Трансформиращи дневници - Хранене/Тренировки ІІІ

  • 45 870
  • 740
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 1 175
Ани, браво, браво, браво! Много бързо се справи с това предизвикателство!

Децата са болни и усещам, че и аз се разболявам. Днес не съм в кондиция и ми е замаяно.
За днес
з: кафе с мляко + овесено каша с банан, мед и кис. мляко - 284кал
о: сьомга на тиган със задушени броколи и моркови
в: като обяда

Онзи ден правих мюсли на децата и много се хареса. Споделям и тук рецепта за любителите на овесените ядки.
Скрит текст:
Настъргва се една ябълка и една круша. Към тях добавяме сокът на един портокал и 200гр сурови овесени ядки. В блендер слагаме 2 с.л какао, един банан и 600мл краве мляко, но би се получило чудно и с ядково мляко. С тази смес заливаме овесените ядки с плодовете. Всичко това се разбърква и оставя в хладилника за през нощта или поне 5 часа. На сутринта може да се гарнира с плодове и ядки по желание. Аз нищо не добавих на баткото. Също така направих рецептата със 100гр овесени ядки, че исках 2/3 порции само. Рецептата е на Джейми Оливър и видях, че има доста подобни на тази. Във видеото сподели, че сместа може да стои в хладилника ден, два още.

# 616
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 450
Благодаря, момичета! Много се надявам, скоро да се похваля и с набиране за гръб.
Днес приключвам първият месец от промяната в храненето и тренирането. Доволна съм много. Не съм усещала глад, не ми е паднала силата. Един зареждащ ден седмично ми е перфектно и така хапвам всичко, което ми се иска. Видимо нямам промяна, но задържах трайно 50кг и не съм мърдала жт тях 4-та седмица. Продължавам по същия начин с лека промяна само в поредността на мускулните групи.

# 617
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Аз пак загубих енергия нещо тази седмица на режима на 80 DO. За седмица отчитам 4 тренировки, не е зле, но 6 е по-добре. По-лошото  е, че цяла седмица заспивах където сваря и се будех посред нощ.

Днес се нахаках яко с В - не е за отчитане, ама нейсе - 3 мъфина с шоколад домашно производство; 100 гр пица или 1/2 парче и после разбих на тренировка, по принцип Зумба Стронг са едни неспирни 60мин подскоци - от скачащи напади в скок "звезда" после бърпита, дълъг скок и т.н. последният път ми прилоша, днес направо ми беше песен, тренировката беше в 16ч. предполагам тялото ми се е накефило на всичките В, които му доставих през деня Grinning
Много се радвам колко енергия имах, колко бях експлозивна.
Мисля, че много плахо подходих с В при 80DO, все пак черния ориз дори не се води ориз наистина, отделно тежестите вдигнах и цялото търчене... Цяла седмица се и будя посред нощ без видима причина...
Заключението:  Виновни са В Grinning

Малко по- смело тази седмица с В и по-плахо с М съответно. Храненето мазнини + зеленчук няма да го правя. Само се чудя на това хранене какво да измисля, едни бадеми дъвча цяла седмица. И без това не съм фен на ядките(освен някви умопомрачителни изблици) , мисля, че ще ги намразя съвсем...

И ще се вслушам в съвета на Банана, въпреки, че не беше май към мен Grinning, ще гледам калориите да са на място.
Ще си създам някакъв хибрид, да работи за мен, защото ми беше много мъчно тази седмица без 3 тренировки ... Sad по едно време наистина ми беше тъпо, че нямам сили и не съм тренирала, пропускам график и т.н.

# 618
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 450
Нова седмица, нов късмет на всички  Hug

Аз започвам втория месец от моя план. Съвсем леки корекции и то само в тренировките.
Храненето си остава на 1700 калории и П35/В35/М30 - засега са ми добре, дори много често не мога да ги стигна, което ще трябва да се опитам да променя, както и приема на протеин да е максимално близо до желаното.

Вчера станах по-късно и затова имам само две ядената, но пък какви  ooooh!
Закуска - 6 малки палачинки с яйца, извара, банан и кокосово брашно /246 кал - П18/В20/М10 с около 100г шипков мармалад без захар http://produktnagodinata.bg/portfolio/%D1%88%D0%B8%D0%BF%D0%BA%D … 0%BB%D0%B0%D0%B4/
кафе + 5 бисквитки Анелия /кал 305 П5/В40/П15
Обяд - пропуснах го, че буквално не можех да дишам, но към 15ч леко ми прегладня и имаше останала 1/2 вратна пържола /около 60-70г/ от предишния ден, че си я хапнах
Тренирах следобяд към 16ч и пих протеин
След тренировка правих кашкавалки по тази рецепта http://www.yoli.bg/entry/solenki-kashkaval - препоръчвам ги много са хубави. Излязоха ми 24бройки малко по-големички от на снимката. Всяка има 60кал П 3/В 4/М 4. Хапнах една, все пак трябваше да ги опитам  Blush
Вечеря: омлет с 3 белтъка и 1 жълтък, 50г сирене, салата от домати + още 1 кашкавалка
Калории 1450 П94/В129/ М64

Днес започнах с 1 банан и 1 протеинова вафла, ще видим какво ще е после  Flutter

# 619
  • Мнения: 2 794
Аз днес след тренировка (дупе) мисля да съгреша с малко паста... Въобще не обичам тестени работи, но трицветната паста ме изкушава...

# 620
  • На ръба..
  • Мнения: 2 115
И аз съм в края на втория месец. Тегля се един път месечно и то от чувство за любопитство, не гоня килограми, за в момента свалени 2, но разликата в краката, корема, дупето е голяма.
Продължавам по същия начин - дневен прием от 1300 кал, като П40/В30/М30.
Днес менюто
Закуска: 200гр тиква с чия. Ани, жива и здрава да си, въртя суча, все до тиквата опирам, вкусна, засищаша и много приятна!
Обяд: 150гр пилешко филе + 100гр маруля. Трябваше и яйце и краставица да има, но ги забравих в къщи
Сз: ябълка
Вечеря: 200гр пилешки сърца + 1 филия пълнозърнест хляб + люти чушки.
Остават още малко калории, може 1 чаша вино да си сипя.
Ако не бях открила темата, щях да продължа да си мисля, че ям малко, тренирам пък резултата нещо не е задоволителен. Връщам се назад постоянно да търся и нови рецепти, има страхотни неща! Ани, когато имаш време може ли да драснеш и рецептата за чийзкейка.
Хубава вечер на всички! 😆

# 621
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 450
*DiDora*, много се радвам, че ти харесва тиквата. На мен също ми е една от най-любимите закуски  Peace  Най-важното е, че си разбрала за себе си, че количестовото и качеството на храната има основно и главно значение за резултата от тренировките.  Hug Съответно, когато и двете неща са контролирани, резултатите винаги са добри.

Агентче, жива и здрава да си, че сподели в другата тема линковете към Катя Усманова  bouquet Много ми допадна нещата, които показва тази жена, а и начинът, по който изглежда също. Малко е по-разсъблечена, но пък то с кеф човек да я гледа.  Heart Eyes

Вчера приключих с 1690 калории - П122/В170/М56 Хапнах повечко ориз на вечеря и В естествено веднага скочиха.

Днес: 150г домашна баница с яйца и сирене + кафе
Обяд: 2 яйца, 100г извара, 1 домат
Следобяд: 1 мандарина + 1 яйце
Тренировка - протеин /от няколко дни съм с нов, много ми харесва https://www.iherb.com/pr/MusclePharm-Combat-100-Whey-Protein-Cho … -lbs-2269-g/70913 /
Вечеря: пилешки бонфиленца 150г със задушени броколи 200г и салата домати 300г

# 622
  • Мнения: 1 543
И при мен нещата вървят добре, този уикенд трябва да се видя под 53 кг. Целта е да съм трайно 52 до 20 март.
Нямаше да е никак трудно, ако не ми се налагаше една прекрасна едноседмична командировка в Словения и Хърватска. Малко ще е трудно откъм организация на тренировките и храната, но ще се постарая да го измисля.

Днес си хапвам по режим и благодарение на калкулатора всичко е точно Blush
Сутринта след тренировката - протеин.
Закуска - 130 г овесена баница с шунка, сирене и печени червени чушки. 150 г кисело мляко.
Обяд - 300 г пилешка супа и 100 г кафяв ориз със зеленчуци.
След обяд (само ако много огладнея) - 50 г пилешко бонфиле на грил, 100 г краставица.
Вечеря - 100 г сьомгова пъстърва и 250 г зелена салата.

# 623
  • Мнения: 10 011
Привет,

вчера 1639кал: П106 В250 М32.

Сутринта мини силова с пудовка ( 150 суинга с 18кг), лицеви (3х20 нормални, 2х20 от колене) и корем (200 вариации). Вечерта 14.5км в парка.

Приключих с моно историите без да достигна желаното под 50кг тегло. Заковала съм 51кг и съм вбесена от ненормалния си организъм, но това е. В другия живот може и по-нормален генетичен материал да ми се падне. Следя се с везна и макроси от 2 години!!! Храня се чисто, без залитания. Като ми се яде шоколад- без проблем. Изяждам половин Линдт 80% и се сещам след месец, че ми седи в шкафа.

Джънк никога,
газирано- никога,
алкохол- никога, ок, на КОледа и НГ, но не обичам и не пия
торти, баници и свинщини- никога
Млечни не ям от 2 години
Без пшеница и зърнени от 2 години


И тегло 51кг на 156см. Резултати видими имам, но не достатъчни.

Спрях тахана и ядките, които ме спъваха преди 2 месеца. Какво по дяволите да орежа още! Плодовете! Twisted Evil
Започнаха тренировките за маратон, от тук нататък ще се дебелее.  261uu Animal Pig
Вчера изядох 3 банана от липса на ...мозък сигурно. От днес съм на Ферис- бавни вгх и зареждащ ден в събота.
Мазнините ще държа обаче ниски- нещо, което не съм правила досега. Може и да помогне.

Закусих 3 яйца
Обяд ще е грах 160гр с два сварени белтъка.
При-уъркаут ще видя какво- червена ряпа най-вероятно
Вечеря риба- треска и зеленчуци.

Днес ще се тича + силова крака.

# 624
  • Мнения: 1 402
Добро утро!
Понеделник правих фаст, който започна в неделя вечерта и приключи вторник сутринта. Тогава се замерих, знам че съм била "източена" и "изпразнена" от всякъде, но все пак е много мотивиращо човек да се порадва на минусите и на кантара и на мерките...кантара показа число, което не съм виждала от сигурно 5 години.
Вторник  Калории 1 510   В103   М74   П100
Закуска - филия бонус с 5 гр. масло, 2 яйца, парче пъстърма, чай с мед
Обяд - вратна пържола на скарата, зелена салата и някаква бисквитка, уж здравословна с лимец, мед и стафиди
След обяд - скир, ябълка
Вечеря - омлет от две яйца с китайски микс, зелена салата, един бонбон сушард

# 625
  • Мнения: 864
Deziderata, Като човек има да сваля под  или до 5 кгма, е ад. Става бавно. Според мен си яж всичко и давай с режима още месец поне. Но предполагам си го знаеш де. Simple Smile

Аз качих 1.5 кила от нищото, задържам яко вода от спирането на протовозачатъчните. Не ми е проблем де, 55.5-56 съм, но определено искам да се спре дотук. Ям около 1500-2000 калории и нямам излишъци. Краката ми са подути, особено в горната част и дупето. ТДИ, при теб същото ли беше?

# 626
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 450
Дези, ти колко кг-ма още искаш да свалиш? Какво тегло гониш? От снимките, които си пускала изглеждаш много изчистена и основно замускулена. Но това виждаме ние отстрани  Hug Heart Eyes

Банана, това което знам от моя док, че около 3-4 месеца са необходими на организма да се изчисти от приема на противозачатъчни... така че търпение, всичко ще си дойде на мястото. А и 1.5кг нищо не са, сигурна съм, че дори не ти личат.

Аз трайно заковах на 50кг, дори има дни в който падам и под тях. Много ми се иска да кача малко на дупето... обаче знам, че не е възможно да е само там  Whistling Целулитът доста ми е намалял, обаче имам чувството, че сега като съм по-слаба личи повече и малкото, което има. Дайте някакви идеи как да се справям с него. Искам гладка кожаааа  Crossing Arms

# 627
  • Мнения: 864
Mерси, Ани.

За целулит имам страхотни идеи, понеже го мразя от дъното на душата си и не желая да го получавам:
1. dry brushing за стимулиране на лимфата, виж в гугъл, най-добре с някое етерично масло и спец. четка
2. Забрави вендузи и т.н., просто щипещ масаж всяка вечер на засегнатите участъци. През пролетта и преди почивка аз стигам до 20 или 30 мин на ден! Имам много гладка кожа, даже и като бях 65 кила нямах никакъв видим целулит.  

3. Елансил слим гел-супер ефективен при мен, но намалява И обиколки за жалост
4. Над 3 л вода, но това го знаеш. При мен има голяма разлика дали пия 1.5 до 2 или над 3 литра. При втория вариант имам по-хубава кожа
5. Колаген!!!
6. За жалост кардиото, особено steady state, продължително до 60-90 мин е страхотен убиец на целулита. След такова кардио, сауна и после антицелулитен крем с масаж-гаранция за успех.

Не ми се вписва в програмата да вървя по наклон 90 мин, но съм убедена, че това "чисти". От научна гледна точка е и правилно, защото целулит се олучава, особено когато няма достатъчно кръвообращение в онези части. Кардиото загрява и засилва обмяната, не мога д аобясня добре, но го пише в интернет. :Д По същия начин и изолиращи упр. на постелка с много бройки.

7. Silicea капсули (не знам как се превеждат), но трябва да се пият дълго. Заздравяват тъкънта. За вит.Ц предполагам знаеш.

8. Магнезиево олио.

# 628
  • Мнения: X
За целулита да споделя. Не съм го ползвала, защото нямам възможност да си го поръчам. Но братовчедка ми доста се грижи за себе си, освен че е инструктур по зумба, спининг и не знам си какво още ходи на някакви крио терапии и прочие, но не живее в България. От две години ми говори за Фаша Бластер (fascia blaster), казва че е уникално и й действа много добре. Искаше за 30 тия ми рожден ден да организира семейството да ми купят, понеже е и с доставка от Америка, но аз избрах малко по-скромни неща ахаха особено МП ми задава въпроса "Абе сестра ти искаше тактично да разбера, дали я искаш оная пръчка" Flushed голям такт вкара хахаха

Та ей това му е страницата https://www.fasciablaster.com/
Пак казва, собствен опит нямам, но брадчедката е супер доволна.
Аз ползвам евтини неща, на кройтерхоф крема, но пък и никога не съм имала някакъв огромен проблем с целулита.

# 629
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 450
Банана, Духче, благодаря ви. Уж съм наясно с всички неща, но явно ще трябва по-сериозно да обърна внимание  Peace

Общи условия

Активация на акаунт