Блогъри и влогъри от България и чужбина - да ги обсъдим - 2

  • 234 571
  • 4 167
  •   2
Отговори
# 2 715
  • Мнения: X
Аз съм приятно изненадана от избора ѝ да роди нормално, предвид това че няма никакви медицински причини за секцио.
Мислих  си, че ще е поредната “модерна, живееща в 21 век жена, която има правото да се възползва от напредъка на медицината.”
Дано не никога не им се налага да изпитат последиците от проблем със скциото.Не само ще забравят за него ами и организация "Не на секциото" ще направят.
Само защото не знаят какво може да изживеят затова си мислят че секциото е безобидно. И понеже говоря от личен опит, ще кажа че ако не се налагаше никога нямаше да се подложа на този ужас.

Нещата са много индивидуални.
Аз влязох да раждам нормално. Понесох всички болки, контракции, окситоцин, проверки за разкритие и пр.
Е, бебето ми се заклещи и ме срязаха, след три дни контракции и гореизброените. Накрая вече исках или да ме режат или да умирам.
Секциото ми беше песен. Никаква болка нямах. На 4-тия час дойдоха да ме раздвижат. Станах, направих плаха крачка и закрачих смело. Сестрата ми се “скара”, че много бързам.
На 6-тия час се храних. Донесоха ми една табла със сандвичи и ми казаха: “Яж! Имаш нужда, нали ще кърмиш?!”
Въпреки лекото секцио и продължителните опити за нормално раждане, ако трябва да избирам как да родя, то ще е нормално.
А, ако нямам медицински причини за секцио, никога, ама никога не бих го избрала.

Последна редакция: ср, 16 яну 2019, 13:53 от Анонимен

# 2 716
  • Мнения: X
Просто Полина ми е изкуствена и не мога да й имам доверие за нещата които промотира.
Полина ме дразни зверски заради акцента. Типично за рускини, украинки и прочее сякаш нарочно да си говорят с руския акцент, ако ще и 40 години да живеят тук (познавам такива). Явно се мислят за оригинални. Да не говорим колко е префърцунена - преди няколко месеца я гледах как показва "аутфитче за фитнес, аутфитче за след фитнес" и бях до там с нея.
Веднъж рекламира някакъв бански и отдолу някой изкоментира, че последователите й нямат възможност да си купят бански за над 500 лева и ако може, да покаже нещо по-евтино.
Ей, на 5 стотинки направи автора.

# 2 717
  • Мнения: 478
И мен Полина ме дразни. Гледала съм и няколко видеа преди, хич не ми хареса. Сега реших пак да и дам шанс, пак не ми хареса и май окончателно ще приключа с нея.
На мен пък Милена ми е супер противна, не знам защо, просто така и не успях да и изгледам едно видео докрай. А виждам, че тук масово е харесвана. Явно проблемът е в мен. Joy

# 2 718
  • Мнения: 2 223
Не бих казала подигравателно и със сигурност не към всички с ранен брак.
Сарказмът беше за глупостите, които тя наговори в клипа, който междудругото явно беше да натрие носа на всички, които й се месят, като обяви още неща за себе си, които да бъдат коментирани колко е out of the box, и как "не била показвала толкова връзката и приятеля си", което лично на мен ми беше мега забавно, защото откакто го обяви, че съществува, почти във всеки клип участва и той,защото това й вдигна гледаемостта. Надявам се да им е стабилен брака, който тя не иска да натрапва, но взе да обяснява какви са и каква сватба искат и да дава акъл какво да правят хората, за да покажат или не интензитета на връзката си.
Цялостно погледнато, извън темата, ми е напълно безразлично какви са им отношенията и какъв ще им е брака. На мен са ми недорасли и Купидонът падна от дървото, откакто той й каза че трябва да седи при боклука, защото е част от него.
Иначе за младооженилите се - радвам се за всички, които са си намерили човека и не са го пропуснали

# 2 719
  • Мнения: 2 323
ахахахах, сериозно ли?
Полина има извънрееееееедно слабо изразен акцент, да не кажа, че то не е точно акцент. Един път я усетих да казва "а" вместо "о" (в старо видео), натъртва повече на "т-то, повече гласност му дава, но като цяло при нея произходът се усеща заради интонацията и едно такова мяукане. Говори (и пише на) български в пъти по-добре от половин България - Шопско, Врачанско, варненлии дори няма нужда да ги споменавам.
За банския също ти убягват някои подробности от дискусията. (Напълно съгласна съм, че цената е безумна, де.)

Нещо, което да имате предвид конкретно за нея - много е честна, много инфо дава на лични, действително чете и се интересува в дълбочина. Никога няма да препоръча нещо, за което няма компетенцията да се изкаже - беше реагирала, когато друга блогърка със суха кожа правеше платена реклама на серия за акне, например. Не се притеснява да каже "не знам" и "не съм пробвала". Няма да препоръча нещо, щото й е платено, има си и други добри доходи, та това дали ще яде този месец не зависи от благоразположението на компаниите към нея.
Едит: четенето в дълбочина го споменавам, защото днес съм афектирана от модераторка в група за козметика, която смята, че след 2 прочетени реда е готова да заклеймява съставки, продукти, марки и т.н.

Забелязвам страшно избирателно четене и възприемане на информация на база предишни впечатления, че и откровено изкривяване. Но предполагам, че е нормално, мен лично много харесваната dessytalks не ми допада от едно определено видео насам, фалшивееше ми и големееше, та не съм я гледала от много време.

Последна редакция: ср, 16 яну 2019, 12:13 от bambinnah

# 2 720
  • Мнения: X
Ами и аз рано рано се омъжих на 21г. родих не съжалявам и за миг, това е най-хубавото нещо до момента в живота ми. Хем има кой да тормозя хем кой да обичам.
Полина въобще няма да я гледам, много ме дразни.

# 2 721
  • Мнения: 286
Друго в Полина ме дразни как си наизустява съставки. Вярно говори верни неща,но си личи,че ги е прочела набързо в интернет и ги говори наизуст без да разбира много какво говори. Личи си,когато човекът знае това което казва и е уверен в знанията си и когато е научил нещо набързо. Тя според мен е точно вторият случай,чете нещо и го говори наизуст.

# 2 722
  • Мнения: 7 573
Каква  е драмата с банския? Някой е написал ,че цената е висока и Полина го  е насмела ,ли ?

# 2 723
  • Мнения: 2 323
Бяха й писали, че трябва да е по-relatable като цяло, на която тя отговори (възпитано), че тя няма да показва умишлено съдържание, само защото е интересно на аудиторията и че подходът, който прилага от доста години насам, при това успешно, е, че показва неща, които на нея са й интересни и любими (това е личната призма) и по този начин съвсем естествено се свързва с подходящата аудитория.
Никого не насмете, каза "ах, злобичке" като реакция на откровено пасивно-агресивен коментар. Също удобно се пропусна, че след това показваше бански от H&M и Forever21, които действително носеше и се виждаше и в стори, и по разни почивки, а не просто да ги е купила, за да успокои духовете. При нея водещото наистина е, че показва неща, които харесва, доставят й удоволствие, улесняват й ежедневието, цялата философия е друга, не е като при обичайния блогър на пълен работен ден - създаване на съдържание под времеви натиск и абсурдното "дайте ми идея за caption, щото трябва да пускам снимка всеки ден, за да ви стоя във фийда, но вече се изчерпвам".

Едит: Не я познавам лично Поли, просто много ми лежи на сърце като енергия, излъчване и философия.
По нейна препоръка, впрочем, ще тествам метода диодна лазерна епилация, като конкретното място избрах заради отзив на Снежана Атанасова, на чиято обективност също се доверявам много. За да не разводнявам темата обаче - първата ми процедура е в събота, след това мога да отговарям на лични на момичетата, които се интересуват Simple Smile


Едит 2: Абсолютно не съм съгласна с коментарите на Beauty_Girl, за мен са си чисто изкривяване. За Поли стана ясно защо, за Пепе също не съм съгласна при все че въобще не съм й фенка.
На последното видео на мен дори ми стана тъжно, получих усещането, че едва ли не се извиняваше, че предложението и сключването на брак са били толкова скромни. Няколко пъти каза нещо от сорта на  "не е нищо специално, но е наше си", че това е нейният вкус и че Филип много я е усетил, че нямат дори хубава снимка.
Честно, тъжно ми стана, тя изглежда е напълно ок с това развитие, но няма смелостта да го защити пред аудиторията (и пред семейството си, което също е било доста несъгласно), което по принцип въобще и не би трябвало да се налага.

Последна редакция: ср, 16 яну 2019, 12:10 от bambinnah

# 2 724
  • Мнения: 878
Полина съм я гледала само в последното и видео и акцент се усещаше ясно на моменти, но като цяло си личи, че се опитва да говори без такъв. От време на време се изпускаше, но то е напълно нормално. Определено не е от онзи тип жени, които се гордеят, едва ли не, да си говорят с руския (украински) акцент. Тези и на мен са ми много неприятни.

Аз бях започнала да си мисля, че съм единствената, която не харесва Милена.. Не мога да определя и аз защо, но хич не ми е симпатична и не я гледам. Иначе, ок, естествена е и не се надува, ама ми простее някак. СорЕ.

# 2 725
  • Мнения: 2 052
Успях да наваксам с новите видеа. Мен това което ме дразни в Пепе е как тактично (според мен де) се опитва да изкара,че нейното е най-хубаво. Най-хубавото предложение за брак,нейните са най-кротките бебета ,колко е хубав нейния апартамент,колко хубав ще бъде нейният апартамент на 18 етаж ,Филип колко добър мъж е. Все нейното е най-уникално и най-красиво,а с тая фалшива усмивчица хич не ми се вярва са е така.

Нищо странно не виждам в това (а не съм и някаква отявлена фенка на Пепе по ред причини). Но считам за нормална и дори здравословна нагласа да намираш мъжа си за добър  и предложението, което ти е направил - за най-прекрасното, да чувстваш собствения си дом като най-уютен и двете си малки деца като кротки за гледане. Особено когато връзката/бракът е едва на няколко години и чувствата са съвсем пресни, каква по-различна нагласа се очаква да има човек? Точно така мисли някой, който е щастлив и е доволен там, където е житейски, което не означава непременно, че всичко е перманентно идеално.
Така мисля по принцип, нямам за цел да защитавам или критикувам който и да е блогър, даже мисля, че въобще не е работа на абонатите да са запознати с всички интимни подробности от една връзка между двама непознати за тях хора. Парасоциалната връзка, която зрителите изграждат по този начин, рядко остава изцяло в здравословните граници, особено като говорим за деца и тийнейджъри.

# 2 726
  • София
  • Мнения: 6 219
Нищо странно не виждам в това (а не съм и някаква отявлена фенка на Пепе по ред причини). Но считам за нормална и дори здравословна нагласа да намираш мъжа си за добър  и предложението, което ти е направил - за най-прекрасното, да чувстваш собствения си дом като най-уютен и двете си малки деца като кротки за гледане. Особено когато връзката/бракът е едва на няколко години и чувствата са съвсем пресни, каква по-различна нагласа се очаква да има човек? Точно така мисли някой, който е щастлив и е доволен там, където е житейски, което не означава непременно, че всичко е перманентно идеално.

Забравяш, че сме в държавата, в която като питаш някой как си, отговорът е "Мани, мани! Не ме питай как съм!"  И се изреждат всички налични болести на роднините до 9-то коляно! Simple Smile

# 2 727
  • Мнения: X
Не харесвам Полина, много try-harder ми идва, но не разбирам какъв е проблемът да показва скъп бански - нали работи и може да си го позволи, не разчита само на блогърството?

# 2 728
  • Мнения: 5 995
A какво работи Полина?

# 2 729
  • Мнения: X
фрийлансър, помага с маркетинг на разни компании.
не знам на колко години е, но предпочитам да гледам блогове на работещи хора на 25+, а не на техни набори, които са само и единствено "влогър/инфлуенсър"

Общи условия

Активация на акаунт