Голямата тема за малките масла - 21

  • 70 184
  • 737
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 479
А 1:1 ли е куркума и кокосово масло?

# 391
  • Мнения: 6 854
от кокосовото на мен ми се запушват И порите на тялото - по корема и бедрата - стават големи гадни бели пъпки
мажех такова, което става за ядене - от марката на дм и на драгон
запушват се и дори да го ползвам само за ексфолиант с кафе или морска сол под душа, не просто за намазване след душа


Възможно ли е причината да е защото е за ядене?  По-малко пречистено или нещо такова. Или пък индивидуална непоносимост.
Аз ползвам  домашен крем за  ръце с доста масла, вкл. кокосово, какаово и  съм много доволна за сега. Не съм забелязала да ми се запушват пори.

Още ровя за този комедогенен индекс.  Интересува ме за свинската мас, защото тя подхранва и добре омазнява.
Не зная как го установяват и започвам да се съмнявам. Някак не ми звучи логично мазнини, които попиват добре в кожата, да запушват порите толкова много, за разлика от тежки , непопиващи течни мазнини.

А днес попаднах на една статия за кремовете за бръчки, как действието им било само плод на реклама и самовнушение и съвсем се разочаровам, а съмненията ми за информацията расте , в т.ч. и за действието на  разните масла. https://ladyzone.bg/article/ladyzone-inside/eksperimenti/test-s- … tina-deistva.html
В оригиналната статия са дадени и тестваните кремове - Виши, Есте Лаудер, Лореал, Нивея и др. https://www.test.de/Antifaltencremes-Keine-sichtbare-Wirkung-auc … elhaft-4958551-0/

Последна редакция: нд, 07 апр 2019, 22:49 от Diorela

# 392
  • Мнения: 35 950
едва ли - би следвало маслото за ядене да е по-чисто и по-качествено - поне според мен
за това винаги пиша "за мен, според мен...", защото много неща са индивидуални
спомням си колко време в чудене ми отне разгадаването на тези пъпки - преди това не съм имала, след това също
но по едно време бях луднала по маслата и ги ползвах за всичко - при това смятам, че ползвах хубави и чисти масла
при мен маслата са ок в хомеопатични количества и то не всички Joy

# 393
  • Мнения: 6 854
Хомеопатични количества ?! Много интересно. Кажи как ги ползваш по този начин?

Така е, нещата са индивидуални, кожите ни са различни. Просто ми хрумна дали няма значение, че е за хранене. Аз не смея да си купя такова за козметични цели. Нямам представа какви са разликите между тези за фармакопейни и за хранителни нужди. Разбира се, че за хранене би трябвало да са чисти, но е възможно и да им блъскат разни добавки, както масово правят сега с храните. Все си мисля, че фармакопейните подлежат на по-строг контрол, отколкото хранителните.  Съдя по разликата в цената между двата вида, но може кокосовото масло за козметични цели да е много по-скъпо по други причини, а не заради пречистване или начин на добиване. Но може за хранене да не е студено пресовано, както при зехтина, рафинираният има по-висока температура на пушене и е по-подходящ за топлинна обработка. Наскоро го прочетох тук : https://www.24chasa.bg/zdrave/article/6616040

Аз основно ползвам масления крем с кокосово и други масла за ръце, понякога и за крака - само те ми изсъхват и имат нужда. Лицето, а предполагам  и тялото, са много по-чувствителни.
За лице понякога си правя билкови отвари, или тоници, кожата ми е мазна и по-скоро има нужда от подсушаване, отколкото от масла и кремове.

Последна редакция: пн, 08 апр 2019, 07:19 от Diorela

# 394
  • Мнения: 35 950
под "хомеопатични" имам предвид минимални количества Grinning
преди намазвах цяло лице и тяло с масла, сега не бих го направила - максимумът ми е капка в "дозата" крем преди лягане или няколко в лосиона за тяло; преди слагах масло на лицето за по 2-3 часа през деня, когато съм у дома и не се налага да излизам,  сега с чисто масло на кожата стоя не повече от 10 минути и после старателно почиствам
може би това не дава резултат, а аз само си внушавам грижа, но със сигурност не ми вреди

# 395
  • Мнения: 683
С моята мазна кожа като че ли съм най-доволна от маслото от камелия за лице. Много добре хидратира, в същото време попива бързо и изобщо не мазнее.
Вчера пътувах и в един магазин ми попадна конопено олио. Вечерта го пробвах и останах очарована -също попи бързо, а след него кожата стана мекичка Simple Smile

За коса пък най-доволна съм от маслото от жожоба.
Иначе като се зарибих си накупих какви ли не масла -т.е пробвала съм още: ший, шипка, боабап, липидно, ленено, ЯЧРМ, един микс, в който има и кактусова смокиня....изпускам някое, но сега не се сещам.
Маслото от кафе ми идва тежко, много тежко, а така ми харесва ароматът....

# 396
  • Варна
  • Мнения: 135
И аз  ползвам косовото за зъби+куркума,и за коса от време на време.

За избелване има ли ефект? Аз пробвах веднъж ама не издържах мазното усещане и мирис.

Отскоро го правя и не мога да преценя още.Иначе точно избелващ ефект гоня.

# 397
  • Edinburgh-UK
  • Мнения: 685
Здравейте,препоръчайте ми масло за смесена кожа склонна към акне ,също така да има ефект за борбата с бръчки .Искам да го ползвам за лице ,сега ползвам арганово масло но ми се иска да го сменя с друго .

# 398
  • Мнения: X
Аз съм писала, че на лицето ползвам по-леки масла, въпреки, че съм с изключително суха кожа. В момента ползвам едно кремче - карите и жожоба, сутрин - лекичко е, омекотява и не озмазнява до лъскавост, а вечер - масло от шипки, против бръчки, но спя на тениска, че калъфката става Astonished
ПС: за акнето - масло от чаено дърво, направо му разказва играта, но чисто се слага съвсем леко, само върху пъпчиците.

Последна редакция: ср, 10 апр 2019, 07:31 от Анонимен

# 399
  • Мнения: 209
За акне и бръчки със суха кожа ползвам комбинация от етрични масла- чаено дърво, лавандула, тамян, бергамот и здравец и отгоре нанасям хидратиращ крем. За сега виждам доста положителен фект върху пъпките.

# 400
  • Мнения: 6 854
С моята мазна кожа като че ли съм най-доволна от маслото от камелия за лице. Много добре хидратира, в същото време попива бързо и изобщо не мазнее.
Вчера пътувах и в един магазин ми попадна конопено олио. Вечерта го пробвах и останах очарована -също попи бързо, а след него кожата стана мекичка Simple Smile

За коса пък най-доволна съм от маслото от жожоба.
Иначе като се зарибих си накупих какви ли не масла -т.е пробвала съм още: ший, шипка, боабап, липидно, ленено, ЯЧРМ, един микс, в който има и кактусова смокиня....изпускам някое, но сега не се сещам.
Маслото от кафе ми идва тежко, много тежко, а така ми харесва ароматът....

Блу, зарибена съм си от малка по природната козметика, в т.ч. и маслата. Следващата вещерска стъпка е да започнеш да забъркваш мехлеми.  Joy 

# 401
  • Мнения: 755
Момичета, искам да ви споделя разочарованието си от книгата, която си поръчах. По принцип не съм от хората, които дават негативни отзиви, но тук идеята ми е да има по-малко прецакани. Става въпрос за книгата "Есенциалните масла" на Botalife. Имах толкова големи очаквания и надежди, но уви. Кориците и принтът са качествени, но няма качествено съдържание. Цялото описание на маслата е взето от описанията на предлаганите от тях масла, т.е. има ги в сайта им и не е нужно да им купувам книгата, която никак не е евтина. Все едно съм си купила каталог на продуктите им... 😣 Та ако някой реши да си я поръча, да си знае какво да очаква. Единственото положително нещо от цялата работа е, че явно съм била от първите, които са поръчали книгата и получих като подарък масло от черен кимион. Така покупката ми поне не е толкова разочароваща. Е, казах си го и ми олекна.

# 402
  • Пловдив
  • Мнения: 687
И аз си поръчах книгата на Botalife и много ми харесва. То се знаеше, че книгата е само за техните масла,  аз лично не съм очаквала друго. Освен инфото за маслата има и друга информация за различни болести и какви комбинации от масла са подходящи. А и честно казано, на мен ми е по-лесно да си отвпря книгата и да си прочета за някое масло, от колкото да се ровя в страницата им.

Аз и друго искам да ви питам. Препоръчайте ми хубав ултразвуков дифузер, който да става за по-големи стаи. Искам хубаво да ароматизира.

Последна редакция: пн, 15 апр 2019, 15:39 от bubanka

# 403
  • Мнения: 755
    А аз да попитам, тъй като вече си имам масло от черен кимион, някой ползвал ли го е и за какво?

# 404
  • София
  • Мнения: 4 296
Аз само за хранене. Може с друго масло и за грижа за скалп да става, но самостоятелно не бих, че е леко люто.

Общи условия

Активация на акаунт