Просто имам нужда да споделя.

  • 5 551
  • 56
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 41
Сама си усетила, че не можеш да разчиташ на него.
Изглежда сякаш иска да наложи върху теб представата си за жена, а не да те приеме такава, каквато си.
Според мен, можеш да си намериш по-подходящ мъж, който наистина ще те прави щастлива.

# 16
  • Мнения: 3 167
Ужасно много червени флагове за насилник. В момента е само психическо насилието, но скоро ще започнат и шамарите. Изборът дали да си свободна е твой.

# 17
  • Мнения: 243
Здравейте. Не знам дали темата е за тук, но просто имам нужда да говоря, а няма с кого в момента. Вие тук сте зрели жени с повече опит и може би бих могла да разчитам, че ще ме разберете.
На 18 години съм и имам връзка (това е първия ми приятел) от година и няколко месеца. Той е на 19. Започвам с това,че съм супер търпелива и мноого чувствителна. Първите месеци всичко с
Приятеля ми беше наред, но след това започна да си показва рогата. Понякога се държи зле с мен. Забранява ми да излизам или се сърди, дори и с роднини да е. Сърди се, ако говоря с момчетата от класа ми (чисто приятелски) и ме кара да махам от фейсбук приятелите ми който не му харесва, а аз добавям само познати. Сърди се, ако се обличам женствено (в никакъв случай като фолк певица), просто когато отделям повече време за вида си. Сърди се, ако поемам ангажименти в училище, които са извън часовете... Сърди се, ако дори една дума кажа с различна интонация, веднага скача като ощипана госпожица. Сърди се, когато ходя на танци, които са ми хоби още преди да го срещна. Сърди се, ако изляза на някое събиране (като преди това съм го молила да дойде с мен и е отказал). Мога да продължавам много със списъка. Просто започна много да ме натоварва, а съм на толкова малка възраст, че просто сама знам, че не си струва да се тровя. Преди 2 седмици родителите му на стари години решиха, че се развеждат и майка му се изнесе. Бяхме се отново скарали преди това, но аз набързо се оправих и от единия край на града отидох пеша до другия, за да спя у тях и да съм до него в трудния момент. Днес на мен ми беше натоварено и от училище, и от след това, до толкова, че седнах и започнаха да ми текат сълзи от яд и от безсилие. Не спах нормално тази нощ както и миналата, имам постоянно кошмари. Сънувам, че дядо ми,който е болен,умира. Звъннах му 10 пъти по телефона,затваряше ми и накрая ми написа "Не разбра ли, че не ми се говори с теб? Странна си цял ден и ме дразниш."... Просто не знам как да действам. В същото време си прави планове с мен за след края на 12 клас. Много е добър, когато пожелае, но иначе е много нагъл понякога, лесно се обижда и иска все да става както той иска. Кара курсове за шофьорска книжка и си взе изпитите, през цялото време го подкрепях и се радвах за него, миналата седмица му дадох 50лв, защото нямаше за изпита и не искам награда, но поне едно благодаря не чух.

Махай се, не знам дали би бил насилник, но спокойно би бил ужасен материал за каквито и да било отношения. Не знам даже защо си губиш времето, пък и си толкова млада. Бягай!

# 18
  • Варна
  • Мнения: 36 872
Да дойде Салсиша тука да се изкаже. Сигурна съм, че нейният коментар би бил...доста колоритен.

# 19
  • Мнения: 25 916
Майката не се е изнесла от хубаво... Помисли какъв пример е попил приятелят ти и дали искаш ти да си следващата, която се изнася, но чак когато младостта ти и най-хубавите ти години вече ще са минали.
Слагай го в графата "Не става" или "От какъв тип мъже трябва да бягам" и продължавай нататък. Твоят човек те чака някъде напред, в бъдещето.

# 20
  • Мнения: 1 022
Мило, дете, не позволявай някой да се държи по този начин с теб. Предаваш себе си. Майка ти не те е родила и отгледала, за да даде възможност на някакъв комплексар да издевателства емоционално върху ти. Предстоят ти толкова много срещи...и раздели...Докато не срещнеш онзи, който ще те стиска толкова здраво, защото ще го е страх да не те загуби. Този не е той!

# 21
  • София
  • Мнения: 1 609
Мило момиче, бягай бързо и надалеч. От такъв като този нищо хубаво няма да видиш.

# 22
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 352
Момиче,научи се да уважаваш себе си.
Помисли си,ти не заслужаваш ли нещо по-добро?
Не заслужаваш ли да имаш нормална връзка,да си щастлива,да те обичат и да те уважават .
Приятелят ти няма никакво право да те ограничава,нито пък да ти забранява каквото и да е.Това е вид психически тормоз.
Ти си свободен пълнолетен човек и имаш право да ходиш където искаш и с когото си искаш.
Дай му да разбере,че няма да търпиш такова поведение и ако не му изнася да се разкара.
Покажи,че имаш достойнство.И повече никога не позволявай на никого да се държи така с теб.Иначе много ще страдаш.

# 23
  • Мнения: 30 802
Така, на 18 години при подобен опит мъжът да се държи като бей, всяко момиче от 21 век би следвало да се засмее и да откаже връзка. Няколко принципа за живота:

1. Жените не са благотворително дружество - не е нашата задача да решаваме вътрешни проблеми, стягания, характеропатии.
2. Дори да се опиташ да разрешиш нечии проблеми, само ще затъваш.
3. Човек свиква с гадостта и губи вкуса си за хубавото и нормалното. Може да отнеме години да си върне пак вкуса. Затова внимавай с гадни и сдухващи връзки - колкото повече стоиш, толкова после ще ти е трудно да виждаш света нормално.
4. Този не е мъж, а момченце и в него няма нищо ценно и незаменимо. Впрочем в никой човек няма.
5. Сега започвай блокиране и банове от всички социални мрежи и не си помисляй да го отблокираш. И кол блокър на телефона. Нула контакт. Нула значи нула.

# 24
  • Мнения: X
Здравейте. Не знам дали темата е за тук, но просто имам нужда да говоря, а няма с кого в момента.
Скрит текст:
Вие тук сте зрели жени с повече опит и може би бих могла да разчитам, че ще ме разберете.
На 18 години съм и имам връзка (това е първия ми приятел) от година и няколко месеца. Той е на 19. Започвам с това,че съм супер търпелива и мноого чувствителна. Първите месеци всичко с
Приятеля ми беше наред, но след това започна да си показва рогата. Понякога се държи зле с мен. Забранява ми да излизам или се сърди, дори и с роднини да е. Сърди се, ако говоря с момчетата от класа ми (чисто приятелски) и ме кара да махам от фейсбук приятелите ми който не му харесва, а аз добавям само познати. Сърди се, ако се обличам женствено (в никакъв случай като фолк певица), просто когато отделям повече време за вида си. Сърди се, ако поемам ангажименти в училище, които са извън часовете... Сърди се, ако дори една дума кажа с различна интонация, веднага скача като ощипана госпожица. Сърди се, когато ходя на танци, които са ми хоби още преди да го срещна. Сърди се, ако изляза на някое събиране (като преди това съм го молила да дойде с мен и е отказал). Мога да продължавам много със списъка. Просто започна много да ме натоварва, а съм на толкова малка възраст, че просто сама знам, че не си струва да се тровя. Преди 2 седмици родителите му на стари години решиха, че се развеждат и майка му се изнесе. Бяхме се отново скарали преди това, но аз набързо се оправих и от единия край на града отидох пеша до другия, за да спя у тях и да съм до него в трудния момент. Днес на мен ми беше натоварено и от училище, и от след това, до толкова, че седнах и започнаха да ми текат сълзи от яд и от безсилие. Не спах нормално тази нощ както и миналата, имам постоянно кошмари. Сънувам, че дядо ми,който е болен,умира. Звъннах му 10 пъти по телефона,затваряше ми и накрая ми написа "Не разбра ли, че не ми се говори с теб? Странна си цял ден и ме дразниш."... Просто не знам как да действам. В същото време си прави планове с мен за след края на 12 клас. Много е добър, когато пожелае, но иначе е много нагъл понякога, лесно се обижда и иска все да става както той иска. Кара курсове за шофьорска книжка и си взе изпитите, през цялото време го подкрепях и се радвах за него, миналата седмица му дадох 50лв, защото нямаше за изпита и не искам награда, но поне
едно благодаря не чух.
Няма и да чуеш.
И НЕ, той НЯМА да се промени, няма да стане мил, внимателен, добър, нежен, загрижен за теб...напротив, с времето и порастването му недостатъците му ще стават все по-големи.Биология.
Почти 100% съм сигурна, че няма да ме послушаш, но все пак:
Ужасно трудно се живее с подобен тип характер.Ще ти отрови младостта, ще ти стъжни дните, ще ти съсипе нервите, а повярвай, не си струва.
Има толкова добри и свестни момчета, защо ти е подобна отрова?!

# 25
  • Мнения: 30 802
Всъщност за какво точно ти е гадже на 18? При това толкова сериозно и утежняващо? Нали се сещаш, че всички малки дейности и дреболии сега ти оформят характера за в бъдеще? Сега е моментът да правиш само каквото ТИ искаш, без никаква, ама никаква вина, че си егоист. Ще има време да се съобразяваш с други предостатъчно в тоя живот. Ако гаджето не ти пасва на живота, ами махаш гаджето, не се отказваш от живота си.

# 26
  • Мнения: 30 204
Все едно ми говориш за моята връзка на тези години, когато бях. Добре, че ми дойде акълът в един момент и го напуснах. Отровна, токсична връзка е това, с нищо положително за теб, освен психически тормоз. В един момент се замислих какво ще е след 5-10 години, с едно-две деца, какъв живот ме чака....
Замисли се и ти! Намери сили да се откъснеш!  Peace

# 27
  • Варна
  • Мнения: 36 872
Прочети хубавичко поста на Сирената, онзи с точките. После пак. И пак. Докато ти просветне.

# 28
  • INFJ
  • Мнения: 9 759
На твоите години бях в подобна ситуация - ревност до безобразие, сърдене, не искаше дори приятелки да имам, все нещо не харесваше и все за нещо беше сърдит.
По-добре не стана, напротив - започна да посяга и физически, така че добре помисли какво правиш и дали и при теб нещата не отиват в тази посока - при мен започна след като завърших 12ти клас и вместо да раждам бебета, исках да уча, работя, поживея.

Но дори да не се стигне до физическо насилие, такова поведение само по себе си е отровно, нямаш нужда от плужеци.

Защо се развеждат родителите му?

# 29
  • Мнения: 603
Впрочем този е типичния комплексар. Ще си избива комплексите върху теб ВИНАГИ. Няма да стане от жабата принц за един ден. При тях не се получава, няма смисъл и да таиш някакви надежди. Такива даже прошка не заслужават. Сега чакам да си тръгнеш и след половин месец , даже по-малко да дойде със заливането с любов, ти да го приемеш и на следващия ден да се почне старата плоча на нов грамофон. Всякакви мъже има - ако ти харесва с това чудо да си тровиш нервите, не си заслужава. На мен нервите не издържат само като се запозная с тях, камоли за нещо повече.

Общи условия

Активация на акаунт