Уреаплазма и Микоплазма - 2

  • 51 793
  • 762
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 312
Мини, поздравления за отрицателния резултат! Simple Smile  Аз днеска ходих да пускам стерилна, че нещо пак ме хвана цистита, а и миналия месец имах бактерия и ми се струва, че пак се е появила. Уф, писна ми от тези бактерии и антибиотици :/

# 511
  • Мнения: 81
Уф, много са гадни тези повтаряния, като станат едно след друго и то с много кратка пауза, напълно те разбирам за жалост 😒 Ама да ти кажа,аз вече и на тази урина не й вярвам, все ми излиза без бактерии,а симптоми до болка 🤷♀ Стискам ти палци да се размине много бързо😚😚

# 512
  • Мнения: 7 183
При изследване на стерилна урина, имам посочени резултати (отрицателни) само за MYCOPLAZMA HOMINIS и UREAPLASMA UREALYTICUM. При изследване на цервикален секрет си спомням, че бяха повече видове плазмите. Дали лабораторията (Рамус) не изследва всички видове в урината или само посочените два се изолират от урина? Който е пускал, моля да сподели.

# 513
  • Мнения: 16
Здравейте момичета! Обещах да пиша за резултатите след тоя жесток курс с антибиотици - 14 дни Доксициклин 2 х 1т. и веднага след това сумамед 2 х1т през 7 дни - Общо 1 месец! За щастие днк изследването на урина и цервикален секрет са отрицателни най-накрая, на мъжът ми също. Доста се изтровихме цяла година с тези различни курсове антибиотици. Явно се оказва, че комбинацията Доксициклин + Азитромицин по схема е най- успешна. Това забелязвам както тук във форума, така и в чуждите руски и европейски източници, които момичетата са поствали тук. Много се надявам да сме затворили тази страцица и вече спокойно да може да работим за бебче! Simple Smile
Реших да пусна микробиология на влагалищен секрет и за моя изненада и за изненада на доктора изскочиха Стрептококи Агалактие ( или нещо такова). Странното е, че на антибиограмата излиза че е резистентна към абсолютно всички антибиотици, освен Левофлоксацин 😳😳😳. Доктора беше по-очудвн и от мен след всички тези антибиотици да е още там и да е толкова резистентна. Някой имал ли е подобен случай. Смятате ли, че трябва да пусна още веднъж микробиология. Хич не им вярвам вече нито на ДНК нито на Микробиологии. Аман от резистентни гадини 😡 Успех на всички с уреаплазмите, стискам палци!!!

# 514
  • Мнения: 85
Аз бях така . След курс с доксициклин ,на микробиология ми излизат стрептококи. Не пих нищо. След 1 седмица пуснах пак и вече ги нямаше.

# 515
  • Мнения: 611
Здравейте момичета! Обещах да пиша за резултатите след тоя жесток курс с антибиотици - 14 дни Доксициклин 2 х 1т. и веднага след това сумамед 2 х1т през 7 дни - Общо 1 месец! За щастие днк изследването на урина и цервикален секрет са отрицателни най-накрая, на мъжът ми също. Доста се изтровихме цяла година с тези различни курсове антибиотици. Явно се оказва, че комбинацията Доксициклин + Азитромицин по схема е най- успешна. Това забелязвам както тук във форума, така и в чуждите руски и европейски източници, които момичетата са поствали тук. Много се надявам да сме затворили тази страцица и вече спокойно да може да работим за бебче! Simple Smile
Реших да пусна микробиология на влагалищен секрет и за моя изненада и за изненада на доктора изскочиха Стрептококи Агалактие ( или нещо такова). Странното е, че на антибиограмата излиза че е резистентна към абсолютно всички антибиотици, освен Левофлоксацин 😳😳😳. Доктора беше по-очудвн и от мен след всички тези антибиотици да е още там и да е толкова резистентна. Някой имал ли е подобен случай. Смятате ли, че трябва да пусна още веднъж микробиология. Хич не им вярвам вече нито на ДНК нито на Микробиологии. Аман от резистентни гадини 😡 Успех на всички с уреаплазмите, стискам палци!!!
Пусни си пак и засили имунитета, и малко пробиотици през това време.. Според мен ще е наред всичко не бързай с антибиотика. Blush

# 516
  • Мнения: 126
Момичета, посъветвайте ме какво да правя. В геника, ако си пусна контрола не може само за уреаплазма, нали? Трябва целия пакет. Т.е. ако си пусна и урина и цервикален трябва да дам 140 лв. Последните ги правих в Лина, там мога само уреаплазма да си пусна (микопл. никога не съм имала положителна), но пък нали Геника са по-надеждни... знам ли и аз вече. Преди цикъла пак имах лек дискомфорт, не знам направо да кажа на гинеколожката ли. Тя пък ще ми каже да изчакам поне още един цикъл да не се окаже фалшив положителен.

# 517
  • Мнения: 755
https://www.genica.bg/tests/463

Аз последно си направих този тест Фемофлор плюс в Геника и съм доволна, ако ще изследваш дай си парите за нещо качествено с ДНК анализ и да ти проверят всичко.

# 518
  • Мнения: 126
sparki7, прочетох какво се изследва с този тест, но не мисля, че е подходящ, в цервикалния ми секрет всичко беше отрицателно, а парвум се изолира в урината, в този се ползва влагалищен и цервикален секрет, не се изследва урина. Благодаря ти все пак Hug

# 519
  • Мнения: 611
sparki7, прочетох какво се изследва с този тест, но не мисля, че е подходящ, в цервикалния ми секрет всичко беше отрицателно, а парвум се изолира в урината, в този се ползва влагалищен и цервикален секрет, не се изследва урина. Благодаря ти все пак Hug
За Фемофлор се ползва влагалищен, а за фемафлор е и двата.

# 520
  • Мнения: 126
Разбирам, но трябва да направя контрола на парвум, изолиран в стерилна урина, затова мисля, че не са подходящи тези тестове.

# 521
  • Мнения: 611
А мъжете ви с какъв секрет се изследват?

# 522
  • Мнения: 126
Уретрален секрет

# 523
  • Мнения: 611
Опа.. Имах предвид еякукат, урина или секрет.

# 524
  • Мнения: 1 013
Момичета, пия Доксициклин Страда, 2х1. Днес ми е трети ден.
По принцип от много време имам парене (упеаплазма 10.5^8).
Моля, пишете, тези, които сте имали такъкъв симптом, увеличи ли се паренето при приема и въобще да очаквам ли облекчение?

Общи условия

Активация на акаунт