Блогъри и влогъри от България и чужбина - да ги обсъдим - 2

  • 234 943
  • 4 167
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: X
Гледахте ли видеото на Антоанета Попова, в което е във Варна....толкова безсмислено видео не бях гледала скоро, а уж реклама на  магазин, който ще се открива....цялото движение от София до Варна й беше  г*з път да види.

# 76
  • Мнения: 1 695
Аз го пуснах, но не разбрах замисъла.. Общо взето ни показваше хотелската си стая, която ми се стори леко соц. И да дойдеш във Варна и да се юрнеш в мола, ми е леко глупаво...

# 77
  • Мнения: X
Стаята много й допадна.Laughing

# 78
  • Мнения: 2 147
Симона е покъртителна в последното си видео. Не ходела НА университет, всичко се случвало онлайн Laughing . Мисълта й е толкова хаотична, защо изобщо е решила да качва подобно нещо ?!

# 79
  • Мнения: X
Изгледах тъкмо влога на Милена, където правят къщички. Ето това е интересно и различно, ама кой да се сети, Валерито ли? Супер готина идея, мисля да я пробвам с племенниците си. Приятно ми беше да гледам, естествено, без пози и “придобивки”. Признавам, че бях предубедена за Милена и това е първият нейн клип, който пускам, но ще гледам и други:)
На Милена видеата не са лоши, но ми са прекалено еднообразни. Какво правих днес с децата, какво ще правим утре с децата, ето с какво си играха децата, всичко се върти около тях. Няма лошо но веднъж месечно си пускам по някое видео, не гледам всекидневно, тя преди беше споделяла, че се издържат от това. Не са дразнещи, но такива видеа са точно за аудитория 10-14 годишни.
Гледах последното видео, докато не започнаха децата едно с друго  да комуникират с пищене и нечленоразделна реч... такова нещо ме побърква.

И аз не си губя времето да ги гледам от начало до край, ако нещо ме грабне от заглавито пускам, 1мин. максимум, след това превключвам нещо друго. Кой има толкова свободно време да гледа всичко.

# 80
  • Мнения: 683
Аз също не мога да гледам повече от 2 мин. и се чудя защо ги правят толкова дълги. 15-20 мин. клип е някакво безумие, кой ще го изгледа това. Но доколкото разбирам е съвсем умишлено това.
Коя е Симона, може ли линк.

В предишната тема бях сложила линк към новооткрития ми канал, който ще е пародия на влогърките, но е изтрит. Явно нещо съм нарушила. Щеше ми се да давате идеи за теми, ако ви хареса идеята на канала, не че  нямам достатъчно за сега. Здраве да е.

# 81
  • Мнения: 2 223
Колкото по-дълго е видеото, толкова повече реклами поема

# 82
  • Мнения: 6 930
[Също май се монетизира, ако се гледа над 10 мин или нещо подобно

# 83
  • София
  • Мнения: 17 900
Тъпичко, предвид, че оптималната дължина е около 7-8 мин.

# 84
  • Мнения: X
Така ли аз си мислех, че при самото кликане на видеото се отчита, съответно монетизира. Когато гледам от лаптопа винаги в началото има реклами, от телефона не. Защо е така някой знае ли?

# 85
  • София
  • Мнения: 1 594
Това за дължината на видеото не е вярно. Даже напротив - няколко кратки клипа поемат повече реклами от един дълъг.
Но така или иначе, в България абсолютно никой не разчита на монетизиране от тези реклами. Дори най-най-популярните български влогъри едва ли прибират от ютубските реклами по повече от 200-300лв на месец. Аз за 5 години в ютуб имам сумарно под 100лв печалба от техните реклами, а имам видеа с по над 100000 гледания.
Приходите от влогване идват от спонсорства, не от брой гледания и от дължина на видеото.

Последна редакция: ср, 12 дек 2018, 01:36 от Адри́

# 86
  • Мнения: 206
Изгледах тъкмо влога на Милена, където правят къщички. Ето това е интересно и различно, ама кой да се сети, Валерито ли? Супер готина идея, мисля да я пробвам с племенниците си. Приятно ми беше да гледам, естествено, без пози и “придобивки”. Признавам, че бях предубедена за Милена и това е първият нейн клип, който пускам, но ще гледам и други:)
Е , Валери точно това ще прави в утрешният влог , как да не се е сетила ? 😂

# 87
  • София
  • Мнения: 6 219
Гледахте ли видеото на Антоанета Попова, в което е във Варна....толкова безсмислено видео не бях гледала скоро, а уж реклама на  магазин, който ще се открива....цялото движение от София до Варна й беше  г*з път да види.

Гледах... реших, че ще е нещо забавно, но - не! Тя ми е симпатична като маниер - изглежда естествено.

Хотелът е стандартен бизнес хотел, в който ако има човек нужда да направи среща, обучение... или да преспи по време на командировка. Нищо особено. Има Аква и в Бургас. Не бих отишла там за удоволствие. Явно я бяха настанили в стая, която се води лукс.

# 88
  • София
  • Мнения: 1 594
И друго за монетизирането от реклами да допълня, ако ви е интересно.
Ютубските реклами са няколко вида - видео и банери. При видеорекламите се отчита, ако я изгледате докрай без да я скипнете. Нещо, което не знам кой нормален човек прави 😂
Банерчетата пък отчитат само, ако цъкнете върху тях и отидете на сайта, на който водят (те това вече и ненормалните май не го правят).
Друг проблем е, че ютуб изключително много ни дискриминира и ако в Щатите за клик или гледане на реклама плаща по 60-80 цента на брой, то тук в България цената е 5-10 цента. Та сметнете колко луди трябва да гледат и да кликат, за да се изкара една минимална заплата от това.

# 89
  • Мнения: 683
Аз нещо не разбирам. След като няма файда от реклами, защо правят толкова дълги клипове. Не е ли идеята, зрителя да го изгледа цялото, а не да превърта щото се отегчава.

Общи условия

Активация на акаунт