Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 56

  • 44 627
  • 734
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 6 622
Момичета,каква температура е притеснителна по време на бременност и на колко часа мога да пия парацетамол? Мисля ,че започвам да се разболявам. Направо ме е яд цяла бременност се опазих и сега накрая да ме тръшне.

# 151
  • Мнения: 2 833
На мен Колева ми беше казала до 37.5 нищо, после парацетамол и ако не се оправя - към първото спешно, което ми се изпречи пред очите. На теб колко ти е температурата? Някакви други симптоми?

# 152
  • Мнения: 6 622
За сега 37,2. Но винаги усещам когато започна да се разболявам. Тресе ме ,гади ми се,вие ми се свят. Лошото е.,че и да вдигна повече температура няма къде да отида.

# 153
  • Мнения: 9 196
Като няма къде да отидеш - викаш линейка, ако стане чак толкова зле.

# 154
  • Мнения: 561
Здравейте.Искам да попотам колко горе-долу дни след като видяха елбриона лекаря ви установи и сърдечната му дейност?Тъй като на мен ми видяха ембрион едва в 7г.с+3 а днес влизам в 8ма и малко по-късно днес съм на контролен за установяване на СД..та се чудя за 4-5 дни възможно ли е да има или да отида по-късно?

На мен в 8ма ми откри, но се движа седмица назад, заради цикъла, така че беше в 7+4

# 155
  • Мнения: 5 468
За сега 37,2. Но винаги усещам когато започна да се разболявам. Тресе ме ,гади ми се,вие ми се свят. Лошото е.,че и да вдигна повече температура няма къде да отида.

По принцип това не е висока температура, но ако ти е зле, пий парацетамол. Ако се вдигне над 37.5, тогава е добре да отидеш на лекар.

# 156
  • Мнения: 6 622
Стигна до 37.4 и започна сама да пада. Надявам се да ми се размине без лекарства.

# 157
  • София
  • Мнения: 39 821
Момичета, какво мислите за секса по време на бременността? От както забременях имам чувството, че в мен живее сексуален манияк, а мъжа ми много го е страх и ми отказва. Лекаря пък казва, че няма проблем, стига да внимаваме с позите и да не сме груби. При вас как е?
Ако нямате мед. забрана - действайте Simple Smile
С първата бременност лежах за задържане в 8ма г.с. Въздържахме се малко, но след това нямахме никакви проблеми.
С втората обаче имах категорична забрана и правихме секс само веднъж.

# 158
  • Мнения: 572
Моите зъби са си от крайно време много зле,бях ги оправила и миналата бременност ми се развалиха доста,нямаше време да ги оправя всички и сега явно ще се довършат.Ям много сладко и предполагам от там идва целия проблем.На следващия преглед ще пускаме изследвания точно за разни витамини,че не е сигурно от добавките какво усвоявам,че съм с някаква мутация в ген мтхфр и натам го забравих как е,но общо взето не усвоявам витамините,та ще видим дали да коригираме нещо.А зъбите ми имам чувството,че са като пуканки,много лесно се чупят,този го бяхме започнали преди бременността да го лекуваме и така си остана,направо се разпадна.От мен да знаете,гледайте да не прекалявате със сладкото,че в един момент си като зависим.

Не е желателно по време на бременност да се посещава стоматолог, освен ако не е крайно наложително. Нищо не можеш да направиш, ако зъбите ти се рушат по време на бременността . След като родиш можеш да помислиш какво може да се направи, но докато бебето е в теб, просто се примиряваш. И все пак консултацията с твоя лекар не е излишна.

# 159
  • Мнения: 160
Здравейте искам да попитам . От 4 дена имам кафеникаво зацапване с малки съсиреци почти само сутрин . Ходих при 2ма лекари и двамата казаха , че не виждат нищо притеснително и е от шийката и дефицит на прогестерон. Пиех утрогестан и тъкмо го спрях, моя док пак ми го изписа 2х2. Почти в 25гс съм на някой случвало ли му се е ? Въпреки че казаха , че няма абсолютно нищо притеснитрлно , на мен пак ми е в шише .

# 160
  • Мнения: 9
Здравейте! Днес си направих тест за бременност преди датата на очаквания цикъл, защото усещам, че съм бременна ,защото съм качила 1кг и отгоре, а досега не съм качвала колкото и да ям и нямах търпение да разбера..След като си направих теста едната черта е много ярка, а другата съмсем леко се вижда почти не се забелязва. Възможно ли е да съм бременна?

# 161
  • София
  • Мнения: 18 736
Закъснение имате ли?
Приложете снимка да видим.
Направете кръвен тест щом усещате толкова силно.

# 162
  • Мнения: 7 776
Съжалявам, ама качени килограми не са симптом на бременност, а на похапване.

# 163
  • Мнения: 9
В петък уж трябва да ми дойде. Пробвах да снимам, но не се вижда. Аз я виждам на силна светлина, а относно килцата в рамките на 5 години аз ям като свиня и не съм качила и грам, а сега се съм качила 1кг и отгоре

# 164
  • Мнения: 7 776
Килограми не се качват с една седмица закъснение. Не търсете под вола теле. Качили сте килограм, защото сте яла като прасе, ваш цитат. Ако не сте бременна и нямате въпроси за бременност, ориентирайте се към другите поне 2 теми, посветени на въпроса ви, например http://m.bg-mamma.com/?topic=471474

Общи условия

Активация на акаунт