Женско име с Ч, дали е възможно??

  • 5 009
  • 67
  •   1
Отговори
# 30
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Чавдара
Брат ми се казва Чавдар и до сега му казваме Дари. Дари е много симпатично умалително име - става и за момче и за момиче.

# 31
  • Мнения: 318
Чезара, Дара Grinning

# 32
  • Мнения: 11 028
Чавдара или Дара  Peace
Лъчезара не ми харесва в женския вариант. Чери е хубаво, но ми звучи като име на домашен любимец.

# 33
  • Мнения: 12
Аз съм за Чарина

# 34
  • Мнения: 2 242
и на мен ми допада Чавдара Peace (ЧАВДАР - caнoвник (oт персийскoтo cahdar))
все пак ето тук има още имена http://b24.letter.stratsimir.exsisto.com/names

# 35
  • Мнения: 426
Е щом той иска Антония пиши я така.Това също е голямо уважение. Ние за малката съпругът ми искаше Деляна и така и я писахме.

# 36
  • Мнения: 1 465
Не искам да обидя никого, но ако имам дъщеря не бих я кръстила чара или чери.
Много по-реалистично и добре звучат вариантите Лъчезара, чудомира, чавдара или Антония.
Е, друг е въпросът, че не обичам ако живея в България детето ми да носи американско или френско име - някак си не е естествено. А дали на него един ден ще му хареса?
Нормално е човек да носи име, което се употребява или произхожда от държавата, в която се е родил и ще живее поне през детството си. Peace Това е мое мнение, всеки е прав за себе си. Wink

# 37
  • Мнения: 3 376
Чавдара е страхотно име!!! Hug
Много ми харесва.

# 38
  • София
  • Мнения: 3 787
Чавдара наистина е много хубаво име
Звучи много оригинално Grinning
На мен и Антония ми харесва.
Друго има,което ми хрумва,е Челси,но то е много чуждо

Виж тук 

# 39
  • Мнения: 595
Чавдара е супер!
И Чара ми харесва.
Не знам, Чавдар означава сановник, някак значението ще си отиде при женски вариант. Ако вярваш на нумерология и прочее науки, то момиче кръстено с мъжко име, придобива и мъжки черти(на характера, де Grinning) Чара е добър вариант, и определено е на дядо си Чавдар Wink
  202uu - това определено е вярно - аз съм Цанка на Дядо си Цанко и вервайте ми имам гаден мъжки характер! Инат, проклетия, не давам нищо на въпреки да ми кажат, върша всичката мъжка работа у дома и то не задруго, а защото всички ми се струват много бавни и туткави. Така че ти си решаваш Peace
П. С. Даже на 8 март купих на мъжо подарък щото в нашата къща той е жената - това честно без майтап!

# 40
  • Мнения: 2 821
Чавдара
знам за кучета, които ги кръщават Чара...някак не ми звучи.
аз лично предпочитам българските имена

# 41
  • Мнения: 106
аз съм за 4ара

# 42
  • Мнения: 1 097
на мен Чери срашно ми дападна  Heart Eyes
Но пък Чавдара е страхотно име и ако имах позната, кръстена така - непременно щях да искам да ми бъде приятелка. Има нещо странно притегателно към момиче с такова име  Wink Grinning
Поне аз така смвтам ,де  Hug

# 43
  • Мнения: 507
Чавдара- пък след това може да си му казвате както си решите - Чара/Дара

# 44
  • Мнения: 128
Може например Чарлин или Чарлина,  галено става Чарли, Лина, Ина

Общи условия

Активация на акаунт