"Едно време как сме си гледали децата, като нямаше..."

  • 9 569
  • 142
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 015
На мен все ми се мели(свеки), как едно време не е имало памперси и че сигурно това нещо много му стяга на детето и за това има колики Shocked.
Другото беше, като започнах да му давам сок и го цедях със сокоизстисквачка, свекървата реши, че като го настържа на рендето и го прецедя през марля сока ставал по-хубав Laughing.Защо ли хората измислят такива уреди, като стария метод още е в употреба newsm78?

# 76
  • Мнения: 2 282
Другото беше, като започнах да му давам сок и го цедях със сокоизстисквачка, свекървата реши, че като го настържа на рендето и го прецедя през марля сока ставал по-хубав Laughing.Защо ли хората измислят такива уреди, като стария метод още е в употреба newsm78?
Честно ли? повечето майки покрай мен, които даваха сок на бебетата си, са на мнение, че метода с марлята е много по-добър. В сокоизстисквачката остава много материал, а после трябва и да се мие, а с рендето и тензуха се получавало до 3 пъти повече сок. Говоря за форумски майки, които хич не са назад с технологиите.

# 77
  • Мнения: 462
Ей, майчета - благодарско! Позабавлявах се от сърце!
На мен хич не ми пука какво ми казват - гледам си бебчо сама и никой не слушам
(от досадниците де)! Поздрави!  bouquet  bouquet  bouquet

# 78
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Аз отгледах първото с пелени.Тогава памперсите бяха много скъпи.Добре ,че имаше пералня!!! Crazy

# 79
  • Мнения: 3 835
ей таз попара с вино, моя свекър само ми вири в очите къв мъж е станал щото с такова е хранен, как може аз да не давам винце на детето си - то било кръвчица, некой ден ще ми кипне и ще му обясня кое как може и неможе #2gunfire #2gunfire #2gunfire

 Joy hahaha Joy hahaha
Ааааа, ама ти що не слушаш човека? Както казваш, я какъв мъж е станал. Туй младото поколение си мисли, че всичко знае. Angry   newsm62
А иначе, съвсем скоро, споделих с една приятелка (не баба ми!!), че трябва да купя овлажнител за въздуха, за детето, и тя моментално ме отряза: Айде бе, баба ти само с овлажнител те е гледала!?  newsm08
А пък снаха ми като роди, преди 7-8г. някъде, майка ми съвсем сериозно я караше да повива бебето, и не й даваше да купува памперси.  Twisted Evil Даже педиатъра, който идвал в тях, се беше карал на снаха ми, че не повива бебето. Joy Shocked Сигурна съм, че не ми вярвате, обаче е ФАКТ!
А аз се чудя, след 20-30г., какво ли ще измислят, и дали и ние няма да приказваме същите смешки, като бабите сега! newsm78

# 80
  • София
  • Мнения: 6 478
Дааа, майка ми и до сега ми разказва как оставяла вратата отключена и всички приятелки идвали денем когато могат да помагат с прането на пелени...била съм толкова проклето бебе, че нощем само като са си помислели да ме оставят в кревата да спя съм реввала..а и тогава учели майка ми по цяла нощ да не ме хранят, а аз рев, рев, рев.....Та сега майка ми винаги се чуди и кефи на всички улеснения, които имаме в къщи и казва - ей, ама то райско било така! Wink И винаги през смях ми казва като й покажа някоя новост - ееее, баба ти само с еди-какво си е гледала децата Hug

# 81
  • Bapнa
  • Мнения: 762
...АМ. Моята свекърва е нямала кърма и още от 5-я ден е хранела съпруга ми с краве мляко от домашна крава. По този повод неговата баба, когато минавала въпросната крава, винаги казвала: "Виж, бабиното, майка ти минава" hahaha hahaha hahaha
аххахахахахаххахаха разби ме  Joy  smile3501

# 82
  • София
  • Мнения: 5 606
а какво ще кажете за попара с вино Sick
И аз скоро го чух и...направо се шокирах. После защо не са им трябвали биберони преди...ми че то ясно я яжте и вие попарка с винце! Laughing А иначе за пералнята и памперсите най-редовно ни казват! ooooh!

# 83
  • Мнения: 683
Оооо, за мен логическото продължение е само едно: как сме си гледали децата, като е нямало ИНТЕРНЕТ!

Като нищо!  Joy Joy

# 84
  • Мнения: 186
и аз се питам как беше с тия пелени при каката и баткото.ами зор, че нали са породени, пране на ръка.до 40 дена според свеки само на ръка и съсъ сапун.после може и в пералнята, но обикновено се перяха веднага след цапане.ръцете ми бяха в алергия и с нацепени пръсти.доктора ми казваше да не пипам вода, да бе с две деца.е, мина като намаля пранета.сега е тооолкова лесно с памперсите  Joy

# 85
  • Мнения: 13 512
В Америка  привърженичките на изключителното кърмене,са привърженички и на пелените. Все повече започват да го практикуват. Нямам коментар....може и да са прави, не знам

# 86
  • Мнения: 3 835
В Америка  привърженичките на изключителното кърмене,са привърженички и на пелените. Все повече започват да го практикуват. Нямам коментар....може и да са прави, не знам

Ах, нямам думи, това е едно залитане към "романтиката" на миналото! Знае ли човек, може и пък да са свързани нещата, кърменето с пелените!!!????  ooooh!

# 87
  • Мнения: 5 500
В Америка  привърженичките на изключителното кърмене,са привърженички и на пелените. Все повече започват да го практикуват. Нямам коментар....може и да са прави, не знам

Ах, нямам думи, това е едно залитане към "романтиката" на миналото! Знае ли човек, може и пък да са свързани нещата, кърменето с пелените!!!????  ooooh!
Ами  Naughty не вярвам! Привърженик съм на кърменето, ама нищо не е в състояние да повивам с пелени, достатъчно си усложнявам живота сама, та сега и пелени!
Да живеят памперсите  Laughing

# 88
  • Мнения: 4 629
Всеки се справя с каквото има на разположение. И днес има хора, които си гледат децата без стерелизатори, помпа за кърма, аспиратор за нос..., но тези които имат възможност да си ги позволят ги ползват. Според мен отговора на въпроса "КАк сме си гледали децата едно време без е...." - човек знае и 2 и 200

В Америка  привърженичките на изключителното кърмене,са привърженички и на пелените. Все повече започват да го практикуват. Нямам коментар....може и да са прави, не знам

Айде сега ново 20  newsm78 Не съм се сблъсквала с този феномен

# 89
  • Мнения: 410
а какво ще кажете за попара с вино Sick
И аз скоро го чух и...направо се шокирах. После защо не са им трябвали биберони преди...ми че то ясно я яжте и вие попарка с винце! Laughing А иначе за пералнята и памперсите най-редовно ни казват! ooooh!

Ами ние майтап все си правим с една наша колежка, дето е от винарски край и семейство, че там закусвали с такаква попара. Така че така си е било, колкото и да ни е чудно!

А колкот до пералнята, една мама беше писала в подобна тема за сравнение на миналите години и сега как си гледаме децата нещо подобно: " Ами като баба ми не е имала пералня, дай вземете ми сега на сила пералнята..."

Всичко съм прала в пералня. От преди да се роди още, когато всичко си бях напазарувала, изпрала и подредила, до ден днешен! Ако някой мисли, че на ръка ще го изпере по-добре, и то с гаден миризлив сапун за пране ( домашен, например) ... И сокоизстисквачка имам, да е жива и здрава, Борис пие по 200 мл. сутрин, а и ние покрай него! Трудно се мият тези от Комбайните, не самостоятелните! И Пасатор ползвах. Някой да е пасирал на ръка? Може би и Млечните кухни, и готовите бурканчета да откажем тогава?
Мисля, че всеки сам си решава, но неща като пералня и памперси...
И аз например харесвам гащи - памперс, ама нямам пари за такива, и си ползвам памперси. Важното е да има избор!
Не е необходимо да сме Колумбовци. Иначе годините в календара трябва да броим в намаляващ ред, назад през вековете, вместо напред. ( И тоалетните клекала са вредни за здравето, ама някоя баба да се е отказала??? Laughing)

Общи условия

Активация на акаунт