Голямата тема за малките масла - 21

  • 70 206
  • 737
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 549
И аз да се разпиша, но няма с какво.
Занемарила съм използването на масла. Преди много се бях ентусиазирала по масленото измиване, но за кратко... не мога да си напасна козметиката, в която хем да има масла, хем и традиционни продукти. Иска се голямо пробване, а кожата ми е проблемна и не мога да си позволя много експерименти/
Като цяло за лице използвам аптечна козметика, среден клас и нито едно масло към момента.
За коса ползвам кокосово - в маски или директно нанасям по дължините. Ползвала съм и за махане на спирала/черен молив. Понякога си мажа и краката/стъпалата с него. Супер е и разбира се, както всички знае, ухае страхотно.
Имах и по едно време от люта чушка - за стимулиране на растежа.

# 16
  • Мнения: 1 946
Разбирам, че може да се нанася чисто също, не в комбинация с друг разредител. Ако е така - чудесно. Харесвам тези масла, ще го потърся по големите аптеки. Използвам Икаров още от тийнейджърска възраст.

# 17
  • Мнения: 15 300
Разбирам, че може да се нанася чисто също, не в комбинация с друг разредител. Ако е така - чудесно. Харесвам тези масла, ще го потърся по големите аптеки. Използвам Икаров още от тийнейджърска възраст.
Ако поста ти визира кафееното масло, то, да, същото е базово масло и може да се нанася чисто. На прима виста впечатленията ми са, че е разкошно. Много е хубаво, омекотява кожата много добре и тушира сухите участъци.

# 18
  • Мнения: 479
За околоочен контур шипковото подходящо ли ем

# 19
  • Мнения: 15 300
За околоочен контур шипковото подходящо ли ем
Да. То основно за това се ползва. Но само вечер и най-добре в есенно-зимния сезон.

# 20
  • Мнения: 479
За околоочен контур шипковото подходящо ли ем
Да. То основно за това се ползва. Но само вечер и най-добре в есенно-зимния сезон.

Благодаря !:blush:

# 21
  • Мнения: 1 946
За околоочен контур шипковото подходящо ли ем
Да. То основно за това се ползва. Но само вечер и най-добре в есенно-зимния сезон.
Ползвам го от ранна пролет именно за около очи, но не забелязвам стягане. Виждам фините линии и отпуснатостта на места и набраздяване на кожата.. Кожата е мека след употреба, но друга полза нямам от него за жалост.

# 22
  • Мнения: 599
Освен скъпите масла на Дотера има ли и други качествени ,които стават?

# 23
  • Мнения: 320
И аз тук. В момента ползвам капсулите масло от вечерна иглика, които по принцип са за пиене, за около очите и много ми харесва, действа ми по-добре от серумите с кофеин. Пробвала съм го и за измиване на лицето, но не е за моята кожа. Любопитно ми е маслото от шипка, интересно ще ми е да сравня резултатите.

# 24
  • Мнения: 5 994
При мен шипковото масло не повлия на околоочния контур, до преди сериозно да захладнее мажех и по лицето + крем.
Сега действам по същия начин само че маслото е от оризови трици. Кожата ми е суха и само с крем не става.
Доволна съм от маслата, много ми е мека кожата и не се лющи, както преди, по-озарена е и свежа, но не виждам влияние върху бръчките.

# 25
  • Мнения: 2 264
Главно използвам кокосово масло за кожата на лицето. Имам лавандулово, арганово и масло от чаено дърво, които също ползвам от време на време. 

# 26
  • Мнения: 15 300
Момичета, да споделя - все по доволна оставам от използването на кафееното масло. То ми е новия фаворит и новата любов. Ползвам го сутрин и вечер по няколко капки и нежно масажирам, за да го втрия в кожата. Попива бързичко и не мазнее излишно. Дори, ако преди това добре сте подготвили и хидратирали кожата, може да замести и крема за лице. Не вярвах, но опитах и да, получи се. Прави кожата изключително мека, тушира ми сухите участъци, просто е прекрасно. Отразява се добре и на околоочния контур, освежава. За изглаждане на фини линийки още нищо не мога да кажа, защото го ползвам от съвсем скоро. Но за краткото време на ползване съм с много добри впечатления.

# 27
  • Мнения: 139
За шипката на Зоя е така- много оцветява. Изобщо не знам от къде си го набавят. Не бях доволна и от гроздовите семки. 
Иначе аз си ползвам фон дьо тен с ув фактор и нямам проблем със слънцето.
И аз съм доста разочарована напоследък от маслата на Зоя, принудих се да си ги взема на друго място и сега съм много доволна. Истина е , че са на по-висока цена но качеството им я оправдава.

Много отдавна съм се отказала от маслата (и не само) на Зоя. Нямат шанс да ме спечелят, докато продават базови масла в прозрачни стъклени шишета. Все пак не са само търговци, а предлагат собствен бранд.
 Заинтересува ме много това масло от кафе, някой ползвал ли е на друг производител (нямам нищо против Икаров, но имам  резерви към другите му масла).

# 28
  • Мнения: 479
За маслата на bioherba какво мислите?

# 29
  • Мнения: 5 987
И мен ме заинтригува това кафеено масло. Предполагам става и за коса и тонизиране на скалпа.

Общи условия

Активация на акаунт