Голямата тема за малките масла - 21

  • 70 302
  • 737
  •   2
Отговори
# 405
  • Мнения: 758
Аз само за хранене. Може с друго масло и за грижа за скалп да става, но самостоятелно не бих, че е леко люто.
А някакъв ефект имаше ли и колко време го пи?

# 406
  • Пловдив
  • Мнения: 687
В книгата има инфо за маслото и как се приема.Аз давам сутрин на сина ми. С малко фреш, че е много гадно на вкус. Давам го за подсилване. Все още не мога да кажа дали има ефект.

# 407
  • Мнения: 479
И аз  ползвам косовото за зъби+куркума,и за коса от време на време.

За избелване има ли ефект? Аз пробвах веднъж ама не издържах мазното усещане и мирис.

Отскоро го правя и не мога да преценя още.Иначе точно избелващ ефект гоня.

Вече имате ли впечатления Grinning

# 408
  • Варна
  • Мнения: 135
Нищо по-различно от преди към момента. Simple Smile

# 409
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 33
Бергамотът е фоточувствителен, може да се използва само вечер. Иначе комбинацията много добре звучи.

quote author=Mickey_ link=topic=1080102.msg38535181#msg38535181 date=1554990757]
За акне и бръчки със суха кожа ползвам комбинация от етрични масла- чаено дърво, лавандула, тамян, бергамот и здравец и отгоре нанасям хидратиращ крем. За сега виждам доста положителен фект върху пъпките.
[/quote]

# 410
  • Мнения: 42
Здравейте момичета купих си маслото за лице на Alverde. Съдържа масло от жожоба, от сладък бадем ,от ядка на праскова и шипково
https://www.dm.de/alverde-naturkosmetik-gesichtsoel-bio-wildrose … 010355248749.html
Въпроса ми е подходящо ли е само това масло за подхранване и хидратиране на кожата на лицето?
Понеже четох, че имало разлика в маслата едни били запечатващи, а други проникващи. А на друго място четох ,че само масла не били достатъчни за подхранване и хидратиране на лицето, а че трябвало да се използва и крем или глицерин . И съвсем се обърках

Последна редакция: пт, 26 апр 2019, 16:11 от asring

# 411
  • Мнения: 6 890
Здравейте момичета купих си маслото за лице на Alverde. Съдържа масло от жожоба, от сладък бадем ,от ядка на праскова и шипково
https://www.dm.de/alverde-naturkosmetik-gesichtsoel-bio-wildrose … 010355248749.html
Въпроса ми е подходящо ли е само това масло за подхранване и хидратиране на кожата на лицето?
Понеже четох, че имало разлика в маслата едни били запечатващи, а други проникващи. А на друго място четох ,че само масла не били достатъчни за подхранване и хидратиране на лицето, а че трябвало да се използва и крем или глицерин . И съвсем се обърках
Скрит текст:


И аз се обърквам от много четене, затова ровя и питам на правилните места. Наскоро срещнах за комедогенен индекс на маслата. Рових, търсих сериозни изследвания по въпроса ( заради кокосовото), но не намерих такива. А и тук никой не каза да е попадал на изследвания. Обадих се в няколко сериозни бг фирми. Всичките казаха, че за пръв път чуват за такъв индекс. А от Икаров дори се изсмяха на този индекс.  
Според мен хидратиране без води няма как да стане. То самата дума си го показва - хидро = вода. В хидратиращите кремове молекулите на водите и маслата са свързани чрез емулгатори.
 Може би някои масла подпомагат и улесняват хидратирането, т.е. проникването на водните молекули. Предполагам, че такива са по-лесно попиващите в кожата.
Тези масла, които си изброила - жожоба, от сладък бадем ,от ядка на праскова и шипково, са с добро действие. Опитай след почистване на лицето, да слагаш по капка на мокри пръсти и да го разнасяш фино - мокри си ръцете, за да вкарваш и вода, а и маслата да не стават на по-тънък пласт и да се разнасят по-лесно по кожата. Може дори с разредена розова вода да ги мокриш. Ако ти е много суха кожата, тя ще гълта доста по-лесно и в по-големи количества маслата. Но пак вкарвай и вода.

Напоследък имам проблем с кожата на ръцете, предполагам заради лекарство, което пия от няколко месеца и не става само с масла. Направих си крем, в който има над 20 съставки, вкл. и води, но без консерванти и други химии, защото заради силна алергия никога не съм ползвала купешка козметика, само билки. Подбрах нещата да има антиалергично, регенериращо, противовъзпалително и успокояващо кожата действие.  Дадох и на близки. Братовчедката много го хареса и си го маже на лицето, въпреки, че има кокосово масло в него и каза, че дори изглаждал бръчки. (Аз не слагам на лицето, защото кожата ми е много мазна, само почиствам. )Тя ми сподели, че от купената маркова козметика й се образуват лишеи, а с този крем няма проблеми. Вярно, че е голяма играчка и бъркане, но поне зная, че няма никаква химия, а само натурални продукти.
Наскоро гледах по тв лекар, който каза, че с козметиката (и не само, с опаковките на храната също) се вкарвали много вредни метали в организма, които се натрупвали и това водело до болести. Не го знаех това и не бях се замисляла, но сега съм стресната.

Последна редакция: сб, 27 апр 2019, 12:56 от Diorela

# 412
  • Мнения: 18 542
Здравейте момичета купих си маслото за лице на Alverde. Съдържа масло от жожоба, от сладък бадем ,от ядка на праскова и шипково
https://www.dm.de/alverde-naturkosmetik-gesichtsoel-bio-wildrose … 010355248749.html
Въпроса ми е подходящо ли е само това масло за подхранване и хидратиране на кожата на лицето?
Понеже четох, че имало разлика в маслата едни били запечатващи, а други проникващи. А на друго място четох ,че само масла не били достатъчни за подхранване и хидратиране на лицето, а че трябвало да се използва и крем или глицерин . И съвсем се обърках

Само масла не са достатъчни за хидратация и няма запечатващи, а кои колко са проникващи е спорен въпрос. Маслата омекотяват кожата, но не я хидратират. Щом искаш да ползваш масло за лице, капваш няколко капки на дланите и нанасяш на лицето, отгоре слагаш крем.
 

# 413
  • Мнения: 53
Здравейте момичета купих си маслото за лице на Alverde. Съдържа масло от жожоба, от сладък бадем ,от ядка на праскова и шипково
https://www.dm.de/alverde-naturkosmetik-gesichtsoel-bio-wildrose … 010355248749.html
Въпроса ми е подходящо ли е само това масло за подхранване и хидратиране на кожата на лицето?
Понеже четох, че имало разлика в маслата едни били запечатващи, а други проникващи. А на друго място четох ,че само масла не били достатъчни за подхранване и хидратиране на лицето, а че трябвало да се използва и крем или глицерин . И съвсем се обърках

Само масла не са достатъчни за хидратация и няма запечатващи, а кои колко са проникващи е спорен въпрос. Маслата омекотяват кожата, но не я хидратират. Щом искаш да ползваш масло за лице, капваш няколко капки на дланите и нанасяш на лицето, отгоре слагаш крем.
 

А не трябва ли крем и върху него масло, за да задържи влагата по-дълго ? И аз вече се обърквам, толкова много мнения чух.

# 414
  • Edinburgh-UK
  • Мнения: 685
Здравейте момичета купих си маслото за лице на Alverde. Съдържа масло от жожоба, от сладък бадем ,от ядка на праскова и шипково
https://www.dm.de/alverde-naturkosmetik-gesichtsoel-bio-wildrose … 010355248749.html
Въпроса ми е подходящо ли е само това масло за подхранване и хидратиране на кожата на лицето?
Понеже четох, че имало разлика в маслата едни били запечатващи, а други проникващи. А на друго място четох ,че само масла не били достатъчни за подхранване и хидратиране на лицето, а че трябвало да се използва и крем или глицерин . И съвсем се обърках

Само масла не са достатъчни за хидратация и няма запечатващи, а кои колко са проникващи е спорен въпрос. Маслата омекотяват кожата, но не я хидратират. Щом искаш да ползваш масло за лице, капваш няколко капки на дланите и нанасяш на лицето, отгоре слагаш крем.
 

А не трябва ли крем и върху него масло, за да задържи влагата по-дълго ? И аз вече се обърквам, толкова много мнения чух.





Първо маслото и след това крем за лице

# 415
  • Мнения: 18 542

А не трябва ли крем и върху него масло, за да задържи влагата по-дълго ? И аз вече се обърквам, толкова много мнения чух.

Правилото за нанасяне на продукти е от по-редки консистенции към по-гъсти, а и както писах по-горе, маслата нямат "запечатващи" свойства, а само омекотяващи.

# 416
  • Мнения: 15 313
Aз съм челa, че мaслaтa спомaгaт дa се зaдържи влaгaтa в кожaтa. Т.е. преди дa нaнесем мaслото трябвa добре дa сме почистили и хидрaтирaли кожaтa. Предполaгaм зaтовa се използвa изрaзa "зaпечaтвaт влaгaтa" и оттaм се придaвaт "зaпечaтвaщи" свойствa нa мaслaтa. Не знaм доколко е вярно, но кaпкa мaсло в грижaтa зa лице е приятно допълнение към ритуaлa. Кремa пък "зaпечaтвa" продуктите нaнесени под него и тaкa спомaгa зa по добрия им ефект върху кожaтa. Тaкa кaзвaт.
Мaслото нa Aлверде е много хубaво, но зa сaмостоятелно ползвaне не мисля, че ще е достaтъчно. Т.е. ефектa му е добър кaто подпомaгaщa/съпътствaщa грижa нaнесено нa леко влaжнa кожa и нaд него серум и крем. A може първо серумa, после мaслото и нaкрaя кремa. Сaмото мaсло е нежно, ефирно и леко. Не мaзнее неприятно и добре се държи върху кожaтa. Едно добро мaсло е, зa рaзликa от болшинството им продукти, които съвсем не сa тaкa добри. Изрaзходих си го до кaпкa aз и то с удоволствие.

# 417
  • Мнения: 758
Това масло на Алверде не съм ползвала, но като цяло ползвам много продукти на тази марка и съм много доволна. Единствено с фон дьо тените и спиралите не съм се сработила, но иначе съм им фен, а най-много ми харесва, че са достъпни като цени.

# 418
  • Мнения: 405
Може ли да ми препоръчате масло за отпушване на нос,че детето се мъчи със запушен нос,а няма сополки?!

# 419
  • Мнения: 2 267
Може ли да ми препоръчате масло за отпушване на нос,че детето се мъчи със запушен нос,а няма сополки?!
Лавандуловото при мен има такъв ефект. Също мажа зад ушите.

Общи условия

Активация на акаунт