Имам нужда от дрешки, играчки, официално облекло

  • 13 911
  • 74
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 149
Обърнали сте го на просия тук!Че и козметика искате.Постоянно постове за всеки празник и през ден.Колкото повече помагам,толкова повече се убеждавам,че не правя добро и хората се научават.Не е случайна приказката ,че ако искаш да нахраниш накого научи го да лови риба,а не му я давай.С цялото ми уважение,но човек си прави сметката:поиска веднъж,два пъти при нужда и после намира някакво решение.Познавам хора в нужда,които никога не биха стигнали до тук и намират начин.

# 46
  • Мнения: 11 737
Antoniq73, +1000
Тази тема ми излиза, защото явно в началото съм коментирала нещо. И ми направи впечатление и на мен. Но не посмях да го напиша. Поздравления.
Разбирам, че е трудно за сама жена с деца да намери работа и то прилично платена, но защо не се търси такава?

# 47
  • Мнения: 823
Силвия ,в кой град сте ?

# 48
  • София
  • Мнения: 149
Antoniq73, +1000
Тази тема ми излиза, защото явно в началото съм коментирала нещо. И ми направи впечатление и на мен. Но не посмях да го напиша. Поздравления.
Разбирам, че е трудно за сама жена с деца да намери работа и то прилично платена, но защо не се търси такава?

Всеки може да изпадне в подобно положение,но има хора,които така си живеят,научават се.Някога дядо ми казваше,че мързеливия винаги намира оправдание.Ми,аз няма първо дете да родя,камо ли второ и трето ако си знам положението.И така ли ще научите и децата,че по този начин чрез другите могат да се хранят,обличат и живеят?
Пак казвам,на всеки може да се случи.Но в този пост виждам наглост,манипулативност и безхаберие.Някои хора цял живот живеят на гърба на други под формата на жертви.Не случайно съм в тази група,защото съм помагала на десетки,но много от тях не заслужават и живеят доста добре,просто ние не го виждаме.

# 49
  • Мнения: 11 737
Когато синът ми беше бебе една съседка започна да ми носи неща от нейния син. В продължение на две-три години. Доста пари ми спести и много неща купих от втората употреба. И до ден днешен основно от там пазарувам, особено за дъщеря ми, която е много слаба и трудно й намирам дрехи по мярка в редовните магазини. Но не съм молила аз, тя реши да ми дава и аз не отказах. И не, че не мога да купя, а защото в дрешките има още живот, децата растат бързо и много неща остават малко обличани.
Във фейсбук има групи, в които се подаряват ненужни вещи. Доста неща съм подарила в такава група и някои неща съм намирала там за децата си.
Непрекъснатото искане на какво ли не, всеки сезон, сега и на телевизор ми дойде в повече. Някой да знае как да се отпиша от темата през мобилната версия?

# 50
  • София
  • Мнения: 149
Когато синът ми беше бебе една съседка започна да ми носи неща от нейния син. В продължение на две-три години. Доста пари ми спести и много неща купих от втората употреба. И до ден днешен основно от там пазарувам, особено за дъщеря ми, която е много слаба и трудно й намирам дрехи по мярка в редовните магазини. Но не съм молила аз, тя реши да ми дава и аз не отказах. И не, че не мога да купя, а защото в дрешките има още живот, децата растат бързо и много неща остават малко обличани.
Във фейсбук има групи, в които се подаряват ненужни вещи. Доста неща съм подарила в такава група и някои неща съм намирала там за децата си.
Непрекъснатото искане на какво ли не, всеки сезон, сега и на телевизор ми дойде в повече. Някой да знае как да се отпиша от темата през мобилната версия?

Аз не успявам,само от компютъра ми се получава

# 51
  • Мнения: 44
Здравейте!Търся дрешки и обувки за 10-11 годишна госпожица,има РД след няколко дни и ми се иска да я зарадвам с нещо,но поради причини.......не мога да й купя нищо за личния празник! Благодаря!

# 52
  • Мнения: 1
Здравейте , има група във фейсбук, в която в момента една жена подарява различни дрешки подходящи за съответната възраст , може би нещо от нея ще ви свърши работа
https://www.facebook.com/groups/824368787712197/permalink/1626352887513779/

# 53
  • Мнения: 44
Здравейте!Търся дрешки и играчки за 3 годишно момченце!?? Благодаря!!

# 54
  • София
  • Мнения: 12 654
Авторке, а защо не споделиш в кой град си? Може някой да ти предложи подходяща работа, вкл. и надомна.
Голямото момиче работи ли? Надомно или през ваканциите?
Малкото дете вече би трябвало да ходи на градина. Ти работиш ли?

# 55
  • Мнения: 11 737
С три деца сама ще й е трудно, но някак си не върви през няколко месеца пост "помогнете с ..." Въпросите за работата на майката и голямото дете са резонни и аз бих искала да знам.

# 56
  • Мнения: 11 558
С три деца сама ще й е трудно, но някак си не върви през няколко месеца пост "помогнете с ..." Въпросите за работата на майката и голямото дете са резонни и аз бих искала да знам.
Гледам, че си писала и преди в темата- ти пращала ли си и взети ли са пратките, ако да?
Simple Smile

# 57
  • София
  • Мнения: 12 654
Няма спор, че е трудно. Знам от опит с 4 деца на различна възраст. Слава Богу, имам съпруг и работа, но нашите 2 големи дъщери работят всяко лято от 16-годишни, а едната е студентка в чужбина и работи (до ИП), за да си подпомага издръжката. Сестра й също ще е студентка есента (и двете - в чужбина, което далеч не е евтино) и вече си е уредила работа през учебната година. И двете чакат с нетърпение 15-ти юни, за да могат да работят през лятото, когато отменят ИП. Просто тези постоянни искания, колкото и да им е трудно, ме впечатлиха много, докато не се споменава за активно търсене на работа.
В квартала имаме една женица с 3 деца, самотна майка, която живее крайно бедно и често събира неща от казаните, но постоянно предлага помощ за работа - тя и двамата й големи синове чистят мазета, внасят и изнасят тежки предмети, чистят входове, поддържат няколко предблокови градинки. Децата ходят на училище. На тях винаги давам с удоволствие, каквото мога.

# 58
  • Мнения: 2 864
Fever Ray, да сравнявате Вашия живот и Вашият начин на справяне с тези на тази самотна майка.. ами просто е нонсенс. Вие - семейство юристи със собствена кантора в София, при това разчитащи на бабите за помощ с децата, със самотна майка на три деца в малко градче, почти село, при огромна безработица, без помощ от никъде. Миналата година й помогнах минимално, и имам някаква информация. Живеят на квартира, защото в родния й дом са майка й и семейството на брат й, който полага грижи за онкологично болната им майка. Миналото лято беше претърпяла тежка операция, сега даже и не смея да попитам как е... Бащата не плаща издръжка за децата си, ей така, от чист инат, да докаже колко е велик. Майката води съд. дела, при тази съд. система ще е чист късмет, ако си ги получи преди да се поболее от грижи.
Мама Ру, ти живееш в голям град, при майка си, разчиташ да ти гледа децата и не плащаш наем. Разликата също е огромна. Питаш защо най-голямото момиче не работи - какво точно може да работи 16 тодишна ученичка, и то преди уч. година да е свършила? В градче с огромна безработица, при необходимост от разрешение от  ИТ, която няма да разреши тежка работа или в нощно заведение?
Тази майка е съвсем сама с децата си, и пише тук, когато е напълно отчаяна, напълно съзнавайки, че ще бъде унизена.

# 59
  • София
  • Мнения: 12 654
Нищо не сравнявам. Виждам, че тази жена 2 г. постоянно иска нещо.
Щом бащата не плаща издръжката и са минали повече от 3 последователни месеца без плащане, майката има право да получава обезщетение от съответната община. Не е нужно изобщо да продължава да води дела.
Момичето й е било на 16 през 2018 г. Сега би трябвало да е на 18.
Ако даде повече подробности, вероятно ще има начин съфорумци да предложат работа и на майката, и на голямата дъщеря, вкл. надомна.
Моите дъщери са продавали в хранителен магазин, работили са в кафене, разнасяли са брошури. В момента голямата работи (преди ИП и ще продължи там, както и сестра й, когато заминат наесен) в заведение за бързо хранене. От 15.06. едната ще се грижи за детенцето на наши познати като бавачка, защото детето е втори клас, а родителите се връщат на работа.
За да не се чувства унизена, може да й помогнем с работа. И тя не иска храна и основни неща за домакинството, а подаръци, телевизор, официални облекла, козметика.

Общи условия

Активация на акаунт