Голямата тема за малките масла - 21

  • 70 286
  • 737
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 5 686
Шипковото ползвам вечер,а сутрин мажа с арганово.Много тежка миризма има първото обаче и нямам търпение да свърши.
Какво арганово масло ползваш?
Какво ще кажете за това арганово олио: 
https://i.ebayimg.com/thumbs/images/g/MUAAAOSw9g1b70Ro/s-l225.jpg

# 271
  • Варна
  • Мнения: 135
Шипковото ползвам вечер,а сутрин мажа с арганово.Много тежка миризма има първото обаче и нямам търпение да свърши.
Какво арганово масло ползваш?
Какво ще кажете за това арганово олио: 
https://i.ebayimg.com/thumbs/images/g/MUAAAOSw9g1b70Ro/s-l225.jpg

И двете масла са ми на Алтея.От аргановото съм много доволна.

# 272
  • Мнения: X
Взех шипковото и аргановото от Зоя.бг, за пръв път толкова силно ми мирише аргановото, не знам дали е по-чисто или по-престояло... Шипковото леко боядисва в оранжево, не знам дали е видимо след нанасяне, но докато мажа сякаш си личи Grinning

# 273
  • Мнения: 89
Последното масло/олио, от което съм много доволна е Конопеното - Hemp oil. Кожата ми беше станала крайно суха тази зима . Решавам си подхранва нето и омазняването успешно само с hemp oil. Преди с кокосово бях доволна и с разни домашни масла с прополис, невен. Сега обаче и здравословни проблеми и дефицити .... Намерих решение за кожата, но приемам и вътрешно. Simple Smile

# 274
  • Мнения: 5 994
Момичета, как нанасяте и колко слагате на лицето си  от аргановото масло? Аз съм от феновете на шипковото, но преди няколко месеца реших да разнообразя с арганово. Пробвах на влажна кожа, пробвах и на суха, но сякаш не ми повлия добре в сравнение с шипковото. Дори като мажа ръцете си с аргановото масло, не усещам ефект  Sad
(Ползвам масла само на Алтея.)

# 275
  • София
  • Мнения: 398
Момичета, как нанасяте и колко слагате на лицето си  от аргановото масло? Аз съм от феновете на шипковото, но преди няколко месеца реших да разнообразя с арганово. Пробвах на влажна кожа, пробвах и на суха, но сякаш не ми повлия добре в сравнение с шипковото. Дори като мажа ръцете си с аргановото масло, не усещам ефект  Sad
(Ползвам масла само на Алтея.)
Нанасям го на влажна кожа, по една по-голяма капка на всяка буза и челото, втривам докато попие добре. Аз съм много доволна, но кожата ми е мазна.

# 276
  • Костандово
  • Мнения: 116
Момичета след слагане на маслата не се ли омазнява косата след това,слагала съм преди само на Икаров,но после мазна,мазна и вече не слагам никакви масла.

# 277
  • София
  • Мнения: 481
При мен имаше обратен ефект- маслата регулираха омазняването в корените. Вече мога да си позволя да я мия не всеки втори, а на трети или на четвърти ден, като дори и тогава не изглежда мръсна. Но не съм ползвала Икаров- не са с никак добри отзиви техните масла.

# 278
  • Костандово
  • Мнения: 116
При мен имаше обратен ефект- маслата регулираха омазняването в корените. Вече мога да си позволя да я мия не всеки втори, а на трети или на четвърти ден, като дори и тогава не изглежда мръсна. Но не съм ползвала Икаров- не са с никак добри отзиви техните масла.

Бихте ли споделила вашето масло,с какво мазахте?

# 279
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 749
При мен имаше обратен ефект- маслата регулираха омазняването в корените. Вече мога да си позволя да я мия не всеки втори, а на трети или на четвърти ден, като дори и тогава не изглежда мръсна. Но не съм ползвала Икаров- не са с никак добри отзиви техните масла.
И при мен така се получи. Ползвах стимулатор за коса на Икаров и масло от гроздови семки пак тяхно. И нещо встрани от темата. Забелязах, че откакто ограничавам въглехидратите в храненето също по бавно се омазняват коренире на косата.

# 280
  • София
  • Мнения: 481
Бихте ли споделила вашето масло,с какво мазахте?

И за лицето и за косата ползвам различни смеси в зависимост от това, с което разполагам в момента. Когато приготвям за коса, винаги смесвам ямайско черно рициново и масло от ему + няколко капки масло от розмарин; понякога добавям кокосово, или шии, или масло от пшеничен зародиш (но първите три са задължителни при мен, защото много добре ми влияят на косата).

# 281
  • Мнения: 789
Използването на маслени маски се отрази много лошо на косата и скалпа ми. Той започна много бързо да се омазнява, а в същото време краищата на косата станаха сухи и хвърчащи, и като цяло косата ми изгуби блясък и изглеждаше ужасно. Маските, наред с драстичното намаление на въглехидратите, ми докара много силен косопад.
Спрях изцяло да правя маслени маски, увеличих въглехидратите малко, започнах да пия Биотин.
Докато преди при къпане падаше цяла шепа косми, сега падат 4-5.
Явно моята коса и скалп не понасят маслени маски, било то домашни или готови купени.

# 282
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 016
Шипковото леко боядисва в оранжево, не знам дали е видимо след нанасяне, но докато мажа сякаш си личи Grinning
Шипковото наистина оранжевее. Чела съм във форума чак за боядисване на калъфки и спално бельо, но не знам тези хора как го нанасят, аз лично слагам малко и то си попива в кожата.

Какво кокосово масло ще ми препоръчате? Сега ползвам студено пресовано кокосово масло на Зоя, но ми свършва. Има ли разлика между това за готвене и това за козметични цели? Сегашното ми е май само за козметични цели. Използвам го за косата, като слагам по краищата на влажна коса. Възможно ли е косата от него да се изсушава?   

Последна редакция: пн, 11 мар 2019, 10:58 от ❇Sisi_91❇

# 283
  • Мнения: X
Кокосово масло си купувам от супермаркета, студенопресовано в бурканче, последното ми е Био, ще видя марката, че ми убягва в момента и съм много доволна, мирише приятно, при разтопяване е чисто и прозрачно. Кокосово масло за готвене на блок - НИКОГА повече, липса на естествения аромат, "сапунена" консистенция, след като го разтопих, стана супер мътно и с утайка. Изклепах си го на косата, да не се хвърли, ама и тя не разбра какво точно и се случва Joy Иначе слагам на цялата коса, веднъж седмично, втривам и на скалпа, колкото и да е противоречиво, омазняването в корените намаля, а по дължините вече не ми е така суха /дано не си въобрязявам, че съм като метла в главата, ако не мажа с мазила, но я намирам за по-еластична/. Седя колкото мога 1-2-3 часа и мия с мааалко повече шампоан.

# 284
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 016
Аз няколко пъти съм слагала кокосово масло като маска, преди измиване на косата, а след измиване на влажна коса си слагам може би от вече година. Тъй като косата ми е начупена/къдрава, с подходящото количество от маслото става още по-къдрава и този ефект ми харесва, но започнах да се чудя дали от него не ми се изсушават все повече дължините на косата, при положение, че не използвам преса, маша, даже и сешоар. Може и да е от шампоаните (от известно време използвам безсулфатни на Бочко, Alverde).

Като цяло има ли разлика между кокосовото масло за готвене и това за козметични цели? 

Общи условия

Активация на акаунт