Уреаплазма и Микоплазма - 2

  • 52 644
  • 762
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 16
Bibina, от всичко това съм пила само кориолуса, за hpv. Не помогна Simple Smile Помогнаха други хиляда неща, но това за друга тема. Тук сме за уреаплазмата..та исках да попитам за сребърната вода - от къде и под каква форма си я набавяте? С мъжа ми чухме за един извор със сребърна вода тук около София, но не съм много убедена дали е ок да пием от там.

А мравчената кора( pao d'arco, нали?) на под формата на хапчета ли я приемате?

Да, под формата на хапчета.
В момента съм много болна от някакъв вирус и си вземам мравченото дърво. Дават го против гъбички и бактерии и като противовъзпалително средство.
А в програмата, която четох, препоръчват сребърния препарат на Корал клуб, но мисля, че може да се използва и сребърна вода, която я има навсякъде. Навремето си бях купила уред за сребърна вода от Грийн Мастър,  ползвах го доста , но работи само година.

# 136
  • Мнения: 102
Здравейте, момичета! И аз съм по същия начин - минаха 2 курса лечение с диксициклин, сега си чакам времето да дойде за новата контрола, но си имам и аз дразнещото боцкане. Ще ви послушам и ще си намеря и аз тези билки, но може би при мен ще е малко трудно, защото живея в Лондон и ще трябва да ги поръчвам от някъде далеч, но пак ще проверя дали и тук ги има. Успех и благодаря Simple Smile)

_dbdb_ имаш всичко в Лондон, на вероятно и по-добри цени от тук. Всичките ми добавки са или от iherb.com през UK или от www.healthmonthly.co.uk или от amazon.co.uk

Не купувам почти нищо от бг - на тройни цени понякога, а и при тези количества, които изпих щях да съм във фалит 😁

Здравеййй, ии аз тъкмо снощи намерих този сайт, много ти благодаря, и iherb също е добър:)) да, наистина цените са по - добри тук, много благодаря отново и успех:))

# 137
  • Мнения: 16
Здравейте, момичета! Най-отговорно мога да заявя, че не е лесно да си жена и това си е! Simple Smile Ще споделя и моя опит, който натрупах през последната цяла една година, в която се боря със тези "симпатяги", които обитават пикочо-половата система и няма отърване от тях!
Всичко започна миналата година, точно по това време. Имам нов партньор, до преди който не съм имала никакви влагалищни или урологични заболявания преди това. Накратко. Много скоро след като имахме няколко полови контакта започнаха оплакванията. Силно парене и болезнено уриниране - изолира се ешерихия коли в урината. По антибиограма лекувахме с Таваник 500, 7 дни х 1т., контролните изследвания след това бяха чисти. През цялото време обаче остана едно леко натрапчиво парене, на което се стараех да не обръщам внимание. След няма и два месеца отново се появва още по силно и непоносимо парене и болезнено уриниране. Изолира се Клебсиела Пневмония, по антибиограма назначиха Аугментин 7 дни х 1т., контолните изследвания след това отново бяха абсолютно чисти. Искам да подчертая, че по време на лечението и до контролните изследвания всеки път не сме имали полов контакт. При първия полов контакт след това отново Клебсиела Пенвмония и отново антибиотик- Уназин 10 дни х 1т. Контролните изследвания отново бяха чисти след лечението. Инфекцията винаги се появява в уретера, а не е вагинална. Имунитета съответно рязко се срина, дойдоха и другите "симпатяги" кандида и в следствие от разстройството от антибиотика и две прекрасни фисури, които все още лекувам. Прецених, че причината за появата им е винаги след полов контакт (вагинален, не анален), затова и за секс известно време и дума не ставаше, докато не изградя някакъв локален имунитет на пикочовата система. Пиех билки, пробиотици, червени боровински, прочутите ваксини, всичко се пере на 95 градуса вкъщи. Абе, вманиачена работа. Обаче това леко парене си продължава периодично и това е. Реших на своя глава да пусна пакета Фемофлор в Геника. И лъснаха и двата вида уреаплазма уреалитикум + парвум. Партньорът ми също пусна пакет Андрофлор и за учудване, при него не се изолира абсолютно нищо!!! А сега, някой може ли да ми обясни как става тая работа, при положение, че моите оплаквания са от началото на нашите отношения. Подозирах, че уреаплазмата се е замаскирала зад всичките видове бактерии, които прекарах, затова и не съм знаела за нея. Интересното е че съм пила антибиотици, които лекуват Уреаплазма, а всъщност тя пак е там. Започвам да си мисля че съм я развила след няколко курса с антибиотици, а не по полов път. Нямам друго обяснение. И понеже генекологът ми каза, че била в малка стрпен 10 на 4.5, ми изписа Вибрамицин 5 дни, 2х1, на 12 часа. Лечението в назначено и на партньора. Доста кратък курс. Изчетох всичко по форумите, рядко виждам толкова кратък курс на лечение. Според вас дали да не го удължа на 7 дни за по сигурно.
Некой имал ли е подобрен проблем, да редува бактериални инфекции и случайно да изскочи накрая Уреаплазма, без да бъде предавана по полов път?

# 138
  • Мнения: 2 236
Аз мисля, че е твърде вероятно да ти я е придал новия партньор. Но при него да е в мното ниска степен и да не се засича на микробиолог ия, но достатъчно, за да се заразиш. Т.е той е приносител, а не боледуващ. Доксициклин за 5 дни аз не бих пила. Минимум 10 дни
Таваникът ти е свалил степента, но не я е излекувал или упеаплазмата е резистентни к ъм него. По скоро вярвам на първия вариант. И все пак това са мои разсъждения

# 139
  • Мнения: 16
Аз мисля, че е твърде вероятно да ти я е придал новия партньор. Но при него да е в мното ниска степен и да не се засича на микробиолог ия, но достатъчно, за да се заразиш. Т.е той е приносител, а не боледуващ. Доксициклин за 5 дни аз не бих пила. Минимум 10 дни
Таваникът ти е свалил степента, но не я е излекувал или упеаплазмата е резистентни к ъм него. По скоро вярвам на първия вариант. И все пак това са мои разсъждения

Благодаря за съвета, звучи наистина логично, ако е възможно той да е преносител само. И да съм се излекувала с Таваника, който пих за Елерихията, той отново ми я предава при следващите полови  контакти. Сега и той се лекува, така че много се надявам да се свърши с тая мъка вече една година. Може би трябва да се консултирам с генеколога, дали да не удължим приема.
Контролните изследвания ми каза, че трябва да бъдат направени най- рано 40 дни след края на приема на АБ. Това не е ли прекалено дълъг период?

Последна редакция: нд, 10 мар 2019, 20:36 от Baggy77

# 140
  • Мнения: 2 236
Нормално да е след 40 дни, даже в темата коментираха след 3 месеца. Дори и да го направиш по рано може да покаже фалшиво отрицателен резултат. Следи се редовно от тук нататък. При всеки профилактичен преглед искай и тест за уреаплазма. Може и след година да се активира пак.

# 141
  • Мнения: 206
При нас също беше така - с новия партньор се появиха редица бактериални инфекции при мен (само че вагинални). Аз се оказах с уреаплазма, той не.... Даже и ми я върна след време и пак аз се оказах с уреаплазма, а при него пак не се засече.... Още ми е филм!
Смятам че 5 дни вибрамицин са малко за тая гад. Важно е и двамата да се лекувате, въпреки отрицателния резултат на партньора

# 142
  • Мнения: 1 013
Момичета, при Фемифлора в Геника ми бе изолирана Уреаплазма- 10 5^8 и инфекция с анаеробни. Предписаното лечение бе само Азакс 2 Табл. еднократно, две дози разтвор Бигванеле през една седмица и Арилин 2х2 Табл. Това недостатъчно ли е?
Проведох лечението, паренето е ужасно.
Какво да правя?

# 143
  • Мнения: 16
И аз бях така. Нов партньор, инфекция, антибиотик, после пак симптоми, втори антибиотик и накрая ми писна и пуснах ДНК тест на първа урина и лъсна уреаплазма парвум. Пих 14 дни Доксициклин, като на 1, 7  и 14 ден схемата включваше и по 2 таблетки Азакс. Симптоми имах до 2 седмици след антибиотика и после през големите студове, но съвсем леки и за кратко. Но след тия антибиотици ми се обърка нещо флората, излязоха доста Лактобацили с ентерококи, съчетани с бяло течение. И тъй като съм ползвала продуктите на Аквасорс бях посъветвана да пия Коластра и пробиотици, като едновременно с това да слагам по една коластра вагинално. Имаше ефект, течението ми намаля, но когато спрях Коластрата отново се върна. След това опитах с промивки с ММС, комбинирано с ТЕС методите, като търсех психологическите причини за този симптом. Според повечето източници като Луиз Хей, например, бялото течение е израз на гняв, раздразнение към партньора. Работех няколко дена по този проблем и наистина имах няколко чисти дни без течение, о свобода...Подновихме половия живот, но засега с презерватив, тъй като ни предстои отново да направим изследване. Рових се много и стигнах до няколко извода, които ще систематизирам тези дни и ще ги опиша тук. Единственото, което ме притеснява е че Парвума, доколкото разбрах си обитава нормално нашите влагалища и че е важно в посявката да го няма или да е в минимлни количества. Някъде отричат ДНК тестовете , някъде пишат че само те са достоверни и не знам какъв да си пусна. В смисъл, че ако пусна ДНК тест на парвум и излезе пак положителен, то това ще значи че може и да имам от тия сладурчета, но те да не причиняват болестни изменения в пикочо-половата система. Нещата са комплексни и затова според мен подходът тук е комплексен - яко чистене от паразити, бактерии, гъби, вируси и вдигане на локалния имунитет и изобщо на цялото тяло и изчистване на енергийните блокажи тук- работа с втората чакра. И както ми каза една хомеопатка - много жени имат уреаплазма, но далеч не всички имат симптоми. Важна е хомеостазата или енергетиката на организма. Дори някъде ми препоръчаха и работа с психолог.
Относно антибиотика и аз лично смятам, че ако се пие Вибрамицин или Доксициклин поне едно 10-14 дни.

# 144
  • Мнения: 2 236
Момичета, при Фемифлора в Геника ми бе изолирана Уреаплазма- 10 5^8 и инфекция с анаеробни. Предписаното лечение бе само Азакс 2 Табл. еднократно, две дози разтвор Бигванеле през една седмица и Арилин 2х2 Табл. Това недостатъчно ли е?
Проведох лечението, паренето е ужасно.
Какво да правя?
Недостатъчно според мен. Отново при гинеколога с оплакванията

# 145
  • Мнения: 507
Моята схема с Вибрамицина беше 12 дни. И от мен още едно мнение, че е кратко.

# 146
  • Мнения: 1 013
Благодаря Ви, момичета!
А според вас може ли да имат връзка бактериалната вагиноза и уреаплазмата, която имам и следните симптоми:
Преди два дни ми свърши цикъла, но днес пак имам кървене ( не е обилно ) и болка като при цикъл.
Това ми се случва вече 3-4 пъти през последната година. Всеки път посещавам лекар. Имам миомен възел и съм на 45 г. Цитонамазка 2-ра гр.
Та понеже стана объркано - може ли това кървене извън цикъла да е от инфекцията?

# 147
  • Мнения: 2 236
Аз съм по същия начин. Имам и бакт.вагиноза и уреаплазма. Според мен е от това

# 148
  • Мнения: 507
Аз месеци наред се борих с бактериалната вагиноза ( без да знам, че имам и уреаплазма). Факт е, че когато изчистих едното се изчисти и друтото, но не знам кое предхождаше кое и кое изпревари другото. Сега и двете изследвания ( уреаплазмите/хламиидии и микробиология) са чисти. Така че смея да твърдя, че връзка има, но не знам каква точно.

# 149
  • Мнения: 206
Аз месеци наред се борих с бактериалната вагиноза ( без да знам, че имам и уреаплазма). Факт е, че когато изчистих едното се изчисти и друтото, но не знам кое предхождаше кое и кое изпревари другото. Сега и двете изследвания ( уреаплазмите/хламиидии и микробиология) са чисти. Така че смея да твърдя, че връзка има, но не знам каква точно.

Уреаолазмите и хламидиите причиняват повтарящи се бактериални инфекции. Те са нещо като източника

Общи условия

Активация на акаунт