Сватба, булките на 2019 - II част

  • 38 571
  • 755
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 583
Към тези от вас, които сами си правят или ще си правят поканите - на каква хартия/ картон ще ги принтирате?


Ние си купихме перлен картон и направо върху него принтираме Simple Smile Имате вариант да си купите ваши си картони и да принтирате в печатница, където няма проблем да принтирате върху ваш картон, а другият вариант е да си изберете от наличните в печатниците картони. На нас ни трябваше конкретен цвят, така че предпочетохме да принтираме върху свой Simple Smile Купихме го от Слънчоглед.

А услугите на коя печатница използвахте ако сте от Варна? Simple Smile

Принтирахме в едно копирно студио до Винс-а. Като тръгнеш от Винс посока Червения на десния тротоар - Копи Комплекс се казва, ако не се лъжа Simple Smile

# 16
  • Мнения: 776
Здравейте и от мен:) Предстои ни и на нас сватба през 2019! За сега мислим да е със сравнително малко гости - 70 човека и да е на открито през май или началото на юни, в някоя лятна градина на ресторант в София. Харесали сме си Форего на хотел  Best Western Expo. Някой има ли впечатления за там ?

# 17
  • Варна
  • Мнения: 161
Към тези от вас, които сами си правят или ще си правят поканите - на каква хартия/ картон ще ги принтирате?


Ние си купихме перлен картон и направо върху него принтираме Simple Smile Имате вариант да си купите ваши си картони и да принтирате в печатница, където няма проблем да принтирате върху ваш картон, а другият вариант е да си изберете от наличните в печатниците картони. На нас ни трябваше конкретен цвят, така че предпочетохме да принтираме върху свой Simple Smile Купихме го от Слънчоглед.

А услугите на коя печатница използвахте ако сте от Варна? Simple Smile

Принтирахме в едно копирно студио до Винс-а. Като тръгнеш от Винс посока Червения на десния тротоар - Копи Комплекс се казва, ако не се лъжа Simple Smile

Да знам го. Благодаря ти, ще се ориентираме и ние към тях значи.

# 18
  • Мнения: 583

Да знам го. Благодаря ти, ще се ориентираме и ние към тях значи.

Дано да съм била полезна, имайте предвид, че ние имахме да принтираме само един текст върху перлени картони, не знам на вас какво точно ще ви трябва, но аз от техните услуги съм много доволна, принтирала съм и флаери там и общо взето работят на много достъпни цени. Жената беше доста услужлива, шрифта, който ние бяхме избрали, като излезе принтиран не ни хареса, та жената там ни предложи други варианти Simple Smile

# 19
  • Мнения: 75
 Здравейте , момичета аз си правих сама поканите за нашата сватба , обработих си ги на Corel Draw и ги принтирах на паус хартия , тъй като исках да са като свитък . За сватбените етикети използвах самолепваща хартия и също ми хареса как се получи , а за имената и датата за подаръчетата - безцветно фолио . Имайте предвид , че в различните копирни центрове цените варират с големи разлики . Ако някой го интересува за Стара Загора мога да кажа къде направих моите .                 

# 20
  • Варна
  • Мнения: 161
Ние също мислим нашите покани да са като свитъци. Това означава, че трябва да са принтирани не върху перлен картон, а върху паус така ли?

# 21
  • Мнения: 583
Перленият картон няма да можете да го сгънете на свитък според мен Simple Smile

# 22
  • Варна
  • Мнения: 161
Перленият картон няма да можете да го сгънете на свитък според мен Simple Smile

Добре, че го има форумът за такива невежи като мен. Наистина не се бях замисляла, че може да има проблеми с навиването на свитъка.

# 23
  • Мнения: 1 467
На мен ми изглеждат грозно такива покани навити на руло. Сякаш са направени да се отбие номера. Някак си като го видиш не ти изниква в съзнанието че това е сватбена покана. Освен това е и трудно за гостите, като искат да видят нещо в поканата, развиване, навиване закачване на някаква панделка..

# 24
  • Мнения: 75
Ние също мислим нашите покани да са като свитъци. Това означава, че трябва да са принтирани не върху перлен картон, а върху паус така ли?
                                                                     Паусът е най - удачен за навиване , но има значение и цветовете , които използвате . Ако текстът е в много светъл цвят не се чете добре , тъй като върху самия паус цветовете стават други . Пробвах няколко варианта и  ако проявявате интерес , утре ще мога да Ви снимам как са излязли различни цветове  .

# 25
  • Мнения: 70
Още нищо не сме започнали, близки ни посъветваха първо да уточним датата и да я запазим и да се захващаме, защото нямаме никакво време... Но освен това, дори нз как и от къде да започна, разчитам на това, че сама ще мога да направя повечето дребни неща, но дори нямам идея как и от къде да се снабдявам с материали ...
Изчети старите теми от предните години. Мен много ми помогнаха с идеи. Много от материалите аз си набавих от алиекспрес(дори роклята ми е от там). От там си взех изкуствени цветчета орхидеи и панделки и си направих бутониери и гривни. От там си взех нещо като книга за гости, но представлява голяма рамка за снимка с малки дървени сърца, на които гостите ще пишат. Но живея в друга държава и доставката ми е безплатна. Не знам как е с доставка до България. На мен поканите не са ми от България, за това не мога да споделя опит.

# 26
  • Мнения: 583
И на нас мноооого от нещата са ни от Алиекспрес - голяма част от украсата, част от материалите за поканите, халатчета за шаферките, кумата и за мен, обувки за в ресторанта си поръчах от там, като цяло е доста удобно, но трябва да се направи сметка, защото за някои неща си е по-изгодно направо от Джъмбо да се купят Simple Smile 

# 27
  • Варна
  • Мнения: 161
Ние също мислим нашите покани да са като свитъци. Това означава, че трябва да са принтирани не върху перлен картон, а върху паус така ли?
                                                                     Паусът е най - удачен за навиване , но има значение и цветовете , които използвате . Ако текстът е в много светъл цвят не се чете добре , тъй като върху самия паус цветовете стават други . Пробвах няколко варианта и  ако проявявате интерес , утре ще мога да Ви снимам как са излязли различни цветове  .

Да, много би ми било полезно наистина Simple Smile

На мен ми изглеждат грозно такива покани навити на руло. Сякаш са направени да се отбие номера. Някак си като го видиш не ти изниква в съзнанието че това е сватбена покана. Освен това е и трудно за гостите, като искат да видят нещо в поканата, развиване, навиване закачване на някаква панделка..

 На мен пък другия вид покани са ми като най обикновена картичка, но всеки има различен вкус и право на избор.

# 28
  • Мнения: 70
Моите покани изглеждат така:

А за кумовете направихме специална върху дърво, за да им остане за спомен:

# 29
  • Мнения: 267
Понеже аз съм на вълна рокля, искам да дам малко актуална информация за бутиците в София.

Bridal House - обслужването е на много високо ниво, като по филмите е самото пробване, има завеси, диванче, прекрасно отношение. Цените варират от към 1000 до 5000. На черен петък правят 40% отстъпка на всичко. Като модели обаче нещо не ми допаднаха много. Запазва се час предварително, може да се снима.

Be queen - добро обслужване, много красиви рокли. Самата пробна е малко тясна и неудобна, особено в сравнение с Bridal House. Но пък роклите ми допаднаха доста повече. Цените варират от към 1000 до над 2500, аз поне пробвах няколко, които бяха над тази сума. Запазва се час предварително, може да се снима.

Арети - добро обслужване, приятна и уютна атмосфера. Много красиви рокли, високо качество. Цените отново достигат до над 2500, но има и по-евтини. Запазва се час предварително, може да се снима.

Bridal Fashion - с уговорката, че само разгледах каталога, не съм пробвала рокли. Посрещна ме една мила жена, вътре също изглежда добре. Обаче цените са космически! Не знам защо така, но почти нямаше рокли под 3000лв, освен това за рокли над тази сума се заплаща еднократна такса от 50лв за проба, а за рокли над 4000лв се заплаща такса от 200лв! Това, което ме изненада най-много е, че рокля на Pronovias, която си бях харесала предварително, струваше 4600лв, а друга подобна на същата марка в Be queen беше малко над 2000лв. Странна работа. Едва ли ще отида да пробвам там.

Предстои ми час в Princess Fashion, а след това мисля да посетя и Mille Bridal.

Общи условия

Активация на акаунт