортажи и коментари ...

Общи условия

Активация на акаунт