Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 56

  • 44 509
  • 734
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 6 577
Аз бих си направила тест вместо да стоя и да се чудя. Според мен е по-добре да си наясно със ситуацията Simple Smile

# 226
  • USA
  • Мнения: 7 299
А защо да са купешки,LittleCactus? Все си мисля,че 15-20 минути все ще намериш,за да направиш един сладкиш с хубави продукти.


# 227
  • Мнения: 2 853
Ох, душицо, направи си сладкиш. Дори и по-чист като състав, пак ще стигнем до същото : комбинацията от бяло брашно, захар и олио не ти хранят пълноценно тялото, нито дават нещо невероятно ценно на бебето. Хранят ти рецепторите и фалшивите сигнали от мозъка. Към изкуствено сладкото (промишлена захар) мозъкът се пристрастява. Сладкиш ядеш, защото ти се яде захар, не защото си гладна. Сладкишът не ти храни тялото, глези го и го трови. Това си обсъждаме. И проблема, че човек рядко яде хапка сладкиш или 1 блокче шоколад или един бонбон. Много е трудно да се контролираш и затова се препоръчва изцяло ограничаване. И разбира се, че като толкова ти се яде нещо, имаш свободата да ядеш колкото и каквото искаш, става въпрос за твоите избори и твоето тяло и аз поне не се имам за последна инстанция по отношение на чуждия живот, но твоята свобода не превръща яденето на сладкиши и пропагандирането му като нещо необходимо едва ли не, в норма.

# 228
  • Мнения: 5 468
Melusine много добре е обяснила и който има желание, ще вникне в написаното. Ничий организъм, нито бременния, нито небременния, няма нужда от сладко. По време на бременност, както изясних вече, метаболизмът се забавя и тортата и шоколада е твърде вероятно веднага да ви се лепнат, дори и да имате бърз метаболизъм, когато не сте бременни и сладкото по принцип да не ви се отразява съществено на теглото. Друга причина за ограничаване на сладкото по време на бременност е опасността от гестационен диабет, както беше споменато вече. Той се оказва доста по-често срещано състояние, отколкото си мислим, но изследването за него все още не е сред рутинните по време на бременност и затова някои бременни изобщо не знаят, че са го имали. Друга причина за избягване на сладкото е появата на гъбички, тъй като то ги подхранва. Сигурно има още един куп причини.

Повечето бременни, обаче, не знаят как да се хранят по време на бременност и спорът, който възникна тук, е доказателство за това.

Здравейте момичета вчера цял ден и вечер имах болки и предърпвания ниско долу в корема където са яйчниците но нямам стягане на стомаха а нали това са контракцийте но тази болка продължава и днеска в 38 г.с съм какво да правя според вас ако някой знае

Контракциите представляват стягане и отпускане на корема на определен интервал, но може да отидеш да те прегледат за всеки случай. Все пак си в края и раждането наближава.

# 229
  • Мнения: 6 622
Няма лошо човек да си хапва сладко, щом така е решил. Но нека не се заблуждаваме ,че едва ли не е нещо полезно и жизнено важно за организма. Тук обсъждаме здравословното хранене по време на бременност и то изключва торти. Да наистина важно е организма да приема въглехидрати ,но има много други начини да си ги набави. Например портокал,банан или друг плод (това не означава да се натъпчем с 1кг ). Пълнозърнести продукти (вече са лесно достъпни и с вкуса се свиква) овесени ядки и още много други. Аз съм ИР и съответно по-висок риск от гестационен диабет . Не ям сладко въпреки ,че го обичам и ми се яде постоянно. В почти 36 г.с и още съм жива Grinning А вкъщи голямото дете яде . Даже аз и приготвям ,но се въздържам и си хапвам плод. До сега съм +8кг.

# 230
  • Мнения: 299
Здравейте, дами! Да се включа и аз за храненето и смешните подмятания, които понякога получавам отстрани.
Аз наистина гледам да се храня с възможно най-здравословните неща, които ме заобикалят. Не ям сладко, не за друго, а защото просто не ми се хапва.
В момента дори живеем извън София и ми се отдава възможността, когато хапвам месо да е от животно, което не е блъскано с антибиотици и хормони.
Не пия купешки сокове (никога не съм пила), предимно си пия вода и цедя през ден някъде портокали и лимони. И се чувствам супер и тялото ми не иска шоколадче или количка:)
В края на 5 месец съм, не съм качила и имам много малък корем. Случва ми се скоро родили мами, качили по 30+ кг от среднощно ставане и плюскане на сладки, да ми се подиграват дори, с въпроса едва ли не “сигурна ли си, че си бременна”... Впечатлявах им се и даже питах аг нормално ли е да нямам коремче, бебето развива ли се нормално и след положителния отговор, вече дори и не ги слушам.
Грижете се за тялото си с това, от което наистина се нуждае един организъм, а не психиката ви. 🎄 Весели празници!

# 231
  • Мнения: 2 853
Големината на корема няма общо с размера на бебето, моят също беше малък, а съм голяма жена. Наслушах се на простотии как щяло да ми е 4+ кг бебето, щото нали, аз съм едра. Пускай си ги такива покрай ушите, грижи се за себе си и си слушай лекаря, това мога да споделя след 1 брой бебе. Blush

# 232
  • Мнения: 5 468
Stellc, то всъщност големината на корема зависи най-вече от структурата на бременната и състоянието на коремните мускули. Няма много общо нито с качените килограми, нито с големината на бебето(освен ако не са повече от едно). Така че това не можем да го контролираме по никакъв начин.

Лимонче, Stellc, браво на вас. Продължавайте в същия дух.

# 233
  • Мнения: 574
Не забравяй, че и всяко сладко нещо закупено от магазина е изпълнено с хидрогенирани трансмазнини, които образуват плаки в кръвоносните съдове и вдигат холестерола. Това са хидрогенирано кокосово/ палмово/ какаово масло, маргарин и тн.
Наистина е доказано, че захарта има пристрастяващ ефект за организма и към нея се образува зависимост. Ако не ям 3 дни, после не ме привлича вече, мога да карам с месеци.
Но в последните няколко дни се изтървах. Трябва да се стегна.
Та тия работи няма какво да се ядат нито със , нито без бременност. Да не говорим също, че някои статиики които съм чела (не съм го проучвала в дълбочина) индикират, че трансмазнините влияят негативно на опитите за забременяване и тн. Оказваха някакво влияние на овулаторните аномалии или нещо подобно. Факт , че опитвахме 3-4 месеца. После си починахме 2 месеца, спрях ги тези неща и забременях от раз. Пък сега дали е от това или от друго...

Melusine много добре е обяснила и който има желание, ще вникне в написаното. Ничий организъм, нито бременния, нито небременния, няма нужда от сладко. По време на бременност, както изясних вече, метаболизмът се забавя и тортата и шоколада е твърде вероятно веднага да ви се лепнат, дори и да имате бърз метаболизъм, когато не сте бременни и сладкото по принцип да не ви се отразява съществено на теглото. Друга причина за ограничаване на сладкото по време на бременност е опасността от гестационен диабет, както беше споменато вече. Той се оказва доста по-често срещано състояние, отколкото си мислим, но изследването за него все още не е сред рутинните по време на бременност и затова някои бременни изобщо не знаят, че са го имали. Друга причина за избягване на сладкото е появата на гъбички, тъй като то ги подхранва. Сигурно има още един куп причини.

Повечето бременни, обаче, не знаят как да се хранят по време на бременност и спорът, който възникна тук, е доказателство за това.

Здравейте момичета вчера цял ден и вечер имах болки и предърпвания ниско долу в корема където са яйчниците но нямам стягане на стомаха а нали това са контракцийте но тази болка продължава и днеска в 38 г.с съм какво да правя според вас ако някой знае

Контракциите представляват стягане и отпускане на корема на определен интервал, но може да отидеш да те прегледат за всеки случай. Все пак си в края и раждането наближава.

# 234
  • Мнения: 7 776
Хидрогенираните мазнини пречат и на кърменето, спомагат за запушвания на каналите, та наистина не си е шега работа.

# 235
  • Мнения: 6 622
И аз бях чела за това ,че пречат на забременяването. С ММ ги спряхме много отдавна.Той спря и сладкото заедно с мен . Незнам дали точно това ни е помогнало,но мисля да ги ограничаваме и за напред.

# 236
  • Мнения: 7
Здравейте, реших и аз да се включа с въпрос. На 8ми ден от последния ми менструален цикъл с приятеля ми правихме с*кс, но той не е свършвал в мен. На следващия ден започнаха болки в гърдите, които продължават и до днес 12-ти ден от последния ми цикъл.Въптосът ми е има ли вероятност да съм бременна, ако не на какво се дължи тази болка, как мислите?

Последна редакция: пн, 24 дек 2018, 20:20 от onegirl1

# 237
  • Мнения: 4 678
А какво е "с*на"? Rolling Eyes

# 238
  • USA
  • Мнения: 7 299
Вчера правих сладкиш и изядох 2 парчета.О,чудо..и нищо ми няма.

Организма има нужда от всичко,щом е консумирано в разумни количества.И тук никой не говори за тестяно като основен източник на хранителни надбавки,нито се визират купешките химии.Разбирам,че няма с какво друго да си оборите тезата и затова ги включвате като пример без причина.

# 239
  • Мнения: 2 853
Виж, не мисля, че някой е имал за цел да те обиди, нито да се прави на много велик, нито пък да те заплашва, че нещо апокалиптично ще се случи от яденето на сладкиши от време на време. Лично аз писах, подтикната от мнението ти, където каза, че бременната има нужда от бързи въглехидрати, за да изкара деня. Това изолирано твърдение категорично не е вярно, няма да обяснявам кои са бързите въглехидрати и какво правят, нито каква е разликата им с бавните. И се повтарям: разбира се, че ще ядеш и правиш каквото решиш, твоето тяло, твоите избори. Весела Коледа и спокойна бременност ти желая. Hug

Общи условия

Активация на акаунт