Уреаплазма и Микоплазма - 2

  • 51 948
  • 762
  •   2
Отговори
# 465
  • Мнения: 39
Момичета възможно ли е от уреаплазма парвум да са завишени стойностите на СУЕ и С- реактивен протеин, защото си пуснах кръвни изследвания и са ми доста високи СУЕ 80, а С- реактивен протеин 10.90

# 466
  • Мнения: X
Докато лекувах уреаплазма парвум си пусках 2 пъти СУЕ и С-реактивен протеин, но и двата пъти бяха в норма. Но пък имах завишени левкоцити във влагалищния секрет.

# 467
  • Мнения: 39
Значи завишени те СУЕ и С- реактивен протеин нямат нищо общо с уреаплазма парвум

# 468
  • Мнения: X
Честно казано, не знам. Аз имах уреаплазма, а кръвните си бяха наред.
Може да е нещо временно и завишението да е предизвикано от нещо друго, но за всеки случай се консултирай с лекар.

# 469
  • Мнения: 14
Здравейте,
Накратко през пролетта правихме опити за бебе с мъжа ми и юни месец по моя инициатива  без никакви признаци пуснах цервикален секрет, аз да се изследвам за хламидии, уреаплазми и микоплазми. Изследването беше в Геника по разширения им пакет, та всичко излези отрицателно само уреаплазма парвум - положителна. Нстроих се, че ще чакаме с бебето и ще се лекуваме явно първо , тъкмо щях да започвам антибиотиците, предписани ми от гинеколожката и хоп положителен тест за бременност. И досега вече в 4ти месец чаках на тръни, заради тези резултати да минат първите три месеца, за да мога да пия антибиотик. Сега обаче акушер-гинекологът, при който се следя каза, че е хубаво да повторим изследването преди да пия антибиотик. Повторихме, вчера излезнаха резултатите пак от Геника и всичко е отрицателно.
Зарадвах се, но в същото време, знам, че нелекувана уреаплазмата причинява проблеми в по-късните месеци и не мога да се успокоя. Чета при всички вас колко трудо се лекува и не знам явно единия резултат е грешен, надявам се да е първия. Според лекарят ми няма нужда от лечение след като в момента е отрицателен.
Мъжът ми не се е изследвал, не сме имали и полов живот откакто рабрахме за бебето и мисля да го изследваме и него.Някой ако е бил в подобна ситуация, ще съм много благодарна за съвет.

# 470
  • Мнения: 107
Здравейте момичета август месец си пуснах ДНК изследване за микоплазмите и уреаплазма, излезна само положителен за уреаплазма уреалитикум. Бяха ми предписани антибиотик Таваник за 12 дни по 1 и глобули макмирор за 12 и вече мога да се похваля с отрицателен тест само след един курс лечение. Пожелавам на всички които чакат резултат дано е отрицателен както при мен.

# 471
  • Мнения: 9
Здравейте, момичета. И аз съм в клуба на уреаплазма+. Искам да попитам някой пил ли е антибиотика Leflox и ако да с какъв резултат?
Нещо,което ми се стори странно е че изследванията на съпруга ми са отрицателни и сега почвам да се чудя, да не би да има някава грешка.
Хубав ден

# 472
  • Мнения: 290
Аз пих. Нямах решение, но това не означава, че не действа по принцип, а че при мен е резистентна. Възможно е партьорът да е с отрицителен резултат.

# 473
  • Мнения: 312
Здравейте, момичета. И аз съм в клуба на уреаплазма+. Искам да попитам някой пил ли е антибиотика Leflox и ако да с какъв резултат?
Нещо,което ми се стори странно е че изследванията на съпруга ми са отрицателни и сега почвам да се чудя, да не би да има някава грешка.
Хубав ден

Аз и моят мъж пихме лефлокс 10 дена и после и двамата бяхме с отрицателни резултати Simple Smile То при мен се откри уреаплазма парвум, но и той пи с мен хапчетата и след това му пуснахме изследването. Важно е и двамата да се лекувате. Успех!

# 474
  • Мнения: 16
Здравейте, момичета!
1 година след лечението за уреаплазма парвум по всякакви методики, от два дни съм пак с цистит и се моля да не е пак гаданата бактерия. Според гинекологът ми няма как да я хвана пак, при все че сме лекувани двамата с мъжа ми и оттогава контактите са само с презерватив. С отрицателен ДНК тест съм, правен дори 6 месеца след лечението. Да, но днес попитах докторка в микробиологична лаборатория дали е възможно при спад на имунитета да се появи отново и ето какъв отговор получих:
"Да, възможно е! Контролите след лечение за Уреаплазма са две - първата след 20- 30 дена след спиране на антибиотика и втората след 3 месеца. Отрицателен резултат в микробиологията не е гаранция , че е наистина отрицателен. За да се открият бактериите е нужно те да присъстват над определено количество в изследваните материали."
Сега чакам отговор защо за парвум се прави само ДНК тест, трябва ли при положителен ДНК отново да се пие антибиотик и/или само ако имаш симптоми.

Така че това чудо няма отрепване. Явно си живурка там долу и си излиза когато си иска. Лекувала съм се с Доксициклин и Азитрокс, специални хомеопатични капки, направени на база биорезонанс, курсове с  мравчено дърво, сребърна вода, водорасли, коластри и тем подобни неща. Ако пак я имам, най-вероятно ще пия пак антибиотик и после микотерапия ми предлагат да опитам и отново биорезонанс. За себе си стигнах до извода, че за да не ми се появява това чудо на чудесата, явно трябва нон стоп да си пия силни имуностимуланти. В момента пия сребърна вода, цитросепт и УРИНАТ ГОЛД за симптомите, ензими и чай за цистит. Утре ще задам и въпроса на уролога да ми отговори аджаба това нещо има ли трайно излекуване или не. И много се надявам да е просто цистит, а не гадната уреаплазма. Ще продължавам да чета и да търся още информация  и да питам лекари, микробиолози, хомеопати докато не получа задоволителен отговор.

# 475
  • Мнения: 126
Bibina78, дано да не е уреаплазма. Моля те, сподели какво е казал уролога ти. Аз пих Рулид  преди седмица за парвум, който излезе положителен при стерилна урина, а в цервикален никога не е бил положителен. Имам леки симптоми на цистит и аз се надявам да е от застудяването, че ми писна с тези уреаплазми. Отрових се от антибиотици Cry

# 476
  • Мнения: 16
Ето и другият отговор на прекрасната докторка от микробиологична лаборатоия, която благоволи да ми отговори. Много съм благодарна. И какво излиза, аз си мислех, че уреаплазмата веднъж утрепана пак може да се появи при полов контакт с носител, а тя просто си живурка в нас и когато й кефне ни причинява така болезнения цистит или други неразположения. УжасТ!


"Не, дори и ДНК теста иска определено количество на бактерията, за да бъде тя установена. Относно другия Ви въпрос, въпрос на избор на лабораторията какво да работи. Няма разработени тестове за посявка за Уреаплазма парвум. Тя се установява само с ДНК тест. Всички Уреаплазми, ако са в количество по- малко от 10 - 4 микроба в мл се смята , че са част от нормалната флора или че се касае за безсимптомно носителство. Но, Вие сте права, определящото е клиничната картина, ако има оплаквания, които могат да се дължат на инфекция с Уреаплазми, дори и в малко количество, те трябва да се лекуват."

# 477
  • Мнения: X
Момичета, при мен се случи нещо странно и поне за себе си слагам край на безкрайните изследвания. Преди няколко месеца лекувах уреаплазма парвум. Имам общо 5 ДНК теста, като последните два бяха отрицателни.
След секс преди 2 седмици и двамата с мъжа ми получихме неразположение- сърбежи и зачервяване. Аз естествено се изплаших, че уреаплазмата се е върнала. Направихме си и двамата микробиология с посявка за баналните бактерии + стерилна урина, а аз си пуснах и изследване за плазмите, но с посявка. Изследванията винаги вървят заедно с микоплазма хоминис и гениталиум. Досега съм имала положителен тест само за парвум.
Резултатите - ешерихия коли и при двамата, при него в много малко количество, при мен - над 10 на 5 степен. И изненадата - микоплазма хоминис при мен също над 5 степен 😳.
Шокът ми беше огромен, защото 3 месеца лекувах парвум и изведнъж отникъде се появи микоплазма. 
Веднага решихме и двамата да дадем секрет за ДНК тест за всичките разновидности на плазмите и се оказа, че и на двамата всичко ни е отрицателно.
Дали тестът с посявката е сгрешил, дали в лабораторията са сбъркали е. коли за микоплазма, не знам...Аз лично за себе си вярвам, че лабораторията е сгрешила с посявката, защото при 5 ДНК отрицателни теста при мен за микоплазма в рамките на 4 месеца, на мъжа ми никога не са му засичали нищо, някак си изведнъж да се появи- вече силно се съмнявам!
Жалкото е, че това е игра на нерви и тровене на психиката, за финансовата част вече не ми се мисли, за тоновете антибиотици също.

# 478
  • Мнения: 18
Здравейте,
Дали някой може да ми помогне с тълкуването на резултатите от микоплазма:
Микробиол.- вагин. :
    Не се изолират патогенни микроорганизми и кандида. МП - плоски епит. клетки, лактобацили, умерено до значително сегментоядрени левкоцити.

Тест за микоплазма - с антибиограма :
   Доксациклин= S           Еритромицин= S           Йозамицин= S            
   Тетрациклин= S           Азитромицин= S           Кларитромицин= S        
   Офлоксацин= S            Ципрофлоксацин= R        
    Ureaplasma urealyticum 10^5 cfu/ml. Clindamycin-R, Levofloxacin-S.
Благодаря предварително!!

Последна редакция: чт, 10 окт 2019, 15:10 от Deni St

# 479
  • Мнения: X
Здравейте,
Дали някой може да ми помогне с тълкуването на резултатите от микоплазма:
Микробиол.- вагин. :
    Не се изолират патогенни микроорганизми и кандида. МП - плоски епит. клетки, лактобацили, умерено до значително сегментоядрени левкоцити.

Тест за микоплазма - с антибиограма :
   Доксациклин= S           Еритромицин= S           Йозамицин= S            
   Тетрациклин= S           Азитромицин= S           Кларитромицин= S        
   Офлоксацин= S            Ципрофлоксацин= R        
    Ureaplasma urealyticum 10^5 cfu/ml. Clindamycin-R, Levofloxacin-S.
Благодаря предварително!!

Не мога да схвана и аз нещо. Хем пише микоплазма, а накрая е уреаплазма уреалитикум. Може би е само уреаплазмата, тъй като е посочено микробното число. 
Може да попиташ в лабораторията за по-голяма яснота.
Сега последно като правих микробиология, пуснах за всички видове и пишеше за всеки поотделно дали е отрицателен. Имаше антибиограма за вида, който се беше изолирал. При теб е малко неясно написано.
Ако имаш възможност, направи и един ДНК тест.

Общи условия

Активация на акаунт