Провайдърът в съвременното общество

  • 13 669
  • 447
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: X
Това включва ли собствен бизнес, застраховка живот, имоти и спестявания, след като изчезне взаимното желание? Ако не, значи не си никакъв провайдър.
Това включва ли...След като животът стана тъй циничен...и някак твърде прозаичен...
Не ми задавай въпроси, а кажи какво предлагаш. Все пак, любовта се обърна на търговия.

Аз не предлагам нищо, защото нито съм ти във възрастовата категория, нито в провайдваната (т. е. се самопровайдвам при нужда без проблем). За една прятелка питах. Обаче получих уклончив отговор. Ще й кажа да се насочи към някой по-сериозен провайдър.

# 31
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Кога от любимото момче на 20+/30+/40+г. / любимият мъж се превърна в един обикновен " провайдър " ?
На края на любовта ли започва " провайдърстването " ?
Кога ангажиментите на един мъж към семейство и деца започнаха да се считат за провайдване? Зорлем гледате да ги освобождавате от всякаква отговорност. Има ли сериозна връзка и семейство, има и отговорности - финансови и всякакви. Точка. Значи жените ще работят, ще раждат и отглеждат деца, ще издържат семейството, а мъжете какво правят в такъв случай? То затова и се навъдиха купища некадърници, които си въобразяват, че са или стават за глава на семейство, ама в изкривения смисъл - вместо семейството му да разчита на него, трябва да му се подчинява и да го обгрижва като бей, без той пръста си да мърда. Айде няма нужда. Като не ще да поема отговорност, да не се жени и да не създава деца - няма да е голяма загуба, че точно пък такъв не е създал семейство и деца.

# 32
  • Мнения: X
Размишлявах относно опциите за пост-провайдърство. Ако жената е загубила навици да работи и управлява пари и имущество, това няма да и помогне много. Какво ще го прави тоя бизнес, дето й го е завещал провайдърът? То бизнесът да не е като луканка - резни си, хапни си. Същото е и с налични спестявания или недвижим имот, който да се продаде. Готови пари много бързо се харчат. И колкото по-наготово са получени, толкова по-лесно изчезват.  Историята показва, че може да наследиш милиарди и пак да си умреш беден като църковна мишка, ако не знаеш какво да правиш с тях. Единствено може би наемите от апартаменти могат да свършат някаква работа в дългосрочен план, макар че и там уловките са много.
Не, жената твърдо не може да си позволи да остане безпомощна. Просто гаранциите вече са прекалено малки, а отговорностите - все така големи.

Гледам сега едни близки в развитие. Мъжът печели добри пари, преди много се чудех защо жена му настоява да ходи на работа, при положение че въобще не се налага. Защо детето трябваше да тръгва на детска и да лови всички възможни болести? Е, сега разбрах защо жената настояваше. В момента тя е в майчинство с второто, мъжът й се е обърнал на тотален пияница и к..вар (и парите не са, както бяха) и бракът им се крепи на магия, ако изобщо може да се нарече брак. Но жената си пази работното място и съвсем скоро ще се върне в играта. И съм чувала от хубосника изречения, че тя нямало къде да ходи, защото ако не бил той щели да мрат от глад, и да си наляга там парцалите. Иначе на сватбата й беше толкова благодарен, че го е избрала....

Последна редакция: пт, 07 дек 2018, 17:33 от Анонимен

# 33
  • Мнения: 30 802
И защо жената да загуби навици? Не че нещо, но при наличие на провайдър има още много работа, докато парите се превърнат в живеене, вече го написах.

Не знам защо терминът има негативен смисъл. Човек, който ти дава пари на парче, не е провайдър - той не е поел ангажимент.

Впрочем и при работеща жена може мъжът да е основен провайдър. В смисъла на думата се включва точно това - да даде на жената възможност, чрез парите си, да направи други неща. Парите не се ядат, не почистват дома директно, не купуват деца. И жена дори не купуват - умните жени знаят, че парите са просто средство да вървят нещата по-гладко. Толкоз.

# 34
  • Мнения: X
Ами защото се губят навиците, това е факт. Типът дейности и видът на напрежението са съвсем различни. И квалификацията се губи. Нещата се развиват много бързо в повечето трудови сфери. Дори 2-3 години извън професията те поставят в неравностойно положение, какво остава за 20. Да не говорим за изместването от по-младите и чисто физически по-напористи и амбициозни конкуренти.

Няма абсолютно нищо негативно в провайдърството, стига насреща да не стои зависимост. Има ли зависимост, има и шантаж. Поне в общия случай.
А че повече пари от провайдъра осигуряват по-сладък живот, няма спор. Но екзистенц минимумът жената трябва да е в състояние да си осигури и сама, включително и за децата. Не е правилно, не е морално бащата да си бие камшика и да полети свободен като птичка, но такъв е животът.
Това в България. На други места е различно - адекватни издръжки (включително за бившата съпруга), споделено родителство, ангажименти към образованието на децата. Тук мъжът просто се отърсва от семейното бреме и продължава нататък. А жената остава с всички тежести и радости около общите им деца.

Последна редакция: пт, 07 дек 2018, 08:38 от Анонимен

# 35
  • София
  • Мнения: 504
Момиченца, как не разбрахте, че животът не е само работа?! Има и други неща. От много работа се хваща само гърбица. И като се обърнеш назад след години, има само работа. А като поостарееш малко и не можеш да бачкаш като луд, както правите вие, става още по-трудно. Вие докато се трудите преди Коледа, аз отивам на екскурзия. Приятен ден и спорна работа!

# 36
  • Мнения: 30 802
Ако жената може да си осигури само екзистенц минимум, то тя пак е зависима. Никоя няма да тръгне да бяга заради принципи, пък да остане на минимума. Само в най-екстремни случаи - но иначе ей така за дреболии, колко хора реално ще се откажат от по-високия стандарт?

# 37
  • София
  • Мнения: 13 465
Зависимостта в семейството не се изразява само с парите. Може и двамата да печелят милиони и да са независими, но обикновено ги обвързват много други неща.

Contest, защо само на екскурзия? А почивка?

# 38
  • Мнения: 30 802
Проблемът в БГ изобщо не е в провайдването като такова. Проблемът е в мутренската култура. Защото хайде да не се лъжем, има разлика дали те провайдва неврохирург или Динко от Ямбол. В някои случаи използването на парите за шантаж е доста по-вероятно.

# 39
  • Мнения: X
О, няма никакво значение от какво образователно ниво те шантажират - шантажът е възможен и вероятен от всяка камбанария. Както и домашното насилие впрочем. Липсата на шантаж не е въпрос на образование, а на личностни характеристики...до голяма степен вродени, мисля. Повечето мъже биха се изкушили да изискват повечко подчинение от жена, за която смятат, че зависи от тях.

Жената трябва да е готова и да живее на екзистенц минимума (както и да си го осигури), ако се наложи. И да го покаже категорично на провайдъра, за да не си въобразява той, че му е в кърпа вързана. Провайдърът трябва да е наясно, че е избран и стоят с него не от немай къде, и че винаги може да бъде напуснат, ако прекрачи границата.
Не знам какво означава "принципи" и "екстремни случаи" - за различните хора е различно. Всеки има една граница, отвъд която просто не може повече. И е добре да се знае, че границата няма да се пресича поради безизходност.

В едно семейство, разбира се, парите не са единствената обвързаност, даже въобще не би трябвало да бъдат такава. Ако човек стои с някого само заради пари, е в много, много лоша ситуация.

# 40
  • Мнения: 30 802
Да де, ония личностни характеристики, които поставят човека на път да стане неврохирург, а не Динко от Ямбол. Не че няма и интелигентни тормозители де.

Не че стоиш с някой заради парите, но без едно ниво на пари как точно ще се гради семейство?

Впрочем провайдър включва доста повече неща - да е ориентиран за възможности, да има хъс, все хубави характеристики. Няма нищо по-дразнещо от мъж-мечтател, който не вижда как се играе играта, все за него няма подходящи възможности, много е умен и способен, ама недооценен.

# 41
  • Мнения: X
Пак ли тема за Сирената? Аман!

# 42
  • Мнения: 30 802
Темата е за провайдъра, а аз имам какво да кажа по темата. Толкоз. Ако няма какво да кажеш, защо се записа- за нотификациите ли?

# 43
  • Мнения: 1 800
Да де, ония личностни характеристики, които поставят човека на път да стане неврохирург, а не Динко от Ямбол. Не че няма и интелигентни тормозители де.

Не че стоиш с някой заради парите, но без едно ниво на пари как точно ще се гради семейство?

Впрочем провайдър включва доста повече неща - да е ориентиран за възможности, да има хъс, все хубави характеристики. Няма нищо по-дразнещо от мъж-мечтател, който не вижда как се играе играта, все за него няма подходящи възможности, много е умен и способен, ама недооценен.
Никога не ми е хрумвало да си избирам мъж по парите или професията. Мъжът ми е съвсем обикновен човек, работлив и добър.
Но ако го избирах по финансова стабилност, е нямаше да избера такъв, чийто доход не стига за домашна помощница- да чисти и да готви, да мога и децата да и оставя понякога.
А ако ме остави вкъщи сама с 3 деца, каквито и застраховки, спестявания и планове за кариерното ми развитие да има, за мен ще е пак цинция, стиснат Скрудж. И изобщо не си представям как си го избирам съзнателно.

# 44
  • Мнения: 8 827
Да ви...таковам на провайдърството.  Sick
Всъщност човек се нуждае от съвсем малко неща, за да живее. Други трябва да са стремленията, ама... Сирената нищо не е научила от времето, когато е изхвърлила пианото, защото вече не е било нужно, за да "чува и вижда". Язък за пропиляното време, за опитите и за изядените" гъби" Joy Joy
За другите..... айде нЕма смисъл изобщо 'а се напрЕгаме да дращИм по клавиатурата.

Общи условия

Активация на акаунт