Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 56

  • 44 482
  • 734
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 6 622
То е лесно така да се каже ограничи това и наблегни на онова, но аз лично, а и предполагам много други бременни, въпреки че съм добре запозната със здравословния начин на хранене, ползите и вредите от различните групи храни, имах проблем с храненето до 5тия месец. Не можех да ям почти нищо друго, освен кисело мляко, сирене, хляб и тестени изделия и картофи. Не можех да погледна месо, от повечето полезни и налични сезонни храни ми ставаше лошо. Имаше периоди, в които имах и засилен апетит, често и нощно време. Сега съм почти в края на 8ми месец и някъде от около 6-7 нещата се нормализираха. Вече се храня нормално, апетитът също е ок, не е вълчи и няма нощен глад. Почнах от 57 кг при ръст 163, сега съм 72 кг. Ще ги боря след раждането, но със сигурност не с диети и глад, а с разумен режим и спорт. Bicyclist
Кой е казал ,че е лесно. Аз съм бременна почти в 38 г.с и от началото ми се гади от месо. Яде ми се само сладко и тесто,но се контролирам и не ям. Още не ми е минало гаденето и повръщането. Всичко е въпрос на воля и желание разбира се. Тук питат за съвет и съответно се дава такъв. От тук на татък всеки може да прави каквото си иска.

# 376
  • Мнения: 260
Здравейте ,мамчета бих искала да попитам   вие колко килограма качихте до 3ти месец тъй като съм вече в 10гс  и съм +4  килограма  според вас това нормално качване ли е ?

Аз до 3 месец свалих 5 кг от повръщане после постепенно качих още 5 и повече не съм качвала цялата бременност а на следващия ден след раждането вече си върнах същите кг преди да забременея

# 377
  • Мнения: 574
В 20-та седмица съм с 2 кг качени. От 55 на 57 съм.
Спокойно, не познавам бременна, на която да й се яде месо в първите месеци, а и като цяло. И моите наблюдения са, че в повечето случаи на познати и предишната ми бременност - каквото качиш до 3ия месец си я за теб. Аз ограничавах вечерното хранене. Това ме спаси предния път. С този ще видим, още тече мачът.

# 378
  • Мнения: 6 565
Аз съм в 15 г.с. и вече съм +3 кг. От 51 станаха 54.
Относно яденето на месо, не съм забелязала да ми се яде повече или по-малко. Общо взето предпочитанията ми към храни са си същите, както и преди. Само честотата на хранене малко се увеличи Grinning

# 379
  • София
  • Мнения: 1 480
Аз пък смятам,  че си е строго индивидуално с килограмите. Първия триместър качих 4кг, АГ ми изчете лекция за ГД,  за това как не бива да са повече от +2кг за първи трим и т.н. Втория триместър качих също 4кг. Сега съм в 30г.с. и съм +9кг , което си се води в норма за периода. Излиза,че дотук през цялата Б качвам равномерно и се надявам и до края така да си остане.

# 380
  • София
  • Мнения: 281
Блазе ви, момичета! Всички сте отличнички!
Аз съм в 27 г.с. и вече съм качила 9 кг, какво ще става нататък - не знам. Докторите казват, че бебето расте едро, пък и аз съм висока (178), и ММ - също (187).
Има ли някоя с толкова много качени килца?

# 381
  • София
  • Мнения: 18 700
И с двете бремености качих по 25 кг.И си връщах до 6месеца нормалното тегло.170 см. И 52кг.
И двата пъти едри бебета,много околоплодни води.

# 382
  • Мнения: 9 196
Аз пък смятам,  че си е строго индивидуално с килограмите. Първия триместър качих 4кг, АГ ми изчете лекция за ГД,  за това как не бива да са повече от +2кг за първи трим и т.н. Втория триместър качих също 4кг. Сега съм в 30г.с. и съм +9кг , което си се води в норма за периода. Излиза,че дотук през цялата Б качвам равномерно и се надявам и до края така да си остане.

Именно, индивидуално е. А чак ми призлява, като почнат да се коментират някакви 2-3 килограма, които да не казвам какво може да са ... и всъщност нищо да не е качено реално.

А най-странното е въпроса - вие колко качихте ... има ли значение, колко е качила някоя друга бременна? С какво помага тази информация?

# 383
  • Мнения: 2 851
А най-странното е въпроса - вие колко качихте ... има ли значение, колко е качила някоя друга бременна? С какво помага тази информация?

С нищо. Да не говорим, че понякога раждането може да е по-голямо предизвикателство от бременността. Някои са качили по 20+ и после не са разбрали кога са ги свалили, други са качили под 10 и след раждане и кърмене са "бетонирали" новите кг. Никой не може да предвиди как ще реагира тялото на тези състояния. Другото е чесане на езици и често създаване на грешни очаквания. В конкретния случай, ако девойката нещо я притеснява, да обсъди с АГ. "Бебето е едро" не е довод. Моята АГ ме изяде с парцалите в месеца, когато бях качила 2 кг, беше ми "разрешила" до 1,5 кг макс/месец. 27 г.с. е още доста рано.

# 384
  • гр. Тутракан
  • Мнения: 224
С първата бременност(преди 4 години) качих 13кг,свалих ги за седмица - две.
С втората бременност качих 17кг (на 14.12.2018г родих дъщеричка та си) остават ми 2 кг за да достигна първоначално си тегло

# 385
  • Мнения: 5 468
То зависи и от какво са качените килограми. Понякога бременните задържат много вода. С раждането се свалят едни 5-7кг(бебе, плацента, околоплодни води). Седмиците след раждането може да се свалят още кг заради отвеждането на водата от организма. И след това, каквото остане, са си мазнини, а те не се свалят така лесно и бързо. Grinning Затова някои бременни казват, че са качили много кг и много бързо са ги свалили, а други-дълго не са могли да свалят една част от кг. Затова е много относително кой колко е качил, но лекарите, все пак, съветват бременните да се придържат към нормата.

# 386
  • Мнения: 111
Здравейте момичета случвало ли ви се е да имате зачапване с цвят приличащо на слуз при избърсване ...

# 387
  • Dope Reach
  • Мнения: 4 049
Възможно е да имаш по-обилно течение... предполагам. Свържи се с доки, за да обсъдите въпросът. В първия триместър имах доста засилено течение, повечето пъти млечно, друг път по-слузесто.

И аз да задам едно въпросче - ще се допитам до моя доки, но какво е вашето мнение за пиенето на кафе при рискова бременност? В първия триместър не съм изпила и чаша, нямах желание, но с навлизането във втория желанието ми се възвърна. Гледам да не пия много често и го правя с доста вода и сметана, но дали изобщо е удачно...

# 388
  • Мнения: 5 468
По време на бременност позволената доза е до две кафета на ден.

# 389
  • София
  • Мнения: 2 567
Не знам за рискова бременност как е, моята беше нормална и АГ ми каза, че по едно кафе  с мляко на ден е напълно нормално. Аз пиех и чисто, но слабичко.

Общи условия

Активация на акаунт