Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 56

  • 44 514
  • 734
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 251
И аз пия Магне Б6, 3х2. В 30 г.с. Първата бременност пак бях на същата схема по това време.

# 616
  • Мнения: 9 196
Ами ок, писах за кърмещи, защото си споменала дозировката за кърмачки, но според мен трябва да правиш истински консултации, които да приключат с рецепта. Защото това по телефона е несериозно и непрофесионално, дори и за добавка, като магнезия, който не е кой знае какво, но може да причини голям дискомфорт ако се предозира. Б витамините също.

# 617
  • Sofia
  • Мнения: 1 060
Здравейте, имам странни болки в корема,  много е странно, отначало помислих, че са нещо от храна и ще ме разкара до тоалетната, но вече ходих и нищо не с дпроменя. Наподобават ми хем на цикъл хем на спазми. Не мога да аопределя дали идват от матката честно казано Sad. В 21 седмица и се чудя какво да правя, дали да отивам сега на спешен кабинет или да изчакам че може да е от храна. Като цяло ми се и гади и не се чувствам много добре Cry.

# 618
  • Мнения: 68
Curlly, най-добре е да отидеш до спешния кабинет да те погледнат. Може да са газове от храната, които да притискат матката, но може и да са контракции. Ако са контракции ще те натъпчат с магнезий и ще минат.

# 619
  • Бургас
  • Мнения: 175
Момичета здравейте :* Simple Smile
имам малко питане - сутринта имах домакинска работа и след като я свърших малко ме преболя кръста след това спря и сега малко ме преболява ниско долу и то не е даже точно болка по-скоро дискомфорт... В 11 г.с съм, мога ли да пия едно но-шпа (не мисля че бих навредила на бебчо....) Sad

# 620
  • Мнения: 68
principessa1995F няма да навредиш на бебето с едно но-шпа. На мен АГ ми беше казал в началото на бременността винаги да нося с мен но-шпа и ако почувствам болка или неразположение да пия. А от четвъртия месец вече ми се наложи да пия редовно 3*1, но това е друга тема. Внимавай да не се натоварваш много. А сега най-добре да си полегнеш малко поне за половин един час, за да се отпуснеш. Simple Smile

# 621
  • Мнения: 5 468
За такива болки лекарите изписват Но шпа или Папаверин, така че няма никакъв проблем да пиеш. Заради болки подобни на менструалните, в ранна бременност даже са ми изписвали 3х2 Но шпа.

# 622
  • София
  • Мнения: 281
Момичета, някой изследвал ли си е Витамин В6? Знаете ли в кои лаборатории го правят, колко струва и за колко време е готово изследването?

# 623
  • Мнения: 2 826
Аз съм изследвала в Токуда, стана за около 2 седмици, беше малко над 70лв.

# 624
  • Мнения: 16 872
В Бодимед изследвах, пращат в Германия.  Не помня цена.

# 625
  • Мнения: 2 571
+1 за Бодимед.  И аз не помня цена ,защото пусках  и йод в урината и платих 110 лв за двете

# 626
  • Мнения: 2 857
В сайта на Бодимед има ценоразпис.

# 627
  • Мнения: 101
Здравейте, бременна съм в 8 г.с. и за да ми е по-забавно се разболях. От два дни съм с кашлица и мнооого болно гърло. Гърлото ме измъчва. Днес съм на лекар, а и вече съм била в комуникация с доктори през уикенда. Молбата ми е, ако имате изпитани рецепти за лекуване на гърло. Правя гаргара с лайка, както и вода със сол..
благодаря предварително

# 628
  • Мнения: 14
Здравейте дами ! Искам да ви попитам какъв тест да си пусна при положение, че от 2 седмици насам имам ужасно гадене не съм повръщала, обаче постоянно имам гадене???? Още съм нова не знам дали на правилното място ли задавам въпроса 🙄

# 629
  • Мнения: 16 872
Тест за какво да си пуснеш?

За гърлото - оцет със сол за гаргара.

Общи условия

Активация на акаунт