Голямата тема за малките масла - 21

  • 70 311
  • 737
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 5 690
Здравейте, искам да попитам запознатите как да се справя с косопад? Кой масла и как трябва да се ползват? От няколко месеца ми пада много косата направо на кичури и почвам много да св притеснявам. Благодаря на отзовалите се

С люта чушка. Втрива се след баня на влажна кожа.
Това сериозно ли е?

# 346
  • Мнения: 1 162
На мен не ми звучи добре това с лютата чушка ,може и да помага на принципа на загряването ,но аз така си правих маската с горчица и наистина започнаха да излизат нови коси  ,но такъв косопад си докарах ,че още не мога да се оправя.

# 347
  • Мнения: 1 327
Има масла, които загряват скалпа , от люта чушка, синап, портокал, канела, смесват се с бадем, овес или зехтинче , цели се стимулиране на фоликулите , но ако има дефицит на вещества или хормони това не е решение .. трябва да се разбере от къде е косопада, аз все мажа, косата расте като луда , но косопада си е на лице заради хормоналните проблеми😒😠

# 348
  • Мнения: 6 893
Скрит текст:
Здравейте, искам да попитам запознатите как да се справя с косопад? Кой масла и как трябва да се ползват? От няколко месеца ми пада много косата направо на кичури и почвам много да св притеснявам. Благодаря на отзовалите се
С люта чушка. Втрива се след баня на влажна кожа.
Това сериозно ли е?
[/quote]

Абсолютно! Дори съм си правила спиртен извлек ( водка) от люта чушка и с него съм си мазала главата - , накапвам по малко на върха на пръстите( или слагам в шише с пилверизатор и впръсквам в кожата на главата), втривам енергично. Докато е влажна кожата, много пари, но после преминава. Укрепва луковицата на косъма, стимулира кръвообращението, има много витамини. Имаше ефект.

Последна редакция: пн, 01 апр 2019, 16:51 от Diorela

# 349
  • Мнения: 10 257
Здравейте, искам да попитам запознатите как да се справя с косопад? Кой масла и как трябва да се ползват? От няколко месеца ми пада много косата направо на кичури и почвам много да св притеснявам. Благодаря на отзовалите се

Здравей, и аз съм като теб. Проверявах хормони, желязо, феритин, Б12, вит. Д....Уж дефицити нямам, а косата пада на кичури. Иначе като погледна в корените е гора от новоизбили. Но това падане на останалата част не ми харесва. Реших да си направя следната комбинация, но понеже не съм на ясно с маслата, просто ползвам на готово рецепта от нета.

60мл кокосово масло (аз ползвам органично, за ядене)
1 с.л. ямайско черно рициново масло
5 капки иланг иланг
5 капки розмарин
5 капки лавандула

Не знам дали ще помогне, но пробвам. Нанасям на скалпа 2-3 часа преди миене на косата. Даже докато съм още на работа, през деня го втривам в скалпа. Попива бързо. Не говоря да си омажеш косата с него и да тече олио от нея. Просто слагаш на пръстите и втриваш. Като усетиш, че попива, нанеси още веднъж. За резултати също не мога да кажа, т.к. от две седмици се мажа, по 2 пъти седмично. Косата ми е дълга почти до кръста и я мия 2 пъти седмично.

# 350
  • Мнения: 4 611
При косопад е важно косата да се подстриже. С коса до кръста не знам как ще се намали само с масла.

# 351
  • Мнения: 18 542
И каква е връзката между косопада и подстригването?

# 352
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 1 639
Поръчах си шипково масло на алтея. Четох, че помага и за петна по лицето, та залагам надежди на него. Имам няколко малки следродилни петънца, както и от пъпки които съм чоплила, и сега със затоплянето се виждат доста и ме дразни. Дано поне намалеят малко. Ще следя темата, мисля да пробвам и други масла Simple Smile

# 353
  • Мнения: 18 542
Да не те разобачорвам, но по-скоро да имаш реалистични очаквания, само масло е малко вероятно да помогне.

# 354
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 1 639
Е, не очаквам чудеса де.. но поне малко дори да помогне ще е добре. Пък есенно-зимния период ще си взема избелващ крем.

# 355
  • София
  • Мнения: 398
Момичета, преди няколко месеца си взех рициново масло от Алтея и досега съм го ползвала само веднъж. В момента тръгнах да си правя маска на косата, но нещо мирише много гадно това масло. Не мирише на гранясало, а просто... неприятно. Дали се е развалило или по принцип има особен аромат?

# 356
  • Мнения: X
Лейс, днес си получих рициново масло от зоя.бг, за пръв път поръчам такова и много ми хареса, плътно е и няма никаква миризма. По принцип рициновото не е от лесно развалящите се и не знам на какво се дължи неприятния дъх. Според мен не ползвай за лице, за косата момичетата да кажат, въпреки че ти пак слагаш на скалпа, ако го включваш в маска. На мен зехтин като ми остане по-дълго и започна да усещам лека промяна в миризмата, цапам на косата и става екстра, но за рициновото да не те подведа.

# 357
  • Мнения: 6
Здравейте, страхотна тема! Нова съм тук, но съм страшно зарибена от маслата. Да споделя и моето мнение. Чаено дърво използвам, почти за всичко свързано с рани- антибактериално. Дори слагам на косата на дъщеря си по една капка, за да няма неканени гости. Капвам си и на пастата за зъби. Искам да ви споделя, че наскоро една дама-аромотерапевт, ми направи вагинални апликации с масла и си реших проблема без глобули и без да получавам страничен ефект от тях.

# 358
  • София
  • Мнения: 398
Лейс, днес си получих рициново масло от зоя.бг, за пръв път поръчам такова и много ми хареса, плътно е и няма никаква миризма. По принцип рициновото не е от лесно развалящите се и не знам на какво се дължи неприятния дъх. Според мен не ползвай за лице, за косата момичетата да кажат, въпреки че ти пак слагаш на скалпа, ако го включваш в маска. На мен зехтин като ми остане по-дълго и започна да усещам лека промяна в миризмата, цапам на косата и става екстра, но за рициновото да не те подведа.

И аз имам спомен, че като го купих и нямаше миризма, но пък в нета чета, че много често е свързано с неприятна миризма и вече съм разколебана. Само за коса ще го използвам, не смея за лицето. Днес направих една маска и ще видя дали ще ми се отрази зле по някакъв начин.

# 359
  • Мнения: 432
аз се мазах два пъти с масло от кафе, но ми се струва, че ми запушва порите на лицето

Общи условия

Активация на акаунт